Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nem is hirértékű :D Nem is használ itt senki torrentet :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Kriza válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Vagy ha igen, az rosszabb az ördögnél, és a pokol legalsó bugyrába kerül... :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) ImpIon válasza Kriza (#2) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Vagy csak, és kizárólag legális dolgokat tölt le, pl. linux disztrókat. ;]

vok=vagyok-agy

(#4) New Life válasza ImpIon (#3) üzenetére


New Life
aktív tag

Meg kizárólag házilag készült fényképeket a rokonoknak... ;]

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#5) h-yle válasza New Life (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Amike mellé CC jogi nyilatkozat van csatolva.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

- tölthetek teát magamnak?
- igen, de akkor seedelj is egy kicsit

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) HyP3b0y válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

WTF? XDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#8) Mr.Csizmás válasza HyP3b0y (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

torrentvicc

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) HyP3b0y válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Értem én csak nagyon fájdalmas egy vicc XDDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hm, én letöltöttem, aztán rájöttem, hogy ez tökre ugyanaz a verzió, mint amire már pár napja frissítette magát. Minő véletlen, hogy épp azután szedtem le a frissített honosítást is, így már tudtomon kívül használtam is a teljesen végleges klienst. Egyébként elég régóta nyúzom már, voltak azért vele problémáim még instabil állapotában, de mostanában már jó volt tényleg minden. :)

<-ƘƘ->

(#11) New Life válasza h-yle (#5) üzenetére


New Life
aktív tag

...persze.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#12) Hiftu válasza Kendek (#10) üzenetére


Hiftu
senior tag

Úgy hallottam, hogy a régebbi verziók a hálozatbarátságot a felhasználó kárára érték el. (Kisebb letöltési sebességet produkált.)
Ez megszünt mostanra?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#13) rennes6 válasza Hiftu (#12) üzenetére


rennes6
tag

A protokoll ugye zárt, ezért nem tudni róla minden részletet. Annyi látszik, hogy valóban előfordulhat lassulás, ha éppen összeveszik a kliens egy másik alkalmazással. Ebben az esetben a kliens lassul kompromisszumképpen. Így pl. webes böngészésnél a böngésző prioritást kaphat. Összességében azonban, ha azt veszük, hogy csökken a congestion, akkor nincs akadálya a jobb kihasználtságnak, vagyis a letöltési sebesség növekedésének.

(#14) HXY


HXY
addikt

Nekem 1.8.5-öm van, most néztem, és ezt írja:

(#15) 8zabi válasza HXY (#14) üzenetére


8zabi
őstag

akkor töltsd le [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) pete_21 válasza HXY (#14) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, hogy nem is fog frissíteni, mivel új programnak veszi, és nem az aktuális frissítésének.
Ahogy a Firefoxnál is. Pl. 2.0-át tudsz frissíteni 2.x-re, de 3-ra már nem, mivel teljesen új program.
Persze, lehet, hogy tévedek, és a uTorrent majd megtalálja a 2-eset később...

(#17) zbory


zbory
tag

windows7 alatt voltak gondjaim vele. ezen a téren van valami előrelépés benne?

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#18) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

1 MB / sec... UPC-n ... Persze szerintem nincs összefüggés... de rég volt ilyen gyors. Estére úgyis bekorlátozzák 10 KB/sec-re

A seedek és leechek 70% 1.8.3-at használ még mindig... Remélem mindenki vált nemsokára :)

[ Szerkesztve ]

(#19) pete_21 válasza zbory (#17) üzenetére


pete_21
addikt

Milyen gondok?

Ren Hoek: És ha lekorlátozzák, a protokoll titkosítás nem segít rajta?

[ Szerkesztve ]

(#20) Malachi


Malachi
addikt

nekem 1 hete van UPC-m, de az 1.8.5 is repült rajta, 2MB le, 1,5 fel. persze nem vittem túlzásba, meg Fiber, de nem tudom van-e összefüggés. mindegy, azért most frissítettem.

(#21) Ren Hoek válasza pete_21 (#19) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mindenhogy próbáltam már, az összes beállítással. Semmi sem használ. Este korlátozás van és szeva. Feltöltéskorlátozás pedig szinte mindig, most 1-2 KB/sec-el megy fel. (Kapcsolatok számát is korlátozzák, nemcsak a feltöltést. Pl 119 peer-ből csak 3-al vagyok most kapcsolatban és aktív vagyok) DSL ott volt mellette 1 hétig, azon betonstabilan jött a maxon. Éjjel nappal. Szal nem user error.

[ Szerkesztve ]

(#22) zbory válasza pete_21 (#19) üzenetére


zbory
tag

kilépéskor gyakran beragad és ki kell lőni. meg néha nem indulnak el a torrentek, aztán párszor bezárom, újra elindítom, és egyszer csak elindulnak rendesen. nem tudom, utóbbiba lehet bezavar, hogy jelenleg lanon van megosztva a net, de akkor is esetleges a probléma, szóval nem tudom mi baja

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#23) DV


DV
senior tag

Nalam semmi gond vele. A lenyeg, hogy helyesen kell konfiguralni, pl. Protocol Encryption [link] - Forced-re allitva (nalam!), maximalis kapcsolatok szama sebessegnek megfeleloen beallitva [link].

[ Szerkesztve ]

(#24) Kendek válasza Hiftu (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, én nem hallottam semmit, de mikor feltöltöttem valamit, akkor itthon 1.8.5-re kellett váltsak, mert ha be is indult a 2.0-val, akkor egy idő után leállt és úgy is maradt. Mostanában viszont nem töltöttem föl semmit, így tökéletesen elégedett vagyok vele. :DDD
Remélem, hogy sokan váltanak most már, és akkor talán nem lesz ebből probléma.

<-ƘƘ->

(#25) Narxis


Narxis
nagyúr

UPC-nél a "szakemberek" most magukhoz nyúlnak. :D Chellosok is végre ki tudják használni a Fiber netet.

Thanos was right.

(#26) bambano válasza ImpIon (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én tegnap megpróbáltam 5.04-es debiant torrenten letölteni i386-ra meg amd64-re és 37kbps-sel jött... nyilván kivártam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) DV válasza Narxis (#25) üzenetére


DV
senior tag

Nekem Angliaban a Virginmedia a letoltott adatmennyiseg utan korlatoz. Hiaba hasznalom a 2-es utorrentet, ha atlepem a limitet, akkor 75%-kal lassabb a netem 5 oran keresztul. Van nappali es delutani/esti idozona amikor figyelik az atmeno adatmennyiseget. Nem erdekli oket, hogy most YouTube, BBC iPlayer, vagy torrent megy-e. :W

[ Szerkesztve ]

(#28) Armahun


Armahun
addikt

Most lényegében beépítették a c-fos speed-et az utorrentbe?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#29) Kendek válasza Armahun (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem egészen erről van szó...

<-ƘƘ->

(#30) Depression


Depression
veterán

Ez nem kerül ki semmilyen korlátozást. Akik ezt használják, azok lemondanak önként a teljes sávszélességről, hogy ne legyen baj a többiek netjével, és reménykedhetnek (szerintem teljesen feleslegesen), hogy a szolgáltatók ezért megszüntetik a korlátozásokat.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) Ren Hoek válasza Depression (#30) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen csak ez qrva igazságtalan... Mert valakinél meg jön fullon mivel ott éppen kevésbé kihasznált a hálózat. Vidéki belvárosban természetes hogy korlátoznak. Csak épp ott a probléma, hogy ugyan azt a 4500 Ft-ot csengetem ki, amit ő. Csak nekem nagyrészt 10-15-el jön. (Tényleg 4 klienst kipróbáltam, a helyes beállításokkal. Amúgysem vagyok egyedül sajna)

A másik, meg teszteltük, ha leviszem direkt 100 KB/sec-re a letöltést, akkor azonnal jön stabilan, viszont ha 0-ra teszem a korlátot, akkor észlelik, hogy rosszalkodni akarok, és azonnal megy a korlát 5-15 KB/sec-re. Visszatéve a 100-ast, jön stabilan. Na ez az önként lemondás ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) BonFire


BonFire
veterán

Nálam – ha van elég feltöltő – általában 220-250 körül jön lefele. Itt nincs korlátozás. Viszont kénytelen vagyok magam korlátozni, mivel a teljes sávszélt kihasználja, és akkor mellette nem lehet böngészni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#33) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Új ikonok. Feltöltés se rossz :D Igaz csak Linux disztrókat seedelek
Meg ne várjátok, hogy egy 1 megás nettel 384-es fogtok tölteni :DDD Azért az sw se képes mindere:D

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Remélem ezt a hírt a UPC gárda is olvassa. Én egyelőre nem vettem észre semmi extrát, pedig már hónapok óta használom, sőt, egy ideje már 2.1 alphát.

Az elmúlt négy órában 36MB volt a feltöltés összesen :W

Érdekes mód külföldi trackerre hasít, csak a magyarokra nem oszt vissza.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35) stvnppp


stvnppp
senior tag

Nem kell nagy megváltást várni a 2.0-tól, nem fognak most hirtelen váltani rá. Meg a korlátot sem fogják feloldani. Ott van például a Digi hálózatán talán a 1.8.2-es az amivel megy rendesen a visszatöltés, éppen ezért azt is használják, sőt sokan az 1.7.7-et.

Max akkor, ha automatikus frissítésre teszi ki a utorrent.

[ Szerkesztve ]

(#36) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Nálam nekem kell korlátoznom a sávszélességet a torrentnek ha használom, mert ha van kellő kapcsolat, akkor le is és fel is kihasználja a maximumot, és akkor netezni nem nagyon tudok mellette, semmi korlátozás nincs a szolgáltató részéről. A csomag 5 Mb/s-os (nem ide tartozik, de sebességtesztek szerint 5,3 is megvan).. És nem csak hibás a kijelzés, mert a letöltési idő stimmel. Nem UPC. :) És nem μTorrent.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37) #95561216 válasza Ren Hoek (#18) üzenetére


#95561216
törölt tag

Részvétem, nálam éjjel-nappal tudja a 3,5-et a 30-as net.

(#38) #95561216 válasza ImpIon (#3) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én csak és kizárólag filmet és zenét warezolok - legálisan. :DD

(#39) wwenigma válasza #95561216 (#38) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha történik visszatöltés, már nem legális. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40) julius666 válasza wwenigma (#39) üzenetére


julius666
addikt

A törvény értelmezésének kérdése, h a torrent legális-e vagy nem.
Amit feltöltesz egymagad, az gyakorlatilag használhatatlan szemét az esetek túlnyomó többségében.
Illetve nem kapcsolódik hozzá haszonszerzés.

[ Szerkesztve ]

(#41) WonderCSabo válasza julius666 (#40) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az tökmindegy, hogy milyen és mennyi részét osztod meg. És elvileg az is bűncselekmény már, ha ingyen osztod meg, és a haszonszerzés meg nagyon-nagyon súlyosbító körülmény.

(#42) #95561216 válasza WonderCSabo (#41) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem, a haszonszerzés szükséges feltétel, mint az ügyészségi állásfoglalások is mutatják - hogy a proart meg artisjus mit mond, az lényegtelen. Minden esetre elszomorító, mennyire az ő véleményük van a köztudatban.

(#43) wwenigma válasza julius666 (#40) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha 1 bitnyi feltöltés megvalósul, törvényt sértesz. Csak a letöltés legális.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44) #95561216 válasza wwenigma (#43) üzenetére


#95561216
törölt tag

Write only? :(((

(#45) ImpIon válasza wwenigma (#43) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Ezért kell DC++-t használni, mert ott megoszthatsz ingyenes cuccokat is, csak a méret számít. Így 100%-ig legaláisan lehet csinálni.
Magyar cuccokat, vagy szinkronizált filmeket torrentről nagyon nehéz beszerezni, mert szinte minden tracker zárt, és meghívásos, vagy hibás a link. :((( Ha meg mégis műxik valami, akkor is sokkal kisebb a választék, mint a nemzetközi oldalakon, angol nyelven.
Persze, lehet, hogy én vagyok béna. :B

[ Szerkesztve ]

vok=vagyok-agy

(#46) julius666 válasza wwenigma (#43) üzenetére


julius666
addikt

Az Artisjus-os topikokban ez már ki lett tárgyalva.
Ajánlom figyelmedbe az előtted hozzászólót.

(#47) julius666 válasza ImpIon (#45) üzenetére


julius666
addikt

Mert torrenten nincsenek ingyenes cuccok :U

csak a méret számít. Így 100%-ig legaláisan lehet csinálni.

Ezt nem is értem. Hogyan függ össze a kettő? :F

Magyar cuccokat, vagy szinkronizált filmeket torrentről nagyon nehéz beszerezni, mert szinte minden tracker zárt, és meghívásos, vagy hibás a link.

Ha már lopsz, ne sírj, hogy nincs szinkronosban :DD
Legalább hallasz egy kis angolt is (mivel értened nem is kell, vannak ingyenes feliratok dögivel).

Magyar filmet meg ne warezolj, mert általában a sávszélesség foglalására sem érdemesek.
Az a néhány, ami meg jó, azért tessék fizetni, hogy támogasd hasonló művek jövőbeni elkészülését. Mivel a filmeket sem a legyek hordják össze.

(#48) ImpIon válasza julius666 (#47) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Nem sírok, csak leírtam, hogy mi a helyzet.

"mert ott megoszthatsz ingyenes cuccokat is, csak a méret számít. Így 100%-ig legaláisan lehet csinálni."
Meg kell osztanod X gb-ot, hogy tölthess, de ez lehet bármi. Ez az összefüggés.

Ritkán töltök szinkronos cuccot, csak amikor szüleimnek kell.

Egyedül is el tudom dönteni, hogy mi éri meg a sávszélességet, és mi nem, köszi!

Ami tetszik, azt meg is veszem.

vok=vagyok-agy

(#49) AXisBOLD válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez fájdalmas volt :DDD de jó.

Aurea mediocritas

(#50) julius666 válasza ImpIon (#48) üzenetére


julius666
addikt

ja, így már értem.
mind a DC++osat, mind a szinkronos filmek letöltését :DDD

(#51) fradi81


fradi81
veterán

Biztos vagyok benne hogy upc továbbra is korlátozni fog ha már egyszer beleölt egy vagon pénzt, már csak kib...ásból is.

moto g72, Ninebot d28e

(#52) caizzz


caizzz
aktív tag

Már én is ezzel a verzióval töltöm a Linux ISOkat. :DDD

Amúgy meg zenét itthon 'legális' letölteni, úgyis kifizetjük a jogdíjat a pendriveokon/dvdken. Nekem nincs különösebb lelkiismeretfurdalásom.

Amúgy tetszik az új iconset is a 2.0-ban. Jóféle.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#53) pereces


pereces
tag

Miért lenne vége a torrentezés korlátozásának ?
Nem úgy volt hogy az új protokoll kezdetben csak a bittorentben és utorrentben lesz benne, majd ha beválik akkor jöhet a többi kliens is, addig meg zárt marad az uTP. Lehet hogy hónapokig csiszolgatnak még rajta, ki tudja. Biztos nem szüntetik meg egyik napról a másikra a korlátozást a szolgáltatók.

(#54) WonderCSabo válasza caizzz (#52) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az nem azt jelenti. Az adathordozókon lévő matrica, kb. olyan mint a alkoholokon lévő adó. Nem jogosít fel téged semmire, főleg, hogy kifizetsz 20 forintot egy CD-re és egy album ára a boltban kb. 150szer ennyi. Egyébként én sem tartom jónak a matrica rendszert.

pereces: Nyilvánvalóan a cím nem a jövőbeli lehetőségekre utal...

(#55) caizzz válasza WonderCSabo (#54) üzenetére


caizzz
aktív tag

Persze, hivatalosan nem jogosít fel semmire. Viszont ha már nincs megfelelő rendszer itthon rá (iTunes pl), addig biza ráfogom arra. :U Na de ez nagyon OFF, hanyagolom is.

marakujás kőbányai

(#56) krystman


krystman
őstag

Hát nekem fent volt a 2.0-ás, és nekem 1.5MB-tól feljebb nem ment soha. Bármit is csináltam a 20/10-es netemmel. Ugyan azt megpróbáltam a Halite-al, azzal meg plafonon ment egyből, 2.6MB-al. Most lecseréltem a 2.0-át 1.8.5-re, és egyből jön 2.4-2.5-el a cucc. Én részemről hagyom a 2.0-át. Meg valahogy mostanában a uTorrent sem olyan mint régen volt szerintem.

(#57) #95561216 válasza WonderCSabo (#54) üzenetére


#95561216
törölt tag

Komolyan hihetetlen, mennyire szelektíven olvastok. Bár abban igazad van, hogy nem a matrica jogosít fel, anélkül is szabad a "vásár". :))

[ Szerkesztve ]

(#58) WonderCSabo válasza #95561216 (#57) üzenetére


WonderCSabo
félisten

caizz hszére írtam, nem a tiedére. A letöltés lehet, hogy legális Magyarországon, de ettől még lopás. Természetesen a warezra értem.

(#59) wwenigma válasza julius666 (#46) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aha. Majd figyeld azoknak a sirasat, akik most buszkén verik a mellüket, hogy magancelra filmeket/zeneket torrenteznek le. Baromi kellemetlen 6-7 óra fele a rendőrnek ajtót nyitni, aki körbepillantana... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60) #95561216 válasza WonderCSabo (#58) üzenetére


#95561216
törölt tag

Feladom.

(#61) WonderCSabo válasza #95561216 (#60) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, amikor elfogynak az érvek, már csak arra tudsz utalni, hogy ilyen hülye embernek mint én, nem érdemes magyarázkodni... Köszi. Szted nem lopás az, hogy olyan dolgot veszel birtokodba amiért nem fizetsz?!

(#63) WonderCSabo válasza Kalandor (#62) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pontosabban Budán hol? Én is lassulásokat tapasztaltam Pasaréten, II. ker.

(#65) julius666 válasza wwenigma (#59) üzenetére


julius666
addikt

Szoftveren kívül másért nem tartok lehetségesnek bármiféle szankciót is. De igen életszerűtlennek tartom az egészet eleve, mivel az artisjussosokon kívül (vagy akár ők is ;] ) kb mindenki lop. Az ügyésztől kezdve a közrendőrrel bezárólagosan ;)

Ha meg nem azért kopog, az már régen rossz :))

(#66) #95561216 válasza WonderCSabo (#61) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem, akkor adom fel a dolgot, amikor a vitapartnerek a magyar szöveget nem képesek vagy nem akarják helyesen értelmezni. Azaz nem fogytak el az érvek, csak miért írjam le harmadszor is, ha eddig nem jutottak el hozzád?

Bár ezt tekinthetjük a te magyarázatod PC megfogalmazásának is.

(#67) WonderCSabo válasza #95561216 (#66) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért megpróbálnád nekem még egyszer elmagyarázni? Köszönöm.

Szerk.: Azzal tisztában vagyok, hogy itthon bmilyen szellemi tulajdon letöltése legális, amint írtam is. Ennek erkölcsösségét vontam csak kétségbe.

[ Szerkesztve ]

(#68) #95561216 válasza WonderCSabo (#67) üzenetére


#95561216
törölt tag

Anyagi haszonszerzés nélkül a feltöltés is legális. Az, hogy kiszámolják mennyi hasznuk maradt el, az nem lopás. Akkor nem beszélhetünk lopásról, ha az "áldozatnak" nem csökken a vagyona. Ha elemelsz egy kiflit, az lopás, mert a boltnak egyel kevesebb kiflije lett. Ha letöltesz egy albumot, attól a kiadónak marad ugyan annyi. Előbbi esetben nem hivatkozhatsz rá, hogy úgyse vennéd meg, mert a bolt lehet másnak eladná, ellenben egy album letöltése miatt nem lesz olyan, hogy fizető vásárlónak nem jut.

Viszont ha valakire konkrétan leírnád, hogy lop, azaz tolvaj, akkor - diktáljon bármit az erkölcsöd - rágalmazást követnél el. Szóval ironikus, hogy erkölcsről papolva egy meg sem valósuló szabálysértésről (hisz egy album ára tízezer alatti) egy vétség, azaz törvénysértés határait feszegetve alkotsz véleményt.

(#69) julius666 válasza #95561216 (#68) üzenetére


julius666
addikt

Tény hogy konkrét személyt nem vádolnék lopással, mo.-n legális a magáncélú letöltés és nem számít jogilag tolvajnak az, aki elköveti.
Mindezek mellett igencsak elítélem azt az embert, aki erkölcsi értelemben nem tartja lopásnak, hogy ingyen veszi el azt, amiért vki megdolgozott, és joggal pénzt várna el munkájának gyümölcséért. Nem vagyok szent én sem, de túlzásnak tartom hogy ez legyen a társadalmi minta.

Jó példa az a dologra, ahogy nagyon sok "vezető" az országban okosba zsebredugott milliárdokat semmiért az adófizetők pénzéből, de jogilag nem követett el bűnt vmi kiskapu jóvoltából. Mégsem tapsol neki senki ezért teljesen helyénvaló módon. Az ilyen esetekben egyedül a társadalmi megvetés lehet a visszatartó erő.
Ezt pedig szvsz kár szójátékokkal lerombolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.