Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) canniball


canniball
nagyúr

"...az ajánlott fogyasztói ár pedig bruttó 44 900 forint lesz."
Már kapható. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2) Santiagain


Santiagain
senior tag

Csak én keveslem az 1 mag 1GHz-et?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#3) Einstvan


Einstvan
aktív tag

WayteQ, mint a talajvíz...!

(#4) prolad válasza Santiagain (#2) üzenetére


prolad
őstag

Nem az a gond inkább a ram.

(#5) zazahoho válasza prolad (#4) üzenetére


zazahoho
őstag

Hát igen ddr2 :U ezt honnan szerezték hozzá :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) Youri válasza zazahoho (#5) üzenetére


Youri
veterán

gondolom LP

RTX ON

(#7) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Továbbra sem szabad azt elfelejtteni hogy ez egy egy relative olcsó készülék így természetes hogy néhol bizonyos kompromisszumot kell kötni. Szerintem ez nem rossz cucc ezzel az árral.

All→M8

(#8) tjb007 válasza zazahoho (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

El van írva, nem DDR2 hanem DDR3 az akku pedig 4200mAh -s.

[ Szerkesztve ]

(#9) zazahoho válasza tjb007 (#8) üzenetére


zazahoho
őstag

Komolyan csodálkoztam a ddr2-n.Ennyi pénzért azért többet nem is nagyon lehet várni.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#10) g@bo


g@bo
nagyúr

gusztusosan néz ki.

de 1 gb ddr3/?/ fájt volna nekik? 512 kevés.

(#11) lujó55


lujó55
őstag

vajon ez a felbontás elégséges?

(#12) tjb007 válasza lujó55 (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hogy neked "elégséges" e azt senki sem fogja tudni megmondani. Ki kell próbálnod, a lehetőség rá adott.
A magam nevében tudnék beszélni de teljesen felesleges lenne.

(#13) lujó55 válasza tjb007 (#12) üzenetére


lujó55
őstag

akkor priviben légyszi néhány szóban a saját nevedben :R

(#14) 0xmilan válasza lujó55 (#11) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha a régi, 4x ekkora monitorokon elég volt, akkor itt is. Annyival nem nézi közelebbről az ember.

(#15) lujó55 válasza 0xmilan (#14) üzenetére


lujó55
őstag

erre voltam kiváncsi :R

(#16) Tim82


Tim82
nagyúr

Kár, hogy nincs benne BT (legalábbis nekem jól jönne - headset, külső billentyű, egér :) ), amúgy az ideális méret/felbontás aránynak tűnik, főleg, ha kiderülne, hogy valami jobbfajta panel került bele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) vlevi válasza lujó55 (#11) üzenetére


vlevi
nagyúr

miert ne lenne elegseges?
Az iPad felbontasa 10" meretben volt ennyi, es senkinek sem volt vele baja.
En most egy concorde 9.7-t bokdosok, a meret es a felbontas teljsen rendben van. egy hangyanyival nagyobb a pixelsuruseg, mint a negycollos, 320*480 felbontasu telefonome.

(#18) lujó55 válasza vlevi (#17) üzenetére


lujó55
őstag

én csak kérdeztem, nem állítottam. nem fikázás volt, mert soha nem próbáltam még. :N

(#19) saril


saril
senior tag

ugye nincs benne ventillátor?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#20) canniball válasza saril (#19) üzenetére


canniball
nagyúr

Tabletben venti? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21) tjb007 válasza lujó55 (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell ehhez privát, itt is leírhatom.
Nekem a 800x600 -zal sincs semmi problémám 7 colon, nagyon jól elvagyok rajta.
Az iPad 2 kijelzőfelbontása is XGA (1024x768) 9,7 colon, annál sem panaszkodnak sokan arra, hogy kevés lenne, szóval az xTAB-80 pixelsűrűség szempontjából még jobban is áll.

(#19) saril

Olyan ami hideg levegőt fúj ? ;]
Olyan nincs, sőt, semmilyen sincs, ez nem laptop/PC stb. amiben hűteni kéne az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#22) vlevi válasza lujó55 (#18) üzenetére


vlevi
nagyúr

en sem dorgalasnak szantam, csak az osszehasonlitas miatt irtam. Amugy a felbontason kivul sokat szamitanak a megirt alkalmazasok is. itt van pl a firefox tablara. szerintem nincs olyan jol optomalizalva a megjelenitese, mint pl. a dolphin browser.

[ Szerkesztve ]

(#23) saril válasza tjb007 (#21) üzenetére


saril
senior tag

erősen fáj egy ilyenre a fogam :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#24) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez az ár már nekem is elfogatható , hogy a budin is internetezzek. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) tomi5244


tomi5244
őstag

Már nem azért mondom de egyesek nem tudom mit várnak! :)

44k egy 8 colos tabletért már kimondottan elgondolkodtató pedig én nem nagyon vagyok híve ezeknek a kütyüknek főleg az áruk miatt. De ez felkeltette az érdeklődésemet.

Erre itt fikázzátok (már boccs), hogy kevés a RAM, csak 1 Ghz, 3G hiánya, kijelző felbontás stb.

Talán ami tényleg hiányzik a masinából az a bluetooth, semmi más! :)

Ha nem lenne okostelóm talán be is ruháznék rá.

T

(#26) dezz


dezz
nagyúr

Tényleg OLED kijelzős lesz? A kép alapján... Csak mert ilyen szögből egy LCD sem így nézne ki.

(#2) Santiagain: ARM-nál sem csak a GHz számít. A Cortex-A9 nem rossz.

(#14) milangfx: Nem, már ott sem volt elég. (Az akkori GUI-k is egyszerűbbek voltak. A szögletes betűk is kimentek már a divatból.) És de, ezt jócskán közelebbről nézzük.

(#27) dezz válasza dezz (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Az előbb kicsit sietősen fejeztem be. Szóval, egy tabletet kb. olyan távolságból nézünk, mint egy könyvet. Márpedig egy annak karakterminőségben megfelelő nyomtatási felbontás minimum 300 dpi. (Egy valamirevaló lézerprinter min. 600 dpi-s. Igaz, ott nincsenek pontonkénti világossági szintek, így antialiasing sem, ezen a felbontáson.)

Na hát ez a tablet 140 ppi (pixel/inch), az kb. negyed akkora felbontás. Más szóval, láthatók lesznek rajta a pixelek, kicsit aliasosak és/vagy az antialiasing miatt picit homályosak lesznek a ferde vonalak, stb. Elviselhető, de lehetne jobb.

Ez itt nem csak elmélet, pl. a telóm 254 ppi-s, és ez már nagyjából jó. Nem kimondottan örülnék 1/4 akkora felbontásnak.

Na persze 45eFt az 45eFt. Ennyiért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#28) setre válasza dezz (#27) üzenetére


setre
tag

:C

(#29) gejzanet válasza dezz (#27) üzenetére


gejzanet
tag

meddő okoskodás. ha te 1024X768-ban látod a pixeleket ekkora kijelzőn akkor menj el a mikroszkópnak.

ennyi pénzért teljesen jó, igaz a memória kevés 1gb azézt illene bele.

(#30) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Ennyi pénzért már sokkal jobbakat lehet rendelni, egyenesen kínából szóval nem igazán éri meg...

Link

(#31) vlevi válasza gejzanet (#29) üzenetére


vlevi
nagyúr

nem arrol van szo, hogy nagyon latszananak a pixele. inkabb az, hogy az aprobb betuk megjelenitesehez leheten negyobb is a flebontas. de momdom, 1 eve meg a 200 ezer forintos tablet, azaz ipad sem tudott tobbet. csak az uj ipadnak van akkora felbpontasa, amirol dezz beszel.
de az, hogy kinek m az elegseges felbontas, nahyon egyen fuggo. el kell ballagni mediamarkt, saturn, ... boltokba es megnezni egy hasonlo keszuleket.

[ Szerkesztve ]

(#32) zazahoho válasza NivoSzaki (#30) üzenetére


zazahoho
őstag

A garanciát meg a pici kínai fogja neked intézni ;] .Világgarancia bárhol kidobhatod a szemétbe. :DDD Ezt csak azért írom, mert ismerős 1 éve ezzel foglalkozott átlagban 30-40 készüléket rendelt.Egy ilyen szállítmányból kb 2-3 mindig rossz volt.Az is igaz megjavították itthon,mert hanyagul volt forrasztva vagy összeszerelve, szóval nem nagy üzlet magánszemélynek 1 db vásárlása.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#33) NivoSzaki válasza zazahoho (#32) üzenetére


NivoSzaki
tag

Garanciáról annyit hogy a pici kínaiak egy az egyben cserélik a gépet ha valami baja van nem fogják javítani... visszapostázás díja pedig 3-4 ezer forint.

A te általad annyira fényezett garanciáról meg kb mindenkinek vannak rémtörténetei, elég ha felmész a Homár.hu-ra :)) főleg érvényes ez Magyarországon ahol minden héten bezárnak és újranyitnak más névvel a szervizék és az ilyen híres boltok mint a WayteQ... ;]

(#34) z0d1AK


z0d1AK
veterán

WayteQ xTAB-80 bemutató videó

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) jobbacsabba válasza dezz (#27) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Tyűha, nem semmi számok. :DDD
Milyen monitorod is van, vagy TV-d? :U

(#36) z0d1AK válasza NivoSzaki (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért a WayteQ szervizre mindent lehet mondani, de rosszat nem igazán. Küldtem vissza már több készüléket is hozzájuk, a leghosszabb idő ami eltelt míg elment és visszajött a készülék, az 1 hét volt, illetve volt, hogy még ennyi sem kellett, beérkezett hozzájuk reggel, megcsinálták, délután meg feladták.

És akkor azt még nem említettem, pont most küldtünk be hozzá egy xTAB-100-at hibásan. Megcsinálták, bár jelezték, hogy igazából a tulajdonos több ponton is bukhatta volna a garanciát, egyrészt a ROM módosítások miatt, másrészt azért, mert valószínű, hogy szétszedte otthon a tabletjét, legalábbis a csavarok nem voltak benne. Ennek ellenére szó nélkül megcsinálták garanciában!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37) zazahoho válasza NivoSzaki (#33) üzenetére


zazahoho
őstag

Semmi gond ,ha neked a kínai garancia jobban tetszik lelked rajta.Wayteq mióta Magyarországra jött hivatalos disztribútorként egy telephelyen vann! Szerinted ott nem zárnak be boltot ahonnan te rendeled? Új néven azonos székhelyen megy tovább a bolt, ha éppen visszaküldik a csereterméket az is megvan 1-2 hónap alatt.Viszont itthoni nevesincs kiskerboltok garanciájában igazad van.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#38) Dany007 válasza dezz (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így igaz. A 300dpi lenne a tökéletes. Ahogy azt most közelíti az iPad3.
Igazából itt csak annyi lenne a lényeg, hogy ha az iPad1 és iPad2-ben elég volt az 1024-es felbontás és emberek milliói vették / használták megelégedettséggel éveken át, akkor itt is jó lesz 45 ezer forintért. Tehát annyira nem lehet szörnyű, hiszen a "főistennek" számító iPad-ben is ez volt. :)

A wayteq egyébként már az első szériás tábláival is sokak tetszését nyerte el. Mert amellett, hogy rendkívül olcsó rendkívül jól használható is. Anyám is egy ilyen márkás tabletet kapott tavaly karácsonyra és meglepődtem mennyire jó és mennyire jól használható (természetesen akadásmentesen). Igaz abban még TN kijelző volt amit viszont én így ebben a formában nem tudnék elviselni sokáig. Szörnyű volt a betekintési szög, de anyámat végülis nem zavarta.

(#39) tjb007 válasza dezz (#26) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem OLED és nem 140 hanem 160 ppi

(#30) NivoSzaki

Senki sem vitatja, hogy olcsóbban lehet ott beszerezni de azért nem kéne elfelejteni a hazai garancia előnyeit sem.

"Garanciáról annyit hogy a pici kínaiak egy az egyben cserélik a gépet ha valami baja van nem fogják javítani"

Ott sem mindet cserélik 1:1, amelyik javítható azt megjavítják de ez itthon is ugyanígy működik, főleg a WayteQ -nél.

"elég ha felmész a Homár.hu-ra"

Ha esti mesét szeretnék olvasni előveszek egy Andersen mesekönyvet :DDD

(#40) padre0101


padre0101
csendes tag

Sziasztok!
Én most vettem egyet, és azt tudom mondani hogy a felbontás jó, a hang is tűrhető (ehhez a kütyühöz szerintem jó), megfelelő lejátszóval nem azzal ami van alapból, szaggatás mentesen játssza az mp4, mkv és az avit (és jól kezelte az ékezetes betűket a feliratban, persze ez lejátszó/codec kérdése)!

(#41) NivoSzaki válasza tjb007 (#39) üzenetére


NivoSzaki
tag

sajna ez a magyar valóság és itt nem a Wayteq-ről van szó hanem úgy általában a magyar cégekről. A 90% megbízhatatlan!

(#42) tjb007 válasza NivoSzaki (#41) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez sajnos a világ miden részére igaz. Tudnék én is példát hozni rá az osztrákoktól vagy németektől.

(#43) dezz válasza Dany007 (#38) üzenetére


dezz
nagyúr

Én is írtam, hogy 45 ezerért nem rossz ez... Megjegyzem, az iPadokban IPS panel van (és PowerVR grafika), azért az sem mindegy.

A 300 ppi nem tudom, mennyire lenne "tökéletes", mindenesetre az már hasonlatos egy nyomtatott papírhoz: jól olvashatóak a könyvekben megszokott méretű szövegek, szép betűkkel (antialiasinggel), stb. (De pl. nem olyan éles, mint egy 600-1200 dpi-s lézerprint.)

(#29) gejzanet: Inkább amit te írsz... Én a telómból indultam ki... (480x800, 3,5", 267 ppi) Még ezen is láthatók a pixelek (illetve az aliasing), ha nincs antialiasing! (Könyvolvasási távolságból = 30-35cm.) De azért már jónak mondható.

Hogy ~1/4 ekkora felbontásnál nem látnám a pixeleket!? Nos, ahhoz vaknak kellene lenni... Elviselhető, de nagyobbaknak kell lennie a karaktereknek, mint amit jó olvasmi és még akkor is szögletesek vagy homályos szélűek.

(#35) jobbacsabba: Mit számít, milyen monitorom/tévém van? Azokat nem 30-35cm-ről nézem.

(#39) tjb007: Imádom az ilyen marketing-képeket...

[ Szerkesztve ]

(#44) dezz válasza dezz (#43) üzenetére


dezz
nagyúr

Lemaradt: nem véletlenül nyomatja az Apple, az Intel, Microsoft és lassan mások is.

Igaz, a jelenlegi kínálatban a 8"-en 1024x768 kb. középmezőny. Legalább is, van nála rosszabb, persze az olcsóbb is.

(#45) kenand


kenand
veterán

Kínában egy éve vannak ilyenek, most már ott is 2 magosak jönnek, szóval nagyon le van maradva....
Sajnos semennyire sem magyarok...egy noname kínai táblát átcímkéznek. magyar fejlesztésről itt nem beszélhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#46) tjb007 válasza kenand (#45) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Sajnos semennyire sem magyarok...egy noname kínai táblát átcímkéznek."

Köszönjük a nyilvánvalót.
Egyrészt a WayteQ nem magyar cég hanem kínai, másrészt meg a RAMos szerintem pont nem esik bele a noname kategóriába.
A kétmagosok meg majd jönnek ide is, nyugi.

(#47) vlevi válasza tjb007 (#46) üzenetére


vlevi
nagyúr

concorde forumban pont errol megy az eszmecser. korabban ugy volt, hogy a 9.7ips plus modelljukegymagos, de gps-es lesz. de gond van a gps-el, ezer inkabb 2x1.6Ghz-es proci lesz benne. az azert mar odavag a galaxy tabnak is.
van aki meg azert sir, mert pont a gps miatt vete volna a plust, van aki (mint en is) azert bosszankodik egy kicsit, mert nemreg vette a gepet, es par honap mulva jon egy haromazor akkora teljesitmenyu. de az informatikaban az van, gyorsan avulnak a cuccok. Most foleg a telefon es tablet szegmensben.

(#48) g@bo válasza z0d1AK (#34) üzenetére


g@bo
nagyúr

és kis bemutató még [link]

(#49) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na végre, rz már korrekt cucc korrekt áron, egy ilyen méretre/felbontásra/árra vártam már az egész tablet mizéria kezdete óta.

Ennyiért már megéri tartalomfogyasztó eszközként.

(#50) Joci42


Joci42
tag

Hello!
Ezen a tableten menne a word, power point és az excel??? Vagy valami hasonló program (olyan hogy az itt elkészített dolgokat asztali gépen is meglehessen nézni...)?

Szerk.: ehhez van/lesz magyar ékezetes billentyűzet??

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.