Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #45185024 válasza Cifu (#49) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hát igen csak ha már egy másikat kell megtanulnod vagy nem ment az nem ugyanaz nem a maxos verziót használhatod..
Ezek rossz modellek. Jó lehet mondani utópisztikus világba ne lebegjek, de kimondható mi lenne a jó...
Írj alá egy szerződést amikor regisztrálsz hogy büntetőjogi felelőséged tudatában kijelented fizeted ha van bevételed belőle , De amíg tanulsz és az lehet 5 év is addig ha nincs befolyó összeg a maxos változat ingyenes. (mert úgy leszel a piacgazdaság hasznos tagja)
Amúgy azt csak mellékesen mondom MO-on pl filmet letölteni lehet ingyenesen, ez törvényes ! visszatölteni másoknak nem szabad, ezt viszont annak kell bizonyítani aki beperel.
És még Windows otthoni használata miatt soha nem volt bírói eljárás, céges az sokszor van de ott van bevétel...

[ Szerkesztve ]

(#52) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Én amikor tudok obj-t használok mert a legtöbb program kezeli.
Pàr éve még nem volt így.
FBX rossz példa, mert az autodesk és nem minden eszi még.

Én használtam blendert, kezes kis cucc gpu rendering fogott mem anno.
Most munkát keresek játék fejlesztésben, ott pedig én még nem làttam blendert sajnos .
Cv mben is benne van, de ha ràkérdeztek valamire sose arra.
Így azt megtanulni mint ipari sztenderd elvàràs a cégek részéről.
Ezt tapasztalat ból mondom.
Tanulói licenc erre van.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#53) #45185024 válasza HalasKYO (#52) üzenetére


#45185024
törölt tag

Láttam fejlesztői állást meg játéktesztelőit is Pesten,kb egy hónapja megkeressem neked ?

[ Szerkesztve ]

(#54) Cifu válasza #45185024 (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jó lehet mondani utópisztikus világba ne lebegjek, de kimondható mi lenne a jó...

A félreértések elkerülése végett nem az álláspontoddal vitatkozom, hanem az állapotokra próbálok rámutatni.

Amúgy azt csak mellékesen mondom MO-on pl filmet letölteni lehet ingyenesen, ez törvényes ! visszatölteni másoknak nem szabad, ezt viszont annak kell bizonyítani aki beperel.

Nézd, én most per pillanat egy zenekiadónál dolgozom, történetesen digitális jogdíj-elszámolásokkal. Ha ezt megemlítem, vagy téma lesz, 99%-ban jön a válasz, hogy Ő nem ad ki pénzt zenéért, letölti a virágboltból. Egyfelől valahol megértem, másfelől viszont ilyenkor rámutatok, hogy bocsi, de azért ha ez az általános állapot, akkor arról beszélünk, hogy az én és a zenészek megélhetését veszélyezteted (ne menjünk bele, nem egyszerű téma Artisjus-ostól kezdve sok mindenen át), és erre vagy büszke. A zeneipar is tisztában van ezzel, és próbál valamit kezdeni az állapotokkal. Ma például a digitális zenei jogdíjak legnagyobb része bizony a Youtube-ból érkezik. Mert ott egy olyan üzleti modell van, amelyiknél dettó van kiskapu, a reklámmegjelenítés elkerülésére (reklámblokkolók), de ha nem élnek vele, akkor bejön jó esetben néhány ezrednyi forint egy megtekintésnél. Oké, millió nézettségnél már nem is olyan rossz, de egy átlagos együttes egy-egy koncerttel többet szakít, mint egy hónapnyi Youtube-nézettségből származó bevételből. Ez a szomorú valóság.

A probléma pedig az, hogy az egész világ így épül fel. Kell egy nézőpontváltás, vagy legalábbis olyan üzleti szemlélet, ahol nem azt az állapotot betonozzuk be, hogy úgy is lopni fog az állampolgár (lásd még Artisjus matricák esete), mert az sem jó megoldás.

Legalábbis nekem ez a nézőpontom.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) copass válasza Cifu (#54) üzenetére


copass
veterán

bezony. más szelek fújnak, aki élőben jól nyomja az talpon marad, a többi megy a levesbe.
én azt vettem észre hogy zenekarok felnyomják deezer,spotify,youtube-ra amint kijön az album és már megy is a turné utána.
kiadnak minimális cd-t és limitált extrákkal telenyomott gyűjtői példányokat + mercsandájz. sokan vannak akik megveszik még a cd-t,pólót, de persze nem jellemző.
van egy banda, az uzipov. cd-n jogi szöveg:
"A rögzített mű jogosultjának minen joga kúrvára fenntarva. bárhol lejátszhatod, bárkinek, de mindenkinek kötelező tudnia hogy mi a fasz szól éppen, köszi!" :D
tegnap voltam belgán debrecenben fotózni, decemberben jött ki az új album, a tömeg az összes új számot nyomta kórusban.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#56) #45185024


#45185024
törölt tag

(#57) #45185024


#45185024
törölt tag

Ti is valami ilyen játékot szeretnétek írni ?
The Town of Light
Nem tudom jól mondom e de ettől a halszem lencsés kamerától tökre tudok szédülni amikor hirtelen mozgatják, ezt a motrokba kell beállítani ? Vagy ez valami külön licenszelős dolog ?

[ Szerkesztve ]

(#58) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Egy két friss kép az editorból, bár kiemelném, hogy jól láthatóan bár modell még nem lett bakelve. :DDD
Semmi sem végleges, a legtöbb helyen textúra sincs, vagy csak átmeneti van! Bármi észrevétel, ötlet jöhet nyugodtan, akár kommentben vagy üzenetben!

Ez a jelenlegi 04-03 22:3x es állás, holnap ha haladok, töltök fel 8K képeket, azokon majd lehet nézni a részleteket. :K



You got clickbaited.

(#59) Ragnar_ válasza Clickbait (#58) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jól néz ki nagyjából, de szerintem világosabbnak kellene lennie, hiszen a fénycsövek nagy része föl van kapcsolva. A padló material jól el lett találva, az a műanyagbevonatú, kb. pont elég a reflection, nem lett túlhúzva. Meg még annyi talán, hogy a fénycsőarmatúra belső felületét (ami általában valamilyen világos színű többnyire fehér műanyag) elvileg a fénycső megvilágítaná, ha föl van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#60) Clickbait válasza Ragnar_ (#59) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Köszönöm az észrevételeket, elvileg meg van világitva. Fém bevonat van rajta, és egy bizonyos reflection capture sphere nem ér el odáig, azért maradt fekete. De azt pik pak megoldom. :K

Lesz világosabb/ sötétebb rész is, hangulattól függ majd. Ez a helyszin is valamivel világosabb lesz, bár nem sokkal, valamit kezdek a fénycsövekkel, hogy ne maxon menjenek. Pl 4ből csak 2 cső ég, ilyesmik.

Lesz egy minimális szem adaptáció is, azaz hogyan reagál a szem ha telibe belenéz a fényforrásba. Ezt most kivettem, mindenhol ugyan olyan sötét vagy világos van bármerre nézünk.

Holnap javitgatom őket. :R

You got clickbaited.

(#61) Dyingsoul válasza Clickbait (#58) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nekem kicsit olyan half-lifeos hangulat jön le a képekről. Nagyon jók! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#62) Ragnar_ válasza Clickbait (#60) üzenetére


Ragnar_
addikt

Várjuk kíváncsian a következő buildet. :R

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#63) #45185024


#45185024
törölt tag

Kórház nincs Neon villogás nélkül, meg oda be lehet rakni a fénycsőgyújtó jellegzetes erőlködő hangját ahogy ki be kapcsolgat.

[ Szerkesztve ]

(#64) Clickbait válasza Dyingsoul (#61) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Most, hogy mondod tényleg. :DDD

Kap még szineket a játék, buildelek egy párat ma, töltöm majd a képeket. :R

Hangban nagyon szines lesz a játék. :DD

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#65) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szép munka!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#66) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Felmerült bennem egy kérdés. Mi van, ha játékot akarok fejleszteni, de a modellezéshez nem értek és nincs időm/kedvem beletanulni. Akkor ugye vagy szerzek valakit magam mellé akinek pont ez a profilja VAGY veszek modelleket ugye a piacról. UE4 esetében láttam van beépített market. Nah amik ott vannak assetek, azok biztos, hogy mind legális modellező szoftverrel készültek?

Tehát az érdekelne, ha veszek modell pakkokat, biztos-e a jogi támogatottság és nem vágnak meg azért, mert azokat vettem és nem tudok az előéletükről? (nyilván megnézem a vásárolni kívánt pakkok leírását, hogy használható-e kereskedelmi forgalomban, nem ez a kérdésem)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#67) Clickbait válasza KAMELOT (#65) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#65) KAMELOT

Köszönöm! :R

(#66) vitko

Több opció van:

1) Legjobb, ha beletanulsz. Egyáltalán nem nehéz, persze nem kell egyből AAA milliós polys modelleket készitened, de hosszútávon ez a legjobb megoldás, ez nem kétséges.

2) Vásárolsz/ töltesz innen onnan piacról (nem market)
Itt a licenszelésre kell figyelni, készitő általában leirja. Sajnos vagy rohadt drága egy modell, vagy ha ingyenes akkor esetleg minőségben nincs a toppon. Kell egy jó egyensúly, amit igazából csak saját modellezéssel tudsz jól kivitelezni.

3) Összeállsz valakivel egy csapatba, és úgy valaki végzi a modellezés részét a melónak.

Egyébként nem, ha kész assettekből rakosgatsz, abból baj nem lehet. Ezért kerülnek fel a Marketplace-be.
Véleményem szerint túlárazott a többség, főleg ezek a modell pakkok. :F

Tehát Marketen emiatt nem kell aggódnod, de a legköltségkimélőbb az lenne, ha beletanulnál, és gyártanád magadnak a saját licenszelt cuccaidat. :K

You got clickbaited.

(#68) copass válasza Clickbait (#58) üzenetére


copass
veterán

a székeket általában 3-4-5 db egyben rakják le, hogy minél kevesebb láb legyen. mint itt kb. hagyományos székeket inkább a magánrendelőkben használják, főleg az exkluzívitás miatt. rakjál sok piktogramot, vezetősávot a padlóra az akadálymentesség miatt, sok feliratot ajtók mellé,stb. ezek megdobják a hitelességet.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69) Cifu válasza Clickbait (#58) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyon jól néz ki, de én is úgy vélem, hogy a fényességgel valamit kezdeni kellene, mert ez így (ennyi fényforráshoz képest) sötétnek hat. Egy kórház folyosója (általában) mindig világos, és jól van ki világítva. Egy szociális otthonban, pszichiátrián már ennyire ez nem igaz. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) copass válasza Dyingsoul (#66) üzenetére


copass
veterán

minden fájlban benne van hogy mivel készült (pl. jpegnél hogy photoshop,lightroom.). 3dsmax,maya taggeli licensz infót, edu,commercial.
ha felmerül a gyanú akkor bizonyítanod kell hogy legális mindened.
(fényképezőgépeknél ha csinálsz egy képet mindent beleír az exifbe, szériaszámtól kezdve, váztípus,milyen obit használtál,stb.)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71) Dyingsoul válasza Clickbait (#67) üzenetére


Dyingsoul
veterán

No hát igen ezt a három opciót én is vágtam, csak ugye a jogi háttere érdekelt inkább, mivel büntit semmiképp nem szeretnék kapni. :P Inkább kicsengetem a pénzt vagy megtanulom vagy hagyom a francba. Bár ez utóbbi a legvalószínűtlenebb, mivel most kezdenék én is bele. Az UT4-et már pár hónapja letöltöttem csak eddig a doksikat bújtam. Aztán nemrég volt humble bundle-ben Cryengine pakk. Na azt megvásároltam egy az egyben, sok mindenhez jók lehetnek az assetek. Van egy rakás hang is benne meg minden ami kellhet egy játékhoz bár ebben több is van szerintem egy játéknál. Azt nem tudom még, hogy ezt csak Cryengine-hez lehet majd használni vagy UT4-hez.

Van erről valami infód? Tudom csak ki kellene próbálni, de most melóban vagyok és egy ideje nem foglalkoztam a témával. Pár dolgot rendbe kell tennem előtte a gépen no meg fejben is.

Egyébként tiszta sor, hogy konzisztens játékkörnyezetet úgy lehetne építeni, hogy egy forrásból származnak a modellek.

Engem egyébként a modellektől sokkal jobban zavar az, hogy még azt sem tudom eldönteni melyik motorral kezdjek el ismerkedni. Az eddig olvasottak alapján (nem csak itt, olvasgattam külföldi fórumokat, egyéb cikkeket) az UT4 a legvonzóbb az üzleti modellje miatt is. Mindenképp olyan motort akarok, ami támogatja a VR-t mert elsősorban arra szeretnék fejleszteni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#72) Clickbait válasza copass (#68) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#68) copass

Jó észrevétel, bár, hogy őszinte legyek nem rosszak. Ennyi szimpla szék nem lesz, mint a képen, de egy-kettő biztosan lesz elszórva. :K

Valag matrica lesz feldobálva, meg tábla. :K A legnagyobb hitelességet kb. csak ezek kölcsönzik egy kórháznak, különben lehetne egy hotel folyosója is vagy bármi.

(#69) Cifu

Új felépitést kapott a fényezés, következő cikkemben erről majd beszámolok részletesebben. Vannak már segédfények is, amik nem vetnek árnyékot, eszméletlenül feldobják az egészet. Estébb rakok fel képeket. :)
Függetlenül lesznek sötét részek is, kicsit elrugaszkodok a realitástól, de hát az egész játékban mozgó falak vannak, akkor milyen realitásról beszélünk. :DDD

(#71) vitko

Szerintem Marketből nyugodtan épithetsz bármit, ez kétségtelen, máskülönben nem lenne ilyen a Market, amilyen.

Én is megvettem a Cryengines pakkot, bár kár volt. :DDD
Ha jól tudom, Cryenginnél valamivel bonyolultabb a ki-be export, és ahogy néztem, bizony nem fbx-be kaptuk a propokat. Szóval nativan passz, biztos meg lehet oldani. Pl. én Unity asseteket szoktam kicsomagolni egy programmal, hogy kinyerjem belőle az fbx modelleket vagy ami épp kell.
Biztos itt is meg lehet oldani, minden esetre Cryengine-ben egy nem két kattintásos mutatvány amit néztem videókban, van erre a Humble Bundle-re külön vidi.
Félre ne érts, nem atomfizika, de messze nem egy jobbklikk-import.

You got clickbaited.

(#73) Clickbait


Clickbait
aktív tag

A mai képek elmaradnak, sajnos ez a build nem hozta a várt eredményt. Mára túl sok időt venne igénybe, igy csak holnap buildelek újra. :K

You got clickbaited.

(#74) TommyB


TommyB
csendes tag

Köszi az írást!
Teljesen visszahoztad a gyerekkorom :)
Imádtam pályákat gyártani, egy időben építész szakmán törtem a fejem hála ezeknek :)
Így tovább!

(#75) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Megjelent az új update, akit érdekel: KATT

You got clickbaited.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.