Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Ha nem titok akkor mennyibe került ez gép mire rendbe tetted?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) kacsyx válasza sutszi (#1) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ezt kerestem én is a szövegben, mivel van egy olyan gyanúm, nem lett azért így olyan olcsó. Legalábbis mikor már EliteBookokat meg ThinkPadokat dobálnak boldog-boldogtalan után.

(#3) sutszi válasza kacsyx (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Igen. Ezért kérdeztem rá...Kicsit túlzás, hogy dobálják...de elég jó áron lehet korrekt gépet venni...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4) Misi1979


Misi1979
őstag

+1 az elitebook-nak, ha már használt gépekről van szó, 55k körül egy ilyen kis szépség kapható: link vagy 85k körül 8530p is kapható erős c2d és vga-val.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#5) KendiAdam


KendiAdam
csendes tag

Jó cikk, köszönjük! :R

Én most adtam el a T4300-al szerelt ASUS-omat, 4GB ddr2.vel, 320GB hdd-val, gyönyörű állapotban 50 ezerért. A vevőt szinte sokkolta, hogy milyen szép állapotban volt, mint új korában. Nagyon remélem, hogy ennél olcsóbban sikerült a cikkírónak összehozni, különben kiderül, hogy áron alul kínáltam a gépet, aminek egyetlen "hibája", hogy 3 éves volt, ami persze nem látszott rajta. :)

(#6) davenport


davenport
aktív tag

Új, vagy használt, sok ismerősöm kérdezgeti ezt mostanában, mert látják azt, hogy mostanában elég sok gépet szereztem be..
- A szüleim neteznek, és skype-n csevegnek, minimál szövegszerkesztés mellett. Kis gépet szerettek volna, aminek még látják a kijelzőjét. Nekik találtam két Dell D400-at (Pentium M, 1.5 giga rammal, 12 collos 1024X768-as kijelzővel, 40-60 gb vinyóval tavaly kijött 25.000 forintból darabja). Szeretik, és annyira nem rossz gépek., egy év használat után bírják is.
- Részemről egy Inspiron 6000 került cserére. Amikor 2006 elején megvettem, nem hittem volna, hogy eddig bírja. Vinyót cseréltem benne, igaz amit kiszereltem még tökéletesen működött, de nem szerettem volna, hogy megálljon, kapott memóriabővítést az évek során. Nem játszom, netezésre, szövegszerkesztésre, minimális táblázatkezelésre kellett gép, így vettem egy használt Dell D630-at. Mondjuk legyen 50.000,- és ebben már egy új utángyártott kilenc cellás aksi is van. (Core 2 Duo, 4 giga ram, 320 gb vinyó)
- A barátnőm szintén egy kis gépet szeretett volna, itt becsúszott egy szép D430-as (12 collos, dokkoló, 2 giga ram). Ez 35.000,- Ft volt, és igen, tisztában vagyok azzal, hogy az 1,8 pata ZIF nem a legjobb dolog, de ennyiért belefér még akár egy ssd is a készülékbe.

Számoljuk a 4 gépet kb. 135.000,- forintért, azaz egy új alsó-középkategóriás gép áráért, minimális kompromisszummal (a gépeket nem hordozni vették, a webkamera nem szempont, és nem tárolnak 20 tera adatot). Bekapcsolják, netet böngésznek, leveleznek, Skype-n beszélnek, képeket töltenek fel. Ha mégis cipelnék őket, akkor utángyártott aksit rendelek hozzájuk a neten 5-7.000 forintért, és a gyári új készülékre sem adnak az aksira 1 évnél több jótállást. Filmeket TV-n nézünk, oda sem kell az extrém teljesítmény.
Nincsen vállalkozásom, nem tudom leírni, vagy elszámolni, nem játszom, húzom, hajtom őket. A munkám sem igényel extrém teljesítményt. Ugyanakkor 4 új gépet kigazdálkodni, vagy hitelre megvenni majd félmillió forint lett volna ezt kicsit soknak tartom.

No money, no honey.

(#7) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem nagyon szerencsétlen ez a cím a cikkhez.

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Most 65000-ért hirdetem, tehát nyilván ennél kevesebbe került összességében.
#Misi1979: nem rossz az az elitebook sem, de nekem hiányoznának róla a home end stb billentyűk.
A címválasztással kapcsolatban: én nem érzem rossznak. Nálam tényleg ez volt a kérdés, és végül a használt mellett döntöttem. Persze lehet más megközelítésre számítottál. Az új laptopra legalább van garancia, és jó esetben tényleg hibátlan. De ugyanazért a teljesítményért nem feltétlenül éri meg dupla árat kiadni. (100e-es kategória ami nálam még szóba jöhetett volna)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) Tankos5672


Tankos5672
tag

Nem rossz cikk, de szerintem a fólia rá kicsit nőies :D Használd egészséggel.

Nekem dudálsz, kisautó?

(#10) sing1ep1ayer válasza Victoryus (#8) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én meg pont azt érzem, hogy Nálad sosem volt kérdés (vagy sosem volt valódi kérdés), hogy használt gépet kell venned. Azt sem érzem, hogy a bemutató végén le lehetne vonni valamiféle konzekvenciát ezzel kapcsolatban. Arra a feladatra, amire a saját és a rokonság gépeit vásároltad és az alapján, hogy mekkora összeget szántatok rá, szerintem teljesen egyértelmű már eleve, hogy nem kell új gép. Ezért nem találom jónak a címet.

(#11) Khaal


Khaal
őstag

Én is a használt gép mellett teszem le a voksomat, de azért oda kell figyelni nagyon hogy mit vesz meg az ember.

Nemrég vásároltam egy HP 8510p-t a nővérem kisfiának 60 ezerért és az a tapasztalatom hogy minden téren veri a cégnél használt kb kétszer annyit érő Dell Vostro 3500-at.
Jobb a kijelzője (pedig csak a legalapabb 1280x800-as van benne), masszívabb a felépítése, kevésbé melegszik, tovább bírja az akksija és hiába van a dellben i3-as cpu, a hp a core2duoval gördülékenyebben működik. Bónuszként a 8510p-ben van dedikált vga (HD2600), ami meglepő módon a frissebb játékokkal is egész jól megbirkózik. Negatívumként csak a hangos hűtést tudnám megemlíteni.

Számomra óriási csalódás volt a Dell, pedig a Vostro sorozat nem is a portfólió legalja, mégis egy év használat után leharcoltabbnak tűnik mint a közel 5 éves 8510p.

Nem mondom hogy nincsenek az új gépek között jó minőségű, vételre érdemes darabok, de meg kell gondolni hogy ugyanazért a pénzért nem jár-e jobban az ember egy 3-4 éves kisebb teljesítményű de komolyabb felépítésű használt géppel. Persze ott a garancia kérdése, de kérdés hogy megéri-e a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#12) BiP válasza Khaal (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Az nálam is egyértelmű (és nem csak laptopnál, más terméknél is), hogy egy korábbi szériás masszív, profi összeszerelésű, de adott esetben akár paramétereiben lassabbnak tűnő gép (pl. egy üzleti laptop) jobban megéri, mint egy új, de közép-alsókategóriás gép. Árban lehet, hogy ugyanannyi lenne, de időtállóságban, használatban nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#13) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az utolsó mondat úgy látom ki lett moderálva. Azért adom el, mert kapok tartós használatra egyet 'kedvenc' Samsung laptopjaim közül. Kettő meg felesleges, a Samsungot nem adhatom el, és amúgy is közeledik a műszaki... szóval kell a pénz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14) sutszi válasza Victoryus (#8) üzenetére


sutszi
veterán

65K ért? :Y
Annyiért már T400 is van 6 hónap garival... :U
Meredek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) rekid válasza Khaal (#11) üzenetére


rekid
addikt

Az bizony egy igen jó széria volt :) 14 colos verzióját (6910p) használtam egy jó darabig mielőtt a mostani lett, a baráti társaságban mai napig van 8510p és 8710w is :) És szeretik. :) Főleg 8710 nél az 1920 x 1200-as felbontást :D Manapság ilyen nincs :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#16) BiP válasza rekid (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Céges gép 8530w. Én is az 1920x1080-as felbontást szeretem benne a legjobban. Amúgy nem kényelmes, mert hamar lemerül, és a töltője is bazi nehéz, meg maga a laptop is, viszont legtöbbször úgyis dokkolón van.
Otthon meg dell D630, ugyanúgy core2-vel (2.x ghz), viszont baromi kompakt, 14", könnyű, az akksija 4órát bír. (webcam sajna nincs rajta) 1-2 hete nézegettem, olyan 50 körül árulnak ilyesmi gépet, és átlagos felhasználásra - főleg, aki használtban gondolkodik - szerintem elegendő, és felesleges is akár 100ig elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Victoryus válasza sutszi (#14) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jofogason 75-ért is elmegy:) A t400 ronda. Annak is sok változata van, ami az enyémmel egy súlycsoport az nincs olcsòbban.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) cucka válasza Victoryus (#17) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem a T400 egyik változata sincs egy súlycsoportban ezzel a Gigabyte géppel.
Az meg lehet, hogy nálad szubjektíven egy i3-as proci nem érződik gyorsabbnak ennél a T4400-nál, de azt is érdemes mellétenni, hogy egy modern gép, i3-as procival és 4800 mAh-s akksival nem 3 órát fog drót nélkül menni, hanem minimum a dupláját.

(#19) sing1ep1ayer válasza cucka (#18) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Megkockáztatom hogy a T400 még az itt emlegetett HP gépeket is körbe veri, nemhogy egy Gigabyte-ot. Nekem legalábbis volt szerencsém HP 8710W-hez és bár egyáltalán nem rossz gép, de minőségben akkor is csak kullog a T400 után.

(#20) Tikakukac


Tikakukac
titán

65 guriga? Az nem semmi. Hát annyiból azért elég durva gépeket lehet venni, amik azért igencsak kifújják az orrát ennek. Ha használt, akkor üzleti, konzumer géppel nem érdemes bohóckodni, pláne, ha tényleg még macera is van velük. Ez így bizony elég érdekes üzlet volt :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszönöm, hogy megemlítettél :R
Ugye azt a repedezett rózsaszín gap-pad-ot a notrhbridge-en kicserélted?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) Tim82 válasza cucka (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a T400 egyik változata sincs egy súlycsoportban ezzel a Gigabyte géppel.

Nagyjából egy generáció, de alapból jóval erősebb processzorral (P8400 és attól felfelé), már DDR3-mal és akár kapcsolható, dedikált VGA-val is (Intel 4500MHD + Radeon HD3470). Valamint kisebb, könnyebb, mint a 15,4" notik. A nyilvánvaló különbségekről (mint business és konzumer gépek) nem is beszélve.

Ezzel nem a Gigabyte notit akarom leszólni, csak nem világos számomra, hogy Te hogyan értelmezed a súlycsoport-relációt. Árban használtan a csúcs T400-at olyan 75k-ért lehet beszerezni (nagyobb felbontás, dedikált VGA). Ami a T400 hátránya, hogy nincsen eSATA portja, se DVI/HDMI kimenete, ha ezek szempontok valakinek. (Az előbbit lehet orvosolni bővítőkártyával.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) MC Pite válasza sing1ep1ayer (#10) üzenetére


MC Pite
veterán

+1
A miért vettem inkább használtat vagy valami ilyesmi sokkal találóbb lenne.
Ez annyira dilemma mint amikor 'pártatlanul' felvezetek valamit asszonynak pro és kontra - ergo megmagyarázom miért kell megvenni azt a cuccot :DDD

Egyébként 99%ban használt mellett teszem le a voksomat, de bő egy éve (mikor a Brazosnak nem volt ellenfele) 100ért egy Thinkpad szubnotin nem gondolkodtam sokat... Felbontás és billentyűzet mint a 14-15ösökön, de még egy kézzel odébb rakható, könnyen szállítható. A minőség meg a pöcökegér meg a matt kijelző meg az 5-6 órás üzemidő fényében nem bántam meg.

Persze hogy a 65K környékén kell keresgélni, akkor is egy hasonló vasat vennék/vettem volna, mert a belépő notikkal és társaival... khm... röviden: hanyagolós.

Mellesleg sose értettem laptopoknál ezt a proci erő hajkurászást: Az esetek 90%ában esélye nincs a procinak kifutnia magát, mert ha éppen nem is a tetű lassú vinyóra kell várnia, a hűtés nem birkózik meg a vágtázó proci által generált hővel. Például a korábbi D830asaink az általam preferált alacsony feszültségű proc+gyorsabb hdd helyett sima hdd+erős proci felállásban érkeztek (2,4ghz 2 mag vagy 2,5ghz egy mag, vmi turbó féleség a régi kórókban): Ha elkezdett dolgozni kicsit a CPU, 5 perc után 700Mhzre szedte vissza magát a hővédelem aktiválódása után.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24) rekid válasza sing1ep1ayer (#19) üzenetére


rekid
addikt

Akármennyire is modanám hogy nem, a roll cage az roll cage... :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#25) rekid válasza BiP (#16) üzenetére


rekid
addikt

A felbontása miatt nem adom el többek közt én sem, na meg azért mert ha letörlöm úgy néz ki mint ha most bontottam volna ki....

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26) Victoryus válasza KillHates (#21) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Természetesen új pasztát tettem mindenhová! Bő 10 fokot jelent a friss paszta ehhez a kövülethez képest.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27) madagascar


madagascar
csendes tag

a csajom is egy olyan acer notit használ már 2006 óta. hamarosan gondolkodik a cserében, de az azért durav, hogy alap felszereltséggel, xp 32 bit-tel van és néha van amikor 1,5 éven át csak lecsukja a fedelet, és semmi restart ÉS MEGY!!! :)

Hogy hívják a filmes technika görög Istenét?.. HD-sz! :D

(#28) ceia


ceia
őstag

"Játékra természetesen ezek az integrált Inteles szutykok nem alkalmasak." Azok a "szutykok" nem is játékra lettek kitalálva. :U

        it's more fun to compute

(#29) gabyka


gabyka
aktív tag

Azért ez itt:

...elég riasztóan néz ki... :U

(#30) tvamos


tvamos
nagyúr

Tetszett a cikk, kellemes olvasmány volt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31) Victoryus válasza gabyka (#29) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezért nem megy a GTA full hd-ben :D Viccet félretéve nincs kifúrva a gpu, az a csavar foglalat feljebb van, abba megy bele a burkolati lap csavarja. Egyébként van még egy Easter Egg amit nem vett észre senki a képeken :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32) bul07


bul07
nagyúr

Érdekes ez a 65e eladási ár, öcsém Asus A54H gépet (B950(2M Cache, 2.10 GHz), HDD 500GB, RAM 4GB DDR3, Radeon 6470M(1GB) 85e Ft-ért vett, 8hónaposan , remélem azért találsz egy palimadarat aki elviszi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33) Victoryus válasza bul07 (#32) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Beáraztattam. Ennyit simán megér. 2.5 éves. Vadonat új aksi van benne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#34) Tikakukac válasza Victoryus (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Már csak az a kérdés, hogy a piac vagy egy adott személy árazta be. Utóbbi azért néha nagyon vicces dolgokat szokott kiadni. Az akksi meg ha utángyártott akkor bagópénz, minőségre meg olyan, amilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) kacsyx válasza Victoryus (#8) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A 8530p-n egészen biztosan van Home és End billentyű mivel rendszeresen használom ezeket a gombokat én is :K

(#38) Victoryus válasza kacsyx (#35) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Amit linkelt a fórumtárs, azon 2530p-van! Arról beszéltem!
#Tikakukac, sutszi: Nektek nem tök mindegy mennyiért adom el? Nem a ti zsebetekre megy. Vagy álljátok a műszakimat? Szerintem :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#39) dqdb válasza Victoryus (#38) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azon is van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40) kacsyx válasza Victoryus (#38) üzenetére


kacsyx
aktív tag

2530p

Már semmi akadály nincs, hogy átpártolj :)

(#41) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a cikket, teszik :R
Játszani ott az X-box, vagy az asztali gép :)
Kinek mire kell a notebook?
Ha megkímélt állapotú és még van rá gari, akkor a használt is jó.
A tudás, méret, és persze az ár a fontos :)

Dave666

(#42) sutszi válasza Victoryus (#38) üzenetére


sutszi
veterán

Ha megnézed én egyszer leírtam és befejeztem...pedig tudtam volna még írni.

Ezért a gépért brutálisan sok. Ha valaki megveszi felőlem tegye...viszont az valószínűleg híján van a józan észnek. De az is aki ezt a gépet beárazta.

Nincs mit ezt ragozni...Nézd meg ennyiért milyen Thinkpad vagy Elitebook van a piacon.

Sok sikert az eladáshoz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43) Tikakukac válasza Victoryus (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem mindegy. Vagyis annyira nem, mert előszeretettel veszegetnek ismerős körben is használtan sok hülyeséget, utána meg én szívok, mikor bajuk van. Szóval közvetetten engem is szivatnak a túlárazott konzumer töltelék gépekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) Misi1979 válasza Tikakukac (#43) üzenetére


Misi1979
őstag

Egyik rokonom most karácsonyra a 14 éves fiának vett egy Albacomp p4-es laptopot. Vaterán.

Azért azt, mert azt hitte, magyar gyártmány.

És azért 89ezerért, mert az eladó egy görény volt. 1Ft-ért volt felrakva, az ajándék meg viszonylag sürgős volt, postázás miatt, ezért üzenetben 89ezerben állapodtak meg.

(Győr-> Miskolc)

Nemrég voltam náluk, büszkén mutatta a nénike, hogy mit vett.

Nem rontottam el az örömét..

P4, 512mb, 40gb, combo drive, fincsi 89e Ft-ért, 20 perces akkuval.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Atya ég, használt consumer vackot venni, és még költeni is rá... :DDD
Ahogy fölöttem írták, gyakran apróért dobálják a 2-3 évet használt ex-céges business-class gépeket... és azokra még költened sem kellene.
Arra meg, hogy rondák: nem, nem azok, csak a fölöslegesen túldizájnolt ipari hulladékhoz vagytok szoktatva, és nem veszitek észre, hogy a célszerűség maga a szépség.
Persze mindenki azt használ amit akar, csak számomra mindig furcsa, hogy olyasmit vesznek az emberek, ami még csak nem is minőségi, de cserébe ronda... ;]

(#46) csaszi72 válasza Misi1979 (#44) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Annyit ér amennyiért el tudja adni, mindkét fél elégedett, ööm é bodottág.
Már az is szerencse(szerintem) hogy legalább 20 percet megy, vagy hogy egyáltalán megy.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#47) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Eladtam 60-ért, csak nem itt. A céges gépek annyira megkíméltek, mint a céges autók! Olyat se vennék semmi pénzért! :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48) kacsyx válasza Victoryus (#47) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én cégest vettem anno és még a szaga is új volt :)

(#49) FoxiestFox válasza kacsyx (#48) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szintén. :K

(#50) rekid válasza Victoryus (#47) üzenetére


rekid
addikt

Rendszeresen karban tartom a céges gépem, mert magammal babrálok ki ha "leszarom". Dettó a céges autó. Nem lenne túl szerencsés ha egy éjszakai meló után bivalybaxnádiból trélerrel kellene hazajönni..
Nem lehet általánosítani..

Gyáva népnek nincs hazája!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.