Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Helyes, hogy már jobban vagy. :C

Nekem egy gyűjtőszavam van az összes olyan ruhára, ami meleg (és nem csak a tréningre), illetve nyaktól lefelé plusz deréktól felfelé kell viselni: mackófelső.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2) greenity válasza petipetya (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem a flanel ingre tetszettél gondolni? :)

Örülök, hogy jobban vagy :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Csemike


Csemike
csendes tag

Az Eredet c. filmben van az, hogy az illető álmában egy másik álomban van, szóval álom az álomban helyzet forgott fent. Jó kis film. :) Velem is előferdült nemrég, vagy ötször ébredtem fel reggel, de csak hatodjára volt tényleges az ébredés, a megelőző öt csak álom volt. :) Nagyon fura volt...
A kórság kikergetésére meg a lehető legjobb módszert választottad, egyesek meg vannak róla győződve, hogy ki kell izzadni az ilyen nyavalyatörést. Nekem nem vált be sose, de a környezetemben szinte mindig mindenkinek igen.

[ Szerkesztve ]

(#4) moonlight115 válasza greenity (#2) üzenetére


moonlight115
tag

Flanel lesz az, szerintem is. :K

Gyógyult Egér A paradicsomleves fincsi, bár csípősen még nem ettem.
Örülök, hogy a gyógyulás nem csak álom volt... :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5) petipetya válasza greenity (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam az már favágóing. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#6) greenity válasza petipetya (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor ezek szerint én is favágó vagyok :) Mert nekem is van :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hogy a csudába, tényleg flanel! Hogy ez nem jutott eszembe... :B

Mit mondjak, csípett, rúgott, harapott a paradicsomleves, de jó társ volt a flanel ing mellett az egészségem erősítésében. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) greenity válasza Vakegérke (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

:)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) kemotox


kemotox
addikt

Pár dolog ami eszembe jutott az írás olvasása közben:
1. Hm az erőset én is bírom (vagyis inkább a csípőset, mikor már az ízeket se érzi az ember, olyan erős valami, azt nem csipázom. De mikor pikánsan csíp valami, az fergeteges), de paradicsomleveskét még soha nem csípőztem meg... Ki fogom próbálni.
2. Csípős az tényleg fasza megfázásra.
3. De mégjobb a pálinka! Vagy legyen inkább csak simán Pálin, ne becézgessük.
+1. Nővéremék csináltak nemtommilyen pálinkat, azt raktak bele erőspaprikát. De nem olyan sima erős paprikát, hanem ERŐS paprikát. Ágyaspálesz megcsípőzve. Az már valami. Na akármilyen taknyos az ember, abból elég egy korty. Megfekszel tőle, de három nap múlva feltámadsz, megfázás meg sehol :P

(#10) moonlight115 válasza kemotox (#9) üzenetére


moonlight115
tag

:K + Fokhagymás pirítós.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) kemotox válasza moonlight115 (#10) üzenetére


kemotox
addikt

Téényleg, hagyma, fokhagyma, azok is elég szép KO-t adnak a fránya taknyosodásnak :D

(#12) Mardel92


Mardel92
tag

Örömmel olvasom, hogy nem csak én tömöm tele erőssel a paradicsomlevest. Családtagok mindig furán néznek amikor lapátolom mellé az erős pistát :)
Betegségre még nem próbáltam, de jó ötlet!

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, jó ötlet volt az erősre főzött paradicsomleves, meg a (már tudom, hogy) flanel ingben alvás. Amilyen gyorsan támadt a betegség, olyan gyorsan fel is adta. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) greenity válasza Vakegérke (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez jó dolog :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Ezt nem úgy hivják hogy természetgyógyászat ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#16) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom, én saját ihletésű öngyógyításnak nevezem. :)

Az erős paprika szinte mindent kipurgál. Fene tudja, miféle kisördögök, vagy angyalkák vannak a kapszaicinben, de teljes erővel harcolnak szinte bármilyen kórsággal.

No persze kell még a lelki felkészülés.
Általában úgy csinálom, hogy magamba szállok, kizárok minden külső tényezőt, és megbeszélem magammal, hogy semmi szükségem nincs betegségre. Ereszd ki begyem a sok bacit, vírust, rohadjanak meg gazdatest nélkül.

Mivel a körülményeimet már én szabom meg, nincs melóhely, ahol a legvadabb hidegben is nyitogatták a targoncások a redőnykaput, temperálni tudom életemet.
Vihar van? Vásároljon a görcs, nem megyek sehova. Hideg van? Pulcsi fel, és csókolom.

Szóval erős paprika, mint csodagyógyszer. A flanel ing is jót tett, hasznos ruhadarab, még ha favágó ingnek is van titulálva.

Ha kitört volna rajtam a nátha, jöttek volna a nehézfegyverek. Fokhagyma, vöröshagyma, méghozzá töménytelen mennyiségben.
Cujka is jöhetne, de mióta nem dolgozom, nincs beszerzési forrás. Ha lenne, egy elhangzott tanács alapján harmadig tömnék egy befőttes üveget felaprózott macskapöcsű paprikával, felönteném cujkával, aztán hadd érjen. Tömény életesszencia.

Megjegyzendő aki beteg, még véletlen se menjen gyógyszertárba, legalábbis nekem ez az elvem.
Épp ma voltam, kiváltottam a vérnyomásra felírt gyógyszert, kevéssel ezer Forint fölött van három hónapra. Nem tétel. Azonban vettem egy tubus Vas+Folsav+C-vitamin pezsgőtablettát, egy 20-as kiszerelésű Aszpirin+C-t, meg egy 20-as csomagolású Ibustar nevű csodabogyót. Utóbbi kettő anyámnak kell. Több, mint 6 ezer volt a számla.
Értem én, hogy a gyógyszeripar is meg akar élni, de azért nagyon rossz vicc, hogy a beteg nyugdíjas vagy eszik, vagy gyógyszert szed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#16) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Mondom én hogy természet"saját"gyógyászat !
A gyógyszerekkel kapcsolatban teljesen egyetértek:piszok drága,mellékhatás,stb.de meg kell jegyeznem hogy nem a gyártó,hanem a patikusok viszik fel az árát kíméletlenül,hiába kell már nagyon idős korban szinte kötelezően sokfélét (vérhígitó stb.) szedni.
Részemről a megelőzés híve vagyok.Ez annyit jelent hogy minden este a vacsorához egy gerezd fokhagyma jár nyersen (imádom),vagy kettő ha sokat eszem,és ez télen-nyáron szigorúan.Nincs is panaszkodni valóm.
Vérnyomást is tökre szabályozza ez a kis csoda,mellékhatása is csupa jó !
Persze az erős paprika is csúcs,nem vetem meg,bár paradejsz levesbe még nem próbáltam.

u.i.Kis alkohol lenne a fokhagymában,lehet hogy napközben is eszegetném :K
Ja, és ezért még nem kellett flanelben aludnom,remélem így is marad

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#18) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Injekciózd be a fokhagyma gerezdet jó kis pálinkával. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) gyáliSanyi válasza Vakegérke (#18) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Még nem próbáltam, de lefekvés előtt két kupica pálinka mézzel felturbózva állítólag az is jó a meghűlésre.

Live poor, die ritch.

(#20) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#18) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

A pálinkáért nem nagyon rajongok,a sör viszont nem nyerő fokhagymával,ezért maradok az esti evészetnél.
Meg a bor sem,bár az forralva tényleg nem rossz,valamikor próbáltam és hatott is.Jól elszédültem.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#21) Vakegérke válasza gyáliSanyi (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól függ, mekkora a kupica. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Kicsi szívem-kicsi szám-félliteres a pofám..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#23) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az pont egy kori sör. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Bezony.Jól kiszámoltad.
Azért azt a mézes 2 ?kupicát kipróbálnám,dehát megfázás nélkül ?? :))

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#25) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy szál klottgatyában három kör a lakótelep körül, pont jó az idő, hogy okod legyen kipróbálni. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ki is próbálnám,akár klottgatya nélkül is,de tudom hogy a fokhagyma megvéd,ezért most hanyagolom.
Múlt hét pénteken viszont én is jókat levegőztem az újsütetű kiskutyánkkal,és úgy 50 perc után már nagyon nem volt melege neki sem,pedig mozgásban jócskán rám vert.
Na de nálam a fokhagyma,nála a kis szőre és a génjei jól szerepeltek.
Egyébként is:3 körtől csak bemelegszünk a többihez ! :P

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#27) Met


Met
nagyúr

A jó meleg téli ing anyag nem a flanel akart lenni? :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) Vakegérke válasza Met (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

De bizony, már kaptam felvilágosítást. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.