Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Na, lesz itt alternatíva vinyók helyett.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) Isee


Isee
senior tag

Nem rosszak ezek a megoldások, sőt, kifejezetten előrukkoltak valami "forradalmival" :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#3) ZCoyote válasza mmdms (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ja, tízcsillió forintért. :)

Romani ite domum.

(#4) ROBOTER válasza mmdms (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

128 Megabites lapkákból 6400 db kell egy 100Gbyte-os winyóhoz. Érdekes lesz...

(#5) Angel1981 válasza ZCoyote (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

10 év, és lesz emberi áron is, nyugi! ;]

(#6) Probber válasza ROBOTER (#4) üzenetére


Probber
őstag

Tehát egy lapka maximum 160Mb adatot tud tárolni?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#7) mmdms válasza ZCoyote (#3) üzenetére


mmdms
addikt

Minden új technika drága az elején, nem tudom mér vagy ezen fennakadva. Nem azt mondtam hogy azonnal meg kell venni, hanem hogy LESZ alternatíva.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8) Devid_81


Devid_81
nagyúr

"A fázisváltáson alapuló technológia az anyagszerkezet felmelegítésekor és lehűtésekor keletkező átalakulást használja ki. Az elektromos árammal irányított ciklusok hatására a kalkogén üveg amorf vagy kristályos szerkezetet vesz föl, és ennek megfelelően nagy vagy kicsi lesz az elektromos ellenállása."

Itt volt az amikor már kevésnek bizonyultam a dologhoz :)
Egyébként ez tényleg jó is lehetne, már csak ár kérdése az egész, de arról meg nem kell beszélnünk a bevezetéstől számított 3 évig.

...

(#9) Trub válasza Probber (#6) üzenetére


Trub
tag

Ez neked hogyan jött ki? Különben írja is hogy 128 megabites lapkák, szóval ez dupla fail :DDD

(#10) hfrankee


hfrankee
senior tag

Na végre, jönnek már az igazi technológiai újdonságok! :C

(#11) moha21


moha21
addikt

Egyébként se PC-be vannak szánva. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) Mr.Csizmás válasza Devid_81 (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az anyagszerkezet felmelegítésekor és lehűtésekor keletkező átalakulást használja ki.

Hm. Melegedés hogy befolyásolja?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) ZCoyote válasza mmdms (#7) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem vagyok én fennakadva csak leírtam hogy mennyiért lesz elérhető.
Lsd: ssd

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#14) Probber válasza Trub (#9) üzenetére


Probber
őstag

Igazad van, egy nullával elnéztem! Tehát 16Mb. :K
A 128 Megabit pedig nem összekeverendő a 128 Megabyte-tal!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15) #72042496 válasza moha21 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

"... de az asztali gépek sem maradnak ki, hiszen ide akár 8 GB-os modulok is kerülhetnek."

(#16) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

"háromszázszor gyorsabb írási tempó"

:Y Ez betyár! Micsoda elvetemült, elborult fizikusok találnak ki ilyen technológiákat, bae?! Az ilyen találmányokért már megéri (nekem), hogy 70 éve nincs barátnőjük. :))

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#17) benedekco válasza #72042496 (#15) üzenetére


benedekco
addikt

nyílván nem a DDR ram-okról beszélt hanem az új találmányról a 16megás modulokról amik 3szor gyorsabbak és strappásabbak...

kicsit nagy a káosz a hsz-ek között

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) all6atos


all6atos
tag

Az MRAM-ot is megszülhetnék már végre..:)

(#19) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

1600mhzes 8gs modul. jól hangzik. nekem összesen van annyi a gépemben, és ez már egyben a chipset maximuma is:)

bár a kérdés, hogy asztali vonalon mi kezeli le, mert az i7 max 6x4gt tud. am3masok hogy állnak?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) Devid_81 válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valószínűleg ha van egy thermi-grillforce a gépben akkor begorombul majd a ram :D

...

(#21) Sicilian


Sicilian
addikt

Na végre valami, amit újításnak lehet nevezni...

nothing is true everything is permitted..

(#22) eziskamu válasza Devid_81 (#8) üzenetére


eziskamu
addikt

Amorf = az atomok/molekulák összevissza rendezetlenül vannak egymáshoz képest az adott térrészben (itt az egy bit tárolására alkalmas cellában)
Kristályos = szép rendezett szerkezetben vannak ugyanezek az atomok/molekulák.
Mint a ruhásszekrénybe is bele lehet b@&ni a ruhákat, vagy szépen összehajtogatva egymás fölé/mellé pakolva.
Egyik állapotban jól vezeti az áramot, másik állapotban meg kevésbé.
Valszeg nem lesz baja 80-100 fokig, mert szerintem a fázisváltás 100-200 fokkal feljebb (lehet hogy jóval kevesebb, de akkor is a pc belsejéhez képest extrém magas hőmérsékleten) következhet be, de mivel ez csak íráskor kell és egy icipici pontban, ezért nem hiszem, hogy nagyon dúrván melegedne.

[ Szerkesztve ]

(#23) rtom


rtom
senior tag

Szép, de arra kíváncsi lennék, mit takar pontosabban a kalkogén üveg. Az üveg legtöbbször ugye Si alapú, a kalkogének pedig O, S, Se, Te, Po.

Szal azért lennék rá kíváncsi, mert a felhasznált alapanyagokból talán következtetni lehetne, hogy mennyire lesz drága a technika (most még úgyis a fejlesztés árát kell kifizetni)

(#24) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

PRAM remélem minél előbb megjelenik az SSD-kben... De sajnos a kapitalizmus és a pénzéhesség egyik nagy hátulütője, hogy kb még 10 évig a hagyományos technológiát fogják alkalmazni, hogy minél többet le lehessen húzni róla.

AZtán egyszercsak hirtelen, elkezdődik a verseny, és akkor mindenki PRAM-ot fog használni. Ez még sok év és sokmilliárd dollár bevétel.

(#25) lee56 válasza Ren Hoek (#24) üzenetére


lee56
őstag

Hát másképpen aligha lenne biznisz a dolog.. Mindenki önző a saját szemszögéből, mi vásárlók is, mert csak arra gondolunk hogy minden jót minél olcsóbban megvegyünk. De sajnos a fejlesztő/gyártó cégek nem szeretetszolgálatok, erről hajlamosak vagyunk elfeledkezni. Persze jogosan bosszantó, amikor már több ember szeretne "meggazdagodni" egy-egy terméken, mint ahányan megvennék.

Amúgy így laikus szemmel nézve ezt a fázisváltogatós memóriát, ez a sok fázisváltás nem megy majd a tartósság meg a hibátlanság kárára, valahogy kétségeim vannk a 10x nagyobb élettartammal kapcsolatban is :) Aztán lehet hogy hülye vagyok, nem értek hozzá végülis :)

No Comment

(#26) Ren Hoek válasza lee56 (#25) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah csak bizonyos szinten visszafogja a fejlődést elég rendesen. Biztos vagyok benne, hogy több száz olyan technológia van,amiről nekünk fogalmunk sincs (max a katonaságnál vagy az NASA-nál alkalmazzák) csak egyszerűen visszatartják, mert a piaci verseny nem kívánja meg az ilyen ütemű fejlődést. Persze nem is lenne kifizetődő kifejleszteni egy vadiúj gyártási technológiát / architektúrát stb, ha utána évekig még nem azt használnák, és termelné a pénzt.

(#27) fagy53 válasza Probber (#14) üzenetére


fagy53
nagyúr

Neked sikerült, egy sorral feljebb! ;] Nem 16Mb hanem 16MB! :K

(#28) Móci


Móci
addikt

A PRAM nagyon jól hangzik, bár mire ebből is lesz valami emberi áron...
Bár azért arra kíváncsi lennék, hogy a sorozatos rácszerkezet átalakulást meddig viseli el az anyag.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) Probber válasza fagy53 (#27) üzenetére


Probber
őstag

:W :)
Én nem az miatt írtam, hogy, hogyan írjuk helyesen, de igazad van!
Akkor legyen MB! :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30) fagy53 válasza Probber (#29) üzenetére


fagy53
nagyúr

:) Ez nem helyesírás kérdése, hanem az értelmezésé! :) A "b" bitet jelöl, a "B" bájtot és ez nem mindegy. :N De nehogy a szívedre vedd ezt a kis szösszenetet! :R

(#31) Probber válasza fagy53 (#30) üzenetére


Probber
őstag

Dehogy! Nincs itt semmiféle probléma! :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32) #72042496 válasza benedekco (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazad van.

(#33) bteebi


bteebi
veterán

Jól hangzik ez a PRAM. Remélem 2-3 (4-5) éven belül alternatívája lehet majd a NAND/NOR flash-nek.
Most még csak 128 Mb-nél tartanak 90 nm-en, de a következő lépés remélem már a 8 Gb-es, 32 nm-en gyártott chipek lesznek ;] :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) Laci.M válasza bteebi (#33) üzenetére


Laci.M
senior tag

Bilibe lóg a kezed, de nem bánnám én sem :D :D

Aláírás

(#35) Devid_81 válasza eziskamu (#22) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Köszönöm! :R

...

(#36) dezz válasza rtom (#23) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt ezt írják:

"Although PRAM has not yet reached the commercialization stage for consumer electronic devices, nearly all prototype devices make use of a chalcogenide alloy of germanium, antimony and tellurium (GeSbTe) called GST. The stoichiometry or Ge:Sb:Te element ratio is 2:2:5. When GST is heated to a high temperature (over 600°C), its chalcogenide crystallinity is lost. Once cooled, it is frozen into an amorphous glass-like state and its electrical resistance is high. By heating the chalcogenide to a temperature above its crystallization point, but below the melting point, it will transform into a crystalline state with a much lower resistance. The time to complete this phase transition is temperature-dependent. Cooler portions of the chalcogenide take longer to crystallize, and overheated portions may be remelted."

(Ha jól értem, nincs is benne Si, csak "üvegszerű".)

Devid_81: Én sem hallottam még a kifejezést, de nem annyira fájt valami újat tanulni... :)

(#37) vanhalen válasza proci985 (#19) üzenetére


vanhalen
senior tag

"1600mhzes 8gs modul. jól hangzik. nekem összesen van annyi a gépemben, és ez már egyben a chipset maximuma is:)

bár a kérdés, hogy asztali vonalon mi kezeli le, mert az i7 max 6x4gt tud. am3masok hogy állnak?"

EZT biztos ide akartad??

Ezek a Nand-flash alapú háttértárak és a Hdd-k majdani riválisának szánt cuccosok, nem rendszermemóriáról van szó...

(#38) Eddie141 válasza vanhalen (#37) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát AM3ban ha jól tudom a max az 32Gb (bios frissítéssel)
Ezért is írták, hogy főleg az üzleti szférába ajánlják :)
Mondjuk az a -30%alékos fogyasztás máshol is jól jöhetne.

(#39) proci985 válasza vanhalen (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Az új lapka lehetővé teszi az Elpida számára a 32 GB-os memóriamodulok gyártását, melyeket a szerverekbe fognak ajánlani, de az asztali gépek sem maradnak ki, hiszen ide akár 8 GB-os modulok is kerülhetnek."

a hír első része nekem ez alapján nagyon is memóriamodulokról szólónak tűnik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) dezz válasza vanhalen (#37) üzenetére


dezz
nagyúr

A hír első fele DDR3 ramokról szólt.

(#41) vanhalen válasza proci985 (#39) üzenetére


vanhalen
senior tag

Elnézést..

(#42) Hun'reeth válasza Sebaj Fóbiás (#16) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Azért ennyire nem kell hanyattesni :) fázisváltáson alapuló technikák már régóta léteznek. Lásd folyadékkristályos kijelzők. ;] Tehát maga az ötlet nem annyira új.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#43) KukkSteve válasza Hun'reeth (#42) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Jaja....:) Szerencsére már jóideje feltalálták ezeket...Viszont annyi a baj, hogy piacra dobhatnának sokkal jobb cuccokat is ilyen áron, csak sajna nem teszik, mert akkor sokkal kevesebbet húznának a dolgokon, de a fejlődés nagyon gyors lenne :DDD

A számom az adatlapomon. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.