Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

mindenki magából indul ki...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Jarod1


Jarod1
addikt

ezek az amcsik már nagyon paranoiásak Szerintük " az oroszok már a spájzban vannak" hogy egy klasszikust idézzek..

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Az Amerikaiaknak is van Sorosuk :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) redgreg válasza Syl (#3) üzenetére


redgreg
tag

Tudod az mszpben Orbán Amerikában pedig Putyin a Soros

(#5) sztanozs


sztanozs
veterán

Én mondjuk nem lennék (vagyok) meglepve, ha (hogy) bármely erősebb kormány hozzáfér a saját országának jelenetősebb biztonsági cégeinek szoftvereinek forráskódjához...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) Vigilante válasza Syl (#3) üzenetére


Vigilante
őstag

Megsúgom, a jenkik is rühellik az öreget. Ott is egy igen negatív figura George Soros... :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#7) Narxis válasza Vigilante (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Maximum az infowarson nevelkedett jenkik. A többieknek Soros is csak egy gazdag üzletember a sok közül.

Thanos was right.

(#8) andras87 válasza Narxis (#7) üzenetére


andras87
tag

És mi a baj az infowars-al, hogy nem baloldali?

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#9) ddaydome válasza Syl (#3) üzenetére


ddaydome
senior tag

Pont ezt akartam ìrni!:) Azért ez màr tényleg boszorkànyüldözés azok utàn, hogy a forràskódot is megnyitottàk volna az illetékesek előtt.... A panda vajon a kínaiak téglàja?:)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#10) arelim


arelim
tag

a putyinbérenc pincsiegyetemen is kaspersky van minden gépen.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#11) Hieronymus válasza ddaydome (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A panda vajon a kínaiak téglàja?"

Ha már így rákérdeztél, elképzelhető a dolog.

Amúgy nem forráskód szintjén van a bizalmi válság.
Az még rendben van, hogy információt gyűjt a gépekről, Kaspersky. A többiek is, mivel fejleszteniük kell. Vissta érkező információ nélkül ez nem lehetséges.
Ezen adatok között viszont lehetnek érdekesek az orosz kormányzat és szolgálatai számára.
És arra a kérdésre, megkapják vagy sem, nehéz azt válaszolni, hogy nem adja ki Kaspersky.

De a Microsoft, Google, és Apple, .. is nyomás alatt állnak, az információra éhes szolgálatok okán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) bambano válasza Hieronymus (#11) üzenetére


bambano
titán

"is nyomás alatt állnak, az információra éhes szolgálatok okán.": mondtam én, hogy mindenki magából indul ki... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Vigilante válasza andras87 (#8) üzenetére


Vigilante
őstag

Jah, gondolom azért hozta fel ilyen tálalásban. Ha nem balos, akkor hazug szar az egész. :DDD No mind1, sztem ebbe ne is menjünk bele. :D Lényeg, hogy az USA-ban megnyugtatlak drága Narxis, nem csak az "infowarson nevelkedettek jenkik" rühellik azt a gazembert. :N Itthon lehet sokaknál akkor került képbe, maikor a kormány szépen ráfeküdt erre a témára. Mondjuk én kb 10 éve is tisztában voltam a dolgaival, annak a vén csirkefogónak.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#14) atike


atike
nagyúr

Le fogják tudni venni valaha is a bélyeget magukról? :U

(#15) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv!

Ez egy színjátszás.
A népnek szól.
Ugysn úgy mint ahogy nálunk azt hangoztatják, hogy az átlag kereset Mo.-n 280k.
Na persze.
Mind A két állítás hamis.😂

(#16) #82351360 válasza andras87 (#8) üzenetére


#82351360
törölt tag

Lol, az infowars az komoly dolog? Azt hittem hogy csak valami vígjáték féleség. :D

(#17) NumberGuy


NumberGuy
tag

A lényeg, hogy mi megbízunk bennük:
- a kormány legújabb nemzeti konzultációjának online kiadása egy orosz szerverre küldi el a felhasználók személyes adatait
- úszó vb, azeri wifi
- stb.

[ Szerkesztve ]

(#18) Örni


Örni
senior tag

Már elnézést, de eleve miért nem amcsi programot használnak ilyen helyeken??? Vagy az szar? :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#19) pengwin válasza Narxis (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Soros teljesen objektíven nézve egy alattomos, gerinctelen gazember. Ezt úgy mondom, hogy közben már az elejétől hülyét kapok a Fidesz Soros-mániájától. De attól még a kedves öregnek eléggé bicskanyitogató az viselkedése: a vagyonát többek között valutaspekulációval szerezte (olyan volumenűvel, ami az adott ország gazdaságát is mindig károsan érintette, ilyen volt pl. az Egyesült Királyság és Magyarország is), utána meg többek között a saját nyerészkedésének következményei miatt is szapulja a neki nem tetsző kormányokat és pénzeli az ellenzéket. Csak halkan jegyzem meg, hogy ez utóbbi az USA-ban illegális, és Trump ellen is külföldi kampánypénzek elfogadása miatt (is) megy a vizsgálat.

(#8) andras87
Igen, az infowars-szal a politikai irányultság a baj... :W
Véletlenül sem az "Obama gyíkember volt"-szintű összeesküvéselméletek, vagy az alternatív "tények", vagy az egyértelmű hazugságok... :U
De ha már a "jobboldali" amerikai sajtónál tartunk, akkor a Breitbart majdnem ugyanilyen szint, a Foxnews még szinvonalasabb, de az is inkább propaganda, mint hírforrás. Utóbbit rendszeresen olvasom, de max 3-4 cikk erelyéig, mert vigyázni kell a vérnyomásomra.
Mondjuk azt meg aláírom, hogy a korábban rendkívül szinvonalas BBC és CNN is pont a FoxNews szintjén van, csak a másik oldalról... azok is pont ugyanilyen idegesítőek.

#16) MorcosMacska
Nagyon úgy néz ki, hogy az infowars tulaja komolyan veszi a dolgot, és nem viccnek szánta.
Ami már önmagában is vicces... :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) bambano válasza Örni (#18) üzenetére


bambano
titán

mert abban van kémprogram.
biztosan tudják, hisz ők tették bele :P
másrészt azt is tudják, hogy az ő cuccukat már képes feltörni a kgb :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) pengwin válasza bambano (#20) üzenetére


pengwin
addikt

Elírtad az FSZB nevét.
Most úgy hívják őket.

Üdv, pengwin

(#22) andras87 válasza pengwin (#19) üzenetére


andras87
tag

Mi az ami vicces, vagy felháborító ezekkel kapcsolatban? Kérdezem én ezt úgy, hogy én sok infowarst néztem, és ritkán éreztem úgy, hogy sötétségeket beszélnének. Linkeljetek nyugodtan megmosolyogtató, vagy felháborító dolgokat onnan, tényleg kíváncsi vagyok mire gondoltok.

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#23) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ezen logika alapjan kozeltihetnenk meg az osszes amerikai termeket, akkor mi lenne? Naluk is kotelezik a torvenyek az agyuttmukodest a hatosagaokkal :D

(#24) #06658560 válasza Hieronymus (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az MS, Google, Apple stb. nem nyomás alatt állnak, törvényi kötelességük átadni.

(#25) Narxis válasza andras87 (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem. Az hogy egy sima üzleti vállalkozás. Azt mondják amit hallani akarsz miközben reklámozzák a saját termékeiket orrba-szájba.

Thanos was right.

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk mivel az USA-nak elég jó IT-ipara van, nem igazán életszerű, hogy orosz termékeet használjanak, alapból sem... Ahogy a francia elnök sem Mercivel jár.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) ElEvEn11 válasza andras87 (#22) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Én még mindig a legmegbízhatóbb (!) mindenegyben blogot olvasom. Az tuti jó, amit ott mondanak, mert én olvasom. :) ;)
Ezzel kapcsolatban még komolyan ezt érdemes venni, mint kutatók által vizsgált és publikált témakört. Hosszú, de érdemes elolvasni, vagy legalább egy pillantást vetni arra az ábrára. Az általad emlegetett (egyébként nem túl olvasott, de annál virálisabb Infowars) nincs is a komolyan vehető és vizsgált médiumok között. Ellenben a Breitbart igen. Azt mondjuk megkerülni sem lehetett volna mostanában. A Trump közelsége miatt különösen. Tényleg! Trump megbízhatónak tartja az Infowars-t. Mert akkor biztosan az. ;) :P
...az oldalak besorolásával és a címkézéssel meg kezdj, amit csak akarsz. Mára eléggé érvényét vesztette ez a bal és jobboldali címkézés. A XXI. század társadalma ennél jóval bonyolultabb és koránt sem fekete-fehér.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#28) DRB válasza hcl (#26) üzenetére


DRB
senior tag

Ahogy a francia elnök sem Mercivel jár.

Nem hát:

:DDD

(#29) kymera válasza Örni (#18) üzenetére


kymera
senior tag

Mert az sem tiszta :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#30) KFORboy


KFORboy
senior tag

Ez olyan 60-as évek hidegháborús CIA-KGB feeling...
Csak most sajna nincs egy JFK, sőt méginkább sajna van egy Trump aki mindezt még támogatja is.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#31) scdlsc válasza pengwin (#19) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"a vagyonát többek között valutaspekulációval szerezte"
Nem teljesen igaz. Soros vagyon kb. 25 milliárd dollár. Tehát nem csak abból van a vagyona.

[Minden idők 3 legnagyobb devizaspekulációja]

1990-ben a német gazdaság, még az újraegyesítésből adódó nehézségek ellenére is erősebb volt, mint az angol gazdaság. Ennek ellenére az angolok 2,7 márka felett akarták tartani a font árfolyamát. Ezen próbálkozásuk közben magasan tartották az alapkamatot és az inflációt is.

Számos deviza spekuláns, Soros Györggyel az élen, úgy vélte, hogy egy ilyen fix átváltási ráta nem tartható fenn sokáig a piaci erőkkel szemben. Ezért short pozíciókat kezdtek felvenni az angol fonttal szemben. Soros egyre nagyobb kölcsönöket vett fel, hogy növelni tudja pozícióját. Közben Anglia kétszámjegyűre növelte alapkamatát, megpróbálva ezzel befektetőket odacsábítani. Az angol kormány azt remélte, hogy ezzel a lépéssel sikerül a nagy mértékű eladói nyomást ellensúlyozniuk és nagy mértékű vételi nyomást teremteniük.

Idő közben, a kamatok kifizetésekor jött rá az angol kormány, hogy több milliárd fontjába fog kerülni a font védelme, amit nem tudott megengedni magának. Így történhetett meg, hogy Soros György térdre kényszerítette az angol jegybankot és keresett ezzel legalább 1 milliárd dollárt. Az érdekessége az egésznek, hogy utána a kormány kénytelen volt leértékelni a fontot, aminek a segítségével sokkal versenyképesebb lett az angol gazdaság.

[Hogyan gazdagodott meg Soros György?]
"Tisztázzuk tehát rögtön az elején: kereskedni nem bűn, az ügyleteken nyerni pedig nem erkölcstelenség. Azt el kell fogadni, hogy az átlagember számára elképzelhetetlen mértékű nyereség realizálása mindig kérdéseket fog felvetni.
.
Úgy tűnik azonban, hogy el kell fogadnunk: Soros György gyakorlatilag tökélyre fejlesztette a tőzsdei kereskedés tudományát, olyannyira, hogy az egy-egy üzleti lépésénél szinte hihetetlen előrelátásnak tűnik."

Magyarország
"2008. október 9-én az OTP Bank részvényei 22%-ot estek egy a kereskedés végén érkezett order következtében. Kiderült, hogy az OTP megtámadása mögött a Soros Fund Management állt, amely a tranzakcióval 675 ezer amerikai dollárt nyert. A tőkepiaci tevékenysége során megsértette a piacbefolyásolás tilalmára vonatkozó jogszabályi előírásokat, ami miatt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete bírságot szabott ki rá. Soros közleményében kijelentette, hogy nem ő adott megbízást az ügyletre, és sajnálja a történteket."

Origo (!) cikkből idézek:
"Az OTP is célpont volt
A Soros Fundot Managementet két éve Magyarországon is megbüntették. Majdnem félmilliárd forintos bírságot szabott ki rá a pénzügyi felügyelet a 2008. október 9-ei tőzsdei kereskedés végén, az OTP papírjaival végrehajtott ügylet miatt. A PSZÁF megítélése szerint a 251 ezer darab részvénnyel végrehajtott shortolás célja a részvény árfolyamának leszorítása volt (az OTP a kereskedés végén több mint 9 százalékot zuhant).
Soros György akkor azt nyilatkozta, hogy az alap működését már nem ő felügyeli. Leszögezte, hogy személy szerint nem kötött volna üzletet az OTP részvényeinek árfolyamcsökkenésére, és őszintén sajnálja, hogy az SFM így tett."
megjegyzés: Nem Gyuri bácsi hagyja jóvá ezeket az ügyleteket. A cégei napi ügymenetével nem foglalkozik. Az ott dolgozóknak meg egyetlen feladata van. Pénzt csinálni. (Abba most nem megyek bele, hogy ez a fajta pénzgyártás mennyivel jobb, mint kriptovalutát bányászni.)

"a saját nyerészkedésének következményei miatt is szapulja a neki nem tetsző kormányokat és pénzeli az ellenzéket"
Ez meg szimplán csacsiság.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon bekeményítettek az amerikaiak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) Hieronymus válasza scdlsc (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Nem Gyuri bácsi hagyja jóvá ezeket az ügyleteket. A cégei napi ügymenetével nem foglalkozik..."

A felelősség és a haszon vagy ráfizetés, továbbra is az övé. Neki tartoznak elszámolással az alkalmazottai. Ő tartozik elszámolással a világ felé.

"..Az ott dolgozóknak meg egyetlen feladata van. Pénzt csinálni. .."

És ezt ki adta ki nekik utasításba?

Hófehérke, a kis herceg vagy Micimackó?

Ja, nem! Akkor csak Gyuri bácsi lehetett.

Van egy nagyon régi vicc, ami nagyon személetesen példázza a felelősség áthárításának a stratégiáját.
Szóval.:

A hetvenes években járunk. A frissen elítélt embereket szállítják az ítélet végrehajtási intézménybe. Útközben halkan beszélgetnek az elítéltek.
- Te miért fogsz ülni?
- A fiatal agronómusunkat agyonütötte a villám.
Mondta a egy téesz dolgozó.
- Dehát az természeti csapás volt, hogyan ítélhettek el téged ezért.
- Sajnos a villám nyele, az én kezemben volt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) scdlsc válasza Hieronymus (#33) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"Tisztázzuk tehát rögtön az elején: kereskedni nem bűn, az ügyleteken nyerni pedig nem erkölcstelenség."

(#35) bambano válasza scdlsc (#34) üzenetére


bambano
titán

abból lehetne vitát nyitni, hogy nemzeti valutát shortolni erkölcstelen-e...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Hieronymus válasza scdlsc (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tisztázzuk tehát rögtön az elején: kereskedni nem bűn, az ügyleteken nyerni pedig nem erkölcstelenség."

Ez terelés, és egyik állítás sem állja meg helyét.
Van olyan termék, amivel kereskedni bűn. (Pl. Kábítószer kereskedelem,) Az ügyleteken erkölcstelenül is lehet nyerni. (Pl. Uzsorakamat.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Lacok


Lacok
őstag

A demokrácia exportőrének mindenki gyanus aki csak él és mozog.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#38) Kékes525 válasza Lacok (#37) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs tökéletes demokrácia, mert emberek hozzák létre. Azonban így sokkal jobb, mint bármelyik másik rendszer. Ezt azért jó lenne, ha egyesek megértenék. Az USA-ban sincs, de még így is sokkal jobb, mint a föld többi államainak döntő többségében.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) andras87 válasza Kékes525 (#38) üzenetére


andras87
tag

Szép kis demokrácia az, ahol a FED, aki a pénzt "gyártja" (tudom, csak csekkek/IOU formájában...) minden felett áll.

“Permit me to issue and control of a nation's money supply, and I care not who makes its laws”

[ Szerkesztve ]

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#40) Kékes525 válasza andras87 (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Katasztrofális. Viszont nagyon kevés jobb van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) ElEvEn11 válasza Kékes525 (#38) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

A demokrácia kifejezés mára szitokszó lett. Valami liberális izé, amit az ördög hívott életre. Nyilván a nyüszögőknek jobb lenne egy fasza kis diktatúra, vagy tudnak jobbat. ;)

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.