Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Chaser


Chaser
titán

Egszerű a történet: legtöbben otthon használják de néha viszik a gépet, nekik pont jó a 15.6". Másrészről 100k-ért már van értelmes 15.6" gép, 13" nincs, 14" mint a fehér holló, de általában nincs. Aztán ott a felbontás kérdése, a hozzá nem értés, a nem tudom minek de legyen notebook, stb...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) satz18


satz18
őstag

A szavazatomat azzal egészíteném ki, hogy ugyan a 15.6-osra szavaztam mert azt használom a legtöbbet, meg az a legjobb, de van azért mellette még egy 10-es és egy 12-es is. A 12-est csak külső monitorral használom. Most pedig egy 17-es acer v3-asat vennék, persze csak akkor ha nem lenne az y580, de nem azért mert 17.3-as hanem abba van NV 760m és HDD+SSD mindez megfizethető áron.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) wednesday


wednesday
őstag

A címben feltett kérdést a cikk meg is válaszolja. :)

A legfőbb ok, hogy itt a legnagyobb a választék és itt találhatjuk a legkedvezőbb árakat is. A 13" drága kategória úgy, mint a 17"-es.

Jó 13"-as gépet nagyon nehéz találni, még ha az ember többet is fizetne érte (mértékkel persze).

[ Szerkesztve ]

(#5) Sub-ZeRo válasza Chaser (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1, bár azzal nem értek egyet, hogy a hozzáértés miatt vesz valaki ekkorát. Persze van olyan, aki tényleg ez miatt.
Én nem sorolom ide magam, pedig nekem is 15,6-os a lenovo gépem. És azért lett ekkor, mert ennyi pénzem volt rá és az akku üzemideje kecsektetett. 4 óra. Persze a hurcolászást is figyeltem. Nekem nem lett volna jó 17 vagy nagyobb kijelző. Ha itthonra vettem volna, akkor igen, de mivel van asztali gép is, így a 15,6-os pont elég nekem munkába hurcolni, meg néha itthon felpattintani egy kicsit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) Willie


Willie
őstag

Én egy 14 hüvelykes Fujitsu LH532-t használok augusztus óta. Ha asztalnál ülök, akkor rádugom egy monitorra, és a problémát meg is oldottam. :D

(#7) bacsis


bacsis
Közösségépítő

de most úgy beszélünk, mintha a 15,6collal valami gond lenne, mintha semmire se lenne jó :DDD :U
jahh hát vonaton ne ezt csapd elő lehetőleg, mert kicsit kényelmetlen, de még akkor sem lehet rá modnani hogy utazás közben használhatatlan, jóvan ez így :)
Mondom úgy hogy 15 colos notim sose' volt, vagy kisebb vagy nagyobb :DDD

(#8) B.i.L válasza Chaser (#2) üzenetére


B.i.L
senior tag

A kijelző másodlagos,ár szerint,teljesítmény szerint vásárolnak sokan(kereskedö már nem vagyok),a gyártó pedig idealizálta a méretet.
Ár - mennyi is az annyi
Teljesítmény - ki mit tart szem elött,akksi,játék,tartósság,megbízhatóság(márkahűség)
És a kijelz...,nekem nem volt választásom.Amit szerettem volna az Fhd 17 col kőrnyéke,fényévekkel többe került volna,mint maga a gép.(PB TK81 quad core Amd 2,2ghz,Ati6650, 15,6 col kijelző...de ezért nem kellett túl mélyen a zsebembe nyúlni.Kisebb szóba sem jöhetett.

Horgászni mentem...B.i.L

(#9) stratova


stratova
veterán

Szerintem egy szempont a sok közül, hogy 15.6" még hordozható méret, de már van rajta használható numpad is. Ezt a 15.4"-ról még nem lehetett elmondani. Másrészt ekkora méretben az 1600x900-as felbontás - bár sajnos nem túl elterjedt - de emberi távolságból olvasható méretű (nekem a ez 14"-on már éppen határeset lehet).

[ Szerkesztve ]

(#10) kromatika


kromatika
veterán

15.6 ból van a legnagyobb választék,és ez még hordozható méret szerintem is,és otthonra is használható.

(#11) fordfairlane válasza Chaser (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pontosan. Minél nagyobb, annál kényelmesebb használni. Minél kisebb, annál kényelmesebb hordozni. Sokan csak alkalmanként hurcolják a gépet. Ennyi.

x gon' give it to ya

(#12) mr.robi


mr.robi
tag

én már egy ideje kutatok egy valamirevaló 14" laptop után, amin 1-1 játék is elfut, de csak ultrabook kategóriába tartozó gépeket találtam. az egyetlen jelölt a Gigabyte P34 lenne, de az legközelebb Németországban kapható és ára sem kevés (1099 Euró)

ígyhát marad a 15,6" :))

(#13) Bohus


Bohus
aktív tag

Egyszerűen jelenleg a 15.6" a mainstream. Biztosan nincs erre a méretre akkora igény, mint ami a kínálatban megmutatkozik, de egyrészt sok vásárló a saját igényével sincs tisztában, másrészt egyszerűen a kínálat - és az ár - befolyásolja a keresletet.
Sokkal nagyobb problémának tartom méretkategóriától függetlenül a 16:9-es képátló mindent elsöprő részarányát, holott a felhasználók jelentős része mást igényelne. Egyszerűen hihetetlen, hogy egy gyártó sem veszi észre ezt a piaci rést.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#14) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

otthoni és a céges lapos is 14-es, cégest külső bill+egér+monitor kombóval használom. otthonit pedig ölben hűtőpaddal.
persze van otthon asztali gép is

(#15) VaniliásRönk válasza bacsis (#7) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem is errol van szo, hanem arrol, hogy normalis meretbol alig van valasztek, es ez mar igenis problema.
Egyebkent nem csak Magyarisztanban ez a helyzet, sehol a vilagon nincs egyszeru dolga annak, akinek nem felel meg a 15".

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) bandus


bandus
veterán

az ideális megoldás számomra a 14 col + dokkoló, monitor lenne. de amíg jó a 15,6-os probookom addig ez nem lesz bevezetve.

a célközönség nagy része egyetemista. beadandót még be lehet pötyögni a bölcsészlányoknak kisebb gépen is, de ha nagyobb excel táblákkal kell dolgoznod, rajzolnod, tervezned, akkor kell a nagyobb kijelző. plusz ha hétvégén hazamész, akkor vinned kell magaddal. erre szerintem tökéletes méret a 15,6, ami még a koliban is elfér. több utazáshoz kisebb, ennél kevesebbhez meg asztali és használj telefont, tabletet, ha utazol. én inkább a 17"-es gépeknek nem látom értelmét.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17) Sheepczx


Sheepczx
tag

Nekem a legkissebb "gamer" gép kellett igy lett a 15,6col

(#18) vigyori78


vigyori78
őstag

Ha a normál felhasználókat vesszük akkor ez a 15.6" megérthető.
10 nagyobb áruházba bemész és az ott kapható 10 notiból 9 , 15.6"-os.

(#19) moli.hu válasza stratova (#9) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt a numpadet sose ertettem. ~29 eve szamitogepezek, az ido kevesebb, mint 1%-ban hasznalom a numpadet. ellenben a kurzorgombokat es a pageup-blokkot vagy 7%-ban (programozo vagyok, sokat maszkalok a kodban). mi a picsaert nem kurzor+pageup van a numpad helyett?!?!? sokkal kenyelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#20) kekegsm válasza moli.hu (#19) üzenetére


kekegsm
őstag

Én meg pénzügyi területen dolgozom, és numpad nélkül megőrülnék. Miért nem numpad van a kurzor helyén is?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#21) Kodiak88


Kodiak88
tag

Én az idejétmúlt asztali gépem helyett vettem 15,6"-os laptopot. Ritkán hordozom, de akkor is elfér egy normál méretű hátizsákban védőtokkal együtt. Ezen már viszonylag normálisan lehet CAD és egyéb célszoftvereket is használni, otthon általában egy nagyobb külső monitort is kötök rá, azzal elég jól használható mindenre. Egy céges kisebbet néha használok, de kizárólag szervíz célra, azt is csak a soros port miatt.

Bár saját magamnak is szívesen vennék egy T61-t vagy valami hasonlót.

(#22) kekegsm válasza mr.robi (#12) üzenetére


kekegsm
őstag

http://www.ipon.hu/webshop/product/hp_probook_4340s_h4r70ea/356131

http://www.ipon.hu/webshop/product/samsung_ativ_book_9_lite_np905s3g_k01hu_feher/504977
http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_u32vj_ro015p/295841

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#23) Wlac


Wlac
Ármester

Ahogyan a cikkben is le van írva, a fő probléma egyrészt a gépre való keret, másrészt a leendő tulajok nincsenek tisztában, hogy mire is lesz használva a gép. Ha valaki hordozni szeretné a gépét, de játékra is használni, akkor bizony kiesnek a kis gépek (általában gyenge teljesítmény), amik az olcsó szegmensben bizony nagyon gyengék, de a 17"-os szörnyek sem maradnak bent, mivel nem mobilisak. Anno én is egy 15.6"-os géppel (Aspire 5536G) kezdtem, mivel ár/érték arányban nagyon jó volt, ám később egy 11.6"-osra (Lenovo E125) cseréltem, mivel akkora egy olyan masinára volt szükségem, ami sokáig bírja akkuval, és hordozható is.

Szerencsére mostanra lecserélhettem egy szintén mobilis, de erős gépre (Dell E6230), mivel a Lenovo teljesítményét nagyon kevésnek találtam, azonban az már biztos, hogy a későbbiekben is maradok a 12.5" körüli képernyőméretnél, mivel számomra ez a legtökéletesebb. Édesanyám számára ellenben a 15.6" a megfelelő méret. A gépet ölben használja, tehát nem árt, ha nem nyomja agyon őt, de a nagy kijelzőt szereti, így kiesnek a kis gépek.

A legtöbben - legalábbis a baráti körömben - akkor vesznek gépet, ha felsőoktatásba kerülnek, elmennek otthonról, elhagyva így az asztalit. Ha a keret 100-130 ezer forint körül van, akkor bizony nem nagyon van kisebb alternatíva, amelyen normálisan lehetne dolgozni (a Lenovóm olyan gyenge CPU-val rendelkezett, hogy a böngészés is sokszor szenvedés volt a 4GB RAM ellenére), a nagy gép pedig már egy másik szegmenst céloz meg, így én is a 15.6"-os cuccok közül szoktam ajánlani.

“The wha-"

(#24) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Kocsit is így választanak az emberek. A legtöbben nagyobb autot vesznek mint praktikus lenne, mert van két gyerek meg egyszer egy évben elmennek nyaralni, megveszi a nagy kombit, aztán egész évben egyedül használja munkába menet...
Notinak, állandóra hordozni a 11-13,3" az ideális méret, asztalinak meg, amit néha-néha hurcolászik az ember a 17"-es való szerintem. A 15,6 méret olyan mint a négyévszakos gumiabroncs az autóra, mindenben kompromisszum, semmiben nem az ideális.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#25) satz18 válasza kekegsm (#22) üzenetére


satz18
őstag

Az általad belinkelt notik pont azt erősítik, hogy a 13.3-asok, azonos vas mellett drágábbak a 15.6-osoknál. Pont erről szól a cikk.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#26) Integrale


Integrale
veterán

arany középútról tetszett már hallani?

15,6"> kényelmes cipelni, asztalon már elég zavaró
15,6" hurcolása nem sokkal kényelmetlenebb mint egy 14" körüli gépnek, ellenben asztalon használva épp jó
15,6"< nagyobb táska, nagyobb súly, kényelmetlenebb vele közlekedni, de asztaliként a legideálisabb.

"Bad reklám is reklám too"

(#27) LordX válasza bandus (#16) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem az "egyetemisták" mint olyan a világ laptopeladásainak csak nagyon kis részét teszik ki, azzal magyarázni, hogy a 15.6 miattuk a legelterjedtebb.. hát, bátor kijelentés.

Én mondok egy másik érvet: Történelmi okok miatt. Olyan 7-10 éve a 15 col volt az a méret (anno még 4:3-ban), amibe még kevés kompromisszummal lehetett gépet összerakni. A 4:3-ból szép lassan lett 16:9, de a méretkategória maradt. És innentől ördögi kör: a cégek 15 colosat gyártanak, mert 15 colos fogy legjobban, és 15 colos fogy legjobban, mert nyomott az ára, mert ezt gyártanak legtöbbet. Ha valaki kitalálja, hogy 14-eset gyártson, akkor a "ritka" alkatrész (a kijelző) miatt drágább lesz a gyártás, drágábban tudja csak haszonnal eladni. Tehát kevesebben fogják megvenni.

(#28) satz18


satz18
őstag

Amúgy lehet nincs igazam, de ha Magyarországon is lenne Clevo, akkor lehetne válogatni, nem lennék rákényszerülve a fix választékra. Hasonló lenne, mint amikor az ember asztali gépet rak össze. Persze azért kompromisszumokkal.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#29) mightymo3


mightymo3
tag

Ha lett volna 14" 1600x900-as matt, 1Gb VGA, 4Gb ram, fémházas gép az lett volna (ultrabook, megfizethető áron), de maradt HP sleekbook amivel nagyon meg vagyok elégedve!!

(#30) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Nagyon-nagyon köszönöm a címlapos vitaindítót! Legalább két éve várok erre a rövid bejegyzésre, remélem kialakul némi parázs vita (nem veszekedés).

A kőbunkót most belengetem, ahogy előttem már írták és a cikk is részletezi: azért van az a sok használhatatlan 15.6-os notebook, mert az emberek többsége igénytelen önmagára. Írhatnám, hogy buta, de ez nem igaz és sértő is. Inkább igénytelen. Nincs tisztában a saját igényeivel és nem is érdekli. Viszont a birkák miatt mi, igényesek "szívunk", mert drágán veszem az igényeimnek megfelelő dolgokat és később eladhatatlanok...

Egyébként kérdem a 15.6"-os géppel rendelkezőket: Miért jobb a semmilyen igényhez nem szabható gépük, mint a mobilabb vagy az erősebb és nagyobb gépek?

Az általános szemlélet jól példázza az alábbi eset: Egy hölgy ismerősöm szeretett volna laptopot, én elkísértem a boltba. Közölte az eladóval, akit egyáltalán nem érdekeltek az igényei egyébként, hogy az igénye annyi, hogy könnyű legyen a gép, mert olvasni akar rajta és szöveget szerkeszteni, de hurcolnia kell. Erre eltette az eladó az addig általa kérés nélkül mutogatott 15.6"-os acer "gamer" konzumer rettenetet és elővett egy 15.6"-os full műanyag asus-t. OK: könnyű :U . Mivel ebben nincs videokártya elég lesz a böngészéshez. Böngészésről senki sem beszélt, egy 15.6"-os teljesen műanyag gépet pedig nem igazán lehet cipelni, mert egyszer teszik rosszul táskába, aztán megy a szervízbe, garancián kívül persze, mert nem a gyártó hibája, hogy olcsó műanyag gépeket kell gyártani a birkáknak, amik törnek a táskában...

(#31) azopi74


azopi74
addikt

"Pedig csak arra használják a laptopot, hogy a beadandókat elkészítsék, és levelet vagy Facebook üzenetet váltsanak ismerőseikkel, noha ezek nem feltétlenül indokolnák ekkora laptopok használatát."

Ezek egyáltalán nem indokolnák nemcsak ekkora, de egyáltalán semekkora laptop használatát. Egy tablet (némi kompromisszummal akár androidos, ha a MS Office fontos, akkor WinRT-s) bőven kielégítenék a szükségeteiket.

(#32) bandus válasza LordX (#27) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nem világviszonylatról volt szó, de lehet, hogy tévedek és félreértettem valamit. itthon szerintem igenis jelentős vásárlói réteget képeznek az egyetemen tanuló diákok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33) Witya


Witya
tag

En 17-est hasznalok de sehova nem viszem magammal. Sokat koltoztem, igy kenytelen voltam laptopot venni. Ha utkozben barmi van, arra ott a telefon, meg tudom csinalni ugyanazokat, amiket egy 12 colos laptopon.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#34) section9


section9
őstag

15" laptopom volt nekem is az első, mert ezt kaptam ajándékba, utána a következő egy 11" netbook volt, mert akkoriban még nem nagyon volt ultrabook és ár/érték arányban nagyon jó volt. A következő hordozhatóm valószínűleg valami dögös 13"-es ultrabook lesz, mert ennél azért lehetne picit nagyobb és gyorsabb. :)

(#35) BiP


BiP
nagyúr

Ez a legolcsóbb kategória, azért. Ebben a méretben vannak a legolcsóbb modellek.
Ill. a már említett 4évszakos gumi analógia.

(#36) Killer01 válasza ng0ofy (#30) üzenetére


Killer01
őstag

2 különböző dologról beszélsz.....hogy miért ilyen "gyökér" az általad említett eladó, arról lehet vitatkozni csak nem érdemes.
Van 15.6-os laptopom (Dell Vostro) és nem tartom magam sem igénytelennek sem butának (szóval kikérem magamnak, hogy ismeretlenül ilyesmi jelzőkkel illetsz). Én speciel második gépnek vettem az asztali mellé (konfig az adatlapomon), amit havonta egyszer-kétszer hurcibálunk a családdal, egyébként Asszony netezik rajta vagy én dolgozok vele (excel elsősorban). Szóval megmondanád nekem a hatalmas eszeddel miért felelne meg nekem ezekre a célokra akár 17-es akár 14-es vagy alatta lévő méret?

(#37) vhunor


vhunor
őstag

11,6-os Macbook Air, majdnem iPad méret és 1 kilós súly, mégis teljes értékű munkagép, ki lehet nyitni repülőn és egyéb szűk helyeken, nagyjából bármilyen oldaltáskába bedobható. Nekem jelenleg ennél több nem kell, és eszembe nem jutna visszaváltani nagyobb méretre.

(#38) Integrale válasza ng0ofy (#30) üzenetére


Integrale
veterán

"Egyébként kérdem a 15.6"-os géppel rendelkezőket: Miért jobb a semmilyen igényhez nem szabható gépük, mint a mobilabb vagy az erősebb és nagyobb gépek?"

Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Amikor laptop vásárlása volt napirenden, akkor több szempont volt mérvadó.

1. ne egy hatalmas dögöt kelljen cipelnem egyetemre (Szentmártonkáta - Győr) és ha szükséges akkor órára,
2. ha összeülünk haverokkal akkor a játéknak se legyen akadálya, illetve kollégiumban/albérletben/itthon ha asztalon van a gép, akkor ha lehet, ne folyjon ki a szemem az apró betűk és képernyő miatt.
3. most, hogy már nem kell utazgatnom, lerakom az asztalomra és még mindig kényelmesen lehet rajta gépelni (+numpad), ha meg úgy tetszik akkor rákötöm TV-re és nagyobb felbontáson is el lehet lenni vele.

4. Ezt hajtotta ki a pénztárcám. (kisebb ilyen teljesítménnyel drágább lett volna kb 80-al és még mindig kicsi, a nagyobb szintén drágább lett volna 80-al, és továbbra is nagy)

Én alapvetően 15,6-ot kerestem, mert az kellett. Vonaton nem vettem/veszem elő, arra ott a telefon.

Kérdés?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#39) bulbaa


bulbaa
tag

Szerintem azért a 15-ös méret a legnépszerűbb a notiknál, mert amikor ámblokk az otthoni felhasználók körében elterjedt a számítástechnika , akkor pont a 14-15collos monitor volt a mainstream kategória. Gondolom a többség meg abból indul ki, hogy ha akkor jó volt a 15-ös monitor akkor most sem kell nagyobb, a kisebb meg már "visszafejlődés" lenne az átlagember szemében. A gyártók meg ráálltak erre a méretre, ami gondolom autómatikusan (relatíve) megdrágított minden más méretkategóriát -ahogy ezt már mások is mondták.

(#40) Wlac válasza azopi74 (#31) üzenetére


Wlac
Ármester

A probléma ezzel az, hogy a tablet ugyan kiváló netezésre, de például szöveget szerkeszteni, prezentációt gyártani még nem. Persze, meg lehet őket oldani, vannak billentyűzetes cover-ek, de ezekre szerintem még mindig a laptop a célplatform. Ha pedig már valaki vesz egy laptopot, miért venne mellé még tabletet (amelyek nagy része semmit nem ér az olcsó árkategóriákból).

vhunor: igen, a Macbook Air valóban ideális lenne egy fősulisnak, de szimplán baromi drága, legalábbis a magyar pénztárcákhoz mérten. Novemberben kísértem el lakótársam a glasgow-i egyetemre, és rengeteg embernél láttam minőségi hordozható gépet (Macbook Air, különféle ultrabookok és subnotik).

“The wha-"

(#41) Chaser válasza Sub-ZeRo (#5) üzenetére


Chaser
titán

A hozzá nem értés miatt:) Mert nem tudja mire van szüksége. Vagy nem akarja tudni mert az +70-100k ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) fordfairlane válasza LordX (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

És innentől ördögi kör: a cégek 15 colosat gyártanak, mert 15 colos fogy legjobban, és 15 colos fogy legjobban, mert nyomott az ára, mert ezt gyártanak legtöbbet.

Azért jópár év eltelt. Ha a kereslet alapvetően más méretosztályokra fókuszált volna, a kínálat szép lassan elmozdult volna. Bő fél évtizedről beszélünk, vagy tán még hosszabb időről.

Egyébként, ha úgy vesszük, a kereslet elmozdult a billentyűzet nélküli gépek felé, azok már lehettek kisebbek. Talán a kisebb notebookoknak az igazi problémájuk, az achilles pontjuk pont a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#43) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régen még 13.3 meg 14.1 volt az alap méret, még a szélesvásznú böhömök előtt. Most meg 15.6 az alap, ami igazából nem lenne akkora gond, ha nem ilyen fos 1366x768-as felbontású lenne szinte mind. Bár szerencsére kezd javulni a helyzet.

Én 12.5-ös notit használok, igaz jó ideje már csak dokkolóval, asztaliként egy 27-es monitorral, mert a WQHD nagyban megkönnyíti a dolgomat. Ha esetleg le kéne cserélni, fullhd alá nem fogom adni, amihez azért már kell egy min 14-es, bár lehet egy 12.5-össel is meg tudnék barátkozni, ha nem folyik ki a szemem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) cucka


cucka
addikt

Szerintem is értelmetlen, hogy a 15.6 lett a mainstream kategória, ez kb. a legrosszabb kompromisszum. Ahhoz túl nagy, hogy kényelmesen cipeld, ahhoz meg kicsi, hogy asztali gépnek használd. Numpad szokott lenni rajta, de éppenhogy cipőkanállal fér be, arra már nincs elég hely, hogy rendesen megcsinálják. (Heló, jó lenne 2 centi hely a standard billentyűzet és a numpad közé). Ráadásul a legtöbbhöz iszonyat pocsék 1366-os képernyőket szerelnek, amire még van pofájuk ráírni, hogy hd. (Heló, az hol a f*szomban high definition, hogy normál távolságról szabad szemmel látszik minden egyes pixel?) Szerintem most arányaiban több telefont adnak el full hd képernyővel, mint laptopot, egész egyszerűen szégyen. Meg azok a kétpálcás tejfölöspohár burkolatok, atyaég.
Szóval a lényeg, hogy nem csak hogy ezek a fölöslegesen vastag és fölöslegesen nehéz gépek fogynak a legjobban, de ezek a gépek többsége minden értelmes szempontból hitvány, gyenge minőségű eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tikakukac


Tikakukac
titán

Egyszerű a megoldás: ez van. És miért van? Mert ez az a méret amiben még lehet igénytelenkedni, elfér, nem lesz belőle gond.

Az más kérdés, hogy a 15.6" az tényleg erősen kompromisszumos hordozós gépnek, bár sokan a 17"-est is bevállalják, ő bajuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sokan írjátok itt, hogy a 17"-s laptop milyen nagy, meg nehéz cipelni, stb...

Én ezzel egyáltalán nem értek egyet, több szempontból sem.

Én asztali gépet cseréltem le laptopra, és mindenképpen 17-est kerestem, először is mert szerintem a legtöbb 15,6-os 1366*768-as felbontása egyszerűen kicsi, pont annyira, hogy nekem kényelmetlen rajta pl. netezni, mert a függőleges képpont pont annyira kevés, hogy nem jó, sokszor van, hogy egy egy normális kép nem fér el, de lehet, hogy ez tényleg csak engem zavar :) (öcsémnek az van, sokat használtam, nem a levegőbe beszélek). Viszont, hogy 900 magas és a kép is nagyobb, már sokat javít a helyzeten.

Fősulis vagyok, sokat cipelem a gépet Győr és Zalaegerszeg között, sokat vonatozok, és szoktam a vonaton is filmet nézni, egyáltalán nem kényelmetlen. Kézben nem nagyon viszem, a laptop táskában a gurulós bőröndben kényelmesen el fér.

Ha meg kézben viszem néha valahová, nehogy már gond legyen az a 3kg :)

Ez az én véleményem erről :)

[ Szerkesztve ]

(#47) lezso6 válasza fordfairlane (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 12.5-ös notimban (Thinkpad X220) teljes méretű billentyűzet van, mindenféle trükk nélkül, szóval nem a billentyűzet a gond. Nem mellékesen anno egy 14.0-es (!) noti volt pont ilyen széles.

(#48) fordfairlane: moderáltam magam.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) fordfairlane válasza lezso6 (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

szóval ez hülyeség, hogy a billentyűzet lenne a gond

-

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#49) fordfairlane válasza cucka (#44) üzenetére


fordfairlane
veterán

Volt egy tendencia, hogy az egyre kisebb notebook lett a divat, de aztán jöttek az okostelefonok majd a tabletek, és a maradék PC-s piac, úgy látom, visszarendeződött a nagyobb notebookok felé. Ez nem lehet véletlen baleset. Túl vagyunk egy "netbook őrületen", amit a gyártók is próbáltak ezerrel meglovagolni. Volt kínálat, csak ebben a notebookos clamshell formátumban nem kényelmes.

x gon' give it to ya

(#50) elmepocok


elmepocok
tag

Én évek óta 14"-es gépet használok, anno az egyetemre pont azért vettem ilyet, mert számítottam rá, hogy hurcibálni kell... Hogy őszinte legyek, mindennapos hordáshoz még ez is nagy, de ha néha vinni kell, csak berakom a táskába és kész, nem sokkal nagyob, mint egy spirálfüzet. Nem tudom, mi kéne hozzá, hogy egy 15,6-ost vegyek a nagykamba külön táskában a fél városon át. A családban persze van 15-ös, a sokat emlegetett "olcsón minél jobbat" kategóriából, nem is szeretem használni.
Amúgy alapvetően szerintem ott van a probléma, hogy divat lett a laptop és olyanok is azt vesznek, akiknek tökéletesen megfelelne egy asztali is feleannyiért, töredék karbantartási igénnyel. Csak hát az asztali már nem menő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.