Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Érdekes lenne egy idővonalon ábrázolva látni hogy milyen gyakran váltott új socketre az Intel vs AMD az elmúlt 10-20évben :D

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#2) M107


M107
addikt

:R

Már rég meg kellett volna tanulni, az INTEL-nél megveszel egy gépet használod 3 évet max és utána dobod ki lapostul cpu-s-tól.
Az AMD-nél egy kicsit más a helyzet, és egyiket sem védem.
Mondom én 29 év számtechben eltöltött idő után, közép fokú végzetséggel anno 1999-2000 között

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Erősen szkeptikus vagyok a hibrid dizájn desktopon való életképességével kapcsolatban. :U
Jelen esetben inkább ne legyen igazam.

(#4) fatpingvin válasza Hellwhatever (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem nem hülyeség, valahol el kell kezdeni. elég sok kernel ütemezője tudja kezelni, inkább az a kérdés hogy ez a gyakorlatban melyik felhasználási területeken lesz érdekes.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) [CS]Blade2 válasza M107 (#2) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ott külön dobod ki 3 évente. :DDD

(#6) paperboy válasza M107 (#2) üzenetére


paperboy
senior tag

Ha azt nézzük, például nekem egy B350M deszkán alapuló rendszerem van, de Ryzen 5000-es szériára már nem tudnék váltani, lapot is kellene cseréljek, hiába az AM4 foglalat...

(#7) Mackósajt válasza M107 (#2) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mi köze van a foglalatváltási gyakoriságbak ahhoz, hogy meddig használhatsz egy gépet? Semmi. Még a DOY vevőkör többsége se cserél soha processzort. Akik igen, azok a kisebbség kisebbsége.

Ezt persze már sokan sokkféleképp elmondták. Nyilván te magadról beszélsz. Csak túl általánosan fogalmazol.

(#8) Picco válasza paperboy (#6) üzenetére


Picco
addikt

Legalabb 1400x-rol tudsz 3959x-re, az sem rossz azert

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9) Cyberboy42 válasza 69Raizen69 (#1) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Amikor egy új fejlesztés, mint mondjuk majd ez a proci, ahol megjelenik a ddr5 meg a pci-e 5, meg mindenféle magokat kevergetnek akkor szerintem teljesen elvárható és normális hogy új foglalatra van szükség, és nem marad meg semmiféle kompatibilitás. A baj ott van hogy mikor hoznak egy tessék lásség gent, mint mondjuk a Kaby-lake vs coffe-lake, ahol semmi igazi fejlesztés nem történik ott mi a frásznak (persze tudjuk, alaplap gyártók kérik) hoznak új foglalatot.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó, hogy megmarad a DDR4 támogatás is! A DDR5 nagyon megdobná egy esetleges platformcsere árát.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) fatpingvin válasza tibaimp (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha nem lesz dual-RAM alaplap akkor ez inkább csak eltolja a költekezést későbbre

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) Pingüino válasza tibaimp (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk az sem feltétlenül jó, hogy kétféle memóriavezérlő is kell a prociba.

(#13) tibaimp válasza fatpingvin (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK, igaz, de addigra hátha lemenne a kezdő, drága ára a DDR5-nek.
Én például már jóval a DDR4 megjelenését követően, 2018.04 hóban váltottam a DDR3-ról. A DDR4 mikor debütált, ha jól emlékszem 2015-ben?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Jakuu


Jakuu
őstag

10nm :D
Uj generacio. Akkor jovore, amikor majd az AMD majd 5nm-re lemegy, idotallo lesz, foleg ugy, hogy par honap difi lesz a ket kiadas kozott, ha egyaltalan nem lesz csuszas es ev vegere kijon az Alder Lake.

(#15) tibaimp válasza Jakuu (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A bérgyártója, nem az AMD....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Jakuu válasza tibaimp (#15) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerinted en azt irtam le, hogy az AMD gyartja ? ...
Ettol fuggetlenul az AMD 5nm-es processzorai mar 2022-ben a 10nm-es uj generacios Intel processzorokkal fognak szemben allni. Csak a gyengebb felfogokepessegueknek.

(#17) tibaimp válasza Jakuu (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az Intel 10nm-e kb. a bérgyártók 7nm-el van egy szinten. Szóval nagyon is jó az. Illetve utána jön a Intel is a 7nm-el.
De ezek a nm-ek kb. semmit nem jelentnek már, csak marketing szöveg.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Jakuu válasza tibaimp (#17) üzenetére


Jakuu
őstag

Persze persze. Maga az 5mm, is csak marketing rizsa. :D

(#19) dokanin


dokanin
aktív tag

Akár még jó is lehetne ha kihagynák belőle a gyenge magokat. Csak a baj lehet vele. Nyerni nem nyerünk vele semmit, viszont simán lassíthatja is akár a gyorsabb magokat, ha többszálú feladatoknál keverednek a magok.

(#20) Pingüino válasza tibaimp (#17) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Az Intel 10nm-e kb. a bérgyártók 7nm-el van egy szinten."
Ezt hagyjuk, ha lehet. :)
Van különbség köztük bőven. Persze nem mikroszkóppal vizsgálva, ahogy érvelni szoktak, de a fogyasztási és teljesítményadatokban meglátszik, hogy nem, nem ugyanaz a kettő.

(#21) GIstvan83 válasza Pingüino (#20) üzenetére


GIstvan83
csendes tag

Amit múltkor beraktak képet véres kardként, hogy mikroszkóp alatt sem.. na az alatt pont látszik, hogy DE. A tsmc 7 nanométer az pont annyival sűrűbb az intel gyártástechnológiánál, mint amennyivel kell. :) szóval a markegint rizsa igaz.

(#22) tasiadam válasza Pingüino (#12) üzenetére


tasiadam
veterán

miert? Skylake volt ddr4 es 3 is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23) tasiadam válasza Pingüino (#20) üzenetére


tasiadam
veterán

Adott orajelen melyik mennyit eszik?
Mennyit egyik az AMD es az intel pl 5ghz-n (asszem volt aki elerte, magas fesszel) meg 4-en?
Akkor derulne ki ez. Es 1 magot nezzunk.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#24) Pingüino válasza tasiadam (#23) üzenetére


Pingüino
senior tag

Szerinted miért kevert magokkal csinálja az Intel a 10+ magos procikat? Azért, mert csak úgy tudja őket rendesen lehűteni.
Az is érdekes, hogy az 5600x majdnem eléri teljesítményben a 10700 szintjét mind 1 szálon, mind összesen, és előbbi 65W TDP-vel, míg utóbbi 125W TDP-vel rendelkezik. De pl. az 5800x meg is haladja a 10700 szintjét bőven, és az is csak 105W TDP.
Szóval erősen meglátszik az a gyártástechnológiai különbség.

#22: Nagy baj nincs azzal, hogy kétféle memóriavezérlő is van a prociban, csak a lapgyártók úgysem nagyon fognak kétféle memóriafoglalattal is lapot gyártani, így meg csak feleslegesen drágul egy kicsit a proci. Mivel új foglalat kell hozzá, még azt sem lehet mondani, hogy korábbi lapba bele megy.

(#25) tasiadam válasza Pingüino (#24) üzenetére


tasiadam
veterán

1 szalon az 5600x rohogve le is korozi a 10700at ugy tudom (r20 alapjan egyik 580, masik 500 korul[????]).
Most az intel azert is ajanlott, mert pusztulat olcso. Masreszt jatekban egy gyari i7-i9 pariban van veluk, persze benne van h nehol amd, nehol intel a jobb, de az 5600x 125e ft, a 10700 meg 100, ha F, akkor inkabb 80-90 kozott. Ami azert 125hoz kepest keves. i5 10400 is olcso, es a 10100f is.

Csak ugy ertettem a kerdesem h 1 magon mennyit egyik egy zen3 ha 4ghz, es mennyit egy intel?
Nekem a zen+-om 12w korul. De ha megprobalnam felhuzni 4.3ra, maris kene neki +1.5v. Az intel is ezert melegszik, mert hulyere boostoljak, kompenzalva az IPC-t. Ha az alder nem hoz kb 10% IPC-t, vagy adott IPC-vel kisebb fogyasztast, akkor gyujtok ertuk gyertyat

Reddit szobeszed:a kis magok olyan erosek lesznek, mint egy skylake. Ha igaz, akkor annyi ero lesz egy alderben, mint egy 11.gen i9 + x darab skylake + IPC novekedes

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26) ShiTmano válasza tasiadam (#25) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

ZEN 4 állítólag +29% IPC ZEN 3-hoz képest. [link] [link] Alder(Golden Cove) meg +20% IPC Willow Cove-hoz képest. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#27) Geri Bátyó válasza tibaimp (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez akkor igaz lehetett, amikor az első 10 nm specikifációi kijöttek. Azóta legalább 3x lazított az Intel a feltételeken. Ahogy a 14 nm-nél is a + jelek valójában lazítást jelentettek az eredeti specifikáción. Azon sem lepődnék meg, ha a 14++(+?) valójában már inkább 16-nak lenne jó és a mostani 10 nm inkább csak 12-nek (és ezért csak a konkurencia 10 nm-ével lenne pariban), csak hát van az a pénz, ami miatt nem minősítik át magasabb számra. Ráadásul a 7 nm is csúszik és nyilván nem azért, mert olyan rohadtul jó.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Pingüino válasza tasiadam (#25) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy néhány hete még a 10700 is 125k körül volt. Az egyik cikk alatt példálóztam is vele, hogy az 5600x és 10700 ugyanazon az áron ad hasonló teljesítményt. Szóval úgy néz ki, azóta alá vágtak az áraknak. Gondolom, majd a konkurencia is követi a példát.

[ Szerkesztve ]

(#29) Pingüino válasza ShiTmano (#26) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kérdés, hogy a +20% IPC mellett az órajelek maradnak-e? Gyanús, hogy már csak a gyártástechnológia váltás miatt sem fognak.

(#30) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Hogy a cikkhez is szóljak: Az egy szálas + 20% akár a Rocket Lake-hez is viszonyulhat (több cache, újabb arch, talán nem sokkal alacsonyabb órajel), de a dupla több szálas az szimplán hazugság, mert az Atom magok jóval gyengébbek. Persze, ha egy Comet-hez hasonlították, akkor igaz is lehet, de az eléggé szánalmas lenne (Vagy egy 6 magos Rocket is lehet. :DDD ).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) tasiadam válasza ShiTmano (#26) üzenetére


tasiadam
veterán

A 20% single thread az nem IPC csak performance ami lehet IPC es orajel is es a 2 tetszoleges merteke.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#32) ShiTmano válasza tasiadam (#31) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jogos. Lehet, hogy nem csak IPC-ből jön össze. Mondjuk az Intel féle állítás hihetőbbnek tűnik. A ZEN 4-es adat homályos pletyka, de akár igaz is lehet. 5nm-en lehet ugrás...

Intel érzi, hogy gondok lehetnek. Költik a pénzt. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#33) tasiadam válasza ShiTmano (#32) üzenetére


tasiadam
veterán

Az AM5/zen4-ig lesz egy zen3+ is, nem? Meglátjuk hogy még az mit hoz nekünk. Nem kizárt, hogy az alder annak a válasza lesz, bár a zen3 válasza is elvárt lenne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#34) ShiTmano válasza tasiadam (#33) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Lesz Warhol is. De Alder ellenfele inkább ZEN 4, mert ott történik mindkét cégnél csíkszélességváltás és DDR5 váltás is. (Na meg PCI-E 5, meg USB 4 is várható). Gondolom lesz 1-2-3 hónap előnye Intelnek a megjelenéssel, de az nem sok. ZEN 4-től sokat várok. Hibrid archot nem értem desktopra.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#35) tasiadam válasza ShiTmano (#34) üzenetére


tasiadam
veterán

Van tervük, hogy hogyan lesz gyorsítva a zen4 a 3hoz képest? a csikszélen kívül, pl.

A win10 és egyéb baromságait simán elvinnék a kis magok, dedikáltan mondjuk lehetne rá terhelni szolgáltatásokat. Akár nálam az msi afterburner, vírusirtó, stb. De amúgy én sem értem.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#36) jedis válasza Pingüino (#24) üzenetére


jedis
senior tag

"csak a lapgyártók úgysem nagyon fognak kétféle memóriafoglalattal is lapot gyártani"
Asrock:
"Fogd meg a söröm" ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#37) Robitrix válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért még bőven volna mit okosítani a rendszerek erőforrás ütemezőjén. Tavaly nyáron bár túl nagy hírt nem kapott az intel kidobott egy 1+4 magos procit. 1 gyors mag és 4 sima mag. Nos a gyakorlatban nem igazán jött össze, hogy optimálisan fusson és a rendszer mindig a gyors magra igyekezzen rátenni a nagy számítást igénylő processt a gyors magra. Szinte csak a statisztikai értéken kerültek össze a megfelelő folyamatok a gyors maggal. Nagyjábol 20-25%-ban. Ami 5 mag esetén tényleg a véletlenen múló arány. Ha tavaly nyáron ilyen béna volt a windoes erőforrás ütemezője, akkor kétlem, hogy túl sokat okosodott volna idénre....

(#38) [CS]Blade2 válasza Robitrix (#37) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha van cég a világon, akiért megcsinálja az ilyet mondjuk a Microsoft, akkor az az Intel.
Annó Abu itt v....e a Llano-ra, hogy az valami csoda, bár lassú, de annyira előremutató, hogy a jövőben kihal az Intel és a x86 CPU, az APU lesz a tuti, és mindent az IGP fog számolni, csak pár gyenge, jelentéktelen X86 vagy ARM mag lesz bent az IGP mellett. A Llano 2020-ban gyorsabb lesz, mint az az évi Intel, ha az Intel nem IGP-vel fog számolni.
Na ezt úgy komplett az Intel, Microsoft, Apple, Adobe stb. lesz*rta egy kis kerekítéssel.
Ha az Intel kijelöli, hogy a jövő processzoraiban 2 vagy több vagy sok különböző, egyes feladatokra a legoptimálisabb cpu magok lesznek, akkor annak súlya van, a szakmának ahhoz igazodnia kell, nem csinálhatja meg azt, hogy a Windows majd kiosztja össze-vissza a feladatokat a totál különböző teljesítményű és fogyasztású magokra. Az 5 magos még kis darabszámú cucc volt. Viszont, ha a világ 3/4-ének ilyen hybrid procit fognak eladni, ahhoz már igazodni kell valszeg az összes informatikai szereplőnek.

(#39) GhostRider93 válasza tasiadam (#31) üzenetére


GhostRider93
tag

Egyazon órajel mellett képes rá de csak lebegőpontos számítás keretén belül. A valós ipc növekedés jóval kevesebb [kép] (anandtech)

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#40) ShiTmano válasza tasiadam (#35) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

AMD azt nyilatkozta, hogy ugyanazokon a területeken még bőven lehet gyorsítani amin a ZEN 2-ről ZEN 3-ra váltás esetén. Elágazásbecslő fejlesztése, késleltetések csökkentése + még cache is növekedni fog valszeg. Lehet L1, L2 is. (Pl. Intel Rocket Lakenél megnövelte az L1 adat cachet 48kB. A Cometnél még csak 32kB volt.) De konkrétabbat nem tudok.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#41) paperboy


paperboy
senior tag

Azért nagyon kíváncsi lennék, hogy mennyit dobna sebességben egy DDR5 egy AMD APU-nál, pl egy 3400G-nél...

[ Szerkesztve ]

(#42) tasiadam válasza paperboy (#41) üzenetére


tasiadam
veterán

Annyit nem szerintem, mintha mellé raknának egy pici ddr5öt :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43) fatpingvin válasza Robitrix (#37) üzenetére


fatpingvin
őstag

milyen rendszerről beszélgetünk most éppen? az elvi alapja egy ilyen ütemezőnek az hogy amíg a thread reallocation nem eszik több erőforrást mint a két mag teljesítménye közti különbség addig megéri pakolgatni a magok között a processt. ennek a gyakorlati megvalósítása nyilván kernelenként eltérő, én az UNIX-szerű dolgokkal vagyok valamelyest képben, fingom sincs az NT mit csinál működés címszó alatt.

nyilván van még mit reszelni ezeken de a technológia meg a kiindulás már megvan. innentől sztem azon múlik hogy mennyire fogják a hardvergyártók erőltetni mint nagy újdonság és ezt mennyire kell lekövetnie a szoftveres scénának.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) dokanin válasza fatpingvin (#43) üzenetére


dokanin
aktív tag

Csakhogy ez a tipikus ördögi kör. Amíg egy architektúra nincs elterjedve elég nagy számban, senkinek sem érdeke a fejlesztésekbe pénzt tenni, hiszen nincs hol megtérüljön. Ha viszont nincs szoftver ami látványosan jobb lenne ezen, miért vennék ezt a procit?
Pl itt van az avx512. Sok éve elérhető már a piacon, ráadásul marha nagy előnye van belőle egy programnak, ami kihasználja de AMD még mindig nem gondolta azt, hogy most már ideje lenne meglépni, mert túl nagy hátrány a hiánya. Ennek csak az lehet a magyarázata, hogy még mindig alig használja ki valami.
Ezzel szemben a heterogén dizájn szerintem semmi igazán érzékelhető pozitív különbséget nem fog nyújtani desktopon, még ha minden a legszebb tervek szerint alakul is. Nem azért mondom, de mit számít már, hogy plusz 2 órával többet bír az aksi, amikor már most is lazán megy a 10 óra is. M1-ről meg ne is beszéljünk. Szerintem ez óriás öngól és erőforrás pazarlás az inteltől. Kb, mint a Windows 8 volt a Microsofttól. Még a recept is ugyanaz volt. Vigyünk át valamit desktopra, ami jól működik telefonon, történetesen az érintőképernyőt.
Hát nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pingüino válasza dokanin (#44) üzenetére


Pingüino
senior tag

Olyan értelemben nem öngól, hogy erősen játszanak a marketingre. Sok ember meg nem néz utána, mi van a gépben, csak 16 mag, akkor az biztos jó. Hogy ebből 8 mag pici, arról már fogalmuk sincs. Még itt PH! fórumon is van, aki csak a magszámot hasonlítja össze, es az alapján mondja, hogy x es y proci ugyanannyiba kerül, de x proci 6 magos, y meg 8, akkor y proci jobb. Hogy x proci a kettővel kevesebb mag ellenére is gyorsabb, mert nagyobb az egyszálas tempó, az már kimarad.

(#46) fatpingvin válasza dokanin (#44) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem teljesen értünk egyet. te ördögi körnek látod, én pont azt hogy ezzel lehet kitörni a 22-es csapdájából. ami az AVX512-t illeti, az egy darab extension, benne van a vasban, ha valaminek kell az majd használja. valahol a HMP is hasonló, én mondjuk magam részéről abszolút el tudom képzelni a létjogosultságát, az hogy a jelenlegi szoftverek nem tudják kihasználni, hát basszus, amikor először megjelentek a multicore processzorok ott is ugyanezek voltak a hangok hogy az akkori szoftverek (legalábbis a desktopon elterjedtek) nem tudták kezelni normálisan a több hardveres szálat.

én egyáltalán nem temetném és bizakodó vagyok. arra kíváncsi vagyok hogy architekturálisan a kicsi és nagy magok külön NUMA node-on lesznek-e.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) dokanin válasza fatpingvin (#46) üzenetére


dokanin
aktív tag

Szerintem a kis magokat is fel lehet fogni extension-ként, ha már így nézzük, de az avx512-vel ellentétben szoftver oldaláról semmi vonzó nincs benne. Miért válasszak atom szintű magokat a gyorsak helyett? Egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a helyzetet. Egyedül oprendszer szinten tudnék egy-két dolgot elképzelni, hogy mondjuk nem lenne gáz, ha atom procin futna ez vagy az, de hogy haszna mi lenne? Akkuidő? Desktopon ilyen nincs is.

(#48) dokanin


dokanin
aktív tag

Emlékszem, hogy még core2-es időkben, amikor 2 mag volt az általános, bejött egy Atom amiben négy mag volt. Akkoriban csináltunk pár kísérletet, hogy nem lenne-e gyorsabb a négy lassú szálon futtatni bizonyos feladatokat, mint 2 gyorson és nem is volt rossz az eredmény.
Akkoriban reménykedtem, hogy lesznek 8 magos Atomok olcsóbban. De nem lett.
Most is olyat tudnék elképzelni, hogy kiadnak egy procit amiben van mondjuk 32 gyenge mag, de kb a 8 magosak árában. Abban azért látnék fantáziát.

(#49) Pingüino válasza dokanin (#48) üzenetére


Pingüino
senior tag

Annak az lesz az akadálya, hogy a programozók igen nyögvenyelősen skáláznak több szálra. Sőt, igazából maguk a programok sem mind alkalmasak rá, mindegy, mit akar a programozó. Szóval magában az az ok, hogy kicsi magból többet lehet bepakolni, nem jó érv.
Jó ütemezővel lehetne a nagy magokat altatni, és így energiát megtakarítani, de egyrészt ennek főleg csak mobil vonalon van jelentősége, másrészt ha jó a processzordesign, akkor a nagy magok fogyasztását is egész jól le lehet szorítani terheletlenül, harmadrészt az ütemezők sem kezelik valami jól az eltérő magokat, még a gyártási pontatlanságból adódó "best core"-t sem, nem hogy két teljesen eltérő felépítésű magot.

Én személy szerint nem látom sok értelmét a heterogén design-nak olyan értelemben, hogy CPU magokból tesznek bele különbözőket.
A heterogén design-nak egyedül abban az értelemben van jelentősége, hogy egymás mellé pakolnak a tokozásban CPU, GPU magokat, meg egyéb, gyorsítókat, koherens memóriaeléréssel. Igen, annak van értelme, és érezhető haszna.
Amint az Intel áthidalja a gyártástechnológiai nehézségeket, sztem el fogják engedni ezt a kevert magos megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#50) uvlight válasza ShiTmano (#34) üzenetére


uvlight
csendes tag

Viszont ha idő szerint nézzük akkor a ZEN 3+ -al fog az Alder Lake egy időben megjelenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.