Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

ezeknél a kompekt hűtéseknél kell/ lehet valami karbantartást csinálni az évek alatt, mondjuk a folyadékkal? Tehát liquid csere, ilyesmi szükséges és végrehajtható rajtuk?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) kretenallat


kretenallat
senior tag

60Hz-es valaszido?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#3) [Newman] válasza b. (#1) üzenetére


[Newman]
tag

Ezen agyalok én is, hogy mennyit bír ki egy ilyen. Nem örökre venném nyilván, de 2-3 évet kibír?

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#4) b. válasza [Newman] (#3) üzenetére


b.
félisten

nekem félkompakt van, az bontható, most tettem bele éppen zöld színt . :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Acélfarkas válasza [Newman] (#3) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Egy NZXT Kraken X60-asom van. 2 és fél éve teszi a dolgát, napi átlag 6 órában egy 4790k-s procin. Semmi baja, a pumpa még mindig rohadt csendes. Szóval ha jó minőségű a cucc, akkor jó ideig kiszolgálhat.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ujabb reklámblokkolós cikkek fényében egyre nehezebb eldönteni, mikor készül cikk reklám gyanánt és mikor nem... :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7) Joci10 válasza NandorHUN (#6) üzenetére


Joci10
őstag

[szarkazmus be]
Hát igen. Kell hozzá egy minimális IQ, hiszen szombatonként mindig készül egy ilyen reklámcikk (az elején látni is a támogatókat); így iszonyúan nehéz ezt a heti 1 "Hazai pálya" rovatbeli alkotást észrevenni, és rájönni, hogy reklám.
[szarkazmus ki]

(#8) Seirus


Seirus
tag

Tanács laptopokhoz:

1) NE még egyszer mondom NE vegyetek 2 magos cerka/pentium laptopot.
A 4 magosokkal még csak el lehet döcögni (kérdés meddig) de a 2 magosok nálam emberiség ellen elkövetett bűncselekménynek minősülnek.

2) Ha már van pénz új laptopra akkor ne legyen senki maga ellensége és legyen egy pici SSD-re is.
HDD-ről rendszert futtatni szerintem csak zen mestereknek ajánlott :DDD
Szörnyű hogy nem sikerült még leszokni ezekről a (csak) HDD-vel szerelt laposokról :(((

Telefonszám adatlapomon.

(#9) pusszycat válasza Seirus (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez igaz. Az évtized ötlete volt tőlem,h raktam a gépembe,azóta nem lehet ráismerni. Már csak azzal bosszantom, magam,h miért nem előbb. Főleg ,h benn maradt a HDD-is mert 2 hely lakozik benne. Azért egymagában szűköske lenne az SSD. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) [Newman]


[Newman]
tag

Azért nem lehet mert az egység sugarú felhasználó úgy vesz gépet, hogy a nagyobb szám a jobb. Így volt régen a processzorokkal és így van most a videokártyákkal és a HDD/SSD-kkel is. Tehát egy RX470-nél nyilván jobb az 560, egy 128GB-os SSD-nél jobb az 500GB-os tárhely.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#11) [Newman] válasza Acélfarkas (#5) üzenetére


[Newman]
tag

Egy 1045-ös X6-om van, az elmúlt évezredből...lehet a ventit meg sem hallanám a radiátoron. Mivel rámegy jópár foglalatra az ilyen, talán nem hülyeség most beszerezni.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#12) nyunyu


nyunyu
félisten

Még nem haltak ki az Atommal/Celeronnal/Pentiummal/6006U-val hajtott laptopok?

Előre sajnálom azokat, akikre ilyet tukmálnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) #16939776 válasza b. (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha veszed a fáradtságot és olyat választasz, amiben nem alu radiátor van a réz blokk mellé, és nem kap fényt sehol a folyadék, akkor semmi dolgod nincs, mert az adalék nem csapódik ki, nem tud "megromlani".
Folyadék csere utáni légtelenítést+visszazárást nehéz elvégezni 100%-osra "házilag", ha nem tudod bemeríteni a teljes radiátort mélyen folyadék szintje alá, majd kivétel előtt vissza krimpelni a csövezést.

A színezők nem maradnak benne a folyadékban, a nyugvó helyeken lerakódnak, összefogják a radiátort-blokkot-csövek belsejét. A leghalványabb 1:végtelenre hígított halvány rózsaszín folyadék is befogja a rezet.

[ Szerkesztve ]

(#14) NandorHUN válasza Joci10 (#7) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, illik és kötelező lenne ezt jelezni, kérdés, hogy az adott oldal megteszi e ezt...

Mert ugye sose hallottál még olyat, hogy valahol nem jelezték a fizetett reklámot? :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#15) Joci10 válasza Seirus (#8) üzenetére


Joci10
őstag

"Szörnyű hogy nem sikerült még leszokni ezekről a (csak) HDD-vel szerelt laposokról :((("

Ilyen az, amikor az eladók az olcsósítás egyik eszközét használják, hogy a nem annyira hozzáértőket rávegyék az adott termék megvásárlására. Van még pár ilyen a jelenben is (pl. az általad is említett olcsóbb procik, de ilyen még az olcsóbb megjelenítők is), és lesz a jövőben is. Mert mégiscsak jobban néz ki, ha 120ezer forintos cédulát rá lehet rakni, mintha 150ezer vagy 160ezer környékén lenne az induló ára.

(#16) Joci10 válasza NandorHUN (#14) üzenetére


Joci10
őstag

Úgy látszik, nem esett le, mit is írtam. És hogy miért is használtam szarkazmust. Mindegy, ez már így marad. :D

(#17) pusszycat válasza Joci10 (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ha egy noti HDD-re rádobsz egy 10e Ft. megvan az az SSD (240GB) Ha raktárról gyárilag telepített WIN. és HDD-vel jön az eladó sem tehet csodát. Az a bolt a menő ahol beállíthatod mi legyen a gépben. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) b. válasza #16939776 (#13) üzenetére


b.
félisten

Köszi szépen :)
Nekem félkompakt van, tehát egy komapkt, aminél bontható a csövezés és bővíthető ( is lenne, ha tudnám milyen típusú , mert egy képen kívül semmi nincs rajta) és az átlátszó.
Ebben cseréltem most folyadékot, gyári zöldet tettem bele, így rendeltem. nem a meglévőt színeztem át.
Remélem nem lesz gond vele, de lehet lecserélem majd ezt egy komolyabb példányra,m mert 6800K kissé sok már neki. Ilyen felépítésűt szeretnék, amiben látszik a liquid. Menő most az RGB fika de én szeretem, ha világít és színes, ez van :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) #95590400 válasza nyunyu (#12) üzenetére


#95590400
törölt tag

és szerinted igényt tartanak a sajnálatodra?

[ Szerkesztve ]

(#20) Sub-ZeRo válasza Acélfarkas (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi!
Én is gondolokzom a közeljövőben egy kompakt vízhűtésen és nem tudtam mennyit bírnak ezek! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) Lacok válasza Seirus (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Pedig a multik ilyenkor ontják magukból ezeket a hulladék laposokat. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) b. válasza Lacok (#21) üzenetére


b.
félisten

Azt azért hozzá kell tenni, hogy még ezzel a hardverrel is volt pár jó ajánlat. BF esetében 59 K ért lehetett venni lapost, ami igaz hogy kompromisszumos,de legalább nem drága. persze vannak kivételek, akik horror pénzeket kérnek ezekért, na az viszont tényleg gáz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Joci10 válasza pusszycat (#17) üzenetére


Joci10
őstag

A +10ezer csak az 1TB HDD -> 128GB SSD cserénél él. A 256GB-os SSD-re már 20ezer pénzt kell rádobni, ha meg eredetileg nem is 1TB-os volt a vinyó, hanem csak 500GB-os, akkor ez az összeg még több. Ha esetleg a DVD-író helyére rakná valaki, akkor az megintcsak egy kisebb felár; vagy ha M.2-es SSD-t rakna be, akkor az meg pláne 'plusz-plusz'.
Példa a cikkbeli egyik notinál: [link] (a műszaki adatoknál ott a cserék lehetősége, és azok felárai). És ezért írtam, hogy nagyon nem mindegy, mi van az 'alap' árként leírva. Ja, és a példánál maradva: még az oprendszerrel is trükköznek, mert a legtöbb 'olcsóbb' gépnél annak (Windows) ára sincs benne (csak egy FreeDOS-t adnak mellé).

[ Szerkesztve ]

(#24) Khelben


Khelben
nagyúr

A notebookokat sikerült megint a "sikítva kerülendő" kategóriából összeválogatni...

(#25) nyunyu válasza Joci10 (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

15 rugó a különbség egy ~11k-ért kapható 500GBs noti vinyó és egy 26k-s 250GB SSD között.
1T vinyónál csak 13k.

SSD amúgy az akku élettartamára is jótékony hatással bír: régi HP 8570P-m 500-as vinyóval ment ~2 órát, mióta beleraktam az asztali gépem 120-as Kingston SSDjét, azóta ugyanakkora terheléssel 2.5 óráig megy.
Új laptopnál már fel sem merült bennem, hogy vinyósat vegyek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) Khaal válasza Seirus (#8) üzenetére


Khaal
őstag

Egy ULV 1.86GHz Core 2 Duo laptopot is használok egy négymagos i7-es mellett és nem olyan egetrengető a különbség.

Persze mindkettőben legalább 4gb ram és SSD van, anélkül viszont már tényleg nem tudok gépet elképzelni. Asztali gépen, erős hardverrel is szenvedés a HDD-ről futó rendszer, de gyengébb gépeknek egyszerűen megváltás az SSD-re. Laptopokon hozzájön még az is, hogy nem kell tartani egy-egy véletlen koccanástól vagy hasonlótól, működés is csendesebb.

Nyilván a kis kétmagoson a full hd youtube felejtős és pár optimalizálatlan weboldal is rendesen meg tudja fogni, de ezt leszámítva teljesen használható lett a régi gép is.

(#27) nyunyu válasza Khaal (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Most cseréltem laptopot, i5-3210M-ről upgradeeltem i7-5500U-ra, de gyakorlatilag egyszámjegyű százalék köztük a különbség a szintetikus tesztekben, 10%-ot sem éri el.

Fő indok a cserére inkább az alacsonyabb fogyasztás volt, meg kisebb, könnyebb laposat kerestem munkára.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) Busterftw válasza nyunyu (#27) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem még egy custom Clevo van 4 éves lassan egy i3 4100m-nvidia 840m párossal, két éve kapott +4 ramot meg egy ssd-t, máig megy mint a vaj.

(#29) pusszycat válasza nyunyu (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Plusz az újabb laptopokban már ott figyel a gyorstöltés,usb c, ddr4. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#30) nyunyu válasza pusszycat (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Plusz az újabb laptopokban már ott figyel a gyorstöltés,usb c, ddr4

Már amelyiken működik :DDD

Egyik kollega HP Spectre X360-a pl. baromira nem hajlandó magát tölteni random USB C kábelről, kizárólag a saját, HP márkájú töltőjével megy, bármi másról letiltja a töltést.

Meg akkor is összefosta magát a W10 rajta, amikor iBuzi kollega 4k-s LG monitorát rádugták USB C-n ;]

(late '16 rMBP-nek persze nem okoz gondot ez a két funkció, arról az LG monitorról kapja a tápot, saját töltőjét nem is használja a gazdája.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Szanya


Szanya
tag

Most vennék lapost nyugdíjas rokonnak. Jól gondolom, hogy Atom, Celeron, Pentium proci felejtős, és bármelyik i3 már megfelelő? Illetve 1T HDD helyett 128G SSD a legalja a belépőnek? Vagy van még valami nagyon lényeges amit kihagytam?

''Szanya csak egy van.''

(#32) Khelben válasza Szanya (#31) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem árt, ha nem tejfölöspohárból készült a ház és esetleg normális garanciális szolgáltatás van mögötte. Ezt a legalsó kategóriában 130k körül a HP 250 és a Dell Vostro tudja. A HP annyiból szerencsésebb, hogy 130-ért már van fullhd kijelzővel is.

(#33) Geller72


Geller72
veterán

-Hádéredi..

(#34) Joci10 válasza nyunyu (#25) üzenetére


Joci10
őstag

Te írtál egy "mittudoménhol-mittudoménmennyi" árat, én meg adtam egy élő, valódi linket, ahol valódi árakat adtak meg a valódi boltban.
Azon kívül nem ugyanaz boltban 'gyárilag' cserélni alkatrészt, mint otthon 'sufnituning'-ként. Vannak olyan gépek, ahol lehet ezt-azt cserélni garanciavesztés nélkül; de vannak olyanok (főleg az olcsóbbak, és most ugye ezekről beszélgetünk), ahol ha Te HDD-t cserélsz otthon SSD-re, akkor ugrik a garancia - így egy ilyen cserénél akár ez is lehet a háttérben, ha esetlegesen kicsit magasabb árakat adnának meg boltok.

A második bekezdéssel meg nem is vitatkoztam, nem is fogok vitatkozni; ugyanis az írásom nem is szólt róla. :)

(#35) Szanya válasza Khelben (#32) üzenetére


Szanya
tag

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/hp/250-g5-w4n56ea-p342963426/
AMD proci is felejtős?

''Szanya csak egy van.''

(#36) Khelben válasza Szanya (#35) üzenetére


Khelben
nagyúr

Majd ha lesz Ryzen 130-ért, akkor talán már érdemes lesz amd-t venni.

(#37) Szanya válasza Khelben (#36) üzenetére


Szanya
tag

Köszi.

''Szanya csak egy van.''

(#38) Seirus válasza Khaal (#26) üzenetére


Seirus
tag

De javaslom nézd meg hogyan arányul az a régi core 2 duo és mondjuk egy cerka N3050 proci teljesítménye.
Én amikor megláttam hogy szüleim lassan 8(!!!) éves T9400-asainak kicsit több mint felét hozzák, sírni lett volna kedvem. Ez nem belépőszint, ez az emberek nettó szívatása :W

Így lett édesanyámnak 4 magos pentiummal (n3700) szerelt laposa, hogy legalább lassabb ne legyen mint a régi vas. Az már valóban eldöcög SSD-vel, magyarán: alapból nincs semmi gond vele, de azért egy win frissítést erősen megszenved a "user experience" :(((

Telefonszám adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.