Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Giovan! válasza dutrás (#249) üzenetére


Giovan!
addikt

Hasraütés akkor lenne, ha semmit sem tudnánk Kínáról és az ország gazdasági és politikai berendezkedéséről. Ez azonban nincs így.

Az USA valóban pozíciókat fog szerezni a hálózati szektorban a huawei eltávolítása után, de ez egy olyan ár, amit hajlandó vagyok megfizetni a kínai pozicíószerzés hátráltatásáért cserébe. De ebben megintcsak nem kell egyetérteni velem.

Ha a huaweit más cégek is követnék, akkor majd az ő esetükben is mérlegelnünk kell a vádak valóságtartalmát, és amennyiben úgy találjuk, hogy az amerikaiak érvei nem állják meg a helyüket, el lehet ítélni az ellenük hozott szankciókat. Minden esetet a maga kontextusában kell vizsgálni, az, hogy a jövőben sor kerülhet indokolatlan amerikai beavatkozásra, nem jelenti automatikusan azt, hogy most is erról van szó.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#252) dutrás válasza Giovan! (#251) üzenetére


dutrás
őstag

Nekem ez túl kevés érvnek hogy Kína totalitárius állam meg hogy gazdaságilag nagyhatalom. Erős érvek de nem eléggé.
Kína még nem fenyegette európát nemúgy az USA. Pont egy ilyen eszköz egy ilyen idióta mint Trump kezében rettenetesen veszélyes lehet. Nézd meg ma hány helyen és milyen ügyekben aggatja a körmét nem csak a Huawei ügyeiben. Én is olvastam a cikket ahol valószínűsítik az újraválasztását ezzel meg is rendült a hitem az amerikai demokráciában. Bár a választás talán demokratikusabb lesz mint a legutóbbi.
Én el tudnám fogadni a kínai 5g-t megfelelő felügyelettel garanciákkal. Semmi nem garantálja hogy az ilyen Trump féle szélsőségek nem e ugyanúgy "kihúznák a dugót a falból" ha európa nem úgy táncol ahogy ő fütyül. Az meg túl kevés garancia hogy a szövetségesünk. Simán kihasználja hogy európa nem egységes.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#253) NGA válasza Giovan! (#251) üzenetére


NGA
addikt

"Ha a huaweit más cégek is követnék"
Pl a ZTE, Hikvision, a Dahua, a SenseTime vagy a Megvii Technology? De sorolhatnánk tovább.

(#254) Somatom válasza Giovan! (#247) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy a mi biztonságunkra az USA is kockázatot jelent. Miért is lett a Shield? Hogy is állunk az amerikai internetes cégek EU -s adóztatásával? Egy ilyen barátnál talán jobb egy ellenség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#255) Giovan! válasza dutrás (#252) üzenetére


Giovan!
addikt

Trumppal kapcsolatban az én véleményem sem pozitív. A jogállami keretek lebontására tett kísérletei és a demagóg suttyó stílusa, illetve a sajtó elleni kirohanásai, amik teljesen fölöslegesen általánosítanak, mindez kiegészülve az átgondolatlan és a twitteren kommunikált diplomáciájával, nos ezek elegek hozzá, hogy ne örüljek neki, hogy még négy évig ő lesz az elnök. Viszont véleményem szerint a huawei és úgy általában Kína elleni gazdasági szankció szükségesek ahhoz, hogy meggátoljuk a még nagyobb kínai térnyerést nyugaton. Trump még 4 évig lesz elnök, a kínai rezsim viszont belátható időn belül nem fog változtatni a disztópiaépítő tervein.

Mik lennének ezek az általad említett garanciák? Én magam nem tudok elképzelni olyan garanciát, ami jelenleg kivitelezhető lenne, és megnyugtatóan tisztázni tudná a biztonsági kockázat problémáját úgy, hogy közben a huawei is megamardhatna Európában a hálózati szektorban.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#256) Giovan! válasza NGA (#253) üzenetére


Giovan!
addikt

Mindegyik meg lett indokolva a kitiltásukkor. Véleményem szerint a következő kérdéseket kell feltennünk magunknak:

1. Származott gazdasági haszna az USA-nak a cégek kitiltásából?
Biztosan, hiszen ezek amerikai cégek versenytársai is voltak.

2. Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Természetesen, mint minden kínai cég esetében, náluk sem lehet garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#257) Somatom válasza Giovan! (#256) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint, hogy a kínai állam istápolja a Huawei -t?
A franciák megadóztatták a Guglit, meg a Facebookot. Válaszul az USA megemelte a francia borok vámját és kijelentette, hogy minden országgal így jár el, amelyik megadóztatja ezeket a cégeket. Ennyit az amerikai állam és az amerikai cégek összefonódásáról. Vagy, beszéljünk a kötelező adatszolgáltatásról?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#258) NGA válasza Giovan! (#256) üzenetére


NGA
addikt

A google-nél és az apple-nél sem lehet garantálni, hogy az állam nem kötelezi őket arra, hogy adatokat szolgáltassanak ki, vagy kémkedjenek. Elég egy feltételezett gyanu, és boldogan kiadnak minden adatot. Erre ugye még soha nem volt példa. Ja bocs, de mégis. Persze az jó, mikor kina fillérekért állítja elő a termékeket az usa számára, de mikor arról van szó, hogy usa lemaradt a technológiában, akkor a szokásos dolog jön. Kinyirjuk a cégeket. Megtették ezt már sokmindennel, a japán, német autógyártással is. Ott sem voltak versenyképesek, ezért feltételeket szabtak, hogy miként vásárolnak. Csak már nem a 70-es években élünk, és a kinaiak megállnak a saját lábukon. És hát ahogy látszik az usa ráhatása a világ többi részére nem valami sikeres most már.
Meglátjuk mit hoz a jövő.

(#259) #88470784


#88470784
törölt tag

Amúgy a googleról volt nem olyan régen hír, hogy együtt működik az amerikai hadsereggel aztán látványosan ugy csinált, mint aki visszamondta a megállapodást, néhány tiltakozó munkatársuk miatt.
Ami teljesen hihető elvégre amerikai hadsereg is olyan, hogy ha rájuk piritanak egyből meggondolják magukat. :DDD
Szóval ennyit a demokratikus semleges amerikai cégekről.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#260) 7Heads Drago válasza Giovan! (#256) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Ugyanezt nagyon sok amcsi cégre, sőt állami szervekre is elmondhatjuk.
garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.
Ezt se tudod garantálni az amcsi cégeknél se.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#261) Giovan! válasza NGA (#258) üzenetére


Giovan!
addikt

Hidegen hagy, mi a valódi ok az amerikai lépések mögött, számomra az a fontos, hogy az Európában is biztonsági kockázatot jelentő huawei (mert ezt akkor is így gondolnám, ha az USA holnap minden vádját visszavonná, hogy a huawei megjelenése az európai 5g szektorban a kínai befolyás előtt is új lehetőségeket nyit) adja fel az itteni hálózatfejlesztési terveit. Ha ehhez az kell, hogy tönkretegyék a céget, és sóval vessék be a helyét, ám legyen.

Ezt az álláspontomat egy hosszúra eresztett bezzegazusázás sem fogja megváltoztatni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#262) Giovan! válasza 7Heads Drago (#260) üzenetére


Giovan!
addikt

Többször írtam már ezt le ezen a fórumon, mint azt meg tudnám számlálni, de akkor újra: ha választanom kell a kínai és az amerikai befolyás erősödése között (nincs harmadik opció, a decentralizált Európai Unió nem ebben a ligában játszik), akkor gondolkodás nélkül az amerikait fogom választani.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#263) _cHAos_ válasza NGA (#258) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"A google-nél és az apple-nél sem lehet garantálni, hogy az állam nem kötelezi őket arra, hogy adatokat szolgáltassanak ki"

Az Apple (nagybetűvel illik írni) pont garantálja, több nagy nyilvánosságot kapott példa is volt rá a közelmúltban. Terrorcselekmény gyanúja ügyében is betartottak a CIA-nak. /ettől még fel lehet törni :D/

Ne haragudj, de innen nem is olvastam tovább a hozzászólásodat, aminek az első mondata egy dezinformációra épül.

[ Szerkesztve ]

(#264) 7Heads Drago válasza Giovan! (#262) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így van TE ezt választod. De ne akard már ugyanezt ránk is ráerőltetni.
Ha csak 1 játékos van a porondon abból soha semmi jó nem sült ki. A másik baj hogy ezek nem utolérni akarják a Huaweit hanem legázolni. Kíváncsi lennék rá ha a te cégedet hasonlóan támadnák le hogy tetszene. Bárkire rá lehet fogni hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelent.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#265) _cHAos_ válasza 7Heads Drago (#264) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Utolérik, aki ellopta a technológiát.

Ne haragudj, hogy Giovan! nevében válaszolok, de semmmiképpen sem szeretném, hogy egy kommunista dikatatúra törjön (IT) világuralomra... Szerencsére ezt a világ vezető IT cégei sem szeretnék... Nem mintha meglepő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#266) 7Heads Drago válasza _cHAos_ (#265) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nézz utána a kommunista rendszer-nek hogy mit is jelent. Ez inkább diktatúra, mint kommunista.
Eddig az volt hogy az 5G miatt van az egész. Azt hogy lopták úgy el hogy köröket vernek szinte mindenkire? Illetve ki nem lop itt már? Minden gyártóra rá lehet ezt húzni. Eddig a Huawei lopott, most meg sokan tőlük lopják az ötleteket.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#267) Somatom válasza _cHAos_ (#265) üzenetére


Somatom
veterán

Volt már olyan, hogy kommunisták idejöttek tankokkal, de ahhoz itteni kommunisták is asszisztáltak. Kétlem, hogy Kínából idejönnének tankokkal. Ebben egyébként az USA sem jobb. Ha gazdasági érdekei úgy kívánják, akkor kitalál egy ürügyet (mondjuk atomfegyvereket) és már mennek is a tankok. Aztán már nem is kell, hogy legyen ott atomfegyver. Éljen a demokrácia!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#268) #88470784


#88470784
törölt tag

Szerintem is sokkal egészségesebb lenne ha nem csak az egyik vagy másik ország technológiájától függeni teljesen.
Nem bizok meg teljesen a kínaiakban, de azért az amcsikban sem egy bipoláris vezérrel az élükön, akit most akarnak újraválasztani.
Simán kinézem, hogy ha érdekeik úgy kívánják kihúzzák a dugót az adott országban.
Sokkal jobb lenne mind a kettőt használni egymás mellett, azért legyen már ott a másik hálózat tartalékba és ez fordítva is igaz.
A felügyeletet nem szabad odaadni sem az egyik sem a másiknak teljesen, az a képzeletbeli kapcsoló legyen csak a mi kezünkben.

[ Szerkesztve ]

(#269) Somatom válasza #88470784 (#268) üzenetére


Somatom
veterán

Jó ötlet, csak költséges mindenhova két 5G átjátszót telepíteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#270) #88470784 válasza Somatom (#269) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem kell csak engedni kell a szolgáltatóknak hogy telepíthessék maguktól ha akarják.

(#271) aprokaroka87 válasza #88470784 (#268) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

9:35 van, ébredj fel:D

Attól hogy a Huawei épiti ki a komplett hálózatot, az Usa ugyanúgy megtudja szerezni az adatokat ha akarja.

Mondjuk akkor lenne az igazán nagy " pofánverés " ha kiderülne hogy az egész Huawei ügy csak egy hatalmas terelés, elhitetik az emberekkel hogy a Huawei mindenkit jól megfigyel, aztán meg valójában pont az Usa teszi azt rajtuk keresztül.

Amúgy én már nem hiszek el semmit egyik részről sem.

(#272) Giovan! válasza 7Heads Drago (#264) üzenetére


Giovan!
addikt

Így van, a véleményem írtam le, akárcsak te.

Ha csak egy játékos van a porondon, az még mindig jobb szerintem mintha 2, amiből az egyik Kína.

Nem utolérni akarják a huaweit, hanem eltávolítani, de nincs más megoldás.

Ha az én cégem állna kínai befolyás alatt, igyekeznék nem nyújtózkodni olyan szektor felé (és főleg nem amerikai szövetséges országokban), amivel amerikai nemzetbiztonsági érdekeket sértek. Ennyire egyszerű. Amúgy eddig nem bárkire fogták rá, hanem olyan cégekre, amelyek Kínát tekintik hazájuknak.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#273) Somatom válasza Giovan! (#272) üzenetére


Somatom
veterán

De, akkor miért nem az összes kínai cégre vonatkozik a szigor? Pl. az ASUS -ra miért nem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#274) Giovan! válasza Somatom (#273) üzenetére


Giovan!
addikt

Azért mert az ASUS tajvani.

Amúgy azokra vonatkozik a tiltás, akik kapcsolatba hozhatóak az 5g hálózatok fejlesztésével. Illetve van még pár AI-al és néhány megfigyelőrendszerekkel foglalkozó cég is a ban listán, de ezeken megint csak nem kell meglepődni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#275) aprokaroka87 válasza Giovan! (#272) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy tudomásom szerint eddig csak az Usa " nemzetbiztonsági " szolgálata jelezte hogy gond van a Huawei-el ?

Mert ha igen, mi van a háttérben egy fokú bizalmatlanság is áll.

Azért lássuk be hogy az Usa is szereti megsérteni más, akár szövetséges ország nemzetbiztonságát, csak lehet ezek jó része nem lesz nyilvános.

Amúgy lehet valami országtól és politikától független " vizsgáló bizottság " kellene hogy a Huawei ügyét megnézze, de erre szinte 0% esély van, meg ugye sajnos létezik kenőpénz, befolyásolás is.

(#276) Somatom válasza Giovan! (#274) üzenetére


Somatom
veterán

Mi az, hogy "tajvani"? Bár Tajvan szerint az a sziget egy külön ország, de ezt rajta kívül a világon senki sem ismeri el. Az USA sem. A Kínai Népköztársaságot ismeri el, ami szerint viszont, bár Tajvan egy különleges státuszú terület, de a Kínai Népköztársaság elválaszthatatlan része és belügye. Tehát, az USA számára nem lehet semmi sem tajvani, csak szoci kínai. Az ASUS pedig gyárt hálózati eszközöket (pl. routereket).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#277) #88470784 válasza aprokaroka87 (#271) üzenetére


#88470784
törölt tag

De én nem is írtam ilyet, hogy nem tudja az usa lehallgatni a huawei hállózatát.

Én azt írtam, hogy nem szabad ilyen színten megbízni hogy teljesen átadjuk a hálózatépítést a kezükbe, mert nem tudhatjuk mikor kell fel bal lábbal ananászkapitány és mondja azt neki nem tetszik most vmi úhogy most lekapcsolom az infrastruktúrát az egyik országban.

Ugyanez vonatkozik a másik félre kínára is.
Sokkal egészségesebb, ha van egy huawei, és egy ericsson által kiépített hálózat.
Pl az egyik voda a másik telenor, az egyiket ha leblokkolja az egyik fél attól a másik még működik.
Zsarolni pedig már most is szokott lásd nem ad elhárítási infókat, ha nem úgy ugrál néhány ország ahogy szeretné.
Te ezek után rámernéd bízni az egész ország infrastruktúráját?

[ Szerkesztve ]

(#278) Giovan! válasza Somatom (#276) üzenetére


Giovan!
addikt

Tajvan legfontosabb katonai szövetségese az USA, attól hogy hivatalosan nem ismeri el, még rengeteg ország tart fent komoly kereskedelmi kapcsolatokat a szigetországgal. Ráadásul az újraegyesülésnek nem sok esélye van, hiszen a januári elnökválasztást a függetlenségpárti jelölt nyerte, a szavazatok kb. 60%-ával.

Szóval rövidre fogva, nem, senki sem hiszi azt, hogy Tajvan a Népi Kína csatlósa lenne.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#279) Giovan! válasza aprokaroka87 (#275) üzenetére


Giovan!
addikt

Sok oka lehet annak, hogy más nemzetbiztonsági szolgálatok nem csinálnak ekkora patáliát, mint az amerikai. Ők leadják a jelentésüket a politikusoknak, onnantól a döntés rajtuk áll.

Nincs olyan vizsgálóbizottság, amely 100%-os bizonyossággal ki tudná zárni a huawei esetén a biztonsági kockázat jelenlétét.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#280) Somatom válasza Giovan! (#278) üzenetére


Somatom
veterán

De, igen. A Kínai Népköztársaság. Annyira, hogy amelyik ország ezt másképp gondolja és elismeri a Kínai Köztársaságot, azzal azonnal megszakítja a diplomáciai kapcsolatot. Tajvan, mint önálló ország hivatalosan nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#281) Giovan! válasza Somatom (#280) üzenetére


Giovan!
addikt

Mindenki tart fent követségeket Tajvanon, csak valami gazdasági küldöttségnek nevezik őket hivatalosan, szóval Kína véleménye ide vagy oda, a világ országai tisztában vannak a helyzettel.

Abban igazad van, hogy hivatalos elismerésig senki sem mer elmenni pár polinéz szigetecskén kívül, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki más elfogadná a kínai álláspontot az ország oszthatatlanságáról. De jure tehát nem szuverén ország Tajvan, de facto viszont nagyon is az.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#282) 7Heads Drago válasza Giovan! (#272) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Végülis valahol el kell ezt is kezdeni.
A 2.vh előtt is ez ment, csak akkor kínaizás helyett zsidózás ment. Persze ha az Usa csinálja nincs semmi gond, kár hogy pont ugyanoda süllyednek ahol a kínai diktatúra van. A vicc hogy sokan nem látják sokan a hasonlóságot.
És addig amíg 1-2 ember mondja meg a frankót nem is fog változni. Mindegy mi a nemzetisége és a bőrszíne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#283) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#282) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs a szó ismétlésért...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#284) Giovan! válasza 7Heads Drago (#282) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem ezt inkább most fejezd be. Soha sehol nem mondtam, hogy a kínai emberekkel lenne bajom, csak a rajtuk uralkodó rezsimmel (amit nem ők választottak).

De akkor fordítsuk meg az ostoba példádat: szerinted Amerikának a nácikkal is csak nyugiba kereskedni kellett volna, meg a világnak is csak engedni a náci befolyás terjedését, merthát ne csak 1 nagyhatalom legyen, a nácik meg erőssek, majd ők ellensúlyt teremtenek?
Csak mert a kínai disztópia egész sok eszközt átvett a régi nagy totalitárius rezsimektől, a koncentrációs táboroktól a propagandán keresztül a polgárok folyamatos megfigyeléséig.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#285) 7Heads Drago válasza Giovan! (#284) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bezony. Rengeteg példa van a történelemben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#286) Piszmaty76 válasza Giovan! (#262) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Azt nem igazán értem, hogy miért írod le ennyiszer, hogy TE kisebb kockázatnak érzed USA totális világuralmi törekvéseit? Tudjuk, unásig olvashattuk már. Ahogy én személy szerint látom ezt a vitát: feltételezett lehetséges Kína veszély a politikai berendezkedésükre hivatkozva versus potenciális USA veszély a szövetségesek ill. egyéb nemzetek ellen elkövetett eddigi tényleges tettei alapján. Kétségtelenül egyik sem túl vonzó lehetőség... :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.