Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Rízsa-rízsa-rízsa...
Ha ez így lenne mindhárom említett ország első kézből blokkolta volna a Huawei-t.
[link]
[link]
A britek meg a németek nyilván szeretnek kockáztatni. :) Meg fejest ugranak a kútba is akár...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) janeszgol válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Tehát nyitva hagyom a bejárati ajtót, majd panaszkodom, hogy bejönnek az idegenek. Köszönjük.

(#3) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Angliában már tavaly eldőlt a dolog lényegi része:

[link]
[link]
[link]

(#4) juuzer


juuzer
addikt

Persze, mert az USA viszont mindenki után kémkedhet. Okay boomer. :DDD

Vamos a la playa.

(#5) #88470784


#88470784
törölt tag

Attól hogy leírják, hogy kémkednek még nem lesz igaz.

(#6) #10949376 válasza juuzer (#4) üzenetére


#10949376
törölt tag

Jah,ezek a hírek mindig ideérnek a médián keresztül ,mintha nem lehetne tudni ,hogy a másik fél is úgyan úgy kémkedik minden lehetséges módon ,de ha Kina állít ilyesmi az nem jön át az EU medián ,mily érdekes ;)

(#7) szemy94


szemy94
senior tag

Ezt most csak úgy ideteszem
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#8) #93187072 válasza janeszgol (#2) üzenetére


#93187072
törölt tag

Attól, hogy nyitva van az ajtó, nem jöhetnek be az idegenek

(#6) polo493 : Whataboutism

[ Szerkesztve ]

(#9) andor80


andor80
senior tag

Szeretném már látni a bizonyítékot és azt is ,hogy használták...
Max az amerikai szervek a saját államplgáraik ellen.Na ez hihetöbb mint ,hogy évekig a tudtuk nélkül a Huawei.Hát persze....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#10) #88470784


#88470784
törölt tag

A zindex már a cikk címében leírja hogy kémkednek.

A legmodernebb amerikai tudósok állapították meg.

Az Egyesült Államok hatóságai a hálózati hozzáférést a 4G hálózatok vizsgálata közben fedezték fel. Szerintük a hálózati rendszereket eleve úgy tervezte meg a kínai cég, hogy azokhoz később is hozzáférhessen.[link]

Valaki ezt leforditaná ez mit akar jelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#11) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Ha már kémkedés...
Az is valamilyen szinten az, ha a facebook vagy a google profilozza a felhasználók szokásait...

Nekem azt senki ne próbálja beadni, hogy a személyre szabottabb hirdetések miatt...

Szerény véleményem:
Az internetezési szokás is személyes adatnak minősül... Amit hát,nem fer módon rákényszerítenek a felhasználókra, hogy elfogadják.Mikor regisztrálnak, ha nem fogadják el, nem regisztrálhat, ezt viszont a mi kis hazánkban úgy hívják, hogy kényszerítés,ami bűncselekmény...mivel kényszerít arra, hogy elfogadja azt, hogy profilt alkothasson a szolgáltató,még akkor is, ha felhasználó ezt nem akarja.

Én szerintem a Huawei köré $z@rt kémkedési botrány,csupán koholmány,hogy ne legyen szinte 1 cégre alapozva a hálózat.A mai napig nem volt hajlandó bizonyítékokkal előállni az Egyesült Államok, aki hát élen jár a kémkedésben,lássuk pl. a Snowden botrány.A Xiaomi-ról többször cikkeztek már korábban,hogy kémkedik a felhasználók után, mégsem tiltották ki egy országból sem, és szerintem a mai napig kémkedik.
Vagy ott van a Doogee/Homtom, a mai napig tele van a rendszere vírusos appokkal gyárilag, amit sok használó szóvá tett már a fórumon,de a mai napig nem volt hajlandó a gyártó tisztára pucolni. Nekem is volt ilyen telefonon hazai, Media Markt-os forrásból.

Jelenleg nincs és szerintem nem is lesz bizonyítékuk arra, hogy a Huawei kémkedik,csak féken kell tartani valahogy a céget.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12) Juhaszatti válasza st3v3np3t3r (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Amit hát,nem fer módon rákényszerítenek a felhasználókra, hogy elfogadják.Mikor regisztrálnak, ha nem fogadják el, nem regisztrálhat, ezt viszont a mi kis hazánkban úgy hívják, hogy kényszerítés,ami bűncselekmény...mivel kényszerít arra, hogy elfogadja azt, hogy profilt alkothasson a szolgáltató,még akkor is, ha felhasználó ezt nem akarja."

Arra viszont senki sem kényszerít, hogy használd az adott szolgáltatást. Szóval a saját döntésed hogy engedsz-e ennek a kényszerítésnek, vagy sem.

A Huawei egyébként "nemzetbiztonsági kockázat" címszó alatt kapta a szankciókat. Ami nagyon sok mindent jelenthet, és amit még csak bizonyítani sem kell.
Ha bizonyítani tudod, az már nem kockázat, hanem maga a konkrét veszély. A konkrét veszélyt nem lehet megelőzni hiszen már ott van, ami kockázat, azt viszont még igen.

(#13) st3v3np3t3r válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Használj androidos telefont google szolgáltatások nélkül... Vagy egy iphone-nt apple szolgáltarások nélkül csak egy-egy jó példa arra, hogy rákényszerítenek a használatára

A Huawei egyébként nemzetbiztonsági kockázat címszó alatt kapta a szankciókat. Ami nagyon sok mindent jelenthet, és amit még csak bizonyítani sem kell. Ha bizonyítani tudod, az már nem kockázat, hanem maga a konkrét veszély. A konkrét veszélyt nem lehet megelőzni hiszen már ott van, ami kockázat, azt viszont még igen.
Az a baj,hogy amerika bizonyítékára sincs bizonyíték.

De mint írtam, ez az én véleményem...

De tudom, a vélemény olyan mint a $eggLyuk... mindenkinek van,de senki sem kíváncsi a másikéra...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14) Giovan! válasza st3v3np3t3r (#13) üzenetére


Giovan!
addikt

Mint azt máshol talán már említettem, a kockázat meglétére a kínai rendszer sajátos politikai és gazdasági berendezkedése a bizonyíték. Senki és semmi nem lehet független a totalitárius államtól, még a huawei sem (pláne, hogy részben állami támogatásból működik, illetve az alapító is egy volt PLA-s hírszerző tiszt).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#15) Noukoum


Noukoum
veterán

Na lehet folytatni ezt az értelmetlen vitát. Az eszmecsere onnantól kezdve megbukik hogyha valaki képtelen új információkat befogadni és az ő általa nem alátámasztott tényeket szajkózza naphosszat.
De tudom, itt sokak szerint az USA sosem kémkedett, lopott stb :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) joey04


joey04
titán

Észbe kaphatna már a világ, meg az USA is ne csak látszatintézkedéseket hozzon. El kell lehetetleníteni ezt a céget, mert egy kommunista kémkedő állam áll mögötte. Persze mit várunk, amikor még itt is sok emberen van vörös szemüveg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Na kezdődik megint elölről. Az előző ugyanilyen téma kivesézése kifulladt valahol az 500-adik komment közelében. Kíváncsi vagyok, hogy itt megcsináljuk e az ezret... :D

(#16) joey04 Vörös szemüveg... és alumínium sapka. Hangya a marvel-ból...

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#18) st3v3np3t3r válasza Giovan! (#14) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Látom te is USA párti vagy... :DDD

Majd ha bizonyítékot villant az USA, amiben teljesen független és mindenféle politikai és állami nyomástól mentesen igazolja a szakértő cég, hogy a bizonyítékok hitelesek,akkor elhiszem... Addig ez a Huawei féle kémkedés maradjon meg Fake News-nak...
Mert egyenlőre kizárólag Donald kacsa féle amerikának van baja a Huawei-jel... Érdekes, Obama vagy Bush idejében nem volt ilyen gond? Csak most?! Ugyan úgy kémkedhet a svéd Ericsson vagy finn Nokia is akár...

Az, hogy kínában nagy a kommunista diktatúra nyomás gyakorlás, nem biztos, hogy érvényesül is... De mint a cég többszöri nyilatkozatában is kifejtette, 100%ban magán tulajdonú és egy petákkal sem támogatja kínai kormány a céget. De ha neked erről van hiteles bizonyítékod, hogy már pedig támogatja, ne tartsd magadban :DDD
Ha már a bizonygatások felé terelődünk :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) Giovan! válasza xZer0kidx (#17) üzenetére


Giovan!
addikt

Rajtam nem fog múlni :DDD

Amúgy a szerkesztőknek kell szólni, hogy ne írjanak politikai szálat is tartalmazó hírekről, mert láthatóan egyesek képtelenek elfogadni, hogy ilyen is létezik a világon :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#20) st3v3np3t3r válasza Noukoum (#15) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1 :C

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) altecsóka válasza Noukoum (#15) üzenetére


altecsóka
tag

A dolog egy valamiről szól.
X év elteltével ki fog dominálni a világban,majd minden téren.
Most az amik dominálnak,sz@rul.
Ha a kinaiak fognak dominálni,szerinted
jobb lesz?
A választ tudod....vagy nem.
De az én véleményem ,lehet cáfolni:
még mindig jobb ha egy rosszul működő demokrácia dominál, mint egy primán bejáratott diktatura .
Az meg nyilvánvaló hogy mindenki kémkedik mindenki ellen.
És ha én látom el hálózati eszközökkel
a fél világot az csak növeli a hatékonyságomat.

DIN 14 040

(#22) Noukoum válasza altecsóka (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Az hogy jobb lesz-e az elég relatív. Attól függ ki vagy, milyen társadalmi csoportba tartozol, milyenek a nézeteid stb.
A fene mondta hogy kommunista diktatúrát preferálnám, engem az emberek csőlátása zavar de nagyon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) #93187072 válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére


#93187072
törölt tag

"Az, hogy kínában nagy a kommunista diktatúra nyomás gyakorlás, nem biztos, hogy érvényesül is.."

Igen, nem érvényesült a pár napja meghalt doki esetében sem, illetve a szintén pár napja nyomtalanul eltűnt tudosító srác esetében sem. A pár millió munkatáborba zárt ujgur emberről már csak ne is beszéljünk.

"bizonyítékod, hogy már pedig támogatja, ne tartsd magadban"

Huawei reportedly got by with a lot of help from the Chinese government

Azért told csak tovább a hülyeséged.

(#24) st3v3np3t3r:

Az apple mondjuk pont az a cég, akit az FBI megpróbált befenyíteni, mert nem adták ki a terrorista adatait, amik a telefonon voltak.

Hihetetlen, hogy az emberek ilyen szinten szemellenzősek és fanatikusaak akkor, amikor szó szerint minden információt elérhetnek pár perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#24) st3v3np3t3r válasza joey04 (#16) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ennyi erővel az apple-t is el kellene lehetetleníteni, mert az usa se sokkal áll jobb helyen...ugyan úgy kémkedik az is...csak már kevésbé feltűnően... apropó usa... számomra nagyon furcsa, hogy Trump megúszta a vizsgálatot amit indítottak ellene... tuti,hogy bűnös... csak hát fosnak tőle valamiért a kongresszusban...

Amúgy már a választáskor megmondták, hogy ha Trump nyer, akkor bajok lesznek...És azt mondták rájuk, hogy hülyeséget beszélnek, meg összeesküvés elméleteket gyártanak...pedig milyen igazuk lett azoknak,akik már akkor megmondták,hogy baj lesz...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#25) QwErTy42 válasza joey04 (#16) üzenetére


QwErTy42
addikt

plussz egy

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) Giovan! válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére


Giovan!
addikt

Az esélyes demokrata elnökjelöltek nem zárkóznak el a kereskedelmi háború folytatásától, illetve szándékosan hallgatnak a témában, szóval nem mondanám hogy a közvélemény akaratával szembemenve vezette volna be Trump a szankcióit.

Az időpont sem véletlen, most kezdődik meg ugyanis világszerte az országos 5g hálózatok kiépítése, amire ezek az országok rá tervezik kapcsolni a teljes infrastruktúrájukat az autóktól a korházakig. Mivel pedig a huawei is megjelent a szektorban, NATO tagországokban is, így az USA részéről maradt a határozott fellépés az állam érdekeinek védelmében.

A svéd államnak felőlem kémkedhet az Ericson, vagy a finn államnak a Nokia, mindkettő EU-tagország, akik szerződések által meghatározott szövetségi kapcsolatban vannak az EU többi tagjával, így az ő befolyásszerzésüktől és nyomásgyakorlásuktól nem igazán tartok. Kínáról viszont értelemszerűen ez nem mondható el.

Az, hogy kínában nagy a kommunista diktatúra nyomás gyakorlás, nem biztos, hogy érvényesül is... De mint a cég többszöri nyilatkozatában is kifejtette, 100%ban magán tulajdonú és egy petákkal sem támogatja kínai kormány a céget.

Sok kemény dolgot olvastam már a témában, egészen elképesztő véleményeket is, de ez azért durva. Tessék, itt egy 2 éves hír, 15 milliárd $-ról R&D-re. De amúgy hogy bizonyítja a huawei hogy 100%-ban magántulajdonban van, ha egyszer a pénzügyeibe nem enged betekintést? Vagy el kéne hinnem neki, hogy ugyan egy totalitárius államban van bejegyezve, ahol senki sem lehet teljesen független a hatalomtól, de neki ezt mégis sikerül elérnie? Ne nevettess.

De ha neked erről van hiteles bizonyítékod, hogy már pedig támogatja, ne tartsd magadban :DDD
Ha már a bizonygatások felé terelődünk

Javaslom olvasd el még egyszer a fenti hozzászólásomat, mert nem sikerült értelmezni az ott leírtakat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#27) Noukoum válasza st3v3np3t3r (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Huawei-el való együttműködés az amerikai cégeknél megvan? Nyilván azok a cégek örümökből veszítettek profitot Trump miatt. Nem gondolnám. Csak hát nyilván ha ők nem engedelmeskednek, akkor majd más fog. :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) Juhaszatti válasza st3v3np3t3r (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ennyi erővel az apple-t is el kellene lehetetleníteni, mert az usa se sokkal áll jobb helyen"

Az Apple nem érdekelt az USA szövetséges országainak, NATO tagországoknak a hálózatépítésében.

(#29) 7Heads Drago válasza joey04 (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A rohadékok!
Vád +1
Bizonyíték 0
Ítélet +2
És még ti vagytok tisztában a demokrácia alapjaival? Csak remélni tudom hogy ha véletlenül bíróság elé kerültök bármilyen ügyben nem így fognak rajtatok is ítéletet hozni. Szarul fog esni garantálom.
Végül is akkor alanyi jogon minden kínai bűnős:
Senki és semmi nem lehet független a totalitárius államtól

st3v3np3t3r: Kína minden infót jól elzár magáról és alig tudni valamit. Kivéve néhány Kína ellenes user-t egy magyar fórumon. Nah azok teli vannak jobbnál-jobb infókkal. Csak ugye mivel titkos az informátoruk nem adhatják ki. Még szerencse hogy az USA-ban minden döntéshozó ember 360 fokos live kamerával van felszerelve és mindent lehet tudni mindenkiről és ezáltal van mihez mérni a komcsi Kínát. :W

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#30) st3v3np3t3r válasza Giovan! (#26) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez a huawei felé betekintés a pénzügyekbe pont olyan, mint az amerikai bizonyíték...

Én egy szóval sem mondtam, hogy a Huawei vagy az USA szent...

Sőt, kínában kötelező,sőt törvénybe van iktatva, hogy a mobilgyártóknak és a hálózat üzemeltetőknek kötelessége segítenie a kínai hatalmat. De csak a határaikon belül! A kínai törvények nem terjednek ki más országokba.

Mellesleg, ez az egész kínai ügy, egy olyan dologból indult ki,hogy egy kínában gyártott szerver alaplapján találtak egy chipet, amiről nem tudták, hogy mi az,leírásban nem volt infó róla, így hát ráfogták, hogy biztos egy hátsókaput rejt a kínaiaknak... Tehát ez egész,talán egy téves feltevésre van alapozva.

Nekünk kisembereknek felesleges igazából ezen rágódni. Mert ha nem a Huawei építi az 5G-t az EU-ban, nekünk teljesen tök mind1... úgy sem fog elstartolni szerintem 2éven belül a lakossági 5G hálózat. Még itthon is csak tesztfázisban van kirakva pár darab, pár helyre, és ahhoz képest az ország rohadt nagy... Ezt majd lesakozza a 2 nagyhatalom egymással. Amúgy meg, HA mégis igaz lenne,amit az USA állít, találnak más módot a kémkedésre. Ahogy mindegyik más ország.
Pl ott van amerikának a Google,Facebook,Microsoft,Intel,AMD,Nvidia és az Apple, kínának meg a HikVision, Huawei, Xiaomi, Oppo és társai, a finneknek a Nokia,japánnak a Hitachi,dél-kóreának az LG és a Samsung...csak pár híresebb márkanév és még sorolhatnám...

Sőt, még talán az se lehet kizárt, hogy az Intel processzorok biztonsági hibái(Spectre,Meltdown,ZombiLoad és társai) valójában hásókapuk amerikának a kémkedéshez. De persze,a legjobb arra fogni, hogy hupsz,tervezési hiba.Tudod,ez a vicc,nem az amit a Huawei állít, hogy független a kínai hatalomtól. Csúnyán lebukott az Intel és az AMD,de most már vissza kellett lapátolni a $z@rt a lóba... Ez a vicc... Szerinted, egy olyan hibával, ami az Intel processzorokban benne van/volt/, az évek alatt amerika nem használta ki kémkedésre?!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#31) Giovan! válasza 7Heads Drago (#29) üzenetére


Giovan!
addikt

Mivel az utolsó mondatodban rám hivatkozol, kénytelen vagyok reagálni arra, hogy a kollektív bűnösség elvét próbálod ráhúzni a mondandómra: szó sem volt a kínai emberekről, mi itt cégekről és államokról beszélgetünk. A kínai emberek nem szavazhatnak, nincs kikérve a véleményük, nem férnek hozzá szabadon az információhoz (cserébe viszont totális megfigyelés alatt vannak folyamatosan), szóval nem gondolnám azt, hogy a huawei és a Párt akciói az ő hozzájárulásukkal történnek, erre a kérdésre senki sem tudhatja a választ.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#32) Giovan! válasza st3v3np3t3r (#30) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, feltevésre van alapozva (ti. arra, hogy a huaweire befolyást gyakorol az állam), ezért beszélünk csak nemzetbiztonsági kockázatról és nem veszélyről, ahogy az föntebb már kifejtette a kolléga.

Itt már rég nem csak kémkedésről van szó, hanem arról, hogy ki férhet majd hozzá az infrastruktúránkhoz (ami nagyrészt rá lesz kötve az 5g-re, mint azt má említettem), márpedig ez mindannyiunkat érint.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) Giovan! válasza Giovan! (#31) üzenetére


Giovan!
addikt

Közben látom szerkesztettél, és már nem az az utolsó mondatod, de gondolom tudod melyik idézetedről beszélek.

Amúgy nem zár el minden infót, az lehetetlen is lenne egy ekkora állam esetén, max azok nem tudnak semmit róla, akiket teljesen hidegen hagy a téma, és nem foglalkoznak vele. Persze felmerül a kérdés, hogy aki így tesz, milyen jogon szólja le a másikat, amiért ő meg tájékozódik, de ezt már nem az én tisztem megválaszolni.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34) Aryon87 válasza xZer0kidx (#17) üzenetére


Aryon87
félisten

És még hányszor fog újraindulni... :W :W

USA már pánikszerűen mindent kitalál, csak hogy ők legyenek az atyaúristenek, és Huaweit mindenáron eltapossuk menet van, mert mégjobban bssza a csőrét a majomnak, hogy a Huawei még így is száguld, és nagy a kereslet a Mate30Pro-ra, és még mekkora lesz a P40 családra..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#35) xZer0kidx válasza Giovan! (#19) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ezt rögtön gondoltam :D
Legyenek ilyen cikkek én szeretem az értelmes vitát. Inkább azt sajnálom, hogy érdemben még nem igazán (oké pár ajánlás esetleg jogszabály történhetett) haladt előre ez a történet, így nagyjából 4 cikk óta kb. ugyanarról megy a "diskurzus". Most irjam le századszor az álláspontom, sztem nincs sok értelme...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#36) mrThomi


mrThomi
addikt

Ha ennyire biztos a huawei hogy az usa az aki lehallgat más országokat akkor miért nem szereznek bizonyítékot és terítenek ?

Nothing Phone (2a)

(#37) xZer0kidx válasza Aryon87 (#34) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ez a sztori nekem sem szimpi, de ahogy töbször leírtam én a kiegyezés és nem az eltaposás hive vagyok. Tudom semmire sincs garancia, de azért vannak a politikusok ,hogy ezt a lassan nagyon necces helyzetet nemcsak megoldják, hanem helyrehozzák.

Továbra is úgy gondolom,hogy a Huaweire és keszülékeire szükség van a piacon.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#38) Giovan! válasza xZer0kidx (#35) üzenetére


Giovan!
addikt

Amíg valaki századjára is leírja a véleményét, amivel nem értek egyet, addig én is le fogom írni századjára is az enyémet, mert miért ne :DDD
Persze ez a véleményem már nem feltétlenül ugyanaz, mint ami a legelső ilyen témájú topikban volt (pl. akkor még elég naivan álltam az állami befolyás kérdéséhez az USA esetében), szóval én örülök neki, hogy vannak ezek a topikok, mert a viták során formálódhat az álláspontunk :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#39) 7Heads Drago válasza Giovan! (#33) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ne másszunk el ennyire sztem a témától.
A fent említett cikkre te milyen bizonyítékot látsz ami alapján ítélkezel?
Nem mellesleg amiket felhozol Kína ellen sehol se említi Trump vagy USA. Őket ez nem érdekli és nem is fogja. Szóval jöhetnek az ujgurok és társai....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) #88470784


#88470784
törölt tag

Én annyira demokratikus vagyok, hogy legszívesebben ellehetitleném azokat akik nem értenek velem egyet. ;]

(#43) Lami66 válasza mrThomi (#36) üzenetére


Lami66
őstag

Tessék, terítve, ahogy kívántad: Ez elég lesz bizonyítéknak?
Nem a Huaweitől van, így nem lehet azt mondani rá, hogy kínai kamu.

[ Szerkesztve ]

(#44) Aryon87 válasza xZer0kidx (#37) üzenetére


Aryon87
félisten

Én is örülnék ha végre kiegyeznének a témával, mert a Huawei nagyon jó. És nem azért mert az van nekem, mert volt mellette Samsungtól kezdve minden más, kivéve Szifon, de nálam befutott.
A piacnak meg kell az erős konkurens, aki ráadásul innovatívitásban is jeleskedik nem először.
Kormány belső ügyeit meg oldják meg, ne máson vezessék le.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#45) Giovan! válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


Giovan!
addikt

Te másztál el a tárgytól. Olvass vissza, már leírtam én mi alapján gondolom úgy, hogy biztonsági kockázatot jelent a huawei fejlesztette 5g hálózat. Ismétlem, kockázatot, ráadásul egy olyan kockázatot, amit ezen a szinten már nem kéne bevállalni és hálistennek nem is kell, mivel más cégek is működnek a szektorban, így nem muszáj a huawei kétes függetlenségére bíznunk az infrastruktúránk biztonságát :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#47) st3v3np3t3r válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

de hálózatba kötött eszköz...

Lásd... Apple iCloud botrány.... az iphone és az icloud között nincs titkosítva a kapcsolat... az icloud és az iphone hiába tárolja titkosítva az adatokat,az átvitel nincs titkosítva,tehát lehallgatható. és vajon miért nincs?! biztos nem véletlenül...

Ez az Apple meg a nincs érdekeltsége az usa és a nato blabla számomra pont olyan, mint a Huawei és a kínai hatalom között vizionált véleményű ellentétes irányú kapcsolata...

Amúgy, ugyan úgy lehet 4G-n is kémkedni, csak az egy kicsit lassabb :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#48) Giovan! válasza Aryon87 (#34) üzenetére


Giovan!
addikt

Végre lehet egy teljesen politikamentes hozzászólásom :DDD

Huawei még így is száguld, és nagy a kereslet a Mate30Pro-ra, és még mekkora lesz a P40 családra..

Erre valami forrás? Főleg a Mate 30 Pro európai számai érdekelnének.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#49) 7Heads Drago válasza Giovan! (#45) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ahha szóval én. Idézem
Az Egyesült Államok szerint a Huawei Technologies Co. rejtett módon hozzáfér a nemzetközi mobiltelefon-hálózatok adataihoz a bűnüldözési szervek számára tervezett „hátsó ajtókon” keresztül. Robert O’Brien nemzetbiztonsági tanácsadó nyilatkozata alapján a hatóságok bizonyítékkal rendelkeznek arra vonatkozóan, hogy a Huawei a szolgáltatók tudta nélkül több mint tíz éve titkos hozzáféréssel rendelkezik érzékeny és személyes adatokhoz 4G hálózataikon keresztül.
Ez az Usa álláspontja nyilván. De bemondásra megy ez is 0 bizonyítékkal.
Az USA állítólag korábban titkosította az erre vonatkozó információt, a részleteket csak tavaly év végén osztotta meg Németországgal és Nagy Britanniával.
Érdekes hogy a fent emlegettet fenyegetés ezt a két országot nem érdekli annyira , mint az amcsikat.

A cikk maga hivatkozik információkra, amikről semmit se tudni. Ellenben te csak feltételezéseken és kockázati tényezőkön rágódsz. De semmi konkrétum.
Nyilván nem tőled kértek tanácsot a németek és a britek se. A balgák.
Kockázat mindenben van. Pl ha kimegyek az ajtón elüthet az autó.
Csak itt az az érdekes hogy a néemetek és britek látták ezt az infót amit te nem és ők még így se zárták el a csapot teljesen. Ellenben ha rajtad múlna, holnaptól az EU Huawei mentes terültet lenne vagy Kína mentes?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) Aryon87 válasza Giovan! (#48) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem szoktam források után kutakodni, majd lesz róla valami cikkféleség.
Arckönyben látom hogy érdeklődnek a M30Pro iránt, és a Huawei boltban is mondta az egyik prómóter még az első napokon mikor kirakták, hogy sokan érdeklődnek felőle.
A száguldást meg még a tavalyi adatokra értettem, amit már lehoztak, hogy a szankciók ellenére is pozitívan zártak.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.