Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Szeretem az ilyet. Lehet ezért kap minden játék manapság 8-10-es értékeléseket, ha jó na nem?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Értem a problémájukat....

Hiába közepes a game, ha az embereknek az 5-s már kuka... uj rendszert kellene kitalálniuk

(#3) Akos96


Akos96
senior tag

Nem ez a lényege a kritikának?

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#4) Kanczy


Kanczy
veterán

Az biztos, hogy kritika szempontjából nálam a 70% alatti játékok a középfos kategóriába tartoznak. Ha tetszik a játék, természetesen jobban utánanézek, de számomra rossz képet mutat már a 7/10 is.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#5) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én megértem a problémájukat.Én a filmekkel vagyok sokszor ugy ,hogy meg sem nézem,ha rossz/5 körüli/ pontot kap.Pedig hány igazán jo film van 6 pontos értékeléssel,sőt Oscar dijas filmek is vannak 8 pontosak.Pedig azt hinné az ember,hogy ami Oscart kap az egy igazán jo film,és a maximális pontozással értékelik.
Én nem igy van...

(#6) Ted_Beneky válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Tök ugyanígy vagyok én is vele. Egy időben mindig figyeltem az imdb értékelést és 6 alatt meg sem néztem a filmet. Később rájöttem, hogy kár volt egy-kettőt kihagyni.
A konkrét játék meg nálam 8/10

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7) GAbre


GAbre
veterán

Hát sztem is finoman fogalmazva elbaszták!
Én még a bugos 1et is jobban szerettem,mint ezt!
Az 5-6/10es értékelés teljességgel jogos!
A legnagyobb hibája ez a végletekig leegyszerűsített kezelőfelület!Sztem!

Avatar

(#8) LordX válasza Silentfrog (#5) üzenetére


LordX
veterán

Hát, számomra az Oszkár-díj egyáltalán nem jelenti, hogy jó film, lásd Titanic. 1x nézhető, vödörrel a tévé alatt, hogy legyem mibe gyűjteni a nyálat.

(#9) wednesday


wednesday
őstag

Pedig a 7/10 (70%) az egy erős közepes játék. Se nem kiemelkedő se, nem rossz. Ez testesíti meg az átlagot. A 8/10 meg már kategóriájában kiemelkedik az átlagból sok jó tulajdonsága mellett néhány hiányosság.

Az igaz, hogy a mai értékelések rendesen el vannak bénázva. 9/10-est értékelést rendszeresen olyan játékok kapnak, amik max 7-est érdemelnének.

(#10) Brutális eb


Brutális eb
addikt

+1 (#5) Silentfrog

Egyébként teszek a kritikákra.Kipróbálom ha van rá lehetőség és eldöntöm milyen.
Manapság már semmi értelme a kritikáknak ugyanis mindenki "rézandris" manapság az internet korában.
Régen 1-1 nagyobb újságnak,híróldalnak lehetett hinni valóban szakértők dolgoztak náluk.
Mostanában meg olyan gyenge a szinvonal még a nevesebb médiáknál is,hogy inkáb nem olvasom mert ökölbe szorúl a kezem a tehetetlen dühtől.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#11) Arel


Arel
csendes tag

Csak egy apró vélemény.... :)

Szép - meg jó a pontozásos rendszer, meg jó, hogy csinálnak teszteket, mert megismerjük nagyjából a játékot/filmet/akármit.

De miért gondoljuk - gondoljátok, hogy más véleménye egy erősen szubjektiv megitélésű dologról pont ugyanaz lesz, mint amit Te/Én/Mi gondolnánk arról?
Magyarul: miért kell elfogadni egy véleményt, és akár meg sem nézni egy filmet/játékot bármit, csak azért, mert valaki "lepontozza"?

Hiszen pont olyan világban élünk, amikor szinte minden pénz körül forog: miért elképzelhetetlen, hogy egy - egy jó kritikáért kemény összegek cserélnek gazdát - vagy épp ellenkezőleg: ha nincs pénz, akkor elképzelhető egy "véletlen" rossz kritika is, nem?

Ha érdekel a témája dolognak, én akkor is megnézem - kipróbálom, és majd én magamnak eldöntöm, hogy tetszik- nem tetszik.

(#12) Arel válasza Brutális eb (#10) üzenetére


Arel
csendes tag

"Egyébként teszek a kritikákra.Kipróbálom ha van rá lehetőség és eldöntöm milyen"

Aszolute egyetértek. Ave :R :R :R

(#13) huskydog17 válasza Brutális eb (#10) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hatalmas +1!

Manapság a kritikák nagyon ritkán tükrözik egy film vagy játék minőségét! Azok alapján sosem szabad besorolni az adott produktumot!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14) Gothmog válasza Brutális eb (#10) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Mostanában meg olyan gyenge a szinvonal még a nevesebb médiáknál is,hogy inkáb nem olvasom mert ökölbe szorúl a kezem a tehetetlen dühtől.

+1. Szerintem is béka segge alatt van a színvonal. Ott csücsül jó mélyen, pontosan a helyesírási készséged tőszomszédságában...

Endure. In enduring, grow strong.

(#15) Silentfrog válasza LordX (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Képzeld el mit érezhet az a mozigépész akinek 23X kellett végignézni!
Én ismerek ilyen embert! :DDD

(#16) MrSummer


MrSummer
aktív tag

ja de a játék tényleg átlag alatti.....)

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#17) Fairplays válasza Arel (#11) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Ezzel èn is így vagyok, jól beszèlsz!

(#18) GAbre válasza MrSummer (#16) üzenetére


GAbre
veterán

Az 1el játszottál te?
Vagy mire érted az átlag alattit?

Avatar

(#19) raziel01


raziel01
veterán

Nekem bejött a játék bár vannak idegesítő dolgok.
Egyébként 1.2 -es patch nélkül gáz.
85/100

(#20) banhammer


banhammer
veterán

Érdekes, hogy a fejlesztők kezdenek óbégatni a rossz kritikák után.
Mintha a szakács baszná le a kritikust, hogy rossz az ízérzéke.

Nevetséges...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) GAbre válasza banhammer (#20) üzenetére


GAbre
veterán

:C

Avatar

(#22) proci985 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, ez a csúszás a pontozás filmeknél eléggé zavaró.

anno xpress fórumon volt nagyon jellemző, hogy szöveges leírás lehúzta a filmet, kb dagályos volt jó pillanatokkal, aztán adott rá 4/5 pontot. vagy itt a filmtopikban, amikor szóban lehúzza a filmet, hogy végigunatkozta a felét, aztán ad rá 8 pontot :F

nekem a következő volt az osztályozásom:
10 pont: az olyanok miatt érte meg feltalálni a mozgóképet. vagy stílusteremtő, vagy legalábbis hibátlan alkotások, amik minden szempontból tökéletesek. az én szememben ilyen a Lang féle Metropolis és Kubrick 2001je. ja igen, és csak olyan film kaphat a szememben ennyit, ami 20 év elteltével se veszít semmit aktualitásából, tehát egy másik generációnak is ugyanolyan érdekes marad.
9 pont: (Közel) tökéletes, vagy filmtörténeti jelentőségű kishibás darabok, amiket bármilyen korosztálynak bátran lehet ajánlani. Az én szememben pl a Brazil, az Elemi Ösztön és az Eden Lake tartozik ide.
8: Erős többszörnézős film, kisebb hibákkal, vagy nagyon jól összerakott darabok, amiknek a sztorijából nem lehetett többet kihozni. Nálam az Alien, a Ghost in the Shell és az Aliens ilyen. Nem feltétel nélkül ajánlható darabok.
7: Gyenge többszörnézős, de még mindig elég erős film. Ide tartoznak az akár több sebből vérző, ugyanakkor még mindig szeretett filmjeim: Akira, Event Horizon, Sympathy for Lady Vengenance,és Alien3SE. Utóbbi a tökéletesen példázza, hogy az esetleges gyengeségeket milyen szépen tudja a hangulat ellensúlyozni, pedig korántsem hibátlan mű.
6: Erős egyszernézős, illetve rétegfilm, amit csak tényleg pár embernek mernék ajánlani, de nekik nagyon. Általában vagy erényekkel rendelkező, de sok sebből vérző, vagy csak simán nagyon fura darabok. Példa az Aachi and Ssipak, a Dead Leaves, a Braindead és az Evil Dead 2. Ja igen, ezek stíluson belül még mindig zseniális alkotásnak minősülnek, kettő polcomon is van, a másik kettőből nem tudok R2es kiadásról. Az egyszernézős pedig nálam azt jelenti, hogy egyszer érdemes megnézni, de többedszeri nézés nem tesz értéket hozzá.
5: Gyenge egyszernézős, illetve erős rétegfilm. Alapvetően még mindig érdemes velük foglalkozni, illetve stíluson belül továbbra is érdekes, bár nem csúcs darabról van szó. Hibájuk akad, de ettől függetlenül bőven van erényük. Ide tartozik jópár minimálköltségvetéses félamatőr film is a szememben pl a Bad Taste és a Dog Soldiers.
4: Picit átlag alatti film, illetve olyan darabok, amiknek akadhat pár erőssége, de a gyengék már elnyomják azokat. Ettől függetlenül lehetnek érdekes/jó pillanataik. Közpesnél picit erősebb rétegfilmek is ide tartoznak szerintem. Nekem a Batman: Dark Knight volt ilyen (iszonyatosan dagályos sztori, viszont volt egy ügyes színész), illetve a Holnapután. Jellemzően az egy színész viszi a hátán a filmet darabok tartoznak ide, illetve a még értékelhető fércművek. Adott esetben még ajánlhatóak.
3: Átlag alatti film, néhány értékelhető tulajdonsággal, stílusért rajongóknak még talán megemlíthető, hogyha van ilyen, ha tényleg nincs mást nézni. Példa legyen pl a Battle Royale 2, vagy a Batman and Robin. Ettől függetlenül kultfilmek még ezek között akadhatnak, avagy amikor már annyira rossz a film, hogy jó.
2: Nagyon gyenge darab, pár értékelhető pillanattal. Alapvetően rossz az egész, de azért még vannak értékelhető pillanatok/ötletek. Legalább pár percnyi. Egyébként felesleges időpocsékolás. A kategóriában ritka, hogy valamit ennyire elszúrjanak. Tokyo Gore Police például. Ezen a kategórián általában már nevetni se nagyon lehet.
1: Időpocsékolás. Kb minden, amit a Troma és az Asylium ad ki. Alapvetően hibás/nem létező sztori, gyenge/nem létező rendezés, gyenge díszlet, katasztrófa színészek, a filmnek még közepes jelenete sincs. Killer kondom (Troma) például, hát az valami egészen extrém volt.
0: Értékelhetetlen. Ez egy félig-meddig speciális kategória, eddig egyetlen film kapott tőlem ennyit, és azért láttam párat: az pedig a Peter Jackson féle King Kong SE -a 200+ perces verzió- volt. Amikor gyakorlatilag három sztorit sikerült egy filmbe begyűrni, amik önállóan külön még működnének is, de együtt az egész kb nézhetetlenné vált. A moziverzió elvileg működhet, olyan 4-5 pontot kaphatna. Imádom a rendező filmjeit, de a megalomániáját féken kéne tudni tartania.

Oscarra: pár hete láttam a Milk of sorrowot, tavalyi oscar jelölt. Nem tudom eldönteni, hogy 10/4 vagy 10/5: Filmként működött, de valami olyan szerencsétlenség volt az egész sztori... primitív film primitív emberek primitív életéről. Jól megcsinálva, szépen bemutatva, de az egész olyan volt, mint egy ismeretterjesztő film. ellenpéldának viszont ott a 2008as Waltz with Bashir (Berlinben nyert is), szintén jelölt és az utóbbi évek talán legjob filmje volt amit láttam. Pedig egy izraeli animációs (!) filmtől, ami a libanoni invázióról szólt, nos... nem hittem volna, hogy úgy jövök ki a filmről, hogy 10/9.

egyetlen baj ezzel az elcsúszott osztályozással, hogy innentől felesleges pontozni. sok embernek tetszik, aztán megy a 10/10, de minimum a 10/8 ha néha ásítozott is, ha meg nem tetszik, akkor lehet 10/1ezni, holott olyan szinten rossz film tényleg nincs sok.

játékoknál egyébként a dolog megint nem újkeletű, bár volt pár újság, ahol tényleg évente osztottak ki 2-5 10/10est. mondjuk olyankor mindig röhögtem, amikor a katasztrofális irányítású, közepes slágerjáték megkapta a 9 pontját, nekem meg a véleményem uninstall volt 20 perc szenvedés után.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) sagesz93


sagesz93
addikt

Én meg nem olvasok teszteket, max akkor ha már én is próbáltam azt amiről szól a teszt. És ilyenkor jön ki az, hogy minden ember más véleményt alkot x dologról. Nem olvastam hsz-eket, De gondolom már elhangzott ez is.

(#24) Zeratul


Zeratul
addikt

A kiadó viselkedése egyszerűen SZÁNALMAS.

(#25) fecg21 válasza Zeratul (#24) üzenetére


fecg21
aktív tag

Szánalmas, de valamilyen szinten érthető, mert a játékokat értékelő újságok, weboldalak azért elég rendesen tudják generálni az eladásokat-vagy éppen negatív irányba befolyásolni azt. Nem egy olyan játék van amire én nem adtam volna még 70%-ot se, de az adott weblap, újság mégis többet adott rá. Ezért kellene minden játékhoz-a megjelenés előtt 1-2 hónappal kiadni egy demót.

(#26) h-yle


h-yle
addikt

Eddig is köztudott volt, hogy az a bizonyos 10es pontozási rendszer valójában 5-ös. Tehát legszarabb 5-6 pont a 0-1-nek feleltethető meg egy valós 5-ös listán. Az első 5 pont csak azért van, hogy nagyobbnak tűnjenek a számok. Én is ugyan ezt csinálom, amikor mondjuk ki kell értékelni egy médiaajánlatot a munkahelyemen...

Egyébként meg hülye a TopWare, ha nem ragad meg minden lehetőséget arra, hogy promózza a termékeit. Oldalakat/magazinokat kizárni, egy ilyen "kis" cégnek önygyilkosság.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#27) elithun válasza banhammer (#20) üzenetére


elithun
őstag

+1.
Hasonlóan vélekedünk. :K

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#28) julius666 válasza proci985 (#22) üzenetére


julius666
addikt

Hasonló az én értékrendszerem is, szóval +1
Én is nevetségesnek tartom amit sok helyen művelnek. Amúgy az a vicc, hogy sokan szidják az IMDb-t de ott pont hogy relative egész normális értékeket látni. Még ha valóban sok értékelés szubjektív szempontból vitatható is.

(#29) Rexdemon válasza Arel (#12) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Én inkább hiszek a saját szememnek, mint valami bértollnoknak, aki arra/azért ad magas pontszámot, mert kap egy "kis" jutalmat, némelyik játék pedig csak azért nem kap magas értékelést, mert a készítők nem "kenik meg" a kritikák íróit. (itt nem feltétlenül pénzről beszélek)
Imdb-vel meg jártam úgy,hogy nem, egy, az ott istenített filmet nézve csak hüledeztem/unatkoztam/felháborodtam, hogy "WTF?!" és még én éreztem magam kellemetlenül,hogy nekem mi bajom van,h nem tetszik... Saját magadnak higgy, pl a roppant bosszantó hibákkal rendelkező, korszerűtlen grafikájú Alpha Protocolt kétszer is kijátszottam :)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#30) proci985 válasza julius666 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

imdb egyébként nem olyan rossz, rétegfilmekre mai napig remekül működik. blockbustereknél néha hatalmas a hype, szóval azoknál vannak anomáliák. meg adott esetben lehet nézni az életkorra való bontást, néha sokat tud árnyalni a képen:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) HaaS


HaaS
addikt

A játék viszont egyelőre jónak néz ki... lesz topikja? Játszik vele vki?

szerk: már a TW2-re gondolok... nem találtam a topikját.

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#32) GypsFulvus2 válasza proci985 (#22) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Remek rendszer! :R Én sosem dolgoztam ki ilyen részletesen a magamét, de ha a 2001 Űrodüsszeiát 10-re, és a Brazil-t 9-re értékeled, akkor úgy tűnik megegyezik az ízlésünk is.

A TW2-t ebben a redszerben kb 6-ra tenném - hogy on is legyek.

Haas: Tök fura, hogy nálunk még egyáltalán nem kapható. Csak virágbolti verziót tudtam kipróbálni eddig, de az nem rossz. Meg fogom venni, amint olyan 6-7k Ft körül, vagy alatta kapható lesz itthon, vagy hasonló összegért a GOG-on. Nekem nagyjából ennyit ér meg. Egy csomó problémás részt kijavítottak a játékmenetben az előző részhez képest. A világot így sem váltja meg, de számomra kifejezetten szórakoztatató. (a főhős megmaradt seggfejnek, de a szinkronja gyengébb :( ) Másod vonalbeli, kis költségvetéssel készített, de azért jó játék, különösebb mélységek nélkül. Kb így tudom összefoglalani. Lehet hogy igénytelen vagyok, de én az első részt is végigvittem kétszer, szóval nekem jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#33) GypsFulvus2 válasza proci985 (#22) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ja tényleg, a Kin-Dza-Dza -t ismered? Kíváncsi lennék hogy értékeled... :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#34) HaaS válasza GypsFulvus2 (#32) üzenetére


HaaS
addikt

Hehh, én mikor megláttam egy szál lepedőben, klabbal a kezében a főhőst, egyből szimpatikus lett, aztán belenéztem vmi videóba jutyúbon, valami cenzúrázott rész volt, szétröhögtem magam rajta, megvettem azonmód... (más játékban ilyenek szvsz bennmaradnak, de hát ez van, a Planet Alcatraznak is az eredetije lenne a legjobb, az angol warez verzió király, a megvett, na az meg életlen, kiszedtek belőle dolgokat, ami a hangulathoz erősen kellett...)

Egy pillantást azért vetettem egy első résszel való összehasonlításra, azt írták sooookkal jobb, mint az egy... az meg nem volt vészes a utolsó peccsel. Szóval kíváncsivá tettek.
(7,5k HUF volt kábé.)

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#35) HaaS válasza HaaS (#34) üzenetére


HaaS
addikt

Ja, meg a feléért visszaveszik:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#36) GypsFulvus2 válasza HaaS (#35) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

holhol?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#37) HaaS válasza GypsFulvus2 (#36) üzenetére


HaaS
addikt

Csak egy helyet tudok, ahol visszafizetnek, a greenmangaming-et. Mivel külön letöltőprogramja van (Capsule), asszem téged nem érdekel sajnos:N.

szerk: Na mögyök röhögni... vicces játéknak tűnik így elsőre:)!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#38) GypsFulvus2 válasza HaaS (#37) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát ja, majd kivárom. Én már csak ilyen paranoid maradi seggfej maradok. :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#39) HaaS válasza GypsFulvus2 (#38) üzenetére


HaaS
addikt

Én is paranoid maradi seggfej vagyok, de a gmg-t támogatom. Nem fáj az az extra 20 mega a kapszulának... úgyis akkor csinál bármit, ha én is akarom.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#40) GypsFulvus2 válasza HaaS (#39) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor én még maradibb és még seggfejebb vagyok. :D Ha a GOG meg tudja oldani mindenféle kapszula nélkül, akkor oldják meg ők is.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41) HaaS válasza GypsFulvus2 (#40) üzenetére


HaaS
addikt

A visszavásárlást?

Álljunk meg, ez ég és föld. A gog bekaphatja, hogy újabban pénzt kér azért, ami addig abandonware volt (tudom, nem jogi fogalom), és azokra hajt, akiknek újjászületett a lelkiismeretük. Ott a jó régi játékoknak már rég a nagy internetes "közösben" kéne lenniük, nem pénzt kérni értük. (Pölö MoM.)

Szóval ne hasonlítsunk össze egy teljesen új felfogású játékkereskedelmet a lejmolással, mert paprikás lesz a hangulatom. Ha a kapszula kell hozzá, hogy ez az elv működjön, én benne vagyok. Megjegyzem, másképp el sem tudom képzelni.

Én is jópár játékot vettem a gogról, vannak jó akciók is, nem bántom őket, csak ez az összehasonlítás nekem "kicsit" erős...

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#42) GypsFulvus2 válasza HaaS (#41) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

No várjá' csak. Abandonware? Csak a Betrayal of Krondor az amit le tudtam húzni ingyér is máshonnan. A többi cucc amit árulnak, azok tudtomal nem elhagyottak.
Én nem akarok senkit összahasonlítgatni. De mi van, ha ha ez greenman becsődöl? A kapszula akkor mit csinál? Mert a GOG ról exe file-t töltök, és lexarhatom, ha a lengyel tesók üzleti modellje 10 év mulva nem bizonyul életképesnek. Míg mondjuk a Gőz ebből a szempontból inkább Gáz... És a greenman?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#43) HaaS válasza GypsFulvus2 (#42) üzenetére


HaaS
addikt

A Master of Magic is az volt... most nem fogom végignyálazni a kínálatukat, no meg így utólag nehéz is. A MoM szívügyem, az biztos. Ráadásul amit műveltek vele, az röhej, és a 2.0-ás jobb, mint az 1.31, amit árulnak. Csak ugye, a másik verziót már a közösség termelte ki. A Betrayal is abandon volt, nem csodálom.

Mi van ha a sztím bedől? (A csődöt nem írom, mert röhejes lenne, annyi juh van.) Az egy lószar a gmg-hez képest. Amit oda befizetsz, arra keresztet vehetsz. A gmg a használt digitális játékkereskedelem. Forradalom.
Ráadásul el is fogadtatja a sztím, hogy semmilyen garanciát nem vállal semmire, gratulálok. Orbitális pofánverés lenne, ha új néven újrakezdenék... megtehetnék. Csak hát megy a szekér, mert az emberek.... áhh, hagyjuk.

szerk: ...pont ezért támogatom őket, mert értelme van annak, amit csinálnak... és minél többen támogatjuk, annál jobb. Persze a kiadóknak rohadtul nem érdekük, hogy forogjanak a kódok, vegyék csak meg a játékot, jó sokszor...

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#44) GypsFulvus2 válasza HaaS (#43) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jó. Akkor most ketten találtunk kettő címet a kéjleány sokból. Ettől még nem temetem őket. Meg a 2.0 verzió számon kérése, az kb olyan, mintha a CD galaxison kérném számon, hogy a Gothic 3-at nem a comunnity patch-el árulják. A Gőz berohadása/új néven újrakezdése meg... hát azon én is kéjes sikolyokat hallatnék... ;] Akkor lehetne okoskodni, hogy a liberalizált kapitalista piac előnyei így meg úgy... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#45) HaaS válasza GypsFulvus2 (#44) üzenetére


HaaS
addikt

Nem, mind a ketten tudunk rávágni azonnal egyet. És biztosan van még rengeteg, de engem nem érdekel. Csak ne várjuk el ugyanazt, egyrészt mert ez is _friss_ játék, nem pedig évtizedes abandonver-nemabandonver cucc, másrészt mert a működéséhez kell a launcher, ellentétben az általam ismert többivel.

szerk: te is első naptól gog tag vagy? Mert akkor biztos volt még néhány "na ezt is, f@sz@" kiszólásod, ahogy kaptad az íméleket, meg nézted a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#46) HaaS válasza GypsFulvus2 (#42) üzenetére


HaaS
addikt

"A többi cucc amit árulnak, azok tudtomal nem elhagyottak."

Hát szerintem ez fogalomzavar. Amit nem árulnak sehol, az az abandonware. Onnantól, hogy a gog vagy bárki már újramelegítve polcra teszi, mindenhol le lehet húzni a rolót.
Egyetlen játék sem abandonware, amelyiknek az "árusítási joga" él. Az hogy a Betrayalt leszedted máshonnan, miközben árulta a gog, az már warez. Az abandonware töltögetés is az lenne, csak az nem zavar senkit.
Sok helyről, főleg nagy abandon oldalakról tűntek el játékok emiatt. A kisebbek élnek, naná, valszeg "úgymaradtak".

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.