Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) greenity válasza pgyorgy59 (#50) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem teljesen jó.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#52) pgyorgy59 válasza greenity (#51) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Oh... jó veled dumcsizni. Meg vagyok nyugodva. A fiam 186 és 85 kg. Igaz izmosabb kicsivel. Mert szokott gyúrni, és pár évvel ezelőtt még a harcművészetet is művelte. De mondtam neki hogy kezd túlzottan gömbölyödni ( az apai rosszindulat mert ő is ezt mondja nekem, pedig nem is igaz...)és nem áll jól neki.
De visszatérve: nem árulod el az arányt? Csak hogy én is tudjak véleményt mondani..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#53) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Vakegérke
El is felejtettem kérdezni: mennyivel rosszabb a lejárt szavatosságú instant? Egyáltalán van különbség?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#54) greenity válasza pgyorgy59 (#52) üzenetére


greenity
aktív tag

Alacsonyabb vagyok nála és hasonló súlyban leledzem...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#55) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#53) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amilyen ritkán iszom, nem tudom megállapítani. Még akkor vettem, amikor a házban nem volt gáz, nem tudtam kávét főzni.

greenity: Hümm, szerintem jó arány, ha nem vagy 165-nél alacsonyabb, és 175-nél magasabb. Igen, ilyen ízlésem van. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) greenity válasza Vakegérke (#55) üzenetére


greenity
aktív tag

pont 170 cm vagyok :)

Az instant kávé nem rossz, de lejárva már nem kéne meginni :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#57) Vakegérke válasza greenity (#56) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, megint bebizonyosodott, hogy pici vagyok. Vigasztal a mondás, hogy a jóból csak keveset adnak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) moonlight115 válasza Vakegérke (#57) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor én nagyon jó vagyok, 158/46 :U
Greenity, kérek szépen kilókat! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#59) Vakegérke válasza moonlight115 (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

15-20 lazán rád férne. :K
No persze nem nekem kell tetszened...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) moonlight115 válasza Vakegérke (#59) üzenetére


moonlight115
tag

Én +5 kilóval már elégedett lennék. Szerintem, és a dietetikus barátnőm szerint is hízni sokszor nehezebb, mint fogyni, sajna. :((

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#61) Vakegérke válasza moonlight115 (#60) üzenetére


Vakegérke
veterán

A belső érték fontosabb, mint a külső.
Találkoztam már csúnya lánnyal, aki első ránézésre riasztó látványt nyújtott. Azonban kedves, szellemes volt, és sugárzott belőle valami, ami elfeledtette negatív adottságát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) moonlight115 válasza Vakegérke (#61) üzenetére


moonlight115
tag

Azért nem hiszem, hogy csúnya lennék és riasztó... :D De igazad van. Fő a belsőség: máj, vese, lép, szív...ezek rendben vannak. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#63) Vakegérke válasza moonlight115 (#62) üzenetére


Vakegérke
veterán

Találkoztunk már? Nem. Logikus, hogy nem rólad beszéltem. :)

Nos igen. Jó kis resztelt máj, szívpörkölt, vesepecsenye... :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#64) moonlight115 válasza Vakegérke (#63) üzenetére


moonlight115
tag

Tuuudom, hogy nem.
Agyvelőpörkölt, az se lehet rossz... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#65) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#55) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ezek szerint nem halálos ha lejárt. Ha pedig nem hajtott meg, nem csinált egyéb galibát, még finom is lehet.
Mikor valaki fel sem ébred addig míg nem kávézik, az azt hiszem szükség esetén nem válogat.Azért ne dobd ki, hátha megint rászorulsz..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#66) Vakegérke válasza moonlight115 (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

A mostoha faterom megette a csirke agyát, csak miatta főtt a levesben a fej. A hal szemét is megette. Közkívánatra nem előttünk, mert anyámmal együtt undorodtunk volna, ha látjuk.

pgyorgy59: Ami azt illeti, nem az ébrenlét miatt kávézom, hanem ez valamiféle rituálé nálam.
Nem tudom, hogy másnál milyen hatást váltott volna ki, semmi bajom nem volt tőle. Jófajta páncélból van a gyomrom. A kovászos uborkára is megiszom a tejet, nem gond. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) pgyorgy59 válasza greenity (#56) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ez aztán tényleg nem rossz arány. Mondjuk 170/100-nál kicsit többet kellene tekerni az biztos. Szerintem te nem lehetsz több 80 kg-nál, inkább kevesebb. Ha mégis, akkor már mondtad volna hogy pindurit kövér vagyok vagy erős testalkatú, netán teltkarcsú....meg ilyenek.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#68) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#66) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Bizony jó gyomrod van.Egészséges. A csirke agyát meg lehet fogni vagy villára szúrni vagy hogy? A halszemet nem kérdezem mert brrr....

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#69) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha jól tudom, összeroppantotta, vagyis inkább kettévágta a fejet, és kiszopogatta a lényeget.

Érdekes, a velőscsont nem zavar, mi több, jöhet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70) greenity válasza moonlight115 (#58) üzenetére


greenity
aktív tag

Benne vagyok, szívesen küldök belőle.. sajnos van miből :(
Bár így sem érzem magam se csúnyának se elveszettnek :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#71) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#69) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Jó is a velős csont azaz a velő, pláne ha emberé, kutyáé stb....na ez kicsit morbid vicc lett.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#72) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#71) üzenetére


Vakegérke
veterán

Végülis emberé, ha megveszi, vagy kutyáé, ha odaadjuk neki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73) pgyorgy59 válasza pgyorgy59 (#71) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

De a süket viccemet félretéve én is nagyon szeretem fokhagymás pirítóssal leginkább.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#74) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#72) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Végül kiderül hogy teljesen jót írtam. Egyszer talán a jó bablevest is ki kéne tárgyalni. Esetleg a sóletet?!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#75) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#74) üzenetére


Vakegérke
veterán

Is-is, na meg a babgulyást. Melyikkel kezdjük?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#76) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#75) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Döntsd el te. Bár én még igazán rosszat egyikből sem ettem...

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#77) Vakegérke válasza Vakegérke (#75) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor legyen a babgulyás. Alaptétel, hogy marhalábszár kell hozzá, és nem szabad elkapkodni. Hagyma üvegesre, félrehúzom a lángról, mehet bele a csípős fűszerpaprika bőséggel, jól átkavarom, beleaprítok jó sok fokhagymát, ráborítom a centisre felkockázott husit. Visszahúzom a lángra, vegetát, vagy sót bele, jól átforgatom, és teljes lángon addig macerálom, míg a husi oda nem kap egy parányit. De csak egy parányit. Ekkor jöhet a víz, épp hogy ellepje, kavarás, láng takarékra. Egész zsírjáig hagyom lefőni, aztán pótlom a vizet, aztán újra zsírjáig, belerakom a karikára vágott sárgarépát, fehérrépát, megint csak felöntöm. Általában háromszor szoktam eljátszani a folyamatot, határozottan jó szaftja lesz a(z egyelőre) pörköltnek. Cirka eddigre kemény ugyan még a husi, de már érezhető, hogy haladunk.
No, végül beleforgatom a babot, felöntöm vízzel, megkavarom, megkóstolom. Ha kell, teszek még bele sót. Ezután belerakom a gerezdekre vágott zellert, a petrezselymet, egy darab füstölt szalonnát, meg pár babérlevelet. Láng takarékon marad, fedő rá résnyi hézaggal.
Lassan fől, de tuti lesz. :K

Szerk: Általában negyed kiló babból, 30 deka marhalábszárból főzöm, sok zöldséggel.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#78) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#77) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Elképzelem az illatát, és csorog a nyálam pedig még csak éhes sem vagyok. Le a kalappal!
Én nem tudnám egyedül elkészíteni ( max. segédkezni szoktam ) de a leírásod elmentem és lehet hogy megpróbálkozom vele önállóan.
Mindenki megrökönyödésére... aki mer az nyer jeligére.
Egyre jobban tetszik ez a fórum. A kávé főzésből kiindulva odáig jutottunk hogy a végén megtanulok főzni..
Méghozzá olyat amit imádok :DD

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#79) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#78) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az erőspaprikáról megfeledkeztem, azt a babbal együtt teszem bele a kajába. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#79) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nem gond, nálunk mindenki utólag teszi saját szájíz szerint. Még egyszer gratulálok.
Lecsó, babgulyás, bableves, sólet van olyan ember aki nem szereti????

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#81) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#80) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó kaják. A sólettel bajban leszek, csak egyszer csináltunk itthon, 8 órás művelet volt. Erikám (a lányom) csinálta, én csak kotnyeleskedtem. Állítólag az igazi akár egy napig is készül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#81) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

No akkor maradjunk a bablevesnél, mert a sóletet szerintem a legegyszerübb megvenni készen, kicsit ízesíteni és hajrá. Én szeretem. De mit nem ami babbal összefügg?

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#83) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#82) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Én szeretem. De mit nem ami babbal összefügg?"

Talán az utóhatást? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#83) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ha nem is mindenki körülöttem, de én azt is élvezem. Kivéve talán ha nagyon erősre sikeredett---másnap !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#85) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#84) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nyitva az ablak, hadd élvezzék a szomszédok is. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#86) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#85) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Na igen. A kávéhoz visszatérve, tegnap este én is főztem egy jó erőset. A színe olyan volt mint egy gyenge tea színe.
Ha több dolgot tesz az ember egy időben, nem árt a kávéfőzésre jobban koncentrálni.
Mert megvolt benne minden csak éppen a reggeli kávézacc felejtődött benne.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#87) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#86) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is jó történet. :K :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#88) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#87) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Igen, csak bosszantó, leginkább mert nem is magamnak akartam főzni.

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#89) Met


Met
nagyúr

Még középiskolás koromban átjött haver reggel, kérdeztem kér kávét, mondta igen.
Jól megtömtem mert láttam úgy szokták, felraktam a tűzhelyre, ücsörgünk kint egyszer csak mint a rakéta elindult felfelé aztán az oldalán landolt, túl nagy volt a láng.
Lehetett takarítani. :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90) Vakegérke válasza Met (#89) üzenetére


Vakegérke
veterán

A takarítás a legrohadtabb az ilyen malőröknél. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91) pgyorgy59 válasza Met (#89) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Na igazából ez a legrosszabb, legbosszantóbb eset.Azóta biztos másképp állsz a töméshez..
Meg a lánghoz..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#92) Met válasza pgyorgy59 (#91) üzenetére


Met
nagyúr

Azóta géppel főzöm, az meg villanyos. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93) pgyorgy59 válasza Met (#92) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az is tud robbanni ha nagyon akar meg jól meg van tömve. Arról nem beszélve, én úgy vettem észre, minden gépnek külön lelke van !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#94) Met válasza pgyorgy59 (#93) üzenetére


Met
nagyúr

Az lehet, nekem pl nem jön ki annyi víz mint amit beletöltök, barátnőmnek kijön az összes.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95) Vakegérke válasza Met (#94) üzenetére


Vakegérke
veterán

Túltömöd kávéval a főzőt, gondolom én.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96) pgyorgy59 válasza Met (#94) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ez az. Ilyeneket figyeltem meg én is. Meg ugyanannyi kávéval, vízzel mégsem egyforma erősségű !? Attól függ ki csinálja.

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#97) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#95) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az igazi művészetről nem is beszéltünk.
Egyik-másik vendéglátó helyen úgy megtömik ha messziről nézed hogy az egy csoda, pedig induri-pinduri kávé, rengeteg zacc az egyveleg. Mégsem ellenkezik a profi gép. És te sem mert gyönyörű sötét meg minden.
Persze előtte megkérdezik hogy mit kérsz hozzá: cukor, tejszín, csokoládé stb. Akkor meg végképp nem tudod megítélni hogy erős, nem erős csak megiszod. Én olyankor azt mondtam hogy semmit nem kérek hozzá.
Aztán ha megkaptam, mégis kértem hozzá amihez kedvem volt.

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#98) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#97) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó trükk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#98) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

De ismered gondolom?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#100) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#99) üzenetére


Vakegérke
veterán

Naná. :K
Anno a balesetiben melóztam, és ott volt szokása a büfés néninek, hogy fele kávé, fele zacc, hadd menjen.
Első munkanapom volt a cégnél, nem szóltam én egy szót se. Amikor kifolyt a lötyi, megkérdezte, hogy hány cukorral kérem, mondtam neki, hogy a KÁVÉT kettővel. Így, hangsúlyosan. Bele is dobta a két cukrot, nyújtotta a poharat. Nem nyúltam érte, egy kicsit farkasszemet néztünk, aztán megkérdezte, hogy mi a bánat bajom van. Mosolyogva mondtam neki, hogy KÁVÉT kértem, ez meg nem az. Így, hangsúlyosan.
Na, volt rikácsolás, mosolyogva hallgattam. Aztán akadt pár emberke, aki nekem adott igazat, jól lehordták a nénit, hogy ugye csal, meg lop, akkor legalább ne sápítozzon.
Elcsitultak az indulatok, én pedig újra szóltam, hogy kérek egy KÁVÉT. Így, hangsúlyosan.
Kaptam. :K
Amíg ott melóztam, nekem járt a KÁVÉ, ezt bizony megtanulta a büfés néni. No persze kilátásba helyeztem neki egy fel/bejelentést, ha nem, és a nyomaték kedvéért egy reggelen lefényképeztem, ahogy a zaccot lapátolja a kávéra. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.