Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T_Stark


T_Stark
őstag

Hát azért az AMD minden APU-ba tud normális IGP-t tenni (kategóriájához képest), az Intel viszont csak egy pár méregdrága és csakis mobil vonalon használható BGA-s APU-ba tudott olyan IGP-t rakni, amitől félni kellene az AMD-nek.

Általánosságban nézve még mindig le vannak maradva, és nem csak teljesítményben, hanem supportban is.

(#2) Mura


Mura
csendes tag

Az Iris Pro-val szerelt Intel lapkák elképesztő árakon vannak. Ha sebesség kell, akkor abból az árból egy notebook esetében is kijön egy kellemes dedikált GPU, amit be lehet ráadásul fogni még más feladatokhoz is - és ha jól megcsinálták az IGP / dGPU váltást, akkor a fogyasztásban sem jelent hátrányt.

Stratégiai szempontból természetesen rossz hír az AMD számára, hogy az Intel befogta az APU-kat sebességben - de ezt nem hatékonysággal, hanem (az Intel-től szokatlan módon) "brute force" módon tette meg, tehát ami hiányzott fejlesztésben, azt beletette egyszerűen plusz szilikonban, és azt mondta, hogy ez így akkor jó. Pedig ez így nem jó, csak ki lehet tűzni a kalap mellé, és lehet vele dicsekedni, hogy a leggyorsabb IGP már az övék - igaz, hogy annyiba kerül, mint egy teljes notebook az AMD APU-val.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#3) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Valahogy nem csodálkozok az Intel rohamos fejlődésén, elvégre fényévekkel többet költ / költhet R&D-re, mint az AMD. Sajnos kicsi pénz - kicsi tánc, bármennyire is az AMD-t preferálom mind CPU, mind GPU terén, el kell ismerni, hogy a kékek nagyon belelendültek.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#4) Zeratul


Zeratul
addikt

A GCNnek semmi baja a hatékonyság és a skálázhatóság szempontjából, az intelnek annál inkább. A Kaveriben rengeteg kihasználatlan részegység van ami kigyomlálva rögtön hatékonyabb kevesebbet fogyasztó APU-t kapunk. 4 setup motor 8 Ace egység 8 CU-ra több mint luxus. 1 setup motor 2-12 CU meghajtásra alkalmas.

Winter: az intel a béka feneke alól jött fel, így könnyű 800%-t javulni, a mostani architektúra hamarosan eléri a határai és gyökeresen újat kell csinálniuk vagy hurcolni fogják tovább most is meglévő nagyon súlyos handicapjüket.

[ Szerkesztve ]

(#5) Geller72


Geller72
veterán

Elég viccesen néz ki az a "tégla" :Y ;] .

(#6) Peter13


Peter13
senior tag

Ez jó volt, köszönjük :R
Azért a képhez az is hozzátartozik, hogy mennyit tudnak az elméleti teljesítményből a gyakorlatba átvinni. Már a HD4600 is egész potens volt, mégsem szaladt úgy mint a csúcs integrált AMD megoldások (bár ezt csak a tesztekben láttam, személyesen nem próbálhattam). Nem akarom az AMD-t védeni, de egyelőre úgy tűnik hogy valós felhasználásban valahogy jobban teljesítenek a radeon magoncok mint az intel EU-k. Aztán persze lehet hogy ez is változik majd...és az is tény hogy valós felhasználás ide vagy oda, az utcahosszos AMD előny tényleg elfogyott...

Ja, a support még mindig riasztó. Szerintem az Intel itt cseszte el, de nagyon...évekbe tellhet mire "meggyőzi" a leendő felhasználókat, hogy a hiper-szuper atomerős és überfunkciógazdag integrált VGA mondjuk jövőre is használható marad (és nem tesznek a frissítésekre, mint korábban). Mert ezügyben ugye csak a multbéli tapasztalatokra tudunk támaszkodni (a tendencia egyébként javul, szerencsére)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#7) Oliverda válasza Mura (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

A Crystalwell valóban elég drága cucc, hisz nagy a lapka. Úgy számolom, hogy a 48 EU-val szerelt négymagos Broadwell kb. pont akkora lesz mint a GT2-es, szintén négymagos Haswell (pl. 4770K), azaz kb. 177 mm².

(A Kaveri 245 mm²)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a cikket! :R

Ha jól értem, az AMD nagy gondban lehet nemsokára. :(

solfilo

(#9) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Viszont az intel architekturája közel sem olyan fejlett mint a GCN, bár fejlődik az tény.

Maxwell-el szerintem ez nVidia megint fog villantani, érdemes megvárni azt is.

(#10) KillHates válasza Geller72 (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

És, hogy milyen jó is azt BGA-zni :W :O Teljesen aszimmetrikus a lábkiosztása :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) Sinesol válasza Mura (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

Azok az árak nemsokat szamitanak. Jövőre már mainstream i5 Skylake valoszinűleg erösebb igp-s apu lesz mint amit az altalad említett mérgdrága i7-ek tudnak. Ez lesz a komoly probléma az Amd-nek.

Na meg nem is csak az erő a probléma, hanem az hogy tudásban is teljesen beérték öket, ráadásul mindezeken felül továbbra is ott lesz a bikaerős X86 teljesítmény és a nevetségesen alacsony fogyasztás ami a fejlett gyartastechnologiabol fakad.

(#12) S-eye


S-eye
senior tag

Jó cikk lett! Még 2011-ben Llanós laptopot vettem és örültem is neki, hogy sokkal jobb IGP-je van, mint egy hasonló áron kapható Intelnek. Most már elfogyott az előny, és ha vennék új gépet, vagy ajánlani kellene valamit, akkor valószínűleg már nem AMD-re voksolnék. Bár nekünk felhasználóknak egy erősebb AMD az érdekünk. Remélem megerősödnek, mert ugyanannyi pénzért most Intelt éri meg venni.

(#13) Geller72 válasza solfilo (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Én azért annyira nem paráznék.. :U

(#14) leviske


leviske
veterán

Hát ez elég depresszív jövőkép az AMD számára.

Egyébként, ha a GF ennyire rossz technológiával nyomja, miért nem térnek át TSMC-re vagy Samsungra (ha utóbbi is vállal esetleg bérgyártást)? Elvégre a Kaveri-t már bárki gyárthatta volna ezek közül, nem?

(#15) alevan


alevan
őstag

Hülye kérdés: ha a Global Foundries olyan szarul teljesít, miért nem megy az AMD a TMSC, Samsung vagy neagyisten Intelhez gyártatni?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) solfilo válasza Geller72 (#13) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom, az írás alapján Broadwell kb beéri Kaverit, Skylake akkor mit tud majd? :F

solfilo

(#17) Oliverda válasza alevan (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

A Samsung tudtommal sosem gyártott nagy teljesítményű x86-os processzor, de még GPU-t sem. Az alacsony fogyasztású SoC és a NAND megy nekik leginkább. A TSMC szintén zenész, hisz egyelőre még a GPU-kat sem bízzák a 20nm-es gyártástechnológiájukra. Az Intel pedig hülye lenne a konkurenciát erősíteni. Nincs más.

Amúgy sem olyan egyszerű átugrani máshova. Kell hozzá kb. 2 év.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) .mf


.mf
veterán

Pont Olitól nem vártam volna egy ennyire egyoldalú cikket, ami csak az intel elméleti előnyéről szól. :))
Ugyanis a gyakorlat mást mutat. A szép benchmark-számokkal szemben a valós, játékban mért eredmények eddig is elmaradtak a várttól, a különbség jóval nagyobb volt, mint az elméleti csúcsteljesítményük közti differencia. A driver és a kevésbé modern architektúra. Ehhez még hozzájön, hogy az intel nem csak nem tud olyan minőségű grafikus drivereket írni, de nem is akar -- ld. Atom Z-széria; vagy végülis akármelyik, alig hoznak ki frissítéseket. Szemben az AMD az újabbakhoz egy-kéthavonta, és még a régebbieket is támogatja. Az intel olyan, mint egy muscle car: hiába van benne brutális teljesítményű motor, ha a nevetséges felfüggesztése és gyenge gumija miatt ezt nem tudja mozgássá alakítani.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Valami olyasmiről volt szó régebben, hogy a GF tulajdonosköre kb. egyezik az AMD tulajdonosaival. Ha így van, gondolom házon belül akarják tartani a pénzt.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20) Oliverda válasza .mf (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

[link]

És ez még csak a Crystalwell...

A driver valóban hagy még kívánnivalót maga után, de én úgy látom abban is javultak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) tatararpad


tatararpad
őstag

Ideje Intel részvényeket vásárolni ;]

(#22) gtamate2 válasza Oliverda (#7) üzenetére


gtamate2
veterán

Azért egy normális gpuval szerelt procit az amdnél kapni 15k-ért. Ennyiért nem hiszem hogy az intel adni fogja az irist, de remélem tévedek. Bár a konkurencia eltörlése senkinek nem jó, így az Intel úgy szállhat el az árakkal ahogy akar hosszútávon.
A "Milyen processzort vegyek?" topicot meg lassan átnevezhetjük milyen Intel processzort vegyekre? ;]

pakriksz: wut? :F

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#23) pakriksz


pakriksz
őstag

ha a radeonok mellé járna gyors beágyazott ram mint az iris pro mellé, valószínűleg az még többet gyorsulna mint az inteles cuccok... csak hát hasonlóan drága is lenne... de a DDR4-el talán ez is megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#24) Sinesol válasza .mf (#18) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezt a baromságot felejtsük már el végre, egy apu nem jatekokra van hanem altalanos szamitasokra, miert olyan nehez megérteni :W
Már az Amd is elmondta ezerszer hogy nem játékra van az Apu akkor miert nem jut el senki agyáig? :W
Játékra apu+dVga a jövő ennyi, elmondta az amd is neki csak elhiszitek, nem?

Apu-t kihasználó progikban viszont világosan látszik hogy az intel nem sokkal marad el és ez a lényeg nem pedig a buta, sehova nem vezető játéktesztek.

Ilyen és ehhez hasonlo grafikonok számitanak es nem a buta jatekok. Kaveri persze erösebb, de annyival kb erösebb az iris is szoval valoszinű hasonló a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Oliverda válasza gtamate2 (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Az árazás nyilván egy másik kérdés, azzal mindig lehet játszani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Peat;)


Peat;)
veterán

Azt hittem szélütést kapott Abu, de a cikkírót látva már világosabb a kép :DDD

Szerintem az a fő baja az AMD-nek hogy ennyi időt és előnyt nem tudott igazán a maga javára fordítani a hagyományos piacokon, tehát az hogy az intel felzárkózik már önmagában komoly probléma, lekésték a lehetőséget. Viszont a konzolok jól jöttek, de nem abból fognak megélni. Gyakorlatilag mindent rátettek az APU-ra külsős szemmel nézve és alig értek el valamit. Csak közben a cpu oldalon teljesen lemaradtak.

De intel vagy amd, számomra még mindig nem világos miért jó hogy így növelik az igp-k teljesítményét. Semmire sem jobbak mint egy 2-3 éves termék, pl. a llano nem értem miért lenne kevesebb mint bármely másik igp. Teljesítményben úgysem tudnak olyan szintet elérni ami megfelelő a játékosoknak, a többieknek meg már a llano, vagy újabb intel is megfelelő. A távoli cél lehet az integráció de addig hogyan nyomják le a termékeket a fogyasztók torkán? Az intelnek megint csak könnyebb dolga van, ők valóban el tudják adni drágán a processzort, így fedezni az igp vonal fejlesztését. AMD itt lőtt bakot, ha lenne normális, alacsony fogyasztású i5 teljesítményű processzora akkor sokkal jobb helyzetben lehetne. Akinek a pénz nem totálisan kötött az intel ás amd\nvidia vga párost vesz és fog venni. AMD processzorral túl sok a kompromisszum a vetélytárshoz képest.

Egy dolog tetszik az egészben: a nagyképű AMD marketing bukásra áll, nem elég a grafikon és a tesztprogram. Csak azt érték el vele, hogy egy egyébként nem rossz termékben is csak csalódott a piac nagyja, mert másnak állították be. Vagy a híroldalak a ludasak, nem tudom.

(#27) Gainka


Gainka
őstag

"Mindig lehet jatszani"
De ha! marad a régi trend hogy az i7 el kapjuk a leggyorsabb igp akkor nincs mitol felni.

(#28) JoDy_28 válasza Sinesol (#24) üzenetére


JoDy_28
csendes tag

Laikusként kérdezem, hogy az új konzolokban miért alkalmaznak egyedül APU-t?
Ezek szerint csak alkalmas játékokra is vagy tévedek?

“Ne várj, a legjobb alkalom soha nem fog elérkezni. Kezdj hozzá ott, ahol éppen most vagy, és használj bármilyen eszközt, ami csak a kezedbe kerül, hiszen a legjobb szerszámokat útközben úgyis meg fogod találni.”

(#29) adamssss válasza Zeratul (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Azert a supportot is meg kene emliteni, mert ott az mad fenyevekkel vezet. Egyebkent a legfrisebb driverek szep movekedest hoztak a Kaveri-nek. (Bar nyilvan ez igaz a masik oldalon is)
Az tuti h az amd korul szorul a hurok, pedig ezt nem gondoltuk volna apu teren 2 evvel ezelott.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) .mf válasza Oliverda (#20) üzenetére


.mf
veterán

Fejlődik az intel? El se hiszem :DDD

Érdekes, nem erre számítottam -- de úgy látom Anand sem:
"Software compatibility and image quality remain understandable concerns, however Intel has improved tremendously in these areas over the past couple of years. I couldn't run Total War: Shogun 2 on Iris Pro, but other than that every other game I threw at the system ran without errors - a significant improvement over where things were not too long ago."

Inkább arra számítottam volna, hogy pár húzócímre optimalizálnak, a többin meg vagy visszaesik, vagy el sem indul rajta, mint ahogy az eddigiekkel ez megszokott volt.

Viszont ahogy megláttam a Pricing oldalt :Y 657 USD a tesztelt proci, annyiért komplett laptopot kapni...

Egyik szemem nevet, másik sír: végre az inteles grafika sem fullfos; viszont az AMD utolsó védőbástyáját ostromolják, egyre jobban fenyeget a veszély, hogy még monopolisztikusabb lesz a piac.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) 7time válasza adamssss (#29) üzenetére


7time
senior tag

Ilyennel játszani öntökön szúrás hiszen az árán simán vehetsz majd egy R9-290X VGA-t, még a Kavery 30k árának is szörnyülködnek.

.mf Azért az kimaradt a cikkből hogy a GLOFO és a Samsung együtt fejlesztenek és már jövőre készen áll a 16nm gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#32) .mf válasza Sinesol (#24) üzenetére


.mf
veterán

A sok :W -vigyoritól talán nem láttad, hogy egy szóval sem írtam ilyet, csak az IGP-k játékok alatti teljesítményét hoztam fel, mint az intel szokásos driveres és szoftveres nyűgje? Ne adj a számba olyanokat, amiket nem mondtam, és a :W -kat tartsd meg magadnak. Ha laptopok döntő többségében már csak IGP-t kapsz, akkor mi van?

"Játékra apu+dVga a jövő ennyi"

Egyáltalán nem biztos. Ld. közös címtér, egyre mélyebb integráció. Ld. új konzolok, amik érdekes módon nem tartalmaznak dGPU-t. Nos?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) leviske válasza Oliverda (#20) üzenetére


leviske
veterán

Jó, mondjuk egy AMD IGP is tud csodákat művelni megfelelő sávszélesség mellett. Vagy a Skylake már beépített e-DRAM-mal érkezik?

(#34) antikomcsi válasza gtamate2 (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

15K-ért mire gondolsz? Egy 1 modulos A6-ra, aminek a gpu része is csonkítva van rendesen? Most őszintén, magadnak vennél olyat?

(#35) Slavia


Slavia
aktív tag

Én pedig azért szeretem az AMD-t mert olcsó.:)

(#36) gtamate2 válasza antikomcsi (#34) üzenetére


gtamate2
veterán

Netezős, multimédiás pc-be? Persze.

*Sn0w

(#37) Oliverda válasza .mf (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

A mobil verziók drágák. A kisebb desktop SoC "csak" $255.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Gainka válasza 7time (#31) üzenetére


Gainka
őstag

"Kavery 30k árának is szörnyülködnek"
Na ez az.
Csucs intel igps cpu menyibe fog fajni?! Lehet hogy lesz mellette eleg eros egyszalas teljesitmeny-> (amit a nagy atlag fog hasznalni) , de ilyen eros igpk mellé kb folos, ha igp akarjuk hasznalni. Pl aki haswellt vesz az a proci resz miatt veszi aki kaverit az pedig az igp miatt es minden bizonnyal a proci resz teljesitmenyevel is "elegedett". Ezt ki lehet vetiteni a jovore is. Bocsi az ekezetekek miatt.

(#39) vinibali válasza adamssss (#29) üzenetére


vinibali
őstag

a Kaveri gyorsulásáról tudnál valamit linkelni?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#40) Bici


Bici
félisten

Kérdés, hogy innen van-e kiút az AMD számára? A HSA, vagy a GF megtáltosodása lehet csak megoldás, de a Samu féle 14nm még túl messze van, a HSA sem holnap fogja megváltani a világot...
Nem túl bíztató jövőkép az AMD-re nézve. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) pakriksz válasza Sinesol (#24) üzenetére


pakriksz
őstag

érdekes ez a lukszmárk, világosan látszik, hogy az intel nem a gpu miatt gyorsabb, hanem a cpu miatt, szóval nem úgy tűnik hogy a tesztfeladat nagyon feküdne a gpu-k nak, hanem inkább csak a cpu-nak.

Amúgy nem ez lenne az első eset, hogy az AMD feljleszt, utat tör, az intel pedig nem csinál semmit, majd learatja a babérokat. Így volt a 64bittel, a több maggal is. (De látva az intel gyökereit, nem meglepő hogy így van, hiszen évezredek óta gyakorolják ezt :DD)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#42) Sinesol válasza .mf (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

A konzolok teljesen más kategoria, ne keverjük ide. A Cell processzor is konzolokban volt mégse csinalt belőle senki desktop cpu-t.
Kicsit lehet tulreagaltam a hozzászólásodat és megtartom magmnak a :W -kat, de régóta az az irány amit elmondtam és sokszor el lett már mondva cikkekben is, de mégis játékokkal példálóznak sokan és kicsit idegesítő már :)

Azért használják jelenleg játékokra mert még nincsenek igazan progik, es mivel valamit mutatni kell, az amd berakja jatekok alá.
Ezzel nincs is probláma, mivel ők tudják és el is mondják mire is jó egy apu.

Amely elmondás szerint az apu altalanos szamitasokat fog végezni a jövöben, emiatt van a közös címtér, mélyintegráció, amely dolgokat te is említettél, mivel ezekre van szükség ahhoz hogy valóban apu-ként tudjon működni ezek nélkül csak igp+cpu, ami nemsokat ér.

.Na tehát ezen infok birtokaban arra következtethetnénk minden világos a felhasználóknak, ehhez képest belenézel egy forumba es meg mindig a regi ökörségeket látni a játékokkal.

pakriksz

Van külön gpu-rész is benne ott is latszik a hasonlosag. De mondjuk tenyleg erdekes hogy az az x86 rész mennyire erős :)
A masik résszel teljesen egyetertek mindig az Amd behozza az ujitasokat amikor még senkinek se kell beleöl sok pénzt hogy a piac végre törödjön vele. Az intel meg csak akkor hoz ki valamit amikor mar tenyleg szükség van rá és közben nulla kockazatot vállal.
Habár igazabol nem meglepő, nem lenne piacvezető vállalat ha nem lenne okos üzletpolitikaja.

[ Szerkesztve ]

(#43) kovsol


kovsol
titán

És az Intel mikor tanul meg drivert írni, és több éves támogatást adni?

May the Force be with you!

(#44) .mf válasza Oliverda (#37) üzenetére


.mf
veterán

Inkább laptopoknál releváns -- ott jellemzőbb az, hogy csak bizonyos kiépítésekben, méretekben van dGPU. Desktop vonalon, a 255 USD-s proci helyett egy 75 USD-s proci és 180 USD-s dGPU-val árban ugyanott, de játékok alatti teljesítményben még előrébb van az ember, és itt lehet bővíteni, cserélni, változtatni. Igaz fogyasztásban is több lesz...

Mindenesetre nem hinném, hogy sokáig annyiban hagyná az AMD. Amivel az Iris Pro elhúz, az a lapkára tett 128 MB eDRAM L4 cache. Ha ezt az AMD is meglépné, ugyanott vagy előrébb lennének.
Aztán lehet, hogy van más út is. Volt már régebben valami asszem Sideport nevű dolog, akkor még NB-ben lévő IGP-khez kapcsolódó, az alaplapra integrált DDR3 RAM. Látva, hogy a PS4 a teljes APU-hoz, tehát a CPU-részhez is GDDR5-öt használ, közvetlen kivezetéssel a lapra forrasztott 128-256-512 MB GDDR5 RAM, amit dedikáltan csak az IGP használ.
Vagy: ugyebár ezt az intel lapra forrasztva adja. Csinálhatná az AMD is azt, hogy lapra forrasztott lapka, és ugyancsak a lapra ráforrasztva 8 GB GDDR5, mint RAM.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Höhö...igen..max az Iris Pro-val a többit körbe röhögi az AMD....bár kiváncsi vagyok h a hír miként taglalja a többi inteles igp csodát.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46) Bici válasza pakriksz (#41) üzenetére


Bici
félisten

A luxmark főleg azért lassú a Trinity-n, mert abban még a régi VLIW4-es GPU van, aminek nem feküdt a GPGPU móka.
GCN-en jobb. [link]

Azt viszont nem vágom, hogy az intel x86 magokban mi a fene ilyen brutál gyors LuxMark alatt... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) antikomcsi válasza gtamate2 (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És abba a netezős gépbe, hasonló áron egy G3220 Pentium kevés lenne?

Illetve, ha csak egy géped lehetne, vennél bármilyen celeront, pentiumot vagy 1 modulos APU-t? Ezen a gépen kéne játszani is. Nem tudom, hogy szoktál, vagy nem, csak úgy tételezzük fel, hogy igen.

(#48) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem követtem túlságosan az eseményeket mostanában, 2 apróság:
Ultramobil/Atom szegmensben (ahol komoly fegyvertény a jó IGP, lévén ha akarnánk se tehetnénk dVGA-t egy netbookba/tabletbe) tudtommal nemigen akad kihívója a Temash/Beema grafikáinak.

Másik fontos kérdés a támogatás. Az XP-s időkben még nem volt nagy baj, hogy egy évig nem jött ki új driver, de ha ma félévente nem néznek rá egy termékre, akkor az azt jelenti, hogy pl a legújabb windowssal baj lehet, xy progiban nem megy/hibás a grafikus gyorsítás, miegymás. Majd ha látom, hogy végre az intel is 4-5 évig (élettartam végéig) rendesen ír drivereket a termékeihez, akkor meggondolom.

Amúgy hardveresen tényleg jönnek felfelé mint a talajvíz:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

HD 4600-al elég rendesen el lehet játszogatni notebook felbontáson :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#50) Akula válasza bbTamas77 (#9) üzenetére


Akula
őstag

Pont ezt akartam írni én is. nVidia simán lehet a nevető harmadik.

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.