Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fairi


fairi
addikt

Csak egy kérdés maradt ha 40 Megaray átkonvertálom jpg-be hány Mp-es lesz a kép.
Minden szép és jó,de ha jpegben végeredmény nem éri el 2 MP, még monitoron se fog jól kinézni.

(#2) errorcode06


errorcode06
őstag

"...menthetjük JPEG-ként."
"...JPEG-ként."
JPEG
:W

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) Dotahpakeb válasza errorcode06 (#2) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Nem ezért vennék. Ha lehet menteni mentse aki akarja. Spéci ez a cucc. Úgy kell ránézni. Én nem érzek egyébként olthatatlan vágyat iránta. Filmes eszköz ez.

(#4) pilóta válasza errorcode06 (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mi a pontos bajod ezzel? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) schawo válasza errorcode06 (#2) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) Kashim


Kashim
őstag

Látom azért felbontásban is javult végre. (bár azért még van hova fejlődni) Az első gépük nagyon bélyenagyságú képeket csinált, már ha lehet ezeket képeknek nevezni. Cikkben nekem nem működött a nagyítás, ezen a linken meg lehet nézni miket lőttek vele nagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#7) fairi válasza errorcode06 (#2) üzenetére


fairi
addikt

Hahh? Mi a bajod? nem vetted be a nyugtatót? :W
Akkor legyen TIFF,ha az a formátum jobban hangzik.
Képeket mindenféleképp olyan formátummá kell alakítani (persze az eredeti megtartásával) amely minden eszközön megnyitható és bárhol megtekinthető.Ezek közül a legismertebb a jpeg, de beszélhetünk tiff-ről vagy akár png-ről is. 40 megarayt legvégül átalakítom jpeggé és lesz belőle 1000*1000-es kép, az nem lesz nagy élmény egy fullHD monitoron, a 4k-son meg végképp nem.

(#8) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Én csak azt szeretném tudni, hogy ez az elba***zott forma honnan jön? Miért kell felfelé dőlve lennie a kijelzőnek? Ez valami kényelmi dolog, vagy agymenés?

(#9) Kashim válasza szilagyiv (#8) üzenetére


Kashim
őstag

Oda döntöd ahova akarod, szerintem ezután teljesen mindegy hogy áll alapból.
De ahogy a videóból is nézem, sokan turista stílusban hasból fotóznak, így érthető miért arra néz alapból a kijelző. :P

[ Szerkesztve ]

(#10) atus72


atus72
senior tag

Egy érdekes adalék, ha azt szeretnénk hogy egy nagyon közeli és egy nagyon távoli tárgy is mindig éles legyen a felvételen akkor van rá megoldás, Frazier lencse a neve, érdemes rákeresni a youtube-on.
[link]

(#11) 0xmilan válasza Dotahpakeb (#3) üzenetére


0xmilan
addikt

Olyannyira nem filmes eszköz - még -, hogy 1-2 mp-be telik elmenteni egy-egy képet, tehát amíg a processzor megcsinálja a 3D modellt a beérkezett adatokból. Bár szerintem megoldható lenne, hogy a szenzorról beérkező nyers adatot egyből mentik és csak később dolgozzák fel.
Pont Hollywoodot hozzák fel példaként, hogy mennyi plusz pénz meg humán erőforrás az, hogy 3D-ben csináljanak meg egy filmet, míg az ő technikájukkal mindehhez egyetlen kamera kéne és a fókusszal sem kell különösebben törődni a felvétel készítésekor, mert azt is be lehet állítani utólag.

Ezt megéri elolvasni.

Szerk. reddit-en kommentekben azt írják, hogy 720p képeket csinál. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Biztos jo draga moka. de legalabb szar kepet fog csinalni minden korulmeny kozott. Ezt az elesseget a mobilom lepipalja :D

(#13) AAAgold válasza Z0mbi (#12) üzenetére


AAAgold
senior tag

az élességben lehet, de utólagos fókuszálásban a mobilod sehol sincs

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#14) orbano


orbano
félisten

a design nagyon jó :K sima kamerában el tudnám viselni. mondjuk a régi még jobb volt, mert senki nem nézi fényképezőgépnek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) schawo válasza AAAgold (#13) üzenetére


schawo
titán

Utólagos fókuszálásra nincs szükség. Kit érdekel, hogy mit hova állítgathatsz utólag, ha mindvégig gyenge marad a végeredmény?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) KisDre válasza fairi (#7) üzenetére


KisDre
senior tag

Biztos nem szereti az alacsony minőségbe tömörített .jpg fájlokat :D :C

KisDre.artstation.com

(#17) AAAgold válasza schawo (#15) üzenetére


AAAgold
senior tag

szerintem nem értetted meg ennek az eszköznek a lényegét (és funkcióját) :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#18) .DLL válasza 0xmilan (#11) üzenetére


.DLL
veterán

Azért ebből nem lesz olyan 3D, mert itt a két nézőpont távolsága maximum a szenzor szélessége, míg igazi sztereó képhatáshoz kb. 70-80mm eltérés kell a két nézőpont tengelye között.

Ez inkább úgy működik hogy a mikrolencse mező ami a szenzor előtt van fixen be van lőve, hogy egyik a végtelenre, a másik mondjuk 20m-re, a következő 10m-re ....stb-stb... a mellette levő 1m-re .......... 20cm ... 10cm és így tovább, valamilyen elrendezésben, amit ismer a belső szoftver és a megfelelő tárgytávolságú pixelcsoportokat összevonja.
Ennek az az ára, hogy a 40megapixelből csak egy jóval kisebb végeredmény születik, mert minden X-edik képpontot kihagyja a megjelenítő, és csak a megfelelő tárgytávolságúakat jeleníti meg.

Tehát a kép egész felületén vannak eloszlatva olyan képpontok/csoportok, amik pl. 30cm-re élesek, és olyanok is amik pl. 2m-re.
Szerintem innen ered az enyhe 3D-s hatás is.

Minden esetre ezek tényleg "élő" képek, és nem lehet rossz ilyen módon megörökíteni mondjuk egy utazást.

A gép fő objektívje amúgy nagyon komoly f/2 végig, szerintem ez remek, és az látszik, hogy a technológiát elvileg bármilyen hagyományos objektív mögé be lehet rakni, a lényeg, hogy az a varázs-mikrolencsékre vetítse a képet, tehát szerintem várható, hogy cserélhető obis gépekben is meg fog jelenni.
Már csak az kell, hogy minden képnézegető, kép- és videószerkesztő progi natívan és egyszerűen támogassa ezt az adathalmazt és megjelenítését. (ja és valami szabvány sem lenne rossz).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19) 0xmilan válasza .DLL (#18) üzenetére


0xmilan
addikt

Ahhoz, hogy ez a technológia minimálisan is elterjedjen szerintem nyílt forráskódúvá kellene tenni a szoftvert. Nyilván iszonyat sokat melóztak vele, de nem sok mindent tudnak majd kezdeni a monopol helyzetükkel, ha 1-2 geeken kívül senki nem veszi meg a gépüket 1500 dolcsiért. Akár licencelhetnék a technológiát a nagyobb gyártóknak, akik majd sok milliárdot költenek marketingre és így eljuthat nagyobb felhasználóbázishoz, mint a tech portálok olvasói.
A cserélhető-obis gépeknél ugye a fenti két eset közül valamelyiknek teljesülnie kell, ahhoz hogy a gép egyáltalán tudjon mit kezdeni a "varázs-mikrolencsékről" érkező fénnyel. A régi vázok viszont még így sem támogatnák, egy sima szoftverfrissítés nem lenne elég, mert ha jól tudom külön chipet is fejlesztettek a képfeldolgozásra.

(#20) .DLL válasza 0xmilan (#19) üzenetére


.DLL
veterán

Persze, nyilván nem upgrade-ről lenne szó, hanem pl. egy önálló M4/3-os váz, ami tartalmaz ilyen mikrolencse mezőt. De ehehz vagy az kell, hogy ahogy írtad, röviden "eladják" a találmányt, vagy az hogy más is tőlük függetlenül feltalálja a spanyolviaszt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21) #92253184 válasza fairi (#1) üzenetére


#92253184
törölt tag

Nekem az előző megvan. Ott a 11 megaray felelt meg a 2 megapixelnek.
Komoly gépnek nem volt jó, csak játéknak. Éppen nyertem egy kis pénzt és akartam, de amúgy én sem veszem meg.
Ha arányosan nő és ez megfelel a 8 megapixelnek, akkor ez nagyon combos 1600-ért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.