Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem semmi furcsa nincs ebben az összeállításban (na jó, az alaplap talán kicsit kilóg, de érthető a biztonságra való törekvés), a racionális ember arra költ, amire tényleg fontos, a többinél elég a szükséges minimum. Amúgy én is egy 7 éves PVA-s monitort nyúzok (ugyanígy 1280*1024-es 19"-es, csak Belinea), de nekem játékra is tökéletes. A hangrendszert azért elfogadnám. :B

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Korrekt gép ez, amire kell, bőven elég.

(#3) wolfman


wolfman
veterán

a Chieftec néha hajlamos rezonálni a merevlemezek keltette rezgés miatt

Ha a nem előírás, hogy a vendégek, barátok és más ember a gépházba belekukkantva ámulatba ejtődjön (ahogyan nálam sem), akkor ajánlom, hogy pár helyre ragassz vékonyka bitumen lapot, ami igen sokat segít a rezgések elnémításában. Plusz csendesítésként jóbarátommal kitaláltunk egy további rezgés gátló mechanikát. A HDD-k 4 oldalsó furatába csavartunk 4 galléros csavart és ahová alapból mennek a HDD-k ott felfogatni tejgumival. 0% rezgésátadás. Mindent kipróbáltunk, ez az egy ami tökéletesen izolál. Haver még megkente ezt az egészet egy Quiet Drive-al szóval neki most full néma a háza! :D

Amúgy jó kis gép ez bizony, bár nekem túl soknak tűnik az a 650W-os táp ide.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) dhstyle


dhstyle
tag

nemtudom a 4 giga ram miért ne lenne elég.. nekem idáig 1 játék sem problémázott ram miatt :) és nekemis 4 giga van.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#5) Csapoati válasza dhstyle (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Call of Duty Ghosts? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) csumpa93


csumpa93
tag

Az a ház úgy belerondít a képbe :/ de, amúgy fasza kis konfig. A hangrendszert elfogadnám :D

[ Szerkesztve ]

(#7) BatchMan


BatchMan
senior tag

Jó ez, minden porcikáján látszik a sok éves háttér.
Én a 3 vinyót tenném külsőre, ne benn zörögjenek, hanem pl. a spájzban.
Nekem a 64G SSD kevésnek bizonyult, azon maradt a Linux, Win kapott egy 128G-t.

(#8) AAAgold


AAAgold
senior tag

óhhh, a mistral

a legenda, ahol találkozott a pénz és a mosoda :-D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#9) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem rossz gép, a célnak megfelel.

Az írás végén az a három fél már másfél.:)

(#10) Sinesol


Sinesol
veterán

Minőségi perifériákat használsz és mivel nagyreszt csak a gamer szegmensben talalunk ilyeneket ezért erthetö hogy gamer-szerü konfignak tünik, de ha jobban megnezzük csupán csak igényes perifériákkal felvértezett általános hasznalatú gép.
Szerintem simán megéri mindegyik, hiszen ha vgara is mindenki elkölt minimum 30-t, akkor szerintem furcsa hogy azokra az eszközökre sajnalják a pénzt amelyekkel nap mint nap közvetlenül érintkeznek és inkább markolják az 1-2-ezres kinai, kattogos, kitudja mivel szennyezett anyagu müanyag egereket..

[ Szerkesztve ]

(#11) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

"a Chieftec néha hajlamos rezonálni a merevlemezek keltette rezgés miatt"

Aláírom az ítéletet. Személyes tapasztalat. Most költöztettem ki 2 HDD-t a gépből. Nem voltak egy mai darabok, nagyon rezonált tőlük a ház. Most csak egy normál HDD és egy SSD van benn. Így szerencsére hangja sincs.

(#12) Gave


Gave
addikt

Jó gép ez nagyon, mondjuk rudi-é valamivel átgondoltabb volt. Bár ahogy elnézem más igények (is) voltak előtérben.

(#13) Zotya984 válasza BatchMan (#7) üzenetére


Zotya984
senior tag

Jó gép. És igényesen összeválogatott alkatrészek.

Milyen linuxot használsz?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#14) kpal


kpal
veterán

Szép összeállítás. És mindre jó. :R :K
Én is hasonló elvek alapján fejlesztek .

[ Szerkesztve ]

(#15) vittorio7


vittorio7
őstag

Teljesen rendben van ez a gépezet. Lecserélni valóban felesleges. Pár év és jönnek a nagyobb teljesítményű olcsóbb NUC-ok.
A családban mi egy 775-öst, és egy 478-ast cseréltünk Haswell-ra idén. Na itt már volt értelme a váltásnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Bár van még asztali PC-m, de már vagy 2 éve eldöntöttem, hogy nem lesz több, mert nem nagyon használnám ki. A játékokról már szinte teljesen leszoktam és semmi más nem indokolja hogy asztali PC-t használjak. Ha lenne is az valami ultra-mini takarékos PC lenne, de úgy találtam hogy árban akkor már inkább notebook legyen, illetve tablet. Ha lehet ezt mondani, PC-ből nekem a Mac Mini mérete, kinézete, funkcionalitása az iránymutató, csak persze fél áron érné meg és talán inkább Windows-al mint OS X-el.

Ami nekem fontos:
- nagyon alacsony fogyasztás, főleg idle-ben
- közel hangtalan működés
- kis méret
- vagy teljesen elrejthető vagy minimalista design
- a funkcionalitás és a perifériák sokkal fontosabbak a teljesítménynél
- lehetőleg IPS vagy valami jobb paneles monitor

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Agyzuzo válasza Habib[HUN] (#11) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem a régi konfigom egy Chieftec Dragon-ban csücsül, de az olyan masszív hogy nem rezegteti be semmi, ezért kicsit furcsállom a dolgot, a Csifi házai pont arról híresek hogy masszív tömör anyag az egész. Enyémben 4 vinyó van + 1 SSD és nem rezonál.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) .mf


.mf
veterán

Ó, a Mistral :)
Még asszem az ottani, megszűnés előtti/miatti végkiárusításban vettem a Seasonic S12-600-asom, ami még ma is a gépemben van, tehát régi hw-ért nekem sem kell a szomszédba mennem :)) S *kopp-kopp*, semmi gond velük. Az i5-750 is még jól muzsikál, hiába jött azóta ki x generáció.

Ez már azért combosabb, játékosabb gép, mint Rudié.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ahhh, kis nosztalgiázás. Szerintem baró a Chieftec házikó, csak kicsit fel kell tuningolni. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Agyzuzo válasza vittorio7 (#15) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Még a 775-ös se annyira gáz... A régi gépemben egy Q9550 van 3.4-re húzva és azért nem annyira vészes még most se a sebessége, pedig 2008-as proci. A 478-ast persze már megértem, ott durva a difi, de már a Core 2 Duo-khoz képest is. :)

Mistral amúgy nekem is megvolt, sok régi cuccom vettem ott... Amíg sóval be nem hintették a helyüket. :D

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Kezdem úgy érezni, hogy ezt a fejlesztgetős dolgot csak a júzerek / az olvasók / mi pörgetik / -jük túl... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) vittorio7 válasza Agyzuzo (#20) üzenetére


vittorio7
őstag

Ok Q9550! :DDD Az nem egy átlagos proci. Azt én is megtartanám. :) Tudom nincs hatalmas jelentősége, de kíváncsiságból kérdezem: Mennyi a Win élmény indexe a procinak? Mert azt tippelem, hogy erősebb néhány i-s procinál.

E5300-as 775-ös cseréltem. Egy rokonom kapja meg, a döglődő 478-asa helyett.

[ Szerkesztve ]

(#23) Daywalker válasza wolfman (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

:R
Próbáltam anno szivacsozni itt-ott, de aztán hagytam ahogy van. A gumis felfogatáson már gondolkodtam, de azóta sem volt időm vele foglalkozni, amúgy meg felcsapom a fejest vagy bekapcsolom a zenét és már nem is zavar:)
A 650W azért van, mert egy ismerősnek nem kellett és én átvettem jó pénzért. A 14-es ventilátora miatt használom inkább, alig van hangja. A zörgős 550-es OCZ után felüdülés volt.

Kösz mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) kpal válasza Agyzuzo (#20) üzenetére


kpal
veterán

Nekem is egy 2008 év végén megjelent x58 i920 van nem mai csirke , ráadásul még 2-3 évig biztos betart. :)

(#25) Agyzuzo válasza vittorio7 (#22) üzenetére


Agyzuzo
addikt

E6600-as volt eredetileg 3 Ghz-en, de eBay-en kifogtam egyet jó olcsón Hong Kongból... kicsit paráztam miatta, de megjött rendben. :) Az élmény-index 7,2 volt, de azt ezt még tuning nélkül mértem stock beállításokkal.

kpal: az mondjuk eszik rendesen, de híresen brutális proci. :)

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26) Daywalker válasza Csapoati (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát igen, a hangrendszer hosszú kuporgatás eredménye, meg volt benne egy kis szerencse is, hogy ezt-azt jó áron tudtam megvenni. Mondjuk az erősítőt szívem szerint lecserélném már olyanra, ami tud HDMI-t, de megvárom a 2.0-s cuccokat, akkor talán. Valószínűleg a Harman marad, bevált nagyon (max onkyo a jó ár/érték/tudás miatt - megbízhatóság miatt nem vagyok benne biztos).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27) deja vu válasza Daywalker (#23) üzenetére


deja vu
addikt

Legalább a te e-rudid nem olyan kicsi mint a kollégáé. :D
Amúgy lassan én is azt érzem mint amit AxBattler írt, hogy az olvasók többet áldoznak a gépükre mint a házigazdák, de ez főleg rudira igaz hatványozottan, a te géped azért elég frankó még ma is.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#28) kpal válasza Agyzuzo (#25) üzenetére


kpal
veterán

visszafogtam a kicsikét :) De ha ugy alakul és lesz egy jó vétel akkor 980x vagy Xeonm 6mag ;) kb. mostanában kezdik kihasználnia programok a több mag adta erőt .

(#29) Daywalker válasza deja vu (#27) üzenetére


Daywalker
addikt

;]
Változnak az idők azért itt is. De sokszor úgy történt nálam egy-egy váltás vagy hardverbeszerzés, hogy nem akartam semmit venni, de amikor jött tesztre és kipróbáltam akkor azt mondtam, hogy "húú, ez kell" :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30) deja vu válasza Daywalker (#29) üzenetére


deja vu
addikt

Nem inkább azt mondtad, hűű ez marad, vagy no teszt? :DDD Például következő ram tesztnél benne marad a gépben a cuccos. :))

Viccet félretéve azért pár dolgot csak megtarthattok, vagy mindent vissza kell küldeni? Ilyen apróságokra gondoltam, semmi nagy dologra, tehát nem ilyen laptop vagy ilyesmi.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#31) vittorio7 válasza deja vu (#30) üzenetére


vittorio7
őstag

Szerintem nagyrészt ezeket az apróságokat (is) szokták kisorsolni a nyeremény játékokban.

(#32) v.tom


v.tom
őstag

Az nglide ventik anno engem is megfogtak, van is belőlük a gépemben 3, és már lassan 5 éve mennek, de most érik el sorban a végüket. Az elsőt most télen kukáztam, a csapágy teljesen megadta magát és olyan volt a hangja mint a motoros fűnyírónak (már amikor egyáltalán el tudott indulni...).

(#33) Habib[HUN] válasza Agyzuzo (#17) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Nekem koppra ugyanez a házam van, és az utóbbi időben kezdte a rezgéseket nagyon felerősíteni. Nem segített rajta semmi. Mondjuk nagyon régen megvan már, benne van a korban. Kikukáztam a régi vinyókat, amik miatt berezonált. Ennyi volt a megoldás sajnos. Ha lecserélem úgy is valami Lenovo brand gép lesz (itt a melóhelyen szemezek egy m90-el már egy ideje) Csak nem nagyon fér bele komolyabb vga sajnos.

(#34) bteebi válasza wolfman (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Én ezt úgy oldottam meg, hogy kerékpárbelsőből vágtam csíkokat a pántok belső oldalára. Így ugyan nehezebb betolni a HDD-ket a keretbe, de nagyon sokat csillapít, így szinte sose fordul elő, hogy rezonál a ház.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) Agyzuzo válasza Habib[HUN] (#33) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Most hogy mondod nekem is berezonált bizonyos esetben, mégpedig ha túl szorosra húztam a ház két oldalsó fedőlapját rögzítő csavarokat, akkor volt rezonancia. Mikor picit enyhítettem rajta akkor megszűnt. De maga a vinyó tartó "rack" sose rezgett (nekem még a régebbi típus van, ahol nem kifelé néznek a HDD-k, hanem befelé), a HDD-ket mondjuk úgy becsavartam izomból, hogy semmi holtjátékuk nincs.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36) Artus58 válasza bteebi (#34) üzenetére


Artus58
csendes tag

Pontosan ilyen tipp reményében nyitottam meg a kommenteket, köszönöm! :R Nekem is ilyen házam van és az utóbbi időben berezonál néha, egy kis mozgatásra abbahagyja de nagyon idegesítő tud lenni.

(#37) wolfman válasza bteebi (#34) üzenetére


wolfman
veterán

Nekünk meg ez sosem vezetett eredményre. Ahhoz hogy tökéletesen izoláld a rezgéseket (hogy még este, csukott ajtónál, amikor nem megy a mosógép, nincsenek madarak, nem fociznak a gyerekek a ház előtt, nem hangoskodnak a szomszédok stb.) ez a megoldásod nem jó, csak a gumis felfüggesztés. Hogy a HDD-t se lehessen hallani, ahhoz meg ez + Quiet Drive.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38) bteebi válasza Artus58 (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Jól bevált, évek óta működő recept :DDD. Eleinte egyébként egy rakás befőttes gumival kötöttem össze a pántokat. Az se volt rossz, de idővel a gumik elérnek, és elszakadnak. A gumibelsős sufnituninggal nincs ilyen probléma :).

#37: Pedig szerencsére jól működik. Nyilván nem a legideálisabb megoldás, viszont rendkívül olcsó ;). Nagy ritkán még így is előfordul némi rezonancia (illetve inkább csak búgás, mert a gumi révén épphogy csak beleférnek a keretbe, és így már elég merev az egész), de szerencsére nem jellemző. Régebben kevesebb HDD-vel is sokkal rosszabb volt.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) zdanee


zdanee
őstag

Hogy ne emlékeznék a Mistral-ra? A feketeimport, ha elromlik, a gari sem segít hozzáállásra? Amikor a 80 gigás Quantum Fireball havonta járt náluk, előre köszöntek már. Good riddance!
Meg volt a BlueFin is. Az Aqua még tartja magát, ők valamit jól csinálnak. :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#40) Agyzuzo válasza zdanee (#39) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az Aqua is merge-elt már pár céggel, most már Electromax néven küldik. :) Gondolom ők néha befizetik az adót is. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#41) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó olvasni, hogy még mindig sokan használunk 19" os pva paneles monitorokat. :)

(#42) deja vu válasza fondorlatos (#41) üzenetére


deja vu
addikt

Jók is voltak azok.
Már nem gyárt a Samsung ilyen paneleket, én egyetlen egy modellről tudom amit még mind a mai napig forgalmaznak és s-pva panel van benne, az az Eizo SX2262 230 ezer forintért. Van helyette gyengébb c-pva, amva meg ki tudja hány va fajta van még. Szóval ha bedöglik a monitorod már nem nagyon fogsz találni s-pva panellel szereltet.

Meg miközben írtam eszembe jutott még egy forgalomban lévő s-pva modell, csak már nem írom át a komment elejét. Eizo CG223 ez is drága cucc már, 250 ezer.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) bteebi válasza zdanee (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Egyszer vettem a Mistralban egy viszonylag drága Zalman tápot (most is az van a gépemben), de időnként zavaróan cicergett, meg a beépített (AMD-s) szenzorok alapján a 12 V-os ágon a feszültsége (időnként?) kilógott az ATX szabványban megengedett (azt hiszem) 5%-os hibasávból. Bevittem hozzájuk, hogy szerintem nem jó, nézzék meg (alapjaiban véve a cicergés miatt szerettem volna kicseréltetni, bár már annak is örültem volna, ha valahogy megszüntetik). Vagy 2 hétig ültek rajta, majd jött az SMS, hogy kész van, mehetek érte. Bemegyek, a szervizes rendkívül részletes, explicit magyarázata pedig annyi volt, hogy "jó" :DDD.

#41: Tavaly őszig nekem is 19"-os VA monitorom volt, igaz nem PVA, hanem P-MVA.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) Agyzuzo válasza deja vu (#42) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem, pedig baromi jó kis panelek voltak. Én egy 24-es S-PVA-s 244T-t használok és mai napig verhetetlen a képe, egy sirámom van, hogy még nem a 120Hz-es korszakban született. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#45) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

A másik "gyenge" pontja?! :U

Mai napig tökéletes minőségben tudok játszani (igen ez azt jelenti megvan a számomra megfelelő FPS tartomány) GTX 560 Ti-al 1680 x 1050-es natív felbontásban a megfelelő kompromisszumokkal (amik legtöbbje nem hogy nem kell hanem még zavar is egyes játékokban) tehát amúgy is kikapcsolnám vagy visszavenném.

Valóban leáldozott a csillaga, de temetni azért nem kell.

Szerk: Az i5-ben egyet értek nagyon erős jószág és feltehetően időtálló is.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#46) BlackPriest válasza BatchMan (#7) üzenetére


BlackPriest
őstag

vagy kiváltani 1db 3 terrással.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47) deja vu válasza Agyzuzo (#44) üzenetére


deja vu
addikt

Állítólag nagy bukó volt a Samsungnak és eladta a Sharpnak ha jól emlékszem. Én a tesztek alapján nem ájultam el attól amit mutatott az új Sharp VA panel az Eizo FG2421-ben, persze 120Hz-et már tud.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#48) _Atesz


_Atesz
addikt

Pécsett sokszor jártam anno a Mistralhoz, kár, hogy megszűntek.

(#49) dhstyle válasza Csapoati (#5) üzenetére


dhstyle
tag

az én szememben az nem játék... ja és ramfixel az sem evett még ultrán se 2.2 gigánál többet..(nálam)

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#50) Ger_man


Ger_man
senior tag

Basszus milyen szép ez az alaplap :Y

A hangcuccost meghallgatnám :))

Köszönjük a cikket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.