Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Hiánypótló belső hírforrás. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) a_tesz


a_tesz
Korrektor

nahát, köszönjük, már pont érdeklődni akartam, hogy csak nálam van-e ez :)

asszem bele kéne másznom az ilyen webszerveres témákba, egyszer régebben egy másik oldalon írtak hasonlót, hogy 3-4 hét amíg bekonfigolják az új szervert, akkor nem akartam elhinni, de most már elhiszem. de vajon mi tart azon olyan sokáig? :B

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#3) lapa válasza a_tesz (#2) üzenetére


lapa
veterán

megnézted volna rendesen a képet látnád mennyi b@szott sok gombot kell tekergetni, hogy jó legyen. rakjak szmájlit?

(#4) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

én meg már ráakartam fogni a CHELLOra :D

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valami hasonló okra gondoltam. Mindenesetre még mindig jobbak vagytok mint amit a blog.hu tud művelni néha napközben is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) cotag


cotag
senior tag

Köszönjük a fejlesztést,és reménykedünk a mielőbbi zökkenőmentes átállásban!

(#7) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Végre Panther-ről is láthatunk képet..... :U ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) fekeandras válasza a_tesz (#2) üzenetére


fekeandras
őstag

Bár nekem kínai az egész biztosan van vele meló rendesen... Ismerősöm csak egy munkahelyi adatbázissal (egy vezető logisztikai cég több ezer alkalmazottal országszerte) "elszórakozott" 5 napig úgy, hogy eléggé vágja a témát, 20éve ebből él.Pedig összesen 2db szerver gépről volt szó.Összerakni fél óra, de rendesen belőni...

Az tényleg komoly terhelés lehet mikor vasárnap délután mindenki otthon van és be van jelentkezve kb. 3000 felhasználó.Akik böngészik az oldal tesztjeit fórumoznak vagy csak nézelődnek az apró rovatban.Az adott esetben többszáz lekérés is lehet másodpercenként. :Y
Remélem nem szervergépként születek újjá! :DDD

Köszönjük a fáradozást. :C

[ Szerkesztve ]

(#9) a_tesz válasza lapa (#3) üzenetére


a_tesz
Korrektor

:C én és a vak szemem :DDD

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#10) Ygg


Ygg
senior tag

Tényleg nagyon lassú volt esténként.
Jó tudni, hogy mi az oka.
Várjuk az új szervert.
:R PH!
Nem egyszerű belőni, hogy egy ekkora portál jól működjön.

(#11) Gyuri27 válasza Ygg (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kicsit várjuk. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) #65675776 válasza ProEvoFan (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ettől még ráfoghatod!

(#13) RexpecT


RexpecT
addikt

Végre!
Meglehet kérdezni,hogy milyen paraméterekkel rendelkezik az új szerver?

(#14) kételkedem


kételkedem
addikt

Hajrá, hajrá! :)
Ja, és köszönjük a nem kevés munkát!

philo: ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15) Timyyy


Timyyy
őstag

Ez érdekes :) pár napja egy ilyen nagy belassulás kellős közepén próbáltam kattintgatni én is. Egyszercsak betöltött a fórom, és láttam, hogy van egy kis aprócska újítás. Jobb oldalt az kedvenceknél megjelent minden topik után egy (o) gombocska, amire rá is nyomtam gyorsan. A szerepe annyi volt, hogy az utolsó hsz-hez ugrott, amit írtam az adott helyen.
De aztán a következő kattintásnál már el is tűnt. Most akkor mégse lesz újítás? Vagy csak próba volt, és én pont észrevettem? :)
Na mindegy, én azt hittem a fejlesztések miatt lassult be az oldal, de az új szerver is jóóó lesz!! :C

(#16) Billu válasza Timyyy (#15) üzenetére


Billu
aktív tag

Szerintem az már évek óta így működik. Csak neked épp nem töltötte be a kis ikont, azért láttad ezt: (o)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#17) _AnTi_


_AnTi_
tag

Hajrá, hajrá!

Már én is gondolkodtam, hogy megkérdezem, hogy csak nálam ilyen lassúka-e.
Engem is érdekelne, hogy miket kell ilyenkor konfigolni, és hogy mi is az a sok munka ilyenkor, esetleg egy cikkecskét megérne sztem...

Reméljük nem a képen látott gépből kell webserver-t alkotni! :D

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#18) Lenry


Lenry
félisten

:R köszönjük az infót
ebből is olyan blog lesz, mint az Arénás, vagy ez csak egyszeri? (bár akkor nem kellett volna külön user hozzá, vagy csak egyikőtök se merte fölvállalni az esetleges fikázást :P )

Timyyy: ez a funkció 1000 éve ott van csak nem (o), hanem egy kis négyzet alakú ikon formájában

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

Kedves RIOS Gépház!

Azt elárulnád nekünk hogy milyen paraméterekkel fog rendelkezni a jelenlegi webszerver utódja?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Skizz


Skizz
addikt

Úúú, újonc és saját avatarja van, tuti valami protekciós ürge... ;] :D

Sok sikert kívánok a munkálatokhoz. :R Esetleg a szeró paramétereit, ha szabad tudnunk... :)

(#21) Parci válasza Oliverda (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

security okokból nem szeretnénk taglalni a pontos rendszert, de annyit elárulhatunk, hogy legalább 8 processzor/mag lesz benne, kellően bika sebességű háttértárral. a mostani egy dual p4 xeon (single-core), tehát mélyen reméljük, hogy ez is kibír újabb 3-4 évet.

(persze van még egy db szerver, meg az egyik régi gépből lesz egy static szerver, de mindehhez borzalmas mennyiségű idő kell, senki sem ér rá full time ezzel foglalkozni. rajta vagyunk, amennyire bírunk!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) Oliverda válasza Parci (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nyilván 2 foglalatos az alaplap. Annyit azért elárulhatnál hogy Opteron vagy Xeon. Ez nem hiszem hogy túl nagy security breach lenne. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) hfrankee


hfrankee
senior tag

Csak Hajrá a nagy meloban... :C
Én szivesen elolvasnék egy szerver telepitősös szakmai irást...!
Nem irjátok meg,hogy okuljunk-informálodjunk?!
Respect :R

(#24) Lenry válasza Parci (#21) üzenetére


Lenry
félisten

miért biztonsági kérdés, hogy milyen vas van a motor alatt? :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) #65675776 válasza Parci (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Itt írtál egy Dual Opteron 274 szerverről is. Azzal mi lett? Vagy ez kerül most átépítésre? Vagy az a db (gondolom databease lenne, de nem kizárt, hogy megint tévedek) szerver?

(#26) Goose-T válasza Lenry (#24) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha elmondanák neked, akkor utána meg kell, hogy öljenek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) domi007 válasza Goose-T (#26) üzenetére


domi007
őstag

Biztosan félnek, hogy exploitálni akarjátok a szerverprocesszorokban lévő vulnerabilityket :DDD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) twollah


twollah
nagyúr

Tobb horcsogot a mokuskerekbe!

(#29) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Nekem fel se tűnt a lassulás. Használjatok egymegás netet ;)

(#30) RoyalFlush válasza philoxenia (#7) üzenetére


RoyalFlush
őstag

:D

:R

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#31) Parci válasza #65675776 (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a database szerver.
ez most egy új webszerver lesz. intel alapú.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) bambano válasza Parci (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem szóljatok Dajkó Palinak, hogy rúgjon még kettőt a kormányszóvivői portálba, hátha hozzátokvágják az egész kócerájt, csak legyen végre nyugalom :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Racecam válasza RoyalFlush (#30) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Parcinak csináltál párduc fejet, nem látod a rangjelzést? :U :D
(Egyébként is, nehogy már Ő magyarázzon a Párducnak. :DDD )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34) RoyalFlush válasza Racecam (#33) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Elb@szt*m :O :D

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#35) RoyalFlush válasza Racecam (#33) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Korrigálva :D

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#36) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na ez tényleg hiánypótló írás, reméljük hamarosan 2 ablakonként párhuzamosan tömhetjük magunkba az PH! -s infókat este felé is :C

(#37) Racecam válasza RoyalFlush (#35) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Király!! :)))

[ Módosította: philoxenia ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#39) ATI


ATI
senior tag

Sztem valahogy így dolgozhatnak a gépházban :DDD

(#40) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az az igazság, hogy nekem nem csak az említett idöszakban lassú (persze csak lassabb a megszokottól), viszont csúcsidőben nagyon-nagyon csiga... Köszönjük a közlést! Jó lenne minden kis fejlesztésről ilyen kis postot írni. Remélem nem a képen lévő technikával dolgoztok. :)

(#41) parandroid válasza twollah (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Erről mindig ez jut eszembe:



Our hamster powered servers are too busy
and begging for few seconds of rest.

Forrás: [link]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) Racecam válasza WonderCSabo (#40) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pont ez a cél, ahogy a bevezetőben is szerepel, hogy minden Titeket érintő fejlesztésről, változásról, esetleges hibákról (remélem, ilyen nem nagyon lesz), megfelelő tájékoztatást kapjatok. Úgyhogy a blog üzemelni fog, ha lesz miről (szerintem lesz ;) ), értesíteni fogunk Titeket.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#43) Oliverda válasza Parci (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ez bizony egy rossz döntés volt. :N :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Lenry válasza Oliverda (#43) üzenetére


Lenry
félisten

amikor megkérdezted, már akkor volt egy sejtésem, hogy milyen választ szeretnél hallani :P
de tévedsz: Intel rulezz ;] ;]

Race: most elárultad magad. dupla regért ban jár :B :P ;]

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) Racecam válasza Lenry (#44) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Izé, miről van szó? :F ;] :DDD

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46) Oliverda válasza Lenry (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább nézzük meg hogy mi (pontosabban ki) a jelenlegi probléma okozója.

"a mostani egy dual p4 xeon (single-core)"

;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én meg már azt hittem, hogy a chello b.szakszik itt nekem már megint :D Most megúszta a 1221... ;)

(#48) Lenry válasza Racecam (#45) üzenetére


Lenry
félisten

tudtam, hogy be kellett volna kopizni azt a sort :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) luw2win


luw2win
őstag

Hát igen, bár a mostani netem is hibás...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#50) harry válasza hfrankee (#23) üzenetére


harry
veterán

És, mi tart vissza? Az internet nagy, valaki csak készített már ilyet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.