Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komplikato


Komplikato
veterán

Ez olyan többmagosnak álcázott proci, ami valójában egymagos teljesítményre van kihegyezve? Legalább van olyan olcsó, hogy a netbook árszinvonalba indítsák?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2) opr


opr
veterán

Kivancsi leszek ra, hogy fog muzsikalni a big.LITTLE x64 alapokon, a koncepcio erdekesnek tunik, talan meg eletkepes is lehet, ha normalisan tudjak vezerelni meg szeretik egymast az OS utemezojevel.

Viszont fontos kerdes, hogy ebben mar javitottak az edami sajtra emlekezteto biztonsagot, vagy lehet is atnevezni Leakfieldre? ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Lacika112 válasza opr (#2) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Tuti nem, mivel az egész alapjai "lukasak" így radikális változtatás kéne.
Amíg nem történik meg pl q9500-i7 960 típusú ugrás csak ugyan azon műtrágya fényezése maradnak a biztonsági rések is.

Bááááár.... HT nincs említve így legalább nem a felhasználónak kell letiltania miután kifizette :C

Kinézem belőlük azt is annyira nem megy a 10nm hogy csak ilyen "low" magokat tudnak gazdaságosan kiköhögni, nagyon nem megy nekik 10nm en az órajel, 1-2Ghz-t tudtak csak kicsikarni belőle ami 15 éve is már vicc kategória volt kb.

Érdekes amúgy, intel eddig nem szorult rá hogy páratlan magos lapkát produkáljon (persze értem 4 pici egy nagy mag) mindenképpen "furcsa"

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) Cifu válasza Lacika112 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

HT nincs, de elvben koherens memóriakezelés van, kérdés, hogy itt mennyire van mód arra, hogy adott esetben egy program olyan memóriacímről olvasson, amely nem neki van címezve.

Amúgy az órajeleket itt érdemes módjával kezelni, a FOVEROS esetében több szintű chipről beszélünk, alul egy 22nm-es bázislap, rajta különféle perifériák vezérlői, felette egy 10nm-es "chiplet", rajta a CPU magok mellett a memóriavezérlővel, és e felett vannak az integrált DRAM modulok.

Ez nagyon más kategória, mint egy sima "egyszintes" CPU, hiszen mindhárom szintből szabadul fel hő, amit el kell vezetni. Ez az első generáció, a fő feladat tehát az, hogy bizonyítsák a technológia életképességét, meg hogy érdemes ebbe az irányba menni.

A FOVEROS bizonyos szintig az AMD chiplet designjának egy alternatívája, amely sokkal helytakarékosabb, hiszen egymáson vannak elhelyezve a chipletek. Értelemszerűen ez az ultramobil szinten a leghasznosabb, de idővel a desktopoknál is durva lehet, mert ugyebár a memória ott van rögtön a CPU felett, nem pedig az alaplapra kivezetett csatlakozókban. Memóriaelérés terén tehát jelentős előnyben van ez a megoldás még a HBM-hez képest is (ott ugye az Interposeren keresztül van kapcsolatban a chiplet a memóriával). A kérdés inkább az ára lesz, mert gyártani ezt bonyolultabb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) paprobert válasza Cifu (#4) üzenetére


paprobert
senior tag

Az egyik Inteles mérnök azt nyilatkozta nemrég, hogy most az integrálás csak a form factorban segít valamelyest, és inkább csak a működőképesség-demonstráció a célja.
A mostani megoldásban az Intel a piacon lévő részegységekből legózott, de az igazi teljesítményelőny majd csak akkor fog jönni, amikor a memóriagyártók kooperáltak az Intellel, vagyis amikor már az integrációra felkészített memóriachipeket tudnak felhasználni.

Az irány nekem tetszik. Ha kell, tablet, ha kell, desktop. Az Intel idáig nem volt elég agresszív az energiamenedzsmenttel, ez viszont egy új megközelítése a dolognak az x86 ökoszisztémában.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#6) holczy válasza opr (#2) üzenetére


holczy
aktív tag

Már vártam, hogy valaki feldobja a sajtos poént. Őszintén megvallva szerdára tippeltem.

(#7) opr válasza holczy (#6) üzenetére


opr
veterán

Tegnapra a mai cikknel, vagy jovo het szerdara? :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) holczy válasza opr (#7) üzenetére


holczy
aktív tag

Tegnapra. Csak úgy általánosságban.
Azt mondjuk csodálom, hogy 25.-én nagy volt a csend.

(#9) opr válasza holczy (#8) üzenetére


opr
veterán

Miert, mi volt 25-en?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) holczy válasza opr (#9) üzenetére


holczy
aktív tag

[link] [link]
Tudom nem cpu meg nem hardware-es gond, meg nem tudnak róla,hogy kihasználták volna. De nem is kell egy hálózaton lenni a kihasználásához. Úgy látszik a másik oldalon is csak emberek dolgoznak

(#11) Geri Bátyó válasza paprobert (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Számomra a melegedés a nagy kérdés. Nem lepődnék meg, ha az alacsony órajelek emiatt lennének. Ráadásul azért ez teljesítményben sem egy nagy durranás vélhetően. Komolyabb tabletbe, ultravékony notiba még elmegy, de desktopra ez nagyon kevés lenne. Persze NUC-ba lehet, hogy berakják, de a memóriabővítés hiánya miatt én nem ezt választanám. Klasszikus desktopra ez felejtős.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) opr válasza holczy (#10) üzenetére


opr
veterán

Es ez mikor volt kerdeses?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) Cifu válasza opr (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csakhogy az Intel sebezhetőségek folyamatosan témák, az AMD sebezhetőségek sokkal kevésbé. Valamiért... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) opr válasza Cifu (#13) üzenetére


opr
veterán

Majd ha az AMD is harom evvel a publikacio, majd 4 evvel a felfedezes utan meg mindig ugyanazokkal a lyukakkal adja a software/hardware-t, akkor tema lesz az is, nyugi.
Plane, ha az osszes komoly vasban AMD van, amikor ez megtortenik, tele erzekeny adattal meg uzleti titokkal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) Egon


Egon
nagyúr

Viszonylag uncsi, hogy mindig ugyanaz az 1-2 amd-s troll trollkodik az inteles topicokban, akár releváns sz unalomig ismételgetett mantra, akár nem.
Persze értem én a frusztrációjukat, meg hát szó se róla, a loldozeres időkben az amd is kapta az ívet (volt miért), de ami sok, az sok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Geri Bátyó válasza Cifu (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván az az oka, hogy ezek szoftveres hibák, amiket gyorsan javítanak is és nem egy évtizede fennálló hardveres gond, amit sokak szerint szándékosan követtek el és évek óta nem javítanak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) opr válasza Egon (#15) üzenetére


opr
veterán

Tehat ha meg merem kerdezni, hogy ugyan a meg meg sem jelent architekturajuk is ugyanolyan lyukas lesz-e, mint az osszes tobbi, raadasul ugy, hogy a hiba 3 eve lett publikalva, az intel meg mar majd 4 eve tud rola, azota meg folyamatosan adjak ki az ujabb architekturakat ugyanazokkal a lyukakkal es ezt rohadtul felhaboritonak/nevetsegesnek tartom, akkor AMD-s troll vagyok? Ok. Nincs kerdesem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) hallador válasza opr (#17) üzenetére


hallador
addikt

Meg pláne, hogy ezek a lyukak olyanok, a legtöbb esetben, hogy távolról nem annyira vagy komoly háttérhatalommal támadható, szóval nem, nem kisemberek ellen van. Én is ismerek olyan egyedi cégeket, ahol a PC-ket AMD-re cseréltették, majd gyorsan rájöttek, hogy ez igazából felesleges lépés volt, mikor rájöttek, hogy ez pénzkidobás volt, akkor abbahagyták.
Jellemzően USA/Kanada cégek csinálják ezt, mert ott minden poént úgy fújnak de, mintha világvége lenne, kisebb játék, és egyéb fejlesztő cégekre jellemző, hogy ezt csinálják, ezek is csak ott, ahol távolról, pl Európából dolgoztatnak, mert nem bíznak meg az emberben. Az más kérdés, hogy a saját irodáikban már annyira nem cserélgették a MacBook Pro-t AMD-sre, ja mert nincs a Linux-ot meg nincs kedve megtanulni, képmutató...
Szóval ezt annyira nem fújtam fel.
Linux-ra, VMware-e van már megfelelő/értelmesebb javítás a Biosaim is 2020-asok a Windows-t meg nem használom.
Értem a minden rossz amiről nincs jó hír, de azért a hülyeségnek van határa.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) ted_tris válasza Cifu (#13) üzenetére


ted_tris
tag

Probaljak oda terelni a nagyerdemut mert ott lathatoan nem keresi senki a procikba, allami szintrol kert lyukszikat...
#15:
Szerintem meg jofejseg toluk, hogy igy agodnak, mert legalabb az intel tulajdonosoknak nem kell.
Ok foglakozhatak a dolgukkal (vigan dolgoznak, jatszanak).
Koszonjuk meg inkabb ezt nekik :DD

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#20) opr válasza hallador (#18) üzenetére


opr
veterán

Update-ek nélkül egy pár soros JavaScript kóddal ki lehetett használni... Ez ma az átok npm mellett meg mert újabban az a menő, hogy egy képet úgy jelenítünk meg, hogy behúzunk 600 hülye csomagot meg ezer meg egy dependencyje van a dependencyknek, azért nem éppen egy elhanyagolható mértékű veszély, akármennyire is szeretnénk, hogy bagatell legyen. Nem azért nem tetszik, mert juj intel, nem szeressük pfuj pfuj kakis, hanem mert kurva nagy baj, azért.
Meg mert lassan heti szinten jönnek az új variánsok, ami azt jelenti, hogy nem lehet tudni, hogy konkrétan mennyi van, amit nem ismerünk, de létezik, használják és működik. A fél világ lyukas procin fut. Úgy, hogy jelenleg semmi sem értékesebb, mint az adat. Akárki akármit mond, ez baj.
És de, téged, mint átlag, egységsugarú user is érint, ez is el lett magyarázva már itt a fórumon is ezerszer. Ha nem közvetlenül, mert mákod van, akkor közvetetten, de érint. Kivéve ha a pusztában élsz és még áram sincs, de akkor meg nem tudnál ide se írni, tehát ezt kizárnám a lehetőségek közül.

Az a másik kérdés, hogy személy szerint nagyon drukkolok, hogy leessen az intel részvény a béka segge alá, de csak nem akar a rohadék. Igen, azért, mert venni akarok. :D
Amikor az AMD volt padlón, még a ryzen előtt, pont nem álltam úgy, hogy vegyek (pedig alartam), azóta is basz az ideg, úgyhogy most nagyon drukkolok, hogy legalább az intel essen már be, de úgy néz ki, nem fog. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) hallador válasza opr (#20) üzenetére


hallador
addikt

Ez rendben van, de ugye az megvan, hogy az AMD-ben kitudja mennyi lyuk van? Mert arra nem mindent vizsgáltak, ami csak az AMD szerint javítottak, valójában meg a fene tudja? Szóval az érvelésed alapján az AMD annyiban van előnyben, hogy újabb architektúra, hogy mennyivel biztonságosabb, arról nem sokat hallani. Ennyi erővel pl mobil vonalon miért kellene, hogy AMD-vel szívassam magam? A Zen2 még még mindig ilyen látta már valaki, de igazából komolyabb gyártó a gamer notebookon kívül senki nem látott, ami már felvenné a kesztyűt az Intellel.
Az amiről nem tudunk, az nincs, ugyanennyire veszélyes felfogás szerintem.
Mint ahogy a nem frissítünk, mert az nem kell felfogás is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Értem, hogy alacsony fogyasztásra van kihegyezve, de mi ez egy Atom? 1.75 GHz.

(#23) opr válasza hallador (#21) üzenetére


opr
veterán

Persze, nyilván. A különbség annyi, hogy az egyik esetben tudjuk, tényként, hogy van ilyen, emiatt folyamatosan keresik is, a másik esetben pedig gyanítjuk, hogy lehet ilyen, max kicsit más fajta, igaz még nem talált senki (legalábbis olyan, amiről tudunk).
Ez azért egy elég nagy különbség.
Noti fronton... Ne is mondd, katasztrófa az AMD lineup. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Geri Bátyó válasza MeszesKPT (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Le van írva: 4 db Tremont mag (ez atom) és 1 db Sunny Cove (ez meg Ice Lake).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25) sb válasza hallador (#21) üzenetére


sb
veterán

Nem értem miről írsz.
Zen2-es noti? Most mutatták ebben a hónapban az új APU-kat.
Zen+-al meg létezik pl. Lenovo T, Dell Latitude is... ha nem is sok.

A lyukakról se világos mit akarsz mondani. Kb. az összes új sebeshetőségnél megnézték a többi gyártót is, volt ami az ARM-et is érintette. Ezek nagy része nem érintette a Zent, tény, nem vmi sejtés.

Eleve szerinted elképzelhető, hogy amikor az egyik gyártóra heti 1 új rés jut akkor senki nem nézi meg, hátha besz*pta a konkurencia is végre? Ha nem függetlenek találják meg - nem ez szokott a helyzet lenni - akkor legalább a kékek tuti ránéznének.
Vagy várják a nyakukba a következő adag sz*rt és csak pislognak? Biztos...

Volt amire a Zen-t is patchelték, meg nyilván lehet tök más rés benne amire majd 3 év múlva derül fény, de addig egyenlőséget tenni a tudott/alátámasztott tények meg a "tudjuk, hogy úgyis van, az NSA se hagyná, hogy ne legyen..." gyíkemberes kocsmai okoskodás közé... ez erős.

[ Szerkesztve ]

(#26) hallador válasza sb (#25) üzenetére


hallador
addikt

Semmit, csak annyit, hogy ha valaki frissít, akkor azért nem akkora a világvége, mint amit itt előadnak páran. Ha annyira hatalmas lenne a probléma, mint amennyire a legtöbb hozzászólás képmutató, akkor szerinted nem kezdték volna a nagy cégek kidobálni az Inteles gépeiket? De.
Nyilván az Intel elrontott egy halom dolgot, de ugye azt azért nem gondoljátok komolyan, hogy az AMD tökéletes lenne... Ugye. (Tudom, ne is mond most majd az jön, hogy jajj ilyet én, te ő nem írt, csak fikáztatok... Meg is érdemli az Intel, csak már uncsi, a hülye gyerek stílus ennyi.. )

Volt amire a Zen-t is patchelték, meg nyilván lehet tök más rés benne amire majd 3 év múlva derül fény, de addig egyenlőséget tenni a tudott/alátámasztott tények meg a "tudjuk, hogy úgyis van, az NSA se hagyná, hogy ne legyen..." gyíkemberes kocsmai okoskodás közé... ez erős.

Ehhez képest pont ezt tolják itt páran, persze csak akkor ha valamelyik gyártót szidni kell... Ha meg nem akkor azzal jönnek páran, hogy nem értem mit akarsz, ja most pont Te... Ha megjelenik egy AMD cikk, vagy egy Intel cikk, akkor mint hülye gyerek a nevelőben elkezdenek okoskodni...

Értem én, hogy fikázni kell ész nélkül, mert ez a manapság a köztudat, de akkor is....

kb ez a szint:
Jellemzően USA/Kanada cégek csinálják ezt, mert ott minden poént úgy fújnak de, mintha világvége lenne, kisebb játék, és egyéb fejlesztő cégekre jellemző, hogy ezt csinálják, ezek is csak ott, ahol távolról, pl Európából dolgoztatnak, mert nem bíznak meg az emberben. Az más kérdés, hogy a saját irodáikban már annyira nem cserélgették a MacBook Pro-t AMD-sre, ja mert nincs a Linux-ot meg nincs kedve megtanulni, képmutató...

Na de ha végképp nincs muníció, akkor elveszünk egy 1974-es cikket, amiben a szegény AMD-t....

Ja és ha végképp nem tudsz semmit mondani, akkor jön a kék, piros, sárga meg a tököm se tudja milyen szemüveg....

Na hagyjuk már a képmutatást.... Mert uncsi...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) opr válasza hallador (#26) üzenetére


opr
veterán

Miért képmutatás megkérdezi egy annyira friss terméknél, hogy még meg sem jelent, hogy ebben már javítva vannak-e a biztonsági hibák?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) hallador válasza opr (#27) üzenetére


hallador
addikt

Mert meg sem jelent, Se Te se más nem tud róla semmit, és fingja nincs a core tesztelőkön kívül, hogy mi a szar ez. Ehhez képest megkérdezted a semmit? Akkor meg minek is.
Én megyek is tüntetni az Apple ellen holnap, hogy miért nincs már Ryzen-es macbook pro, mert amúgy sem vennék, csak miért ne menjek..... Szerinted ennek mi értelme lenne?

Ennél annak is több értelme lett volna, ha írsz az intelnek, max nem válaszolnak. De ezzel aztán sokat elértetek....
De lehet, hogy holnapután meg a Ryzen ellen, hogy 3 év múlva lesz benne lyuk, aztán vagy lesz vagy nem lesz nem?
Mi ez Óvoda?

Emlékszem még amikor Semptronos HP NX-eket fikázták a fórumokon 2007-ben, hogy egy kályha meg így meg úgy, az nem tűnt fel, hogy 2/3-ada volt az Inteles variánsnak az ára, de elvárta volna, hogy gyorsabb, szebb halkabb legyen...
Na ezek a hozzászólások kb ilyenek....

Te láttál mér ilyen processzort élőben működni?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) opr válasza hallador (#28) üzenetére


opr
veterán

De az architektúra ismert, csak én nem tudtam. Mivel a hiba hardware-es, ezért ez gyakorlatilag egy válasz, hasznos infóval. Tehát hülyeség, amit írsz, mert a kérdés jogos volt, a válasz létező és ezek szerint ismert, a következmény triviális mindenkinek akit érdekel a biztonság, a téma pedig komoly, akármennyire is szeretnék az intelfanok bagatellizálni.
Tehát akkor mégis, ismét, miért is képmutató ezt megkérdezi? Azt, hogy miért valós a veszély, fentebb leírtam, ismételni nem szeretném.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) hallador válasza opr (#29) üzenetére


hallador
addikt

Persze akkor azt is tudod, hogy nem javítottak ezen semmit, mivel az architektúra ismert? Akkor meg miért kérdezted, meg ha amúgy is tudod, hogy lyukas? Még mindig nem értem.

Amúgy nem szeretnék én vitatkozni veled, mert alapvetően egyetértünk, és szerintem is igazad van. Mert én is így gondolom, nekem annyi a bajom még az AMD-vel, hogy pl a Linuxokkal nem kompatibilis. De előbb utóbb az lesz, és akkor én is veszek egy EliteBook 735-öt.

Ez is lyukas aztán ennyi.

AMD-t kell venni, slusz.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) opr válasza hallador (#30) üzenetére


opr
veterán

Mondjuk mert nem tudtam, milyen architektúra és reméltem, hogy ez már valami új fejlesztés? Vagy szerinted elképzelhetetlen, hogy az intel lassan 4 év alatt képes legyen egy teljesen új jellegű terméket új architektúrával készíteni? Mert én bíztam benne, hogy nem, és akkor van fény az alagút végén, akkor is, ha egyelőre csak kis teljesítményű, kis órajelű termékről beszélünk.
De jogos, egyszerűbb leírni, hogy akit érdekel a biztonság, meg a piac, az nyilván képmutató AMD fan. Többhöz gondolkodni kéne meg kérdezni, az meg ugye bonyolultabb, mint magadban dönteni és önteni ide a baromságot. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) hallador válasza opr (#31) üzenetére


hallador
addikt

Senki nem ért ilyet, hogy fan. Pont ez az. Ha nem tudtad, akkor az egy dolog, de akkor az meg már feltételezés.

Pont ezt írtam, ha már nincs mit írni akkor jönnek ezek a jelzők. Na ez az ami sehova nem visz. Én sem vagyok semmilyen Fan. Linuxot használok, arra meg az AMD pont szar. Majd egyszer talán jó lesz...

Amúgy az Intel szerintem abból a processzor kínálatból kezd fejlesztgetni, amit nem érint ez a sebezhetőség. Ez valamely Atom, ha jól emlékszem.

Mint írtam egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) opr válasza hallador (#32) üzenetére


opr
veterán

Akkor elnézést, félreértettem. :R

"Amúgy az Intel szerintem abból a processzor kínálatból kezd fejlesztgetni, amit nem érint ez a sebezhetőség. Ez valamely Atom, ha jól emlékszem."

Erre van valami linked? Erről még nem hallottam, de jól/érdekesen hangzik.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) hallador válasza opr (#33) üzenetére


hallador
addikt

Az intel Atom 2013 előtti, valamint az Itanium processzorok nem érintettek, ha jól emlékszem.

What are Meltdown and Spectre and are you affected?

Az az érdekes, hogy az MS több frissítést is visszavont, mert az AMD-s gépek nem bootoltak vele. Meg Linus is kiakadt, hogy ezek csak a hardver hibáinak elhide-olására vannak. Igaza van. Az Intelnek kell egy úgy architektúra.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Túlreagáljátok srácok. Ha HT-s Inteled van akkor sincs semmi gond, ha

- nem csatlakozol az Internetre
- vagy nem tárolsz semmi értékeset a gépen.

;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36) hallador válasza Ragnar_ (#35) üzenetére


hallador
addikt

Vagy tűzfalat használsz :) Mert az exploitokkal az AMD-s gépedről is ellopják a bármidet, ha Windows-t használsz, és nem azért ment a Windows 10 ne lenne biztonságos, de a programok amiket futtatsz rajta simán kitárják a kapukat...

Ne aggódj nem HT-vel fogják kezdeni, hanem a tört programjaiddal...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Jaja én mindig bekapcsolva tartom. Nem is volt vírus miatti Win reinstallom vagy 5 éve. (Érdekes módon egy manuális Win update vágta haza legutóbb a rendszeremet ami miatt resetelni kellett, de ez már egy másik történet. :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#38) hallador válasza Ragnar_ (#37) üzenetére


hallador
addikt

Na ezzel az szokott a baj lenni, hogy pisitke megtöri a programot, mert nem akarja megvenni x 10 , x 100 ezerért, majd fél évig ott hagyja, mert hát na ki akar fizetni ezért. Majd nyilván a frissítéseket nem kapja, nem is érdekli, nem is akar azzal foglalkozni, hogy pl az Adobe Acrobat, vagy Ghisler szoftverét vagy bármijét nem frissíti a felhasználó, akkor melyikkel kezdenéd, a HT-val vagy a bugos szoftverrel, amire kijött az exploit....
Szóval érted mi a baj remélem....
Nem a Windows lesz a leggyengébb láncszem, de nem is az AMD proci..., meg nem is a Windows Tűzfal.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) MeszesKPT válasza Geri Bátyó (#24) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Valóban, figyelmetlen voltam. :R Legalább a megérzésem stimmelt. :)

(#40) Geri Bátyó válasza hallador (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Az az érdekes, hogy az MS több frissítést is visszavont, mert az AMD-s gépek nem bootoltak vele."

Remélem, ezzel nem arra célzol, hogy ebben az esetben az AMD a hibás.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) tom_tol


tom_tol
addikt

Negyven hsz., két értelmes, köszönet érte.

(#42) hallador válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


hallador
addikt

Nem Erre te céloztál ez a tény, aztán el kell dönteni mi van mögötte.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Geri Bátyó válasza hallador (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem ha az Intel hibáinak a javítgatására kiadott MS frissítés miatt nem megy egy AMD-s gép, az a legkevésbé sem az AMD hibája. Ahogy te írtad, nem vagyok benne biztos, hogy erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) hallador válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


hallador
addikt

AMD-re adták ki, mert a Spectre az AMD-t is érintette, nem csak az inteleket. Az AMD-sre nagy eséllyel az AMD-s mehetett fel. Persze olyan hírek vannak, hogy az AMD ezeket javította, de az AMD-s gépek annyira elenyésző mennyiségben vannak jelen nagyvállalatoknál, hogy ezzel nem foglalkoztak a hírekben.
Nekem is lesz AMD-s gépem, ha nem csak Windows-al lesz kompatibilis mobil fronton.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) Geri Bátyó válasza hallador (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

AMD-s gépekre is felment minden olyan javítás, aminek nem is kellett volna, úgyhogy a fene tudja, hogy mi miatt nem ment. Elvileg ezeket javították, de nyilván ez nem vígasztalja azt, aki belefutott.

Linuxon nem jó a Ryzenek támogatása? Ez fura.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) hallador válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


hallador
addikt

Sajna tele a gyártói fórumok vele. Ahogy olvasgatom, nem is a Ryzen a baj, hanem a körítés. Amit adnak a legtöbbhöz. Mondjuk szerintem ha majd a Dell Project Sputnik, System76, Purism, Tuxedo, Lac Portland és hasonló gyártóknál megjelennek a Ryzenes notebookok, akkor lesz előretörés. Mondjuk én már várom.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Ragnar_ válasza hallador (#38) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem hinném, hogy az átlagfelhasználókat túlságosan is érintené az Intel sebezhetősége, de az Intel ilyen hozzáállása a dolgokhoz mindig beindítja a fikázókészletemet. :) Mert persze prémium minőség prémium áron, hardveres biztonsági résekkel 3-4 éve. És ugye a HT-nál spóroltak a biztonságon a sebesség érdekében. Egyszerűen egy ilyen fiaskó szerintem nem összeegyeztethető egy prémium piacvezető gyártóval. Röviden ennyi. Saját vélemény nyilván nem muszáj egyetérteni vele, de változni nem nagyon fog. Meg volt az Intel procknál kis gond a hővezető pasztával is aminek számos procinál throtling lett a vége, ha jól rémlik. Az is ilyen prémium minőség prémium áron, de a hővezető pasztával azért csak spóroljunk....

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48) holczy válasza Ragnar_ (#47) üzenetére


holczy
aktív tag

Egyet értek veled/veletek, meg nem is. Sajnos nem csak az it világában megy ez. Tervezett elévülés, csúcsra járatott alkatrészek. A kérdés pusztán annyi, hogy milyenbe nyúl az ember. De tehetünk ellene valami? Max nem vesszük meg. Valamit viszont venni kell.
Ezért nem értem ezt a nagy hajcihőt. Ha fel akarják törni a gépem úgyis felfogják. Unatkozó embereknek ez a hobbi.

(#49) xeon forever válasza holczy (#48) üzenetére


xeon forever
addikt

En perpill csak az Intel Desktop vonalvezeteset nem ertem. Nekem csak munkaallomasaim vannak evek ota( gamingre is ) Xeon proci Soha nem melegedett tul mindig minden megy nincs BS windowssal@van, hogy hetekig ki sincs kapcsolva, igaz csak gyari turbo van de 12 magnal Mar szinte mindegy@3,3...Titant kihajcsa. $$$ alairom nem 2 filler volt, used szinten 200k karcos hazzal +64GB ram+vga+ssd-k/hdd-k, stb...Dell bios frissitesekkel megoldotta a foltokat elvileg

On: ennek viszont van jovoje, egyebkent Jo lenne ha Xeon procikat low f core-okat is beprobalnanak.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.