Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Giovan! válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


Giovan!
addikt

Az USA álláspontját nem én alakítom ki, a sajátomat viszont igen. Még egyszer leírom, engem nem a kémkedés zavar (illetve természetesen zavar az is, de az elkerülhetetlen velejárója a nagyhatalmi érdekérvényesítésnek, szóval az mindig is létezni fog), hanem az, hogy egy olyan, diktatúrához köthető cégre bízzák a hálózati szektort (és ezen keresztül az állami infrastruktúra jelentős részét) több EU-s országban is, amelyet komoly biztonsági kockázatnak tartok. Ha ahhoz, hogy ez a cég ellehetetlenüljön, és vagy bedőljön, vagy a "háborúskodásba" beleunva eltűnjön az európai 5g környékéről, az kell, hogy az USA különböző (és gyakran tisztességtelen) eszközökkel nekimenjen, ám legyen, az érdekeink itt és most egybeesnek.

Kockázat valóban mindenben van, de mint írtam, itt teljes egészében el lehet kerülni a kockázatot. Arra meg ismét meg kell kérjelek, hogy ne adj olyat a számba, amit nem mondtam. Felőlem a mobilpiacon azt csinál a huawei amit akar, ahogy a többi kínai gyártó is, nekem a hálózati szektorban való ténykedésükkel van bajom.

Amúgy aki tud egy jó szinonímát az infrastruktúra szóra, az ne tartsa magában, már engem is zavar, hogy folyton ezt ismételgetem :DDD

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#52) Giovan! válasza Aryon87 (#50) üzenetére


Giovan!
addikt

Ok, akkor szerintem várjuk meg azt a cikket, mielőtt ilyen találgatásokba bonyolódnánk.
A tavalyi modelleken még volt GMS ha jól tudom (nyugodtan javíts ki ha nem), így azok a számok nem túl mérvadóak a szankciók sikerességét illetően.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#53) Aryon87 válasza Giovan! (#52) üzenetére


Aryon87
félisten

Volt valami cikk már a M30pro-val kapcsolatban is hogy keresettek.
De ezt majd a negyedéves elemzés fogja majd igazolni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#54) Bazi.Joe válasza #88470784 (#40) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Ne már csiribá romlasz!! Határozottan romlasz!! :K

(#55) Somatom válasza #93187072 (#23) üzenetére


Somatom
veterán

"Hihetetlen, hogy az emberek ilyen szinten szemellenzősek és fanatikusaak akkor, amikor szó szerint minden információt elérhetnek pár perc alatt."

Nem vagyok sem fanatikus, sem szemellenzős. Egyszerű user error -ról van szó. Pár percnél jóval többet keresgéltem, de nem találtam a bizonyítékokat az USA vádjaira. Légyszi, küldd át nekem az infóidat!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) Lami66 válasza Somatom (#55) üzenetére


Lami66
őstag

Nem jó helyen kerested. Odatették közvetlenül az iraki vegyifegyver bizonyítékok mellé. Nézd csak meg ott. :D

(#57) 7Heads Drago válasza Giovan! (#51) üzenetére


7Heads Drago
veterán

itt teljes egészében el lehet kerülni a kockázatot
Mindenben van kockázat. Hol kisebb, hol nagyobb de van. Ha te elhiszed hogy nincs kockázat az a te bajod.
Nem adtam a szádba semmit, mivel kérdés volt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#58) Bazi.Joe válasza Giovan! (#51) üzenetére


Bazi.Joe
tag

" Ha ahhoz, hogy ez a cég ellehetetlenüljön, és vagy bedőljön, vagy a "háborúskodásba" beleunva eltűnjön az európai 5g környékéről, az kell, hogy az USA különböző (és gyakran tisztességtelen) eszközökkel nekimenjen, ám legyen, az érdekeink itt és most egybeesnek."

És szerinted milyen módszer kellene hogy ez a cég ellehetetlenüljön vagy bedőljön??

(#59) csorbajeno válasza Noukoum (#15) üzenetére


csorbajeno
veterán

Alapvetően szerintem itt az a probléma, hogy veszélyforrásra hivatkozva bármit megtehet az USA. Az pedig, hogy mi számít veszélyforrásnak, az megint csak egyéni preferencia kérdése.
Ezért is beszélünk itt sokan ugyanarról, de mégis kicsit más szemszögből.

Ez már nem csak neked: azért mert nem ugyanaz mindenkinek a véleménye, még nem jelenti azt, hogy nincs igaza, vagy éppen van. Nem vagyunk egyformák (szerencsére), ezt mindőnknek el kell fogadni.

(#60) Giovan! válasza Bazi.Joe (#58) üzenetére


Giovan!
addikt

A kivitelezést az USA-ra bízom. Bizonyára létezik az a szint, amit már én sem tudnék támogatni, de jelenleg ott még nem tartunk.

#57) 7Heads Drago:
Nem volt teljesen tiszta, azt hittem a kérdőjel csak a mondat utolsó felére vonatkozik, de akkor ez benéztem, sajnálom. Viszont remélhetőleg legalább a kérdésedet megválaszoltam :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#61) dutrás válasza Giovan! (#51) üzenetére


dutrás
őstag

Hihetetlen mennyire félsz hogy kihúzzák a dugót a falból. Bocs hogy ennyire leegyszerűsítem de nekem ez jön le. Nincs jobb szó mint az infrastuktúra remek gyűjtőszó.
Én pont ezért mondom azt mint egy másik topikban is hogy szigorú garanciákkal és feltételrendszerrel de meg kell egyezni.
Egyébként az elég furcsa hogy az USA-ban nem látsz bizonsági kockázatot hisz jelen pillanatban zsarnoki módszerekkel próbálja megszerezni az 5g feletti hatalmat. Milyen garancia van arra hogy később ezt nem fordítja az érdekei szerint mások ellen? Azért mert nem figyeli meg hazája lakosságát? Még ezt se tudjuk biztosan. Mert demokrata? Aki így lép fel egy piaci szereplő ellen hogy más országokat is zsarol céljai érdekében vagy bármilyen eszközt szemrebbenés nélkül bevet ha azt érdekei kívánják az nem igazán demokrata. Felmerül a kérdés ha megszerzi ezt az előnyt az milyen jövőt jósol előre?

P50 pro/P40 Lite

(#62) aprokaroka87 válasza Bazi.Joe (#58) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hmm.. elég sok opció van...
Van pl ez Amerikai " lobbi " tipus.
Ők elmondják a " baráti " országoknak hogy a Huawei milyen gonosz, " barát " meg vagy el hiszi vagy nem, vagy esetleg még ott van " de hát " kategória, na ez az ami inkább zajlik most, ennek okát szerintem onnan kell keresni hogy igazából nincs olyan még baráti országok közt sem hogy 100% bizalom.
Ha jól tudom pl az Edward Snowden ügynek voltak Európai vonatkozásai is.
Na most szerinted az ilyet csak úgy elfelejtik ?

(#64) Giovan! válasza dutrás (#61) üzenetére


Giovan!
addikt

Áh, látom megpróbálsz (nem is teljesen alaptalanul) a hipokritaságomra apellálni :D

Nem lehet garanciát kérni a huaweitől, mert véleményem szerint nem autonóm piaci szereplő, nem is lehet az, amíg Kínában az a rendszer van, amelyik.

Az USA-tól azért nem tartok annyira, mint Kínától, mert egyrészt katonai és gazdasági szövetségesünk, másrészt egy liberális demokrácia, akárcsak az EU országai (hogy Magyarországon egyesek megpróbálták ezt a fogalmat mindenféle negatív értelemmel feltölteni, azt most inkább ne kommentáljuk). A jelenleg a rendelkezésünkre álló információk alapján úgy tűnik számomra, hogy az USA befolyása kisebb veszélyt jelent az európai érdekekre és értékekre, mint Kínáé. Aztán ha ez a jövőben változni fog, akkor majd ahhoz igazítom az álláspontomat.

Mint írtam, nem tartom az USA minden lépését tisztességesnek a huaweiel szemben, viszont szükségesnek tartom ezt az eljárást nemzetbiztonsági okokból. Alapvetően a minél szabadabb piac híve vagyok, azonban ezt a fenyegetést túl nagynak érzem ahhoz, hogy ebben az esetben is kitartsak ezen álláspontom mellett.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#65) Predatorr


Predatorr
őstag

Ez bizonyított. Snowden is.
Ne tessék hátsó ajtókat építeni Windowsba, Androidba, mobil és asztali (különösen az izraeli tervezésűek) processzorokba!

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#67) dutrás válasza Giovan! (#64) üzenetére


dutrás
őstag

Ugyanezzel a katonai szövetséggel rúgta fel az USA az atomegyezményt. Közben próbál bejutni Ukrajna határain belülre sakkbatartani az Oroszokat ami az EU-val egy sor konfliktust idéz elő.
Ugyanezzel a gazdasági szövetséggel ma zsarolja az EU-t hogy vegye a drágább és kevésbé fejlett 5g rendszert(saccra ha jól emlékszem 62 milliárd euróról beszélnek) és még sorolhatnánk a közelmúlt gazdasági eseményeit.
Ez a liberális demokrácia simán felrúgta a klímaegyezményt gazdasági érdekeire hivatkozva.
Közben nézzük el hogy információs hatalommá válik szinte egyedüliként.
Tökre értem amit ki akarsz hozni a dologból csak az a baj hogy a másik oldal sem kevésbé sáros. Külömbség a disztópia :D

P50 pro/P40 Lite

(#68) Bazi.Joe válasza Giovan! (#60) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Az USA takarítson Európában?
És csak még egy kérdést! Mivel magyarázod hogy az európai titkosszolgálatok (és a mienk is) nem látnak akkora biztonsági kockázatot hogy a Huaweit eltakarítsák a piacról?!

(#69) dutrás válasza Bazi.Joe (#68) üzenetére


dutrás
őstag

Jelen politikai vezetés mindenkivel jóban van csak európával nem. A mai vezetésnek érdeke a tuti ellenkezés. A mi hazánkat most ne hozzuk ide nem vagyunk relevánsak az ügyben.
Európa több országa azért lát némi kockázatot vagy legalábbis billeg.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#70) aprokaroka87 válasza Giovan! (#64) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondj konkrét bizonyítékot te is:)

Az hogy az Usa jelenleg szerinted demokratikus az a te döntésed.
De Ha annyira nagy ez a " megfigyelés " ügy akkor egyszerűen vágják el az összes kommunikációs csatornát ami a kinai államhoz és a Huawei-hez köthetőek, 3 és 4g-n is lehet "kémkedni".

Az hogy te szerinted az elviselhetőbb hogy az usa kémkedik kb bárki után, az te döntésed, de azon elkéne gondolkodni hogy ez hirtelen miért vált olyan fontossá az Usa számára, ha tényleg létezik amiről beszélnek, akkor mutasák be a bizonyítékot, de ne azt amit ők kreálnak.
Ugyanis én mint laikus ember tisztában vagyok azzal hogy kormányzati szinten az ilyet a legtitkosabb módon oldják meg.
Én azt szeretném hogy senki nem ""figyelne meg ".
Semelyik ország a világon.
Arról is írtam már hogy ez a kinai pontozos model ha beválik a kinai állam számára, akkor az opció lehet bármilyen ország számára, az hogy az Usa-ban még nem létezik ilyen nyiltan ez a dolog, az nem jelenti hogy 4 év múlva mondjuk nem-e ez lesz a megszokott, ne legyen.
De a világ talán egyik legnagyobb hatalmával rendelkező országnak vajon mi a célja?
Ők lennének a kis angyal?
Vagy inkább valami hátsó szándékuk van vele?
Szerintem inkább a második.

(#71) Giovan! válasza dutrás (#67) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem akarom idekeverni a külpolitikát, de ha jól tudom, Ukrajnának válaszott vezetése van, ami próbál kikerülni az orosz befolyás alól (ami nem is túl meglepő, tekintve hogy az országuk egy jelentős része orosz katonai megszállás alatt van). Az EU a saját érdekében is kénytelen felvállalni néhány konfliktust Moszkvával, hacsak nem akar túl nagy teret engedni az orosz befolyásnak.

De mondom, én nem tartom utópiának az USA-t, tisztában vagyok a hibáival és azzal, hogy néhol ütköznek az érdekei az EU érdekeivel (bár a drágább 5g rendszer vásárlása nem tartozik ezen konfliktusok közé, ha nem a huawei fejleszt, akkor valakinek muszáj lesz, szóval marad a drágább és kevésbé fejlett európai alternatíva). Viszont ez elhanyagolható probléma ha a másik oldalon Kína pozícióinak megerősődése áll. Számomra nem kérdés, hogy melyik a kisebbik rossz.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#72) Giovan! válasza Bazi.Joe (#68) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha egyszer Európa képtelen rá...

Olcsóbb a huawei megoldása, ez sokaknak elég, hogy háttérbe szorítsa a biztonsági kockázat miatt felmerülő aggályokat. Ez viszont nem jelenti azt, hogy automatikusan nekünk is el kell fogadnunk ezt az érvelést, elvégre képesek vagyunk az önálló vélemény kialakítására.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#73) Giovan! válasza aprokaroka87 (#70) üzenetére


Giovan!
addikt

Leírtam miért vált hirtelen fontossá, olvass vissza. Most épülnek az országos 5g hálózatok, ha az EU-s országok (vagyis az USA legfontosabb katonai és gazdasági szövetségesei) potenciálisan zsarolhatóvá válnak Kína számára a huawei építette hálózati szektoruk miatt, az elég komolyan sértené az amerikai érdekeket.

Ne haragudj, de a hozzászólásod maradéka nincs túlságosan alátámasztva. Kínában már létezik a rendszer, az USA-ban meg még nem, sőt, tervben sincs ilyesmi. Persze előfordulhat, hogy az események olyan fordulatot vesznek, hogy az USA-ból is disztópia lesz, de ehhez elég erős fordulatra lesz szükség, amire szerintem jelenleg nincs esély. De ez persze az én véleményem, ha szerinted megtörténhet, hogy 4 év alatt az USA is ilyen irányba mozduljon, ám legyen, a te dolgod :)

Én is azt szeretném, ha senki sem figyelne meg, ebben egyetértünk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#74) Aryon87


Aryon87
félisten

Itt is az ellenreakció, amit eddigis tudtunk: A Huawei szerint valójában az amerikaiak kémkednek

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#75) Braddock válasza st3v3np3t3r (#24) üzenetére


Braddock
őstag

Ja.
Trump szerinted tuti bűnös.
A Huawei szerinted meg nem.

Mondd az elsőnél miért nem hiányolod a bizonyítékokat?

Költői kérdés.

(#76) aprokaroka87 válasza Giovan! (#73) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet nem 4 év, hanem mondjuk 8-10 év, de lehet az Usában egészen másféle módszerrel probálnak meg vezetők hatalmon maradni.

Nem kell nekünk támadni közvetlen, elérjük hogy a " nép " támadjon.
Csak egy kérdés, vajon pl az Amerikai állampolgárok mennyi részét érdekelte az hogy Kínában mi zajlik?
Addig is voltak arról hírek hogy mire készül a kinai kormány, ez nyílt titok már aki kicsit is tájékozotabb, tehát tulajdonképpen nem is olyan titkos.

Vajon ha én Kinába utazok, bár most nem ajánlott, és felhívom itthon édesanyám azért hogy elmondjam hogy jól vagyok, azt ki fogja még hallani?
Kína, Usa?..
Ha esetleg a beszédem tartalmaz félre érthető szavakat, mi fog történni?
Jön a Kínai hatóság és börtönbe zár?

(#77) Giovan! válasza Aryon87 (#74) üzenetére


Giovan!
addikt

Alapból egy érvelési hibával nyitnak, aminek a neve: whataboutism. Aztán persze próbálnak érdemben is reagálni a vádakra, ami dícséretes, de akkor nem értem minek kellett úgy kezdeniük a közleményüket, ahogy...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#78) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon 1xerű, tessék nyugaton is termelő ipart tartani. Még ha Kína totál korrekt üzleti és politikai partner is lenne, a vírushelyzet rámutatott, hogy óriási hiba MINDENT egy országba telepíteni pár cent extra profit kedvéért.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79) hmb


hmb
aktív tag

epp ma van cikk a hvg-ben hogy az usa es nemetorszag hogyan szerezte meg meg a szovettsegesei titkos,bizalmas uzeneteit is egy ceg kiptografiai eszkozein keresztul a 2.haboru utan evtizedekig....olyanok mint a durcas ovis aki idaig a legerosebb volt az oviban,de az uj fiu leverte...

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#80) t72killer válasza hmb (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak míg az oviban arról van szó, hogy nagyjából legyen minden gyerek egyenlő, itt nem biztos, hogy jó dolog, ha egy vöröskomcsi, mélyülő diktatúra veszi át a vezetést.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#81) Giovan! válasza t72killer (#78) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha visszahozni a gyártást túl drága is lenne, szétszórni több ázsiai ország (Pl. Vietnám, Kambodzsa, Thaiföld, India) között mindenesetre valóban tanácsos lenne.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#82) hmb válasza t72killer (#80) üzenetére


hmb
aktív tag

azt nem ertem hogy az ugyanolyan diktatorikus fidesz mert nem zavarja a magyarokat de a kinai ettarsak az igen.kicsit nagyobb befolyasa van az eletedre kover laca,mint a kinaiak.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#83) t72killer válasza hmb (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akiket nem zavar a(z egyébként kínabarát) fidesz, azokat jó eséllyel kína se zavarja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#84) joey04 válasza st3v3np3t3r (#24) üzenetére


joey04
titán

Ne haragudj de te tényleg ennyire nem látod át a helyzetet? Vagy csak a márkahűség miatt vagy ezen a véleményem mint Aryon aki megtalálta a tökéletes kamerát és azóta isteníti a céget. Holott már a kamera király címet is bukta a cég.

szóval: az apple nem épít hálózatot máshol (sem). Plusz nem érted a lényeget továbbra sem. Az usa is kémked, az usa is a saját érdekeit tartja fontosnak és elsődlegesnek, és millió galád dolog igaz rájuk is. Ezért nem értem amikor kettesével linkelnek valami megfigyelési botrányt. Igen és? Senki nem mondta, hogy az usa szent. De sokkal inkább ők, mint egy kommunista rendszer, mert az csak hátráltatja és veszélyezteti az emberiséget.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85) st3v3np3t3r válasza Braddock (#75) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezek voltak az ellene felhozott vádak
"1)Trump visszaélt a hatalmával, amikor a 400 millió dolláros segély blokkolásával zsarolta meg Volodimir Zelenszkij, ukrán elnököt telefonon, annak érdekében, hogy az indítson vizsgálatot Joe Biden demokrata párti elnökjelölt-aspiráns fia ellen annak ukrajnai üzletei miatt. A demokrata törvényhozók állítása szerint az elnök ezzel idegen hatalmat buzdított arra, hogy beavatkozzék az amerikai választási folyamatba, és veszélybe sodorta az amerikai nemzet biztonságát is. A helyzetet az teszi igazán pikánssá, hogy Biden akár még demokrata elnökjelölt is lehet hamarosan, azaz ő lehet Trump kihívója a 2020-as elnökválasztáson."
Tehát mondhatni, így akarta kiütni az egyik következő ellenfelét.
"2)Az amerikai elnök emellett még akadályozta is a kongresszus munkáját. Trump ugyanis megtiltotta a több kormánytisztviselőnek, hogy tanúskodjon a vizsgálat során, valamint több fontos dokumentumot sem adták át az eljáró bizottságoknak."

Én simán kinézem Trumpból,hogy megtette a fenyegetést és azt is,hogy megtiltotta a tanúskodást. Pusztán elég ránézni az emberre,és látni, hogy nem 100as a pali :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86) st3v3np3t3r válasza joey04 (#84) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem vagyok márkafan... volt már mindenféle telefonom :DDD
Nokia, Samsung, Honor, Microsoft, Sony, LG, Xiaomi, Doogee, iPhone, Blackberry, Huawei, HTC... nem... nem vagyok márkahű...

Nem mondtam, hogy a diktatúra rendszert kell valasztani... Csak arra akarok rávilágítani, hogy 2 nagyhatalom technológiai és piaci csatát vív egymással... De a vádló, a mai napig egy betű bizonyítékot sem mutatott fel. A politikai hátteret most teljesen felesleges feszegetni... Mellesleg itthon sem jobb a helyzet mint kínában,csak 1 fokkal. Az nem demokrácia, ahol egy ország vezetése 2/3-os töbségben van és 2/3-os parlamenti szavat elég egy törvény megszavazására... mondjuk úgy, az ellenzéknek már nincs leszavazási esélye leszavazni semmit... Mi ez,ha nem burkolt diktatúra és a kormány a szegényebb emberekből szegényebbet csinál, a gazdagabból gazdagabbat(lásd fideszes gázszerelő).Anno volt egy jó adórendszer,ami a gazdagokat sem kímélte,a 36%-os SZJA,ami az éves bruttó 5millió forint feletti jövedelemre volt kivetve,de ezt a fidesz anno megszűntette,biztos nem azért mert felesleges volt. De ezt csak a vakok nem veszik észre. De ez tuti nem demokrácia.Ja, ha már fidesz... Családik adókedvezmény?! 1gyerek 10ezer ft adó mínusz, 2 40ezer ft adó mínusz?! wtf?! valahol félrecsúszott a matek szerintem. És amerika ezt a "remek" dolgot másolja rólunk... Meg az sem demokrácia szerintem, ami amerikában megy,de ott még mindig jobb a helyzet mint nálunk.

De ez csak a saját véleményem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#87) Dante73


Dante73
tag

Tisztáztuk, hogy az amerikaiak pont úgy kémkednek, mint a kínaiak.
Mi a különbség?
Egyáltalán, honnan indult a dolog?
Hogy honnan indult, azt tudjuk. Trump féle fillérb@szó milliárdosok elvitték kínába a gyártást, 10 cent extra profitért. Így bevitték az kínai diktatúrába a technológiát, elérve azt, hogy kína ma gyakorlatilag az egyetlen VALÓDI gazdasági nagyhatalom. Most meg vissza kellene lapátolni a szart a lóba. Hát nem fog menni.
Ne is beszéljünk arról, hogy megint mennyire rosszul csinálják. (Gyak létrehozzák a google ellenlábasát, ami ha nincs is sikerre ítélve, az emberek gazdasági helyzetét ismerve legalábbis necces. Mert az emberek 90%-a az olcsóbbat fogja venni, hiába nem google, meg azért csak rá lehet majd tenni a fészbúk klienst valahogyan, így nagy valószínűséggel ezzel a lépéssel Trump kihúzta a talajt a google alól...) Azt is hozzá lehet tenni, hogy most ugyan azt csinálják a globális felmelegedéssel, 10 centért leszarjuk, meg nincsen is felmelegedés, (Írom ezt február közepén, 10+ fokban...) és majd 10 - 20 év múlva ezt a szart kell(ene) visszalapátolni a lóba, ami szintén nem fog menni... Hangsúlyozom, milliárdosok plussz pénzéért, és nem valami fennkölt célból.
És akkor nézzük, mi a különbség, mihez kezd a két nagyhatalom a megszerzett infóval.
Rossz hírem van. Ugyan azt kezdik vele. Tehát pont teljesen mindegy, melyik ország, melyik cége kapja meg ezt a kis könnyítést. Ne legyenek illúzióink. Kína, Amerika megszerzi a neki szükséges infót, akár van gazdasági szankció, akár nincsen. Maximum másként, de megszerzik. Ettől persze nem kell megkönnyíteni a dolgot.
Na én emiatt gondolom azt, hogy ez nem a nemzetbiztonságról szól. Ez a gazdaságról szól. Túl nagyra nőtt a Huawei, próbálja donald megvagdosni a szárnyát, pont olyan elavult módszerekkel, amilyen elavult a gondolkodása. Pont akkora sikerrel, mint mikor Ő, és a hozzá hasonlók kínába vitték a gyártást. Lehetőséget ad rá, mi több, kikényszeríti egy erős ellenlábas létrejöttét... Aztán pár év múlva meg pislogunk, hogy a telefonjaink operációs rendszere kínai alapokon nyugszik, és immár nem csak a hardver, de a szoftver is kínai, és lesz egy harmadik lovunk, amibe próbálhatjuk visszalapátolni a mögötte lévő kupacot. :C

(#88) st3v3np3t3r válasza Dante73 (#87) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én teljesen egyetértek veled. :K

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#89) viera válasza joey04 (#84) üzenetére


viera
őstag

+1 :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#90) Aryon87 válasza joey04 (#84) üzenetére


Aryon87
félisten

:U
Még így is az elsők közt van ebben a kérdésben. Csak most a Mate30pro vette át a stafétát a P30Pro-tól, amit majd a P40Pro követ és így tovább.. ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#91) Giovan! válasza Dante73 (#87) üzenetére


Giovan!
addikt

Így bevitték az kínai diktatúrába a technológiát, elérve azt, hogy kína ma gyakorlatilag az egyetlen VALÓDI gazdasági nagyhatalom.

Az USA gazdasága továbbra is nagyobb, mint Kínáé, szóval nem vágom milyen alapon nevezed Kínát az egyetlen VALÓDI gazdasági nagyhatalomnak.

Mert az emberek 90%-a az olcsóbbat fogja venni, hiába nem google, meg azért csak rá lehet majd tenni a fészbúk klienst valahogyan, így nagy valószínűséggel ezzel a lépéssel Trump kihúzta a talajt a google alól...

Szerintem rohadt fontos a Google az embereknek, és emiatt ha nem adja lényegesebben olcsóbban a telóit a huawei, mint a konkurencia, vagy nem áll elő valami forradalmi megoldással, nem fogják venni a népek Európában. Márpedig a p40-es széria pletykált árai alapján túl nagy olcsósításról nem beszélhetünk...

És akkor nézzük, mi a különbség, mihez kezd a két nagyhatalom a megszerzett infóval.
Rossz hírem van. Ugyan azt kezdik vele. Tehát pont teljesen mindegy, melyik ország, melyik cége kapja meg ezt a kis könnyítést.

Tegyük hozzá gyorsan, hogy neked mindegy. Másnak (magamat is ideértve) meg nem az.

Ne legyenek illúzióink. Kína, Amerika megszerzi a neki szükséges infót, akár van gazdasági szankció, akár nincsen. Maximum másként, de megszerzik. Ettől persze nem kell megkönnyíteni a dolgot.

Ez mind ok, csak nem ad választ arra a problémára, hogy itt nem csak a kémkedésről, hanem konkrétan az infrastruktúra biztonságáról van szó, mivel az 5g korszakában minden össze lesz kötve mindennel. Ezért jelent nemzetbiztonsági kockázatot, ha a huaweire bízzuk ezen hálózat kiépítését.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#92) samujózsi válasza juuzer (#4) üzenetére


samujózsi
tag

Ezt az O.K. boomert annak ellenére sem értem, hogy már többször olvastam a magyarázatát... :DD
Ettől függetlenül egyetértek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#93) t72killer válasza Giovan! (#91) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA-ban a virtuális gazdaság nagyobb, de már olyan high-tech dolgokat se gyártanak mint csúcs-VGA, vadászgép-elektronika és egy sor egyéb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94) Dante73 válasza Giovan! (#91) üzenetére


Dante73
tag

1; Persze, hogy nagyobb a gazdasága, hiszen az amcsik fogyasztói társadalomban élnek. Ettől még amerika van kína felé igencsak súlyosan eladósodva. Ha elzárják kínában a pénzcsapot, az amcsi fogyasztói társadalom, kis túlzással persze, mehet a levesbe.
Így, úgy érzem az érvelésem megalapozott, miszerint jelenleg Kína az egyetlen gazdasági nagyhatalom.
2; Huawei mindig is olcsóbb volt, jelentősen mint a samu, vagy szifon. Ők a riválisok. Nézz meg BÁRMILYEN azonos kategóriájú telefont a 3 gyártótól, és ne a jövőbeni pletykákra építsd az érvelésed. Az pletyka.
De még ha a következő 1-2 szériát az érthető drágító okok miatt hasonló árban is kell adniuk, hidd el, a kínaiaknak van annyi eszük, hogy ne vágják maguk alatt a fát. Hosszabb távon, ha be akarnak az EU piacra törni, egyszerűen olcsóbbnak KELL lenniük, nem kicsit, és ezt nagyon jól tudják.
3; De, neked is mind1, lásd a következő pontot.
4; Ma minden ország ki van szolgáltatva mindegyiknek. Ahogy nem éri meg Kínának atomot dobni európára, amerikára, vagy akárhová máshová, úgy nem éri majd meg lekapcsolni sem az 5G hálózatot. Jelzem, döntsük már el, hogy most lekapcsolni, vagy lehallgatni akarnak. A kettő ugyanis kizárja egymást.
Másrészt, a 3, és 4G hálózatom egyformán aktív. Sőt, ha jól tévedek, a 2G is megy még, sőt, a GSM is. Tehát ez az 5G hiszti, csak hiszti, semmi több. Ha Kína lekapcsolja az 5G-t, akkor lassabban netezünk majd a telefonjaikon. Micsoda kockázat! Mert minden, ami 5G-n megy, értelemszerűen tudja a régebbieket. Tehát a komplett hálózat megbénítása... Erősen a tudományos fantasztikum birodalma, hangsúly a fantasztikumon... :R

(#95) Giovan! válasza t72killer (#93) üzenetére


Giovan!
addikt

Olcsón gyártatni máshol is lehet (jó példák erre a Samsung vietnámi és a Foxconn indiai gyártósorai), de Szilícium-völgyet nem lehet bárhol létrehozni...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#96) Juhaszatti válasza Dante73 (#94) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ettől még amerika van kína felé igencsak súlyosan eladósodva. Ha elzárják kínában a pénzcsapot, az amcsi fogyasztói társadalom, kis túlzással persze, mehet a levesbe."

Amerika külső államadósságának 18%-a van kínai kézben. Összehasonlítáképpen Japánnál is ott van 16,6%.
A teljes külföldi államadósságuk pedig elenyésző, a belsőhöz képest.
Szóval igen, sok a tartozásuk Kína felé, összegszerűen pláne.
De ennek közel sincs akkora jelentősége, mint ahogy sokan gondolják, vagy ahogy beállítják.

(#97) Giovan! válasza Dante73 (#94) üzenetére


Giovan!
addikt

1. Szerintem meg nem megalapozott, mivel nominal GPD-ben vezet az USA. Pontosíthatsz, említhetsz másik mutatót, amiben valóban világelső Kína, de az a mondatod, hogy Kína az egyetlen gazdasági nagyhatalom, egyszerűen nem igaz.

2. A huawei most sem mindig olcsóbb. A csúcsmodellek hasonló árban mennek, mint a konkurencia, márpedig a haszon nagy része abban a kategóriában keletkezik.

Tehát én ne a pletykákra építsek, de te azért megjósol a jövőt, miszerint a kínaik egész biztosan azt fogják tenni, amit szerinted tenniük kell. Értem.

3. Nem, mint mondtam, nekem nem mindegy. Légyszíves fogadd ezt el, és ne próbálj helyettem gondolkodni.

4. Nem akarok Kína akaratától függni. Jobb ha még a lehetőségét is kizárjuk ennek. Jelenleg nem tartunk ott, hogy ilyen drasztikus lépésekre elszánja magát, de nem szabad elfelejteni, hogy egy totalitárius berendezkedésről beszélünk, ami fő céljának a hatalmon maradást tekinti. Az ilyenek kiszámíthatatlanok.

Az 5g-re nem csak a telefonjaink lesznek rákapcsolva hamarosan, hanem pl. a járművek, kórházak, az otthonok, az irodák, stb, szóval ja, igen is nagy cucc ha machinálnak valamit a hálózattal, mert a régebbi hálózat nem fogja bírni a hirtelen rászakadó hatalmas terhelést.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#98) #88470784 válasza Dante73 (#87) üzenetére


#88470784
törölt tag

++++1

(#99) weberzolee válasza Dante73 (#94) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Tehát ez az 5G hiszti, csak hiszti, semmi több. Ha Kína lekapcsolja az 5G-t, akkor lassabban netezünk majd a telefonjaikon. Micsoda kockázat! Mert minden, ami 5G-n megy, értelemszerűen tudja a régebbieket.

Innen látszik, hogy ezen az állítólagos tech fórumon gyakorlatilag senki nem jut tovább a mobiltelefonnál...Aki azt állítja hogy egy világszinten Kínai kézben lévő 5G hálózat nem nemzetbiztonsági kockázat az egész világnak, az nézzen utána hogy mire FOGJÁK használni az 5G -t. Szakadjunk már el a mobiltól. Semelyik kormányt nem érdekli a polgárok nyamvadt kis élete. Itt az ipar/közlekedés/egészségügy IRÁNYÍTÁSÁRÓL van szó. Mert hogy ez fog menni az 5G -n. És ha ehhez Kína hozzáfér GLOBÁLISAN akkor úgy gondolom hogy eléggé szarban lesz a világ...

(#100) #88470784


#88470784
törölt tag

Akkor most mindenki írja be a google keresőbe trump nevét, keressen róla egy képet és gondolkozzon el azon valóban rábízna-e akár 10Ft ot is úgy öszintén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.