Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ShiTmano válasza uvlight (#50) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

ZEN 3+ sztem pár hónappal korábban jön. ZEN 4 meg 2-3 hónappal később, mint Alder. De mivel AMD titkolózik, így nem tudni pontosan. Warholról sincs semmi konkrét info még, pedig előbb jön mint Alder. Arról meg már kb. mindent tudni.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#52) wattafaka válasza 69Raizen69 (#1) üzenetére


wattafaka
senior tag

Amúgy nem is értem, hogy a jelenlegi helyzetében hogy teheti meg ezt az Intel még mindig.

(#53) tasiadam válasza wattafaka (#52) üzenetére


tasiadam
veterán

1700 talán kiad annyi pint, hogy nem kell legalább 3 generációig cserélni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#54) Pingüino válasza tasiadam (#53) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kiadna...

(#55) gejala válasza dokanin (#47) üzenetére


gejala
őstag

"Miért válasszak atom szintű magokat a gyorsak helyett? Egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a helyzetet."

Én úgy képzelem el, hogy ha teljesítményigényes program fut, az megkapja az összes nagy magot magának, a kicsiken meg elvan a Windows meg minden más.
Nem értek a programozáshoz, de gondolom ezt nem lehet nagy meló megcsinálni, hogy a nagy magokat allokálni egy exe-hez, amikhez aztán más nem nyúlhat. Így az a program ugyanúgy kezelhetné a 8 nagy magot, mint egy mostani 8 magos procit, a Windows meg úgy kezelné a 4 kis magot, mintha egy mostani 4 magos procin futna.

Illetve szerintem sokan azt hiszik, hogy ezek a kis magok semmire se jó ócskaságok lesznek, pedig kb. első genes Ryzenek szintjén lesznek IPC-ben. Órajelben meg 4-5 Ghz valószínűleg.

(#56) tasiadam válasza gejala (#55) üzenetére


tasiadam
veterán

Én úgy hallottam, hogy skylake szintű IPC, és olyan 3ghz. Azaz kapna egy i5 6400at, plusz egy erősebb cpu-t. Azért az az i5 win10nek untig elég,.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.