Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonlight115


moonlight115
tag

Én ezt tuti nem tudom kiszámolni, de valaki remélem, megteszi, erre én is kíváncsi lennék.... :F

Tetszik, amit írtál. Az első szerelem.....Erről eszembe jutott egy-két sztori, majd egyszer megírom az :L-ben, jó lesz meseévre. :D Csak el ne felejtsem. :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2) gabyka


gabyka
aktív tag

Öhm, kicsi a világ...Anyám a Szárnyas 22-ből 'származik', sokat nyaraltam ott porbaf@ngó koromban én is, nagyanyámék felügyelete alatt...régi szép idők :B

(#3) Vakegérke válasza moonlight115 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyire rúg anyagilag erkölcsi adósságom. Talán lesz valaki, aki szememre süti bűnömet.

Majd cseszegetlek az :L-ben, hogy írd meg kikívánkozó élményeidet. ;)

gabyka: Akkor bizonyára ismerős: Spessarti fogadó. A telep közepén volt, gombának is hívták a formája miatt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) gabyka válasza Vakegérke (#3) üzenetére


gabyka
aktív tag

:B Hááát, én '68-ban leginkább kaján gondolat voltam, a 'gomba' nemannyira rémlik, de a Tengerszem nevű műintézmény már inkább ismerős :B bár mire látogathattam volna aktívan addigra szerintem be is zárt :)

(#5) total90


total90
veterán

2x is Balázst olvastam :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) bambano válasza Vakegérke (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

20 fillér a legdurvábban felülbecsült kamatokkal is 30 forint alatt van valamivel most.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Vakegérke válasza gabyka (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tengerszem, úgy bizony. A látogatók adták neki a Spessarti nevet. :K

bambano: Az inflációt számoltad? Mondhatjuk, hogy századannyi ma a Forint vásárló értéke, mint akkor. Jó kis feladvány lehetne kiszámolni egy pénzügyi tanoncnak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) moonlight115 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


moonlight115
tag

Ha akkoriban 40 fillér volt a kifli, akkor egy fél kifli 20 fillér :-) :D
Most mennyi egy fél kifli? (+ kamatok.....)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#9) Vakegérke válasza moonlight115 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem precíz számolás. Évenkénti infláció, + kamat, így jönne ki a biztos meglepő végeredmény. Szakember legyen a talpán, aki kiszámolja. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) bambano válasza Vakegérke (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért is kell infláció? nem tudod, mennyit ér az a pénz, amit neked adott, így egy lehetőséged marad: a haszonáldozati költséget kell kiszámolni, vagyis hogy más befektetési lehetőséggel mennyi pénzhez jutott volna. Erre pedig a bankbetét és a hozzá tartozó kamat megfelelő módszer. A bankban sem kapsz inflációt, ott is csak kamatot kapsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.