Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a tesztet. :R Nálam az elmegy egynek plecsnit kapta meg, ám ár/érték arányban még mindig jobb, mint az Alcatel Shine Lite

"nincs rá lezsóidő"

(#2) Wesder


Wesder
félisten

+1

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) razorka777


razorka777
veterán

Ez is olyan kínai csoda, amely ugyan ár/érték bajnok, de tartós használat során jönnek majd elő a hibái?:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#4) Fejvadi válasza petipetya (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Annál majdnem minden jobb. :)

(#5) Wesder válasza razorka777 (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Valòszínűleg igen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet, igazából még 40e Ft-ért se megném ajánlani senkinek.

Két ismerős egymástól függetlenül is befürdöt az Umi Max és Umi London telefonjukkal, a Max esetében az aksi felpúposodott, a London esetében az érintőképernyő halt meg. Ez persze nem mérvadó, ám valahogy nem erősítik meg a bizalmat a márkával kapcsolatban. Nálam az Ulefone / Elephone / Zopo / Leagoo / stb. szintű "pénzt nem szabad adni érte" kategóriába esik...

@a510: Az a probléma, hogy ezeknél a javítás / garancia korántsem olyan egyszerű. Oké, a Oneplus esetében is vakarhatom a fejem, ha gond lenne, de ott legalább van egy EU ügyfélszolgálat és tudnak normálisan (?) angolul, illetve nem kínába kell a telefont visszaküldeni. De ezeknél?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) a510 válasza Cifu (#6) üzenetére


a510
aktív tag

Sajnos igazad van, nekem egy Elephone-nal és egy Ulefone-nal van személyes rossz tapasztalatom. Elephone akksi, Ulefone kijelző... Azt hittem elég lesz a gyereknek, hiba volt.

(#8) ace05 válasza razorka777 (#3) üzenetére


ace05
senior tag

Egy volt UMi Touch tulajdonosként egyáltalán nem ajánlom ezt a márkát. Mióta váltottam Xiaomi Redmi Pro-ra sokkal nyugodtabb az életem. Ez egy hazudozós, csaló, silány márka kerüljétek messziről!

(#9) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

UMI = CUMI?

ZOPO = SZOPO?

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez most akkor mitől lett tetszett???
Nem jött át nekem. A gyenge, silány és lassúból ítélve ez nekem nem azt sugalja.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) macskea


macskea
őstag

"Az UMi Super egy micro- és egy nanoSIM-et fogad be..."

Copy-paste telefonhoz csak copy-paste cikk jár?! Egyébként jó tünete ez annak, hogy erről a sok egyenhulladékról milyen nehéz tesztet írni. Olyan ez az androidos telefónia, mintha minden vérpisti minden egyes pc konfigjának meg Windows telepítésének külön teszt járna. Dehogy jár...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#12) Luck Dragon

Hát a teszt és itt a Hozzászólások alapján nem valami bizalom gerjesztő a márkával kapcsolatban.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

;]
mondjuk azt nem ertem hogy ezen mi ? 'tetszet' ?!?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#14) Viktor0610 válasza macskea (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyannyira copy paste, hogy nem is szerepel a Super cikkében ez a mondat. :P

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#15) szami777 válasza razorka777 (#3) üzenetére


szami777
addikt

Ezért is van mocskos nehéz dolga egy ilyen telefonnak ezen a piacon.
Túl sok a bejáratott márka és a szóbeszéd sem az Umi mellett szól.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#16) razorka777 válasza szami777 (#15) üzenetére


razorka777
veterán

Meg lassan a kínai piac is betelitődik, nagyon nehéz már bármi újat is mutatni.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#17) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

2 UMI cuccal van tapasztalatom: az én Touch-om GPS-e halott, a haverom Londonjában meghalt az érintőkijelző. Support egy nagy "0", Többször írtam nekik, semmi válasz...
Soha többet.... :K

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#18) manokaki


manokaki
őstag

Ismered Lincoln telefonszámát ! :B

(#19) Fall-N válasza razorka777 (#16) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem is kellene fele ennyi kínai gyártó sem. Ameddig az olcsó alkatrészek miatt könnyű ott összerakni hardveresen egy telefont, addig mindig lesznek ilyen selejt-gyártók. Szoftveresen persze nincs tapasztalat és a legolcsóbb alkatrészek miatt nagy a minőségi szórás is. Support sincs semmilyen, márka képviselet is pénzbe kerül, ahogy a normális minőség biztosítás is a gyártás során.

Sajnos az áruk miatt sokan megveszik ezeket, így valahogy megélnek belőle és nyomják a sok ipari hulladékot.

Sokan persze azt hiszik, hogy a normális kínai gyártók azért drágák, mert pofátlanok. Nem, a minőség, a marketing, a világon mindenhol való képviselet mind pénz. Meg minél jobban nyomul egy márka annál jobban növekednek a költségeik is. Persze ott a Xiaomi és olcsó, de Kínán kívül nincs is hivatalos képviseletük sehol. OnePlus is rendelkezik egy EU raktárral, plusz van egy angliai képviseletük. Huawei például elég sok pénzt lapátolt bele hazánkban lévő projektekbe.

Szóval a lényeg, hogy olcsó húsnak híg a leve. Inkább dobjon rá az ember egy tizest és vegyen P8 lite telefont, vagy Xiaomi Redmi international verziói (3s Prime, Note 3 SE).

(#20) xxman


xxman
senior tag

Maga a csomag nem rossz papiron, de a kinezet bazari, en szvsz az ilyen tisztasagu droidot sem szeretem, es tartok tole huzamosabb hasznalat soran jelentkeznenek egyeb szoftveres es hardveres, minosegbeli problemak is.

I just wanna have some fun.

(#21) Cickánykoma válasza Wallenberg (#9) üzenetére


Cickánykoma
tag

Ráadásul ellopták a tengert is a japánoktól (Umi = tenger) :DDD :D

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#23) fornettisuti


fornettisuti
veterán

miert tetszett plecsni, ugy hogy semmiben sem jo? dafuq

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) Cifu válasza fornettisuti (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mert ilyenkor ott van, hogy hát de ennyiért...

Én sem értek egyet a plecsnivel, de ez egyéni szocproblem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) dutrás válasza Cifu (#6) üzenetére


dutrás
őstag

Nekem Umi Ironom lányomnak két éve Leagoo lead 1-e. Köszönik szépen jól vannak!
Egy éve használom az Umi-t gyakorlatilag hibamentesen. Egy esetben melegedett fel mert elfelejtettem kikapcsolni a zseblámpaként működő vakut.
Valóban gyenge a kamerája de ezzel együtt tudok élni.

Ha egyszer az Umi végre megtanul kameraszoftvert írni nem lesz ez annyira rosz gyártó.
Pár hsz-ben olvastam a London és Touch problémájáról. A note 7 emberölésre is alkalmas lett volna. (tudom hogy sokadik) de más neves gyártóknál is előfordulnak hibás vagy tervezési hibás készülékek. Ha az árát is figyelembe vesszük már érdekesebb a történet. Nyilván itt nehezebb a garanciás javítás. (ebay-en ha visszaküldöd az eladónak legtöbb esetben küldenek egy újat).
Alcatel helyett biztos hogy inkább ezt ajánlanám.

P50 pro/P40 Lite

(#26) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ebből 12= egy tucat.
Felejtős.

Mert lakni, muszáj.

(#27) berzser67


berzser67
tag

Még ennyi pénzért se kellene soha:-(

(#28) judas13 válasza Cifu (#6) üzenetére


judas13
addikt

Így van felé ennyért sem ajánlanám akkor már inkább a példának hozott szájomi redminót.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#29) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát ez ennyiért harmatos...

Sokkal inkább Vernee Thor, vagy Redmi 3S :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30) .DLL


.DLL
veterán

Kellemes meglepetés, bár a készülék tömege indokolatlan nagy o_O A kamera képei pedig szédítőek! Szószerint... :S
A Vernee Thor azért jobb... sokaknak a ma már újnak nem nevezhető lenyomatolvasó nem csak extra, hanem alapkövetelmény telefon választásakor.

(P.H.)

(#31) tajhamer válasza petipetya (#1) üzenetére


tajhamer
csendes tag

Segíts lécci, nem találom a tesztet... :) köszi

(#32) tajhamer válasza tajhamer (#31) üzenetére


tajhamer
csendes tag

megtaláltam, boccs :D :DDD

(#33) TTTotya válasza Cifu (#24) üzenetére


TTTotya
senior tag

Sztem még a "40-ért jó ez " kategóriába sem fér bele, már csak a kijelző és annak hibái miatt sem.

(#34) olgica


olgica
csendes tag

1 hónapja vettem itthoni forgalmazónál Umi Diamond telcsit. Ez az első okos telefonom. Mindig húzodoztam tőle. Most elromlott a nagyon szeretett kb 6 éves félokos dual samsung telom.
Nem tudom én vagyok-e béna, vagy a telcsi nem oksi. De ez nem igazán telefonálásra van kihegyezve, hanem internetezésre. Nagyon hiányolom a telefonáláshoz szükséges fix gombokat (felvenni, letenni. Hiányolom a buta telefonom jól kezelhető névjegyeit, sms-eit. Bár úgy hallom ez nem telcsi függő, hanem android baromság. Nem igazán kedveltem meg az androidot. Lehet én vagyok béna. Bár már fiam sok mindenre kiokosított...
Leginkább az a bajom, hogy szinte tojik a beállításaimara, továbbá túl sok jogosítást kér. pl. a fényképezőnek miért kell adnom a telefonálásra engedély-t? ha nem adok nem működik, stb.

Ettől függwetlenül sok minden csodálatba ejtett. Nem tudom ennek a telonak a tulajdonsága, vagy androidé. Nem tudom milyen lenne egy windows-s okoska.
Már bánom, hogy nem korábban vettem.
Mióta van upc horizongo kizárólag ezzel tv-zek. Nagyon tetszik. mind a műsorújség, mind a visszanéző, mind a megőrzött poziciók. Most vitettem vissza a sima mediaboxom (van másik, ami felvevős). Teljesen helyettesíti a rádiót, letörltöttem egy elemlámpát, az is szupi. A mérőeszközök (távolság, hőmérő, stb. nem igazán működnek.
A helymeghatározás bámulatosan gyors és pontos. (Wifi, gps)
Videózni is szuperül lehet vele.
Amire eddig használni akartam az mind jól működik.
Az aksija nem nagy durranás. Igaz leginkább tv-zek, rádiózok, de hálózatról. Az utcán lég aku időm van.
telefonálni is megtanultam, de nagyon nem csípem.
nem szeretem a sok akaratlan működést. véletlenül megnyomom oldalt a gombját, vagy alul az érintő gombokat.
nem csípem, hogy nincsen rajta lehetőség madzagot kötni rá, hogy kiemelhessem a helyéről anélkül, hogy valamit feleslegesen összataperolnék. nem csípem, hogy nem kapok hozzá flip tokot, aksit.

A fényképezőjéről nincs egyenlőre véleményem.
Mai tudásom szerint, amivel bajom van az az android problémája. Egyenlőre elégedett vagyok. 40.000-ért vettem. Eredetileg Kínából rendeltem, de nem győztem kivárni. Közben itthon is elkezdték forgalmazni, ezt választottam. A kínait visszaküldtem. A pénzem Paypal-n keresztül vissza is kaptam. Így most ha bajom lenne, akkor a forgalmazóhoz kell visszavinnem. Bizonyára sokáig tartana. Addigra esetleg megjavíttatom a másik telóm

(#35) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Szisztok

Lenne egy ujonnan vasarolt UMI Diamond telefon es Wifi problemaval kuzd. Routertol kb 4 meterre mar csak kb felig van a jel akadaly nelkul. 5-6 meterre mar csak ugy 1 csik kb. Egy Xiaomi Mi5 melette pedig fullon van.
Van valkinek valmi otlete?

Koszonom

(#36) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok! Az értesítési fény (notification light) az csak akkura vonatkozik, vagy alkalmazások is villogtatnak, ha üzeneted érkezett?! Nem találok erről semmi infót.

(#37) UHHH válasza UHHH (#36) üzenetére


UHHH
senior tag

Light Manager-rel beküldtem, aztán így jó, de default miért nincs?!

(#38) DonaldJames


DonaldJames
tag

Csak nekem tünik homályosnak a teszt képek?

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#39) Dufek Csaba válasza petipetya (#1) üzenetére


Dufek Csaba
újonc

Sziasztok!
A személyes tapasztalataimat írom le az UMI Diamondal kapcsolatban:

Egy hónap után vissza kellett vinnem a készüléket, mert kijelzőt kellett cserélni. Megbízhatatlanul működött a bluetooth, de egyébként nagyjából minden rendben volt.
A javítás után egy ideig nem volt gond.
Az első meglepetés egy kéretlen, kínai alkalmazásikon volt, aztán a "beépített" böngésző kezdőlapként egy félpucér ázsiai kislány képét tette ki, aztán a google helyett kezdőlapnak a zlnav pont com-ot állította be. Többször megvontam a böngészőtől az engedélyeket, ezek aztán újra aktiválódtak.
Aztán feltettem egy másik böngészőt, de a telefon ezt is megoldotta, mert egy idő után ezt nyitotta meg ahogy netet látott. A bluetooth változatlanul hol működik, hol nem, a kijelzőn újra jelentkezett a "ghost touch", szóval, kb fél év használat után újra a szervizben a telefon, és nem reménykedem benne, hogy meg tudják teljesen javítani.

Ha engem kérdez bárki, lebeszélem az UMI Diamondról.

A képen a kéretlen kínai alkalmazásikonok egy része látható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.