Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dyno


Dyno
veterán

Hmmm, ez az L2 nem az a hűtő, ami sok 4670-en megtalálható?13Euró nem olyan sok érte, igaz egy kicsivel több és egy S1. :)

(#2) Skizz


Skizz
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy ezt az L2-őt elég sokat látjuk majd gyárilag átszabott 4770-esen :U

(#3) Pityesz82


Pityesz82
tag

Mi ez a 2 kuki?? :DDD

(#4) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Kiváncsi leszek,hogy hűti majd le a 4 magot :D . Ugyis tervezem a közeljövőbe CPU hűtő vásárlását.

(#5) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Nekem olyan snasz-nak tűnik...

(#6) #31757056 válasza Dyno (#1) üzenetére


#31757056
törölt tag

De, igen, az lesz, vagy csak kicsit térhet el méreteiben. Sajnos egy kissé tényleg egyszerű darab, de annyi szent, hogy nagyon halk. Gyanúsnak tartom hogy 4850-ekkel csak nagyon jól szellőző kecóban bírhat el egy ilyen, abban is neccesen a 140W (?) full load fogyasztásával. Ahogy Skizz mondja, én is max a 4770-re merném feltenni, 80W-al még bőven el kell bírnia egy olyan házikóban ahol azért időnként ki van nyitva az ablak :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Skizz válasza Hulk24 (#5) üzenetére


Skizz
addikt

Sört is nyisson 3,5k-ért? :U

(#8) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Olyan egyszerű, ára még talán elfogadható.

(#9) Egzee


Egzee
őstag

Ez az L2 pár sünivel kiegészítve egy jó hűtő lehet akár egy 4850-esre is... Ami most van nekem Sapphire edition azon nincs ekkora borda ekkora lapáttal...

(#10) Hulk24 válasza Skizz (#7) üzenetére


Hulk24
aktív tag

:D

(#11) end09


end09
tag

Én mindig egy dolgot hiányolok ezekben a hűtő meg hasonló tesztekben... Ugyebár, a legtöbben arra kiváncsiak mekkora nagy dög a cucc, és összehasonlító kép sosincs.. Legalább egy müködlés közben kép kéne! Persze lehet csak én vok ilyen :B
Azért a cikk az jó :DD

(#12) Killing


Killing
addikt

100 Wattig...
Hát ez se Phenom II X4-hez való. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13) Dyno válasza #31757056 (#6) üzenetére


Dyno
veterán

Hát szerintem tuningos 4670-hez tökéletes :))

(#12) Killing:Phenom ll x4-hez ne 8euróért vegyél hűtőt. :U

(#14) Balinov


Balinov
félisten

hat a 4870? keves hozza vajh?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) Killing válasza Dyno (#13) üzenetére


Killing
addikt

Utána még van egy smile...
Szerinted mire valók a hangulatjelek? :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#16) Egzee


Egzee
őstag

LOL el se olvastam a cikket...

"Ez az L2 pár sünivel kiegészítve egy jó hűtő lehet akár egy 4850-esre is..."

Balinov: Szerintem tökre megfelel ahhoz is... Csak meg kell támogatni pár bordával...

(#17) Balinov válasza Egzee (#16) üzenetére


Balinov
félisten

mint peldaul ramok, vrm?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hmm, ezzel szerintem most nem alkottak hatalmasat.
Addig ok, hogy most már ilyen is van, de túl értelmét nem látom a CPU coolernek.
Még a GPU-cooler csak éppen-éppen.

...

(#19) Egzee válasza Devid_81 (#18) üzenetére


Egzee
őstag

Hát azért a hasonló erőviszonyban lévő CPU hűtőik elég korosak már... Gondolom azt váltja... Új lefogatók stb...

Balinov: Igen, ezekre gondoltam! Esetleg egy 12->9cm-es ventiátalakítóval olyan légáramlatot lehetne kelteni rajta, hogy lerepítené a kondenzátorokat! :DDD Végül is ez is annak jó, akinek nincs olyan sok helye, hogy twin turbot vagy S1-et dobjon rá... Nem mindenhol férnek el azok... Láttam már 88gt SLI-t S1-el megtámogatva... Hát... Éppen hogy befért passzívan!

[ Szerkesztve ]

(#20) Dyno válasza Killing (#15) üzenetére


Dyno
veterán

Nem bocsi hogy nálad borul a bili, csak azt látni hogy a hírekbe amik ugye szakmai totyikok, mindig jönnek a túlzások, és amikor 100hsz.-ből 60 ilyennel van tele, kicsit cseszi az agyam hogy nem látom át ki mit tud róla vagy ki mit gondol róla, de az is vicces amikor 2gigás vagy hánygigás 9400gt figurázását kell olvasgatni, elhiszem vicces egy ideig, de már túl van reagálva.Na tényleg bocsi hogy itt borult kia bili, de ezt most lekellett írnom, tényleg bocsi.

(#21) RootRulez


RootRulez
félisten

Majd, az Accelero Twin Turbo Pro után talán láthatjuk ezeket is :DDD

═════════════════════════════════════════

(#22) .mf válasza Egzee (#9) üzenetére


.mf
veterán

"Ez az L2 pár sünivel kiegészítve egy jó hűtő lehet akár egy 4850-esre is... "

Ja, a SÜNik körbeveszik a GPUt, bekerítve majd ez a hűtő is elbír vele :DDD

Néztétek a méretét? 119 x 94 x 51 mm? Ez óriási, nem 2, hanem 3 slotos hűtés. Mondhatni ZSIRÁF! :DDD

Nincs attól távol, amit egyes extrém modderek csináltak/nak, hogy cpu-hűtőket aggattak gpu-ra...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) nádasi


nádasi
tag

Fain low-cost matéria olcsó hardverre. Jó dolog ez.

(#24) tibz03


tibz03
őstag

A CPU-hűtő létjogosultsága számomra kérdéses: ránézésre nem tud többet, mint egy gyári venti, akkor meg minek? Ugyanolyan teljesítményűre/hangúra ki akar cserélni?!
A VGA-hűtés is szerintem annyit tudhat, mint az S1 passzívan, szóval ennek se látom sok értelmét.

Azt pedig, hogy ezek halkak lennének, megint csak nehezen tudom elképzelni. Mivel ránézésre elég kis lópikula a borda mindkét hűtőnél, ezért a venti valószínűleg inkább jár majd a maximálishoz közeli fordulaton (~1500-2000 RPM), mint alacsonyabbon.

Egyébként most megint "visszajön a divatba" a blow-down forma a CPU-hűtőknél? Elég szomorú lenne...

(#25) Killing válasza tibz03 (#24) üzenetére


Killing
addikt

Ha intenzív terhelésnek van kitéve akkor a mai processzoroknál már egy kicsit kevés a passzív.(szvsz)
Ami a hangot illeti az pedig:Nekem volt egy gyári Athlon 64 hűtőm és most raktam rá egy TR-2-R1-es Thermaltake-et,a hang szinte semmi az előző olyan hangos hogy a konyhából hallom a gépet.Ennél viszont oda kell hajolnom hogy tudjam be van-e kapcsolva. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#26) _Oscar válasza tibz03 (#24) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Szerintem a VGA-s megoldás a középkategória alsó szegmenséig bőven elég. Direkt körbenéztem, vga hűtőből 6k alatt általában csak a Coolink SWAP és hasonlók kaphatóak. Az pedig elég karcsú teljesítményügyileg. 2,5 - 6 ezer közötti rész nagyjából kimarad.

Naszóval a 3,5k árával teljesen korrekt egy HD4670-re a ref hűtő helyett. Vagy ha nem akarsz megválni hőn szeretett 6600GT-dtől, de már hangos mint az állat, akkor az ötödik születésnapjára veszel neki egy ilyen pörgettyűt. Te sem kapsz szívrohamot attól, hogy többe került a hűtő, mint amennyit a kártya ér és a kártya is szép csöndben teszi a dolgát az új hűtővel

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#27) VaniliásRönk válasza _Oscar (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Erről van szó. :K

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#28) #31757056 válasza tibz03 (#24) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hidd el pedig hogy halkak nagyon, különösen a vga hűtő, a vga hűtőt mint gyári megoldást a saját kártyámon használom, Alpine64 előző változataival pedig már több gépet szereltem régebben, max fordulaton hangos egy kicsit, de akkor sem süvít, hanem mély hangja van neki. Egyébként az Alpine64-et leginkább azok veszik, akik a gyárit hangosnak találják, és szeretnének inkább a box megoldás helyett valami csendesebbet, hatékonyabbat.

(#29) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Mondjuk a CPU-s megoldásra is van elképzelésem.
2.300,- HUF környéki áron simán jó. A régit elhagytad, eltörted, kikészült a csapágy, akkor ezzel pótolható és a család gazdaságilag sem rendült meg alapjaiban.
CPU cooler gyűjteménybe is jó. Évek múlva csak neked lesz ilyen, mert a többiek most nem vesznek ilyet és nekik nem lesz.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#30) Dyno válasza _Oscar (#29) üzenetére


Dyno
veterán

Még az is jó, hogy a fan9-es ventikkel tudod pótolni rajta, szóval ha kikészül a csapágy akkor 800huf-ért vehetsz rá egy másikat.

(#31) tibz03 válasza Killing (#25) üzenetére


tibz03
őstag

Az S1 simán elég passzívan kb. pont azokra a kártyákra, amikre - állításotok szerint - ezt az L2 Pro-t lehetne használni, és ahogy nézem, árban is kb. egy szinten vannak. Egy 4830-csal csak éppen hogy nem bír el (bár egy szellősebb házban még ott is elég lehet venti nélkül).

Ami pedig a hűtések hangját illeti: nem hallottam őket, szóval csak egy olyan véleményt mondtam, ami számomra reálisnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) bartucc válasza tibz03 (#31) üzenetére


bartucc
addikt

De az S1-re ráraksz egy vagy két ventit, vagy 12-est és nem sok karival nem bír el úgy már, 4850-ig simán mindennel:D

Procihűtő: az alpine 7 pro volt nekem eddig a legjobb ár/értékben, ezek nem jobbak nála :P

_Oscar: na meg pl veszel egy olyan kártyát amin ratyi a hűtés, de ugyanaz(pl giga olcsón adja a 4670-et, de hangos hűtővel) megvan a megoldás:)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#33) Egzee válasza bartucc (#32) üzenetére


Egzee
őstag

pár ezres a különbség... hűtőt leszámítva kapsz 1-2ezer különbséget... 1-2 ropi nekem pl nem érné meg a garivesztést...

(#34) tibz03 válasza Egzee (#33) üzenetére


tibz03
őstag

Miért hiszi mindenki, hogy hűtőcserénél elvész a gari? :U

(#35) Egzee válasza tibz03 (#34) üzenetére


Egzee
őstag

mert elveszik :) ha ott vállalják a hűtőcserét ahol vetted a vidkarit akkor ott megcsinálhatják ha vállalják a felelősséget...

(#36) tibz03 válasza Egzee (#35) üzenetére


tibz03
őstag

Ugyan már... lecseréled, ha gáz van, visszarakod a régit, és viszed gariba. Ha normálisan csinálod, senkinek sem fog feltűnni a csere. ;)

(#37) Neil Watts válasza .mf (#22) üzenetére


Neil Watts
veterán

LOL :DDD

(#38) #19617792 válasza tibz03 (#36) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak van úgy, hogy szemét módon odaragasztják a garis matricát, ahol a hűtőt rögzítő tüskék-csavarok vannak, így ha cserélni akarsz, akkor szakad a matrica, vagy ügyesen lehámozod.

Ilyen L1-L2-őt használ a Sapphire, Asus, Force3D, stb. Egy 4670-3850-nél erősebb kártyára nem igazán jó, kicsit lapos a borda hozzá. Asus 4830-on is ilyen van, nem a legjobb. De az is lehet, hogy hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#39) Psych0


Psych0
őstag

szép

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#40) Depression


Depression
veterán

Csak nekem tűnik úgy, hogy léghűtés terén kifulladtak, és amit fel lehetett találni, az már piacon van? Már évek óta nincs fejlődés ilyen téren.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) VaniliásRönk válasza Depression (#40) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Évtizedekig megfelelt a borda + venti, hova kéne rohanni? Pláne amikor egyre nagyobb hangsúlyt kap a chipek fogyasztása.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) Egzee válasza VaniliásRönk (#41) üzenetére


Egzee
őstag

Teljesen igazad van! A mai léghűtéses technikáknak még mindig van minimum 5 évük! Ahogy fejlődik a technológia úgy lesznek egyre kevesebbet, vagy ugyan annyi hőt termelő egységek! Nagyon jó példák erre a tápegységek! 450W volt a szükséglete egy 6600GT-nek eltelt jó pár év és a 4850-es videókártyának is 450W a szomja! Ettől függetlenül próbálkoznak a gyártók különféle megoldásokkal, lásd Sapphire Vapor-X Chamber, ami szerintem inkább a hűtések méretét próbálja megoldani, hisz nem teljesen normális, hogy ekkora hűtők vannak. Mindig lesznek itt újítások, de csak aprók. Egy biztos: A léghűtés marad!

(#43) tibz03 válasza Egzee (#42) üzenetére


tibz03
őstag

Be is b@szna, ha 450W lenne egy 6600 GT vagy egy 4850 "szomja"! :Y

(#44) Egzee válasza tibz03 (#43) üzenetére


Egzee
őstag

istenem... a rendszerre gondoltam! egy ilyen karival megtámogatott rendszernek az kell... és szerintem jogosan írják rá, mikor ilyen sok szar táp van amik 450-re vannak írva, azt tud vagy 300W-ot...

(#45) tibz03 válasza Egzee (#44) üzenetére


tibz03
őstag

450W? Simán elmegy az általad említett két kártya egy 300-350W-os (természetesen normális minőségű) táppal egy átlagos konfig mellett (ha meg nem átlagos az a bizonyos konfig, akkor a 450-es táp se biztos, hogy elég). Amúgy az idő előrehaladtával növekedtek a bordaméretek és a ventiméretek, szóval azért nem olyan egyszerű a helyzet, ahogy te vázolod. Nézz meg egy P3-as procit, milyen borda meg venti volt rajtuk. A hőtermelés nőtt a teljesítménynövekedéssel együtt, igaz, nem egyenes arányban, de nőtt.

Ja, azt hozzá tenném, hogy ha nem tudsz normálisan fogalmazni, akkor ne nekem "istenem"-ezzél, hanem magadnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) Egzee válasza tibz03 (#45) üzenetére


Egzee
őstag

LOL! A gépek fogyasztása majdnem annyi mint rég. Most sem kell 300W-os MINŐSÉGI tápnál jobb, de gondolom azért írják rá a dobozra, hogy 450W, mert van akinek fos Mercury meg LC-Powa tápja van és azok nem tudnak csak 300W-ot! Érted? A bordaméretek ok, de azt pofáztam, hogy pont annyival lesz mindig nagyobb vagy fejlesztett hőleadási képességekkel rendelkező a borda, amennyivel többet fognak enni az alkatrészek. Ezt mondtam. Nem kellene a stocknál nagyobb hűtő sem, ha nem szeretnének az emberek tuningolni...

[ Szerkesztve ]

(#47) tibz03 válasza Egzee (#46) üzenetére


tibz03
őstag

"LOL"? Mi ezen a "LOL"? Komolyan kérdezem...

A gépek fogyasztása tényleg nem nőtt sokat, de nőtt. Itt van egy P3-as gép, ami már kb. 8 éve üzemel egy 230W-os Acorp (tehát gagyi) táppal, ami 12V-os ágon kb. 70W-ot tud. A mai átlag gépek 12V-os ágon 150-200W-ot eszegetnek.
A P3 procin lévő stock cooler egy kb. 2 cm magas alumínium bordából és egy kb. 5 cm-es ventiből áll (örömmel lefotózom neked, ha akarod). Kíváncsi lennék, hogy rá mernéd-e eszkábálni ezt a CPU-hűtőt az AMD-dre. :D Pedig a P3-at szépen viszi, ráadásul elég alacsony hőfokon.

"Most sem kell 300W-os MINŐSÉGI tápnál jobb, de gondolom azért írják rá a dobozra, hogy 450W, mert van akinek fos Mercury meg LC-Powa tápja van és azok nem tudnak csak 300W-ot! Érted?" - Én értem, de te miből szűrted le azt, hogy nem értem? :D

Na, vita befejezve részemről, csak azért gondolkozz már el azon, hogy miért "istenem"-ezel meg "LOL"-ozol itt, mikor te írtál hülyeséget. (Persze tudom én, hogy véletlenül írtál 450W-ot, azért hívtam fel a figyelmedet rá, csak érdekes volt az ez utáni reakciód. :U ) :R

(#48) Chaser válasza Egzee (#16) üzenetére


Chaser
titán

Meg egy szoba ventillátorral ami a vga-ra fújja a hüsit:D

szerk: #47 Recon: Csak egy kis megjegyzés. Napokban mértem le egy p3-as tua konfigot és egy E5200-es konfigot, mind2 igp-s.
Tua cerka+2x512MB ram+SiS chipset+hdd+odd idle 58-60W
E5200+2x1GB ram+g31 chipset+hdd+optika idle 58-60W..a proc itt alul van feszelve

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Egzee válasza tibz03 (#47) üzenetére


Egzee
őstag

Ma is összedobok neked olyan gépet ami annyit eszik... -.- és az mégsem P3 lesz... Persze, hogy nőtt valamivel a fogyasztás de ez kb olyan mint összehasonlítani egy trabantot meg egy új kocsit...

(#50) #31757056


#31757056
törölt tag

Lehet már valahonnét rendelni az L2 pro-t vajon? Már guglizgatok, de szívesen fogadnék kész találatokat is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.