Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) deejayy


deejayy
csendes tag

Sok kritikus hozzászólással egyet tudok érteni a fentiekből.

Én naponta hordozom a notebookot, tehát kicsi és könnyű kellett: Acer 3820TG, 13.3"

Próbálom lecserélni mostanában, de egyszerűen zéró a kínálat. Világszinten 4 típus van, amire érdemes lenne cserélni, egyik sem kapható .hu-ban (így meg az ügyintézés a kapufa, ugye).

Továbbá, amellett, hogy már fél éve kintvan a haswell, és a cpuval egyidőben (vagy talán 1 hónap késéssel) már voltak rá épülő típusok, a magyar webshopokban még mindig csak 5-10 modell van a 600-ból, amiben haswell pörög. Botrány.

Clevo beszerzésben Magyarországon senki nem partner, pedig abban lenne igazán jó típus. UK-ből rendelni nem opció számomra.

deejayy AT deejayy DOT hu

(#102) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

"Nem csak azért, mert a méret kapcsán nem tudnak jól dönteni," Miért ne lenne jó döntés a 15,6??? kb a cikk úgy állítja be, mint ha ezek az emberek hülyék és bizonytalanok lennének. Mi van, ha nekik az a jó és más érték rendel bírnak, mint a cikkíró. Rég láttam ennyire ...... cikket itt a PH-n.

(#103) dabadab


dabadab
titán

Hogy legyen egy kis nemzetkozi kitekintes is:

Amazon bestseller lista

Itt azert erosen latszik, hogy az USA-ban a kis gepek jottek divatba.

Hogy a konkret beszelgeteshez is hozzaszoljak, en a magam reszerol maradnek az uzleti szubnotiknal, ha nincs penz, akkor egy hasznalt Thinkpad X220.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#104) uki válasza _seth_ (#94) üzenetére


uki
aktív tag

"Ugyanakkor ha már van szavazás is és egy alapvetően infós oldalról van szó:
Az, hogy 51,1-en áll a 15,6 a vélemény szerint a tudatlanság műve."

Annak a műve, hogy ez a legolcsóbb kategória és a hazai piac borzasztó árérzékeny ennyi. Nem kell ezt túl misztifikálni. Ez az a kategoria amibe a gyártók mindent bele akarnak zsúfolni, a usernek meg csak csillog a szeme hogy 150-ért van benne core i5, meg 8 giga ram meg 2 gigás dedikált vga, meg 750-es vinyó. Az fel nem tűnik neki hogy a noti minőségre meg egy hulladék, a gagyi fényes HD kijelzőjével, tejfölös pohár műanyagjával, mert mást nem nagyon lát és elfogadja hogy ez ilyen és csak ilyen lehet. Logikusan végiggondolva nem mindent akarni (mert az semmire nem lesz jó), sokkal jobb gépet is választhatnának. Biztos kell a bazi nagy 5400-es vinyó? Nem járok jobban egy kicsi, de rohadt gyors SSD-vel? Biztos van értelme a core i7-nek meg a dedikált vga-nak ha nem is igazán játszok? Netezni, dolgozni elég lehet a Core i3, de akkor van pénzem egy jobb kijelzőre, nagyobb felbontásra, elvégre állandóan azt nézem.

Példa a másik végletre: hölgy ismerős olyan helyen dolgozik hosszú évek óta ahol csak thinkpadeket használnak. (más kérdés hogy a thinkpadek is kurvulnak szép lassan) Lényeg a lényeg kitalálta hogy unja minden nap hazacipelni a gépet (T60 és T430 ról beszélünk) inkább venne egyet otthonra. Ki is nézett egy mindenes gépet 120 környékén, (nem meglepő módon csak 15.6-os volt) aztán nem értette hogy ez miért nem olyan mint a thinkpad. Mondtam neki azért mert amit használsz (használtál) az 3-400k. Azóta is inkább hazahordja a cégest. :))

"Páromnak pl a 11,6-os notijához venni kellett egy 4:3-as 19"-os tft monitort mert dolgozni csak azon tud de tekintve, hogy sokat utazik kénytelen a kis notit erőltetni, persze lehetne mondani, hogy na tessék.... igaz is lehetne ha nem várná otthon az asztalán a 19" tft bill és egér."

Kíváncsi lennék a párod hány nap után adná vissza 15.6-os notit, hogy hurcikássza az aki akarja, de ő nem fogja. Sztem max 2. :DD
Egyébként a legjobb döntést hoztátok a külső monitorral. Ha kell könnyen hordozható neki melóba, bárhová elfér, ha meg kell a nagy kijelző ott a monitor. Ha dokkolható a noti akkor meg egy mozdulat és ott a tökéletes munkahely az asztalnál.

Ahogy fentebb is említettem, sokan úgy mondanak véleményt hogy volt max 2 db olcsó laptopjuk és kész. Nincs ezzel baj csak fogadjuk már el hogy aki végigpróbált egy szélesebb skálát annak nagyobb rálátása van a dolgokra. nem véletlenül látsz itt a ph-n rengeteg embert akik pár éves thinkpadekkel meg latitudokkal meg elitebookkal rohangálnak ami használtan vettek. (hasonló árban mint egy mostani consumer noti) Úgy járhattak mint én évekkel ezelőtt aki leadta a céges latitude-ot, elment laptopot nézni és elsírta magát a consumer kínálattól. Vettem is egy gyorsan egy x60-t, ami kapott egy SSD-t, az egész volt kb 60k. Szerencsére ez még 4:3-as ami az esetek nagy részében sokkal jobban használható munkára, nezetni mint a wide kijelző. Ha meg nagy képernyő kell ott a dokkoló meg a nagy monitor.

#dabadab +1 :))

[ Szerkesztve ]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#105) Xero válasza _seth_ (#94) üzenetére


Xero
nagyúr

"Ugyanakkor ha már van szavazás is és egy alapvetően infós oldalról van szó:
Az, hogy 51,1-en áll a 15,6 a vélemény szerint a tudatlanság műve. Viszont ha az akkor elég szomorú hír mondhatni megsemmisítő erejű egy ilyen oldal esetében. "

Én is arra böktem, pedig 15,4-t használok és a héten is ilyen méretben érkezik az új gép. Úgy vélem, hogy rajtam kívül más sem az alap kategóriákban turkál ilyen méretben. Ahogy már írtam is a jelenlegi gépem 1440x900-as felbontással dolgozik, ami teljesen elfogadható számomra úton elkövetett munkákra. Az új pedig ugyan ilyen területtel fog kiszolgálni, csak hiDPI megoldással (2880x1800).
A 13-as méretben még csak-csak lenne alternatíva a munkafelületre, viszont hiDPI ilyen méretben még nem tart ott.

Nem hiszem, hogy a 15-ös méretcsoportban csak és kizárólag hipermarket szökevény műanyag csodák futnak a kezeink között.

(#106) satz18 válasza uki (#104) üzenetére


satz18
őstag

"Vettem is egy gyorsan egy x60-t, ami kapott egy SSD-t, az egész volt kb 60k."

Én 25+11=36k ért ugyanezt.
#103: De ebben az USA statban az a durva, hogy itt is az ócsóság volt a főszerep. Pedig nem egy árérzékeny piac.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#107) uki válasza satz18 (#106) üzenetére


uki
aktív tag

Mentségemre szóljon ez vagy 1.5 éve volt. :))

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#108) satz18 válasza uki (#107) üzenetére


satz18
őstag

Az azért számít, gondolom. Én 2013 májusában vettem. Bár sztem eléggé áron alul volt, inkább olyan 35-40 körül kezdődtek a cuccosok hasolnló felszereltséggel SSD nélkül pl a t61-esek.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#109) rumos14


rumos14
nagyúr

15,6"-es lapost használok, mert alapvetően asztali gép replacement, csak ugye a lapos lényegesen kevesebb heylet foglal, meg lakáson belül könnyen magamba vihetem, íróasztal-kanapé-ágy viszonylatában. párommal közösen használunk egy 11,6"-es Thinkpad X100e-t is, utazós-netezős-skype-os gépnek nagyon jó.
ami sztem nagyon béna a 15,6"-es laposoknál, az az 1366*768-as felbontás, ez már egész egyszerűen kevés ekkora felületen.

(#110) thomeef


thomeef
őstag

Nekem 17,3-as fhd gépem van. Egy héten max 1x viszem el kiruccanni, so leginkább otthon használom. Otthoni felhasználásra pedig soha többé nem vennék kisebbet. Volt három 15,6-os gépem is, a hordozhatóság és a nagyság egyáltalán nem arányos a felhasználói élménnyel amit egy 17,3-as fhd kijelző ad. Minden egyébre egy asus memopadot használok. Ez a kombó nekem teljes mértékben kielégíti a hétköznapjaim:)

És itt jön be az ár, amire én azt tudom mondani hogy a magyar embernek ha nincs pénze valamire, akkor is vesz valamit, még ha arra a felhasználási célra amire szánná, egyáltalán nem felel meg. Ahelyett hogy várna még egy kicsit, gyűjtene, és venne egy számára sokkal megfelelőbb gépet. Nem, meg kell venni a legolcsóbb belépőszintű 100k-s gépet lehetőleg a legbizarrabb márkákból...

(Ugyanez megy a tablet piacon is, mindenki veszi a 15-25k-s semmire nem való tableteket (lassú, borzalmas kép, borzalmas akksi stb.), holott kicsit többért már mérföldekkel felhasználó barátabb gépeket kapni.)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#111) premete válasza thomeef (#110) üzenetére


premete
veterán

Nekem is volt 17.3-as laptopom, hát az mindenre jó csak hordozásra nem; egyetértek Rudival, én is láttam 45 kilós lányoknál 15.6"-ost, eléggé furcsán néztek ki vele, és a meki asztalán kinyitotta, a többiek meg kézből itták a kávét, mert a pohár már nem fért el.
Már a 14.0"-osom os is súrolja a hordozhatóság határát, 12.5-ös szerintem az ideális méret cipelésre, otthon/irodában rá lehet kötni egy 24"-os, fullhd monitorra, és kész.
A többivel egyetértek, az átlagvevő meg van róla győződve, hogy 15.6"-osnak kell lennie, a többi téveszme mellett, miszerint mindegy mekkora, hány kiló, mennyit bír az akku, milyen a billentyűzet: csak legyen olcsó, legyen benne erős vga, mert a notebook az egyfajta játékgép. :)
Utána persze sírnak, hogy melegszik, throttingol, és többet jár külföldön, mint Martonyi....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#112) Chaser válasza premete (#111) üzenetére


Chaser
titán

Én meg már "javítottam" is 45kg-os lány notebookját, mert benyomta a drága a num billzet funkciót és összedőlt a világ:D Jó az ha ilyen lányoknál van ekkora gép...legalább lehet segíteni cipelni;] ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A cikkel egyetértek, de igazából felesleges volt ennyire kifejteni ebben a közegben. Én már a kérdés elolvasása után rögtön tudtam, hogy ez lesz a válasz és szerintem sokan voltak így. Aki itt van, azt érdekli a téma és legalább hobbi szinten ért hozzá (mint én). Ergo nem úgy megy laptopot venni, hogy "ez kell ,mert ezt láttam a plakáton", hanem alaposan körülnéz, megrágja a dolgot és megveszi a neki megfelelőt. Szerintem.

(#114) elmepocok


elmepocok
tag

Sokan azért vesznek olyat, mert nem érdekli őket. Van egy barátom, most cserélte le a 4 éves világi fos 15-ös Samsungját egy - mit ad Isten - Samsungra. Kérdezem, hogy mekkora, azt mondja "nem tudom, asszem 17-es" Mikor megnéztem és felvilágosítottam, hogy ez 15 col, közölte, hogy neki mindegy, ez volt fehérben...
Az emberek többsége így választ gépet, fölösleges belemagyarázni akármit is az igényekről meg használati módokról, nem tudják, mi a különbség a 15-14-13-12 között. A kommenteket olvasva itt is sokan vannak, akik "arany középút" meg "elfogadható kompromisszum"-ként tekintenek a 15 colra, valószínűleg a legtöbben még sosem használtak mást. Ezzel nincs is probléma, az is tény, hogy valakinek tényleg ekkora kell, de az sem véletlen, hogy a keményvonalas üzleti széria legjava 12-14", még az istenített macbookból is alap a 13". Szerintem a 14"-nek kéne lennie az alap méretnek, senki ne mondja, hogy a 15" tökéletes, 14-en pedig már minden olvashatatlanul kicsi, mert ez nem igaz, viszont az még befér a táskádba.

(#115) Xero válasza elmepocok (#114) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha csak dokumentumokat kellene piszkálni, prezentálni és hasonlók, akkor én is a 13-as Air mellett voksolnék. Viszont komolyabb munkára, már kevés több szempontból. Nem véletlen, hogy olyan népszerű volt az Apple felhozatalból a 12-es, majd 13-as méret.

A MacBook Pro-nál mondjuk kicsit más a lányka fekvése. Ott a 13-as modell árazása vastagon benne van a népszerűségben, pláne mióta kinyírták a tisztán consumer vonalra készült MacBookokat.

(#116) flexxx2


flexxx2
őstag

Én se értem aki nagy notit vesz, csak van pénze egy 20-22"-s monitorra mellé. De használtan aztán tényleg nem nagy kiadás. A 17" LCD monitorban nekem utoljára 2004-5 táján volt, de már akkor is kicsi volt amikor megvettem 2000 körül :)

(#117) brumi1024 válasza flexxx2 (#116) üzenetére


brumi1024
veterán

13-14"-os gépekben továbbra sincs rendes 4 magos processzor, értelmes dGPU, és ha valakinek ez kell, akkor nincs sok választása. A kijelzőminőség problémát pedig már leírtam. Más emberek, más igények.

(#118) satz18 válasza brumi1024 (#117) üzenetére


satz18
őstag

Van az csak keresni kell: lenovo y410p, meg persze a Clevo, de hát az Mo-on tiltott gyümölcs.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#119) brumi1024 válasza satz18 (#118) üzenetére


brumi1024
veterán

Soha nem volt itthon kapható egyik 14"-os Y Ideapad sem, szóval ezzel nem vagy sokkal előrébb. Akkor már inkább Alienware MX14. És ennek a minősége pedig ismert: hasonló mint az Y510-é, ami nem rossz, de nagyon nem az igazi. A Trackpad pedig egyenesen katasztrofális.ű

Szerk.: a másik probléma a 2.5 kilós tömeg. Ennek az egyetlen előnye a 15,6"-os gépekkel szemben, hogy kicsit kisebb a kijelzője és emiatt a háza, de ez hátrány is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#120) GeGexx


GeGexx
aktív tag

2 évig használtam egy 17"-os Dell-t, ha vinni kellett valahova minden alkalommal kitért a gerincem egy újabb millimétert. 1 hónapja lecseréltem egy 13"-os MBP-ra, és eltekintve attól, hogy már gyökereiben teljesen más a két gép (tököm tele lett a windows-zal - más téma) fel se tűnt hogy kisebb gépem van, csak annyi hogy hirtelen kényelmes lett ölben tartani vagy hogy hirtelen mennyi hely lett az íróasztalomon. Aztán amikor legközelebb leültem egy 17"-os laptophoz csak néztem és nem akartam elhinni, hogy ekkora batárt használtam és cipeltem. 15"-os gépem sose volt, de tényleg ideális lehet. Nekem ez a 13" tökéletes, tokkal együtt befér a könyvek közé és a kis méretnek köszönhető nagy akksiélettartam miatt kibírok egy napot a suliban töltő cipelése nélkül. A régi gépnél ez még plusz 2 kg volt.

(#121) thomeef válasza premete (#111) üzenetére


thomeef
őstag

Az okés, megértem:) De én viszonylag sokat játszom, plusz inventorozom, ahova nem árt az erős vga, a 12-14"-os gépekbe meg aligha van erős vga. Főleg ha rákötöm fhd monitorra, vagy ne adj isten még nagyobbra akkor már diavetítőt kapok:D A 17-esben meg van egy gt650m ami nekem mindenre elég, de ennél kisebb vga már kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#122) premete válasza thomeef (#121) üzenetére


premete
veterán

Játékra használj asztalit, olcsóbb, erősebb, és azt is lehet vinni néha egy Ikeás szatyorban; szomszéd gyerek is úgy viszi versenyekre. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#123) Chaser válasza premete (#122) üzenetére


Chaser
titán

mITX-ből olyan gépeket össze lehet már dobni játékra hogy nem igaz. Igaz drágább egy normál ATX/mATX cuccnál na de hasonló tudású notebooknál klasszisokkal olcsóbb. Ezt is sokan elfelejtik. Kényelmesen el lehet vinni monitorral együtt tömegközlekedéssel is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) premete válasza Chaser (#123) üzenetére


premete
veterán

Így van, sokan csak azért vesznek notebookot, mert a szomszéd Pistinek is az van; ténylegesen hordani nem akarják.
A kedvencem, amikor írják az adott topikba: matt/fényes, súj mindeggy
Megérne egy szociológiai tanulmányt szerintem az is, hogy melyik méret vásárlói milyen iskolai végzettséggel, származással rendelkeznek. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#125) LordX válasza Chaser (#123) üzenetére


LordX
veterán

mITX ház felcsavarozva a TFT monitor hátuljára a VESA konzol helyre, FTW!

(#126) Because válasza LordX (#125) üzenetére


Because
őstag

csak amit a monitor hátuljára csavarozol abban nem lesz komoly vga... így inkább egy 15"-os laptopot választok :D sőt én inkább ellennék egy 11"-os erős procis masinával és az asztalnál meg lenne egy külső vga-s monitor amire csak rá kellene dugni és jöhet a szorakozás

[ Szerkesztve ]

(#127) cucka válasza Chaser (#123) üzenetére


cucka
addikt

Kényelmesen el lehet vinni monitorral együtt tömegközlekedéssel is.
Az a gép, amit kényelmes tömegközlekedésen cipelni, az mondjuk a Macbook Air.
Ne vakíts már ezzel senkit, hogy a tömegközlekedésen monitort meg gépházat meg kábeleket meg billentyűt cipelni az bármilyen szempontból is kényelmes lenne.

Amúgy miért ilyen hűde nagy szempont, hogy vidd ide-oda a játékgépet? Tényleg ennyire fontos ez? Azt vágjátok, hogy az emberek 90%-a semmilyen diszkrét vga-t igénylő feladatra nem használja a gépet? A maradék töredéke mondjuk, aki feltétlenül cipelni akarja, most így 2014-ben, amikor minden játék neten megy, szóval a lanparty-k többsége okafogyottá vált. Osztán megy a csodálkozás, hogy vajon miért nem terjednek a külső vga-k, notebookhoz.

[ Szerkesztve ]

(#128) Because válasza cucka (#127) üzenetére


Because
őstag

pedig pont erre gondoltam, hogy azért lenne igény a külső vga-ra... én el tudnám képzelni, hogy otthon csak rádugom akár a tv-re és egy kontrollerel eljátszadozok... vagy nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#129) GeGexx válasza cucka (#127) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Lanparty-kon mi már 2008-ban is netes játékokkal játszottunk. Nem azért lanozunk, mert neten nem tudunk egymással játszani, hanem a feeling miatt. :))

(#130) Chaser válasza cucka (#127) üzenetére


Chaser
titán

Gép egér billzet táskába be, monitor meg dobozában. Kényelmesen persze idézőjelben, de mindenképp kényelmesebb mint egy normál házikót cipelni ami magában sokszor több kg tömegű. Sokan - főleg tizenéves fiatalok - csak lanparty miatt vesznek notebookot játékra, de meg lehet oldani így is.
Azt vágod, hogy erre próbáltam célozni?:) Most már biztos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) Because válasza Chaser (#130) üzenetére


Because
őstag

honnan van pénze a tizenéves fiataloknak erre :U más világban élek úgy érzem amikor ezeket a kommenteket olvasom :D

[ Szerkesztve ]

(#132) Chaser válasza Because (#131) üzenetére


Chaser
titán

Ööö...kapják anyucitól/apucitól?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Mindenkinek lehet megfelelő méretű notit venni, ha gyűjt rá+kicsit körülnéz a neten. Sokaknak a 17 hüvelykes gépek már nagyok, pedig vannak ott is valóban könnyű, és hordozható gépek pl. aeolus x7, razer blade pro, msi gs70. Szerintem ezek nevezhetők mindenes gépeknek, mert van bennük erő, nem kicsi a képernyőjük, nem nehezek, méretükhöz képest nem vastagok, illetve a többségüknél a melegedés sem okoz nagy problémát. Aki alig hordozza a notiját (mint én, vagy említhetem bacsis mestert is), annak a nehézsúlyú 17-es vagy 18-as notik sem rosszak. :))

(#134) btudos válasza Because (#131) üzenetére


btudos
veterán

Vagy a szülők megtámogatják őket, vagy megdolgoznak érte, nem annyira elvetemült dolog tizenévesen a nyarat munkával tölteni :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#135) amdathlonxp válasza btudos (#134) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Nekem a 12.1" től 30 perc múlva kifolyt a szemem annyira kicsinek találtam hogy 1 óra alatt olyan érzésem lett mintha 10 órája folyamatosan nézném
Szerintem hordozásnál nem a mértet a lényeg inkább a súlya egy régebbi compaq gépem volt vagy 4-5 killó azért azt nem volt kényelmes hordozgatni...
Több ismerősöm is vett netbook-ot amikor bejöttek de mindenki eladta 1-2 hónapon belül mert kicsi és nem csak a kijelző maga a billentyűzet is használhatatlan méret szerintem.
14.1 " kisebb gépet nem vennék
jelenleg 15.6" amit használók jöhetne a 17" is de ha valami van azok a kíjelzők már drágábbak és igen 15.6 lcd-ből sok van eladó így praktikus is ez a méret.Ha valakinek ez is szempont(én ilyeneket is figyelembe veszek)

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#136) Wlac válasza amdathlonxp (#135) üzenetére


Wlac
Ármester

Megszokás kérdése. Én anno a 15.6"-osról váltottam 11.6"-ra, és csak eleinte volt furcsa. Most egy 12.5"-ös gépem van, és pár hete kellett újratelepítenem a tesómnak adott 15.6"-ost. Nem tudtam, hogy hova kapjak, olyan nagynak találtam a kijelzőt, és nem hittem el, hogy én azon normálisan tudtam bármit is csinálni. Egyszerűen "rám telepedett", pedig anno semmi gondom nem volt vele. Nyilván egyénfüggő is a dolog, de szerintem a józan ész határán belül minden monitorméretet meg lehet szokni.

“The wha-"

(#137) amdathlonxp válasza Wlac (#136) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Nekem fordítva volt,nekem amúgy sem túl jó a szemem lehet az is közre játszik,de igen tényleg fura mozdulatokat kell tenni ha váltasz...minden olyan nagy ..
csak nekem hamar elfárad a szemem a kis lcd-től és a bnöm is így van vele mert ha új gépet veszünk neki csak egy kérdése van (ugye nem kicsi)semmi más nem érdekli pedig csak ez az egy már említtet kis gépünk volt ez hagyott ilyen maradandó emléket. :D ilyenek ezek a hölgyek,a nagyot szeretik :D

Persze csak viccelek meg lehet szokni ezzel egyet értek,

de az sem mindegy hogy milyen mert 14" 16:9 ben nekem tetszik és használhatónak sőt jónak találom.

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#138) Wlac válasza amdathlonxp (#137) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, az egyénfüggő dolog alatt pont az ilyenre gondoltam. Nyilván akinek nem olyan jó a szeme, vagy olyan munkát végez, ami megköveteli a hatalmas méretet és felbontást (táblázatkezelés, grafikus programok stb), annak egy 1366x768-as 12.5"-os kicsi lenne. Nekem azonban böngészni, írni, filmezni tökéletes, mivel sok utazok, ezért kényelmes is, ha pedig otthon szeretnék videót nézni vagy játszani, csak rákötöm a tévére.

“The wha-"

(#139) Chaser válasza amdathlonxp (#135) üzenetére


Chaser
titán

Nem mindegy milyen az a 12"-os gép. Ott van pl x200 x201, kb teljes méretű billzetet kaptak. A netbug meg netbug, bohóckodni voltak jók a régiek a csodálatos felbontásukkal meg hw-ükkel és billzettel. A maiak között azért van már értelmesebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140) franc0


franc0
őstag

Nyilván igazatok van, de azt azért vegyük figyelembe, hogy ez egy IT szakfórum. Sok egóval.
Egyenesen elvárt, hogy mondjuk ne vegyetek elavult belsejű gépet.

De közületek ki az, aki elmegy használtautót venni és pontosan tudja mit kell nézni?
Ki az aki lakásvásárlásnál akkurátosan lecsekkol mindent amit kell?
Titeket meg ott húznak le, még többel.

Egyszerűen a mai világ már olyan bonyolult, hogy lehetetlen mindenhez érteni.
Arról nem is beszélve hogy az ittenieknek fontos, hogy megtalálják a tökéletesen passzoló notit.
Átlagjózsi meg kurvára leszarja.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#141) dabadab válasza franc0 (#140) üzenetére


dabadab
titán

"Egyenesen elvárt, hogy mondjuk ne vegyetek elavult belsejű gépet."

Ez konkrétan nem igaz. Használt ("elavult belsejű") Thinkpadet sokkal inkább fog ajánlani egy hozzáértő, mint valami tejfölösdobozba zárt Haswellt.

Egyébként a használt laptop nagyságrendekkel kevesebb buktatót rejt magában, mint egy használt autó.

DRM is theft

(#142) DoxaM


DoxaM
aktív tag

Ha nem lenne egy jó kis táblám, meg számomra megfelelően erős desktopom, akkor 14-es jó bika notit vennék, ami a desktopot is leváltja, otthonra egy 27-30 collos monitort mindenképp vennék hozzá (ahogy most is az van).Bár jópofának tűnik, de én inkább maradok a táblánál + desktop.Valahogy sokkal könnyebb és jobb.Melóra thinkpad van..tököm se akarná cipelni mindig magammal.Amit nem értek meg az a 17-es noti.Minek?Egy 27.-30 collos monitorhoz képest még mindig nagyon pici, cipelni magaddal meg fölösleges.Nade kinek mi :D

(#143) amdathlonxp válasza franc0 (#140) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Azért ha netbook valami igazi kinai akkor 6-800mhz 256mb ram szembetűnően gagyi a mai világban még egy átlag Józsi számára is,Komolyabb gép vásárlása esetén igen érdemes kikérni hozzáértő tanácsát de saz is olyan ha 2 embert kérdezel meg vita lesz mert mindenki szerint más számít jónak intel-amd-intel-nvidia stb

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#144) brumi1024 válasza DoxaM (#142) üzenetére


brumi1024
veterán

14-es bika noti: pont ezaz, hogy ez nincs, vagy ritka mint a fehér holló. Alienware MX14 az itthon beszerezhetőek közül, de ez minden tulajdonságát tekintve már inkább a 15,6-osokkal vetekszik.

(#145) amdathlonxp válasza brumi1024 (#144) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

14" dell más nekem sem jút eszembe de az sem olyan bika,esetleg msi
Persze nemjátékra csak úgy otthoni irodai célokra

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#146) Wlac válasza DoxaM (#142) üzenetére


Wlac
Ármester

Minél kisebb a gép, annál nehezebb megoldani a hűtését, így a teljesítményt visszább kell venniük a gyártóknak, hogy ne olvadjon le három perc használat után az egész.

“The wha-"

(#147) amdathlonxp válasza Wlac (#146) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Viszont az érdekes hogy egy telefon elbír 4 magot ,szerintem a technologia létezik csak nem éri meg ekkorát lépni egyszerre,
Vagy egy tablet 2 magot simán be tudták építeni.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#148) Wlac válasza amdathlonxp (#147) üzenetére


Wlac
Ármester

Hiába az azonos magszám, egy mobilban levő CPU teljesítménye sehol sincs egy gépében levőhöz képest, azaz hőt sem ugyanannyit termelnek. Ezért sem kell aktív hűtés a tabletekre és a telefonokra, csak a legritkább esetben. A másik dolog a grafikus teljesítmény. A legtöbb kis méretű gép bottleneckje a gyenge VGA, ugyanazon okok miatt.

“The wha-"

(#149) amdathlonxp válasza Wlac (#148) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Az én telom 600mhz/512 mb de úgy tudom ez nagyon gagyinak számít (nekem tökéletes)
Az az érdekes hogy pár éve még ilyen laptop-om volt Fujitsu e 6540 azt hiszem ez 650mhz volt :D ez pont ilyen igazi melegedős Fujitsu volt. :)
Így értettem,
Nem tudom grafikában mit tudnak,gondolom nem sokat,nem vagyok sem telefon sem tablet párti karácsonykor gondoltam rá hogy meglepem magam egy tablettel de már azelőtt meguntam magát a gondolatot is hogy megvettem volna :) így megspóroltam egy újabb felesleges porosodó kacatot,
Telefont is csak a kamera miatt vettem mert állandóan lemerült a fényképező gépem így meg csomó képet tudok csinálni persze nem 10-12 mp ben csak 6-ban de az is megfelel hirdetésekhez.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#150) Chaser válasza amdathlonxp (#149) üzenetére


Chaser
titán

A mostaniak grafban is egyre jobbak. De erősen más liga még mint a pc. De van pl játék ami igen frankó, pl asphalt7, pár FPS is van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#151) brumi1024 válasza amdathlonxp (#147) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez egyszerű fizika. Míg egy Snapdragon 800 elvan 2-3 W-ból terhelés alatt, addig egy Haswell i7 notebookban simán megeszik 45-47W-ot is. Ezt pedig valahogy le kell hűteni. x86-ot nem érdemes összehasonlítani az ARM-el.

[ Szerkesztve ]

(#152) mr.robi válasza kekegsm (#22) üzenetére


mr.robi
tag

az első és a harmadik valóban figyelemre méltó.
köszi a felvilágosítást :)

(#153) Dhampir válasza premete (#122) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#154) Wlac válasza Dhampir (#153) üzenetére


Wlac
Ármester

Oké, úgy érzem, hogy mára elég volt az internetből. :D

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#155) stratova válasza Dhampir (#153) üzenetére


stratova
veterán

:DD :))
Szintén noti párti vagyok, de azért egy kis trollolo.

Duty Calls

[ Szerkesztve ]

(#156) Dhampir válasza stratova (#155) üzenetére


Dhampir
félisten

Jópofa, egyszer már raktam össze hasonló minit, de az asztalon még így is sok helyet foglal, amelyhez a perifériák is társulnak.

Asztali gépnek egy kényelmesen szerelhető és jól szellőző tágasabb házat érdemes választani, amely leginkább csak magasságban foglal helyet, ha a monitort, hangfalat, klaviatúrát nem vesszük hozzá. Sajnos amennyiből össze lehetne rakni egy korszerű és igényes PC-t, a perifériákkal együtt árban ugyanott lenne az ember, illetve akár még bőven meg is haladná egy hordozható munkaállomás árát.

Asztali gép esetében a hordozhatóságról és gyors beüzemelésről már eleve le kell mondani és az energiafogyasztás is nagyobb. Nagy játékosoknak egy családi házba biztosan jó választás egy PC, de munkára és egyszerűbb játékokhoz bőven elegendő egy noti is, amit a perifériák helyett alaposan körbe lehet bástyázni vaskos irat- és könyvhalmokkal. :)

(#157) Dhampir válasza stratova (#155) üzenetére


Dhampir
félisten

(#158) solaris17


solaris17
aktív tag

A boltok polcain is a 15,6 ból van a legtöbb demo, sok laikus pedig így válogat.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#159) solaris17


solaris17
aktív tag

A számmisztikára még nem gondolt senki? :B

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#160) vellerd válasza uki (#104) üzenetére


vellerd
tag

:C Ez elég átfogó volt! :C

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#161) Tom1939


Tom1939
őstag

Én 2006-ban vettem az első notebookom. Az 15,4-es asus volt. Utána jött egy 14-es asus melyen kicsinek éreztem a kijelzőt hosszú távon. Aztán jött a hp 8510p, és mint üzleti kimagaslóan jól is bírta a strapát. A mostani majd 3 éve szolgál és azt hiszem a következő is 17-es lesz. Jó dolog a nagy képernyő. És én mindennap hozom-viszem. Bár igazából munkahelyi és otthoni asztalon van. Vonaton vagy kávézóban pl. nem használnám... Arra ott van a 7.7-es tabom.

Bár az ideális szerintem nekem egy 16,4-es üzleti noti lenne. De olyan sajna nincs....

[ Szerkesztve ]

(#162) flash-


flash-
veterán

mert az emerek szeretik a középutat.
és mivel ezt veszik a legtöbben valószinű, hogy ez a méret a középút.

15.6 már akkora hogy lehet filmezésnél élvezni a "nagyképernyő" előnyeit, de mégsem olyan nehéz cipelni, hordani.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.