Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) davenport


davenport
aktív tag

Új, vagy használt, sok ismerősöm kérdezgeti ezt mostanában, mert látják azt, hogy mostanában elég sok gépet szereztem be..
- A szüleim neteznek, és skype-n csevegnek, minimál szövegszerkesztés mellett. Kis gépet szerettek volna, aminek még látják a kijelzőjét. Nekik találtam két Dell D400-at (Pentium M, 1.5 giga rammal, 12 collos 1024X768-as kijelzővel, 40-60 gb vinyóval tavaly kijött 25.000 forintból darabja). Szeretik, és annyira nem rossz gépek., egy év használat után bírják is.
- Részemről egy Inspiron 6000 került cserére. Amikor 2006 elején megvettem, nem hittem volna, hogy eddig bírja. Vinyót cseréltem benne, igaz amit kiszereltem még tökéletesen működött, de nem szerettem volna, hogy megálljon, kapott memóriabővítést az évek során. Nem játszom, netezésre, szövegszerkesztésre, minimális táblázatkezelésre kellett gép, így vettem egy használt Dell D630-at. Mondjuk legyen 50.000,- és ebben már egy új utángyártott kilenc cellás aksi is van. (Core 2 Duo, 4 giga ram, 320 gb vinyó)
- A barátnőm szintén egy kis gépet szeretett volna, itt becsúszott egy szép D430-as (12 collos, dokkoló, 2 giga ram). Ez 35.000,- Ft volt, és igen, tisztában vagyok azzal, hogy az 1,8 pata ZIF nem a legjobb dolog, de ennyiért belefér még akár egy ssd is a készülékbe.

Számoljuk a 4 gépet kb. 135.000,- forintért, azaz egy új alsó-középkategóriás gép áráért, minimális kompromisszummal (a gépeket nem hordozni vették, a webkamera nem szempont, és nem tárolnak 20 tera adatot). Bekapcsolják, netet böngésznek, leveleznek, Skype-n beszélnek, képeket töltenek fel. Ha mégis cipelnék őket, akkor utángyártott aksit rendelek hozzájuk a neten 5-7.000 forintért, és a gyári új készülékre sem adnak az aksira 1 évnél több jótállást. Filmeket TV-n nézünk, oda sem kell az extrém teljesítmény.
Nincsen vállalkozásom, nem tudom leírni, vagy elszámolni, nem játszom, húzom, hajtom őket. A munkám sem igényel extrém teljesítményt. Ugyanakkor 4 új gépet kigazdálkodni, vagy hitelre megvenni majd félmillió forint lett volna ezt kicsit soknak tartom.

No money, no honey.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.