Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

kicsit nehéz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) NoLF válasza orbano (#1) üzenetére


NoLF
addikt

hja nekem is ez jutott eszembe.

meg az, hogy jó dolog a folyadékelvezetés, de egy felest ritkán borít bele az ember a gépezetbe, inkább többet.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) cucka


cucka
addikt

Dokkoló? Fémváz? Moduláris ODD? Vagyis mitől üzleti ez?

(#4) xedos válasza cucka (#3) üzenetére


xedos
addikt

egyetértek veled...

(#5) rudi


rudi
nagyúr

Aki nem értené, hogy mitől biznisz ez a B80, most magyarázok kicsit.

Az utóbbi időben minden notebookgyártó finomított a gépei felosztásán. Korábban (amikor még csak IBM, Dell, HP foglalkozott nagyban notikkal) mindenkinek volt biznisz és hóm gépe. Többre nem is nagyon volt hely, mert még kevesen notebookoztak. Aztán, ahogyan a notebook egyre jobban elterjedt, úgy jött a többi gyártó és a többféle felhasználó, akiknek többféle kategóriát lehetett csinálni. Nézzétek csak meg a Dellt! Korábbnan volt Latiotude és Inspiron, aztán lett XPS, majd nemrég Vostro és most legutoljára Studio. Szóval anno volt biznisz/home, most van háj biznisz (Latitude) - ló biznisz (Vostro) - háj hóm (Studio) - ló hóm (Inspiron) - gémer (XPS). Ja meg ott a Precision munkaállomások is.

Amiről itt az Asus B80 kapcsán szó van az a mondhatni "small office" kategória. Ide sorolható még mondjuk az MSI P (professional) sorozata vagy a korábban említett Dell Vostro, az SL-es ThinkPadek stb. Szóval amikor ezekről hallotok, jusson eszetekbe, hogy nem csak "enterprájsz biznisz" látezik, hanem kicsi is. Mondjuk az egyszemélyes könyvelői vagy ügyvédi rodában nem annyira hiányzik a dokkoló, második akku és ilyesmi.

Speciális helyzetben van mind között az Asus, mert annyi mindenféle formaterve és modellje van, hogy szinte követni sem lehet. Szerintem náluk ez egyfajta stratégia, hogy annyi mindent kínálnak, hogy minél szélesebb közönség találjon náluk neki megfelelőt. Aztán, hogy ez jó-e...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) rudi válasza NoLF (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Valami újjal elő kellett rukkolni. Abból, hogy minden gyártó most jött elő ezzel a mindig gyanúsan egyforma mennyiségű folyadékkal, arra tippelek, hogy az egyik notis billentyűzetgyártó kitalál egy modellsort, amire a gyártók ráharaptak. Egyébként szerintem ez a mennyiség sok esetben elég, ha csak kilöttyen a kávé/tea vagy rádől a fél lteres ütdítő, amit azonnal elkap a júzer.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) cucka válasza rudi (#5) üzenetére


cucka
addikt

Akkor csak biztos megzavart, hogy az Asus-nak nincs entörspájz biznisz gépe, ezért képzeletben oda pozicionáltam ezt. Arról esetleg tipp, hogy miért nem gyárt/forgalmaz felsőkategóriás biznisz gépet az Asus?

(#8) ronson


ronson
őstag

Szerintem ez a maffiózóknak készült az üzlethez, mert míg odaérnek a tárgyalásra addig is gyúrnak. :D

(#9) venember83


venember83
nagyúr

R61-szerű specifikációk alapján, de jobban belegondolva messze áll tőle. Vostro ellenfélnek viszont elmegy.

(#10) rudi válasza cucka (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemtom, csak tippelek. Szerintem azért, mert nem kifizetődő nekik a Latitude, ThinkPad és hasonló nevek ellen versenyezni. Egyébként az utóbbi időben az Acer és az MSI is csinálgat prot replikátoros sorozatokat, és az Asusnak is van ilyenje a V2S-hez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) cucka válasza rudi (#10) üzenetére


cucka
addikt

Ez azért érdekes, mert valószínűsítem, hogy az elérhető haszonkulcs talán a top üzleti gépeknél a legnagyobb. Egyrészt azért, mert 3-4 fajta géppel szinte teljesen le lehet fedni az ilyen igényeket, másrészt mert drágák. (Ok, lehet, hogy a normális support háttér megteremtésével rögtön nem lenne nekik akkora üzlet..)

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sztem nem olyan rossz, mondjuk tényleg kicsit zavaros ez az üzleti kategória :U

...

(#13) kariad


kariad
senior tag

Pontos Ára nagyon, de nagyon drága lesz!!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.