Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52588800


#52588800
törölt tag

Pár dolcsi miatt még megéri nekik az 500GB változat fenntartása :F

(#2) mike1334


mike1334
veterán

Mondjuk nem tudom, hogy lehetne visszaszorítani a warezt ezzel. A jövőbelit meg lehet akadályozni, ha igaz a pletyka...de a kiadott több tízmillió konzolt annyira már nem érinti ez a lépés...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#3) AxBattler válasza #52588800 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Aki negyedévente végigtol 1-1 exkluzívat, közben max. casualozik (kocagémer), illetve aki cserélné a háttértárat nagyobbra (2TB), vagy gyorsabbra (SSD), annak jó választás... de egy Pro még jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az ez előtti szériában már csavar sincs szinte, ebben vajon lesz és szét lehet szedni roncsolás nélkül ha ki kell takarítani?

(#5) oriic válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezzel szerintem meg kell várnunk az első teardown videókat.

Live-Die-Respawn

(#6) #52588800 válasza AxBattler (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

Kocagémerként nézve

500GB HDD - 41 euró
1TB HDD - 48 euró

Ezért mondom, megemberelhetné magát a Sony, és az 500GB gép áráért adhatná az 1TB gépet.

(#7) hajbel válasza #52588800 (#6) üzenetére


hajbel
addikt

Itt angliában 40 fonttal drágább az 1 terás mint az 500 gigás Slim. 55 font egy 1 terás SSHD 5 év garanciával. Én inkább azt kérdezném, hogy kinek éri meg spórolni 15 fontot, hogy gagyi 5400 rpm HDD-vel bohóckodjon. Ráadásul még marad is egy 500 gigás vinyód adattárolásra? Az 1 gigás létjogosultsága megkérdőjelezhető.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8) mike1334 válasza hajbel (#7) üzenetére


mike1334
veterán

Ez alapján a példa alapján 55 fontot "spórol" az, aki nem vesz 1 terás SSHD-t.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9) AxBattler válasza #52588800 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Itthon kb. 10k HUF-al olcsóbb az 500GB-os modell.
10k HUF körül veszek apróról 1TB-os SSHD-t, vagy 750GB-os WD Black-et.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) hajbel válasza mike1334 (#8) üzenetére


hajbel
addikt

Miért is? Nem értem a logikádat.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#11) #52588800 válasza AxBattler (#9) üzenetére


#52588800
törölt tag

Pont azt magyarázom, hogy befejezhetnék már a vásárlók lehúzását az 1TB modellel, mikor kb annyiba kerül HW -esen, mint az 500GB -os. Adják annyiért az 1TB modellt, mint most az 500ast, az 500ast meg vezessék ki.

(#12) hajbel válasza #52588800 (#11) üzenetére


hajbel
addikt

ilyen esetleg akkor történhetne ha eladási gondokkal küzdene a Sony. Ebben a generációban ilyen nem fog megtörténni. Amíg van aki indokolatlanul megveszi az 1 terást, addig forglamazva is lesz. A Microsoft sem osztana ingyen semmit ha monopol helyzetben lenne.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#13) weiss


weiss
addikt

Nem úgy van, hogy konzolon nincs warez?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) #52588800 válasza weiss (#13) üzenetére


#52588800
törölt tag

Már legalább 30 éve van.

(#15) mike1334 válasza hajbel (#10) üzenetére


mike1334
veterán

Itt angliában 40 fonttal drágább az 1 terás mint az 500 gigás Slim. 55 font egy 1 terás SSHD 5 év garanciával. Én inkább azt kérdezném, hogy kinek éri meg spórolni 15 fontot, hogy gagyi 5400 rpm HDD-vel bohóckodjon. Ráadásul még marad is egy 500 gigás vinyód adattárolásra?

A Te példádban megveszi az 500 gigás verziót, meg vesz egy 1 terás SSHD-t, az 500 gigásat pedig megtartja adattárolásra. Tehát összesen 55 fontot költ a vinyó cserére. Akkor 15 font, ha alapból 1 terásat akarna venni. Csak félreérthető volt, azért írtam.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#16) weiss válasza #52588800 (#14) üzenetére


weiss
addikt

Az világos, hogy voltak a modchipes cuccok, de a mostani mindenre internetkell világban mégis hogyan?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17) #52588800 válasza weiss (#16) üzenetére


#52588800
törölt tag

Pont ahogy PC -n. Amíg nálad a HW és SW, mókolhatod (kisebb-nagyobb sikerekkel). Elég megtalálni a hibát a rendszerben. Ezért is várják már a felhőt, mint a messiást.

(#18) oriic válasza weiss (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PS4-nél bizonyos gépeknél létezik már a dolog, de ez nem a fórum témája. :R

Live-Die-Respawn

(#19) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Nekem is egy Slim van (cuh2116a) és a sima FAThez képest elég drasztikus a fejlōdés. Nem csak a méret/súly hanem fōleg a zaj. Akkor a leghangosabb mikor telepít a lemezrōl,de utána nagyon kulturált az eredetihez képest. A másik a fogyasztás, amit gugliztam méréseket majdnem a felére csökkent (~140W-ról 80W terhelés alatt). A tárhelyet úgy oldottam meg,hogy a €199 konzol mellé vettem 1TB WD külsōt €37-ért. Viva BlackFriday :)

Life, Uh, Finds A Way

(#20) D.Va


D.Va
senior tag

Vennék is egy PS4 Prot a GT Sport miatt... ha menne a Logi G27-emmel az a redvás sony... De ha új kormányt is vennem kell máris 250 ezernél járunk... :O :O :O

(#21) GodGamer5 válasza weiss (#16) üzenetére


GodGamer5
addikt

Pici szoftveres módosítással 5.05-ig mindent visz, nagyon stabilan és kellemesen működik... :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) hombre[EU] válasza D.Va (#20) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Hallottam még régebben olyanról,hogy GIMX software ami emulálja a G29-et talán?(youtube-on találsz), de nem tudom,hogy az adapter mennyibe fáj

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#23) D.Va válasza hombre[EU] (#22) üzenetére


D.Va
senior tag

Nofene, utánajárok :P

(#24) Deck válasza GodGamer5 (#21) üzenetére


Deck
titán

1. A warez undorító
2. Nincs multi
3. Minden játék van akcióban pár ezer forintért, aki ennyit se képes kifizetni az ne vegyen ps4-et

Remélem a Sony tiltja a majd a tört ps4-eket. :U

PS5

(#25) Wesder válasza Deck (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Bannol is, ha netre mész vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) Deck válasza Wesder (#25) üzenetére


Deck
titán

De az egész ps4-et. Véglegesen.

PS5

(#27) #52588800 válasza Deck (#26) üzenetére


#52588800
törölt tag

A legtöbb soha nem fog netet látni.

(#28) Scholes9 válasza Deck (#26) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azt kéne.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#29) Wesder válasza Deck (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, csak lehet hogy az 8 PS-ből 1, az meg azért màr durva lenne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#30) Anaren91 válasza Deck (#24) üzenetére


Anaren91
senior tag

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#31) tuki2200 válasza Deck (#24) üzenetére


tuki2200
senior tag

Egy God of War-nal, The Last of Us-nal, Uncharted-nel, Beyond2Souls-nal es meg folytathatnam, minek multi? A PS exclusiveoknal mukodik szerintem leginkabb ez a dolog, plane ha valaki CSAK ezek miatt vesz PS-t amugy PC vagy Xbox player...

[ Szerkesztve ]

(#32) Kokzor válasza tuki2200 (#31) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Multi nem kell ezekhez, de azért illik fizetni a minőségi játékokért. Ha a PS tulajok nagy része letorrentezné, kb. az lenne mint a PSP korszakban. A sok warez miatt nem lenne folytatás.

(#33) mike1334 válasza Kokzor (#32) üzenetére


mike1334
veterán

Ez annyiban nem igaz, hogy a ps3 is fel volt törve, mégis lett ps4, meg játékok is jönnek szépen...amúgy volt eus tanulmány róla, hogy a warez nem befolyásolja érdemben az eladási mutatókat, sőt van olyan terület, ahol kedvező hatást fejt ki. De ettől függetlenül nem javaslom senkinek sem, hogy éljen a lehetőséggel.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#34) Kokzor válasza mike1334 (#33) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ha jól emlékszem PS3-nál nagyon sokára oldották meg hogy menjenek a "lopott" játékok. A konzol meg persze hogy jön. A PSP-nek is volt folytatása. A szűkös játékkínálat miatt ki is purcant. Személy szerint nagy marhaságnak tartom a warezolást PS-en. A PS Plus nem drága dolog és azért az utóbbi időben értékelhető címeket adtak. Múlt hónapban pl. Black Ops 3. Tavaly pedig friss PS Plus előfizetőként egy Season Passos Battlefrontot kaptam teljesen ingyen. Arról nem is beszélve hogy elég gyakoriak az akciók és még ha nem is a legújabb játékok vannak féláron, de elég szép kedvezmények vannak. Pl. Múlt hónapban Titanfall 2 + Bf1 kiegészítőkkel kicsivel több mint 5000 Ft volt PS Plus tagoknak.

(#35) mike1334 válasza Kokzor (#34) üzenetére


mike1334
veterán

Persze, de az "ingyen"-nél csak az lenne sok embernek a jobb ajánlat, ha nekik fizetnének, hogy játszanak a játékkal :D amíg nem adják ingyen a játékokat, addig lesz is igény törésre sokaknak.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36) Anaren91 válasza mike1334 (#33) üzenetére


Anaren91
senior tag

Az ilyen tanulmányok, meg a megmondasok, "hogy hát de amúgy meg úgysem venném meg, így se úgy se lesz belőle pénze a kiadónak akkor nem mindegy, hogy lelopom a netrő "...
Majd a benzin kúton is mondjátok azt, hogy amúgy meg BKV val mennék nem mindegy akkor, hogy ha csak tele vágom a tankot oszt elmegyek...
Meg csak megnézem, hogy jó e oszt majd megveszem... Legtöbb játék egyszer játszós mostanában, biztos meg fogja venni...
Igazság szerint azok a kiadók akik kiadnak egy hangyafasznyi jatekidovel rendelkező játékot teljes áron, még meg is érdemelnek, de én még azokat is inkább valami szarert hugyert akcióban megveszem, mert hát csak dolgoztak vele, de egy naughty dogs, vagy project cd red....

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#37) mike1334 válasza Anaren91 (#36) üzenetére


mike1334
veterán

A tanulmányt gondolom nem egy délután dobták össze kisiskolások unalmukban. A "mondjátok"-at meg külön nem értem, mivel nem saját véleményre hivatkoztam, kifejezetten írtam, hogy nem ajánlom senkinek...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#38) Anaren91 válasza mike1334 (#37) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem neked szántam, azt a részt már a jack sparrowknak szántam. Csak ugye a te kommentedre válaszoltam, bocsánat, ha félre érthető volt.
Az ilyen tanulmányokat meg inkább hagyjuk. Felmérések alapján megállaoitják, hogy a tolvajok azt válaszoljak, ha megkérdezik őket, hogy:
ön szokott játékot lopni?
Aaah eeen soha.
De ha mégis, akkor megveszi utánna?
Ha még jooohogy...
Lofaszt nem érnek, mert senki nem valja be őszintén, hogy letolti torrentrol, végig nyomja oszt annyi...

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#39) mike1334 válasza Anaren91 (#38) üzenetére


mike1334
veterán

Elég sok minden dől el ilyen tanulmányok alapján, én nem becsülném le a jelentőségüket ilyen egyszerűen. Plusz gondolom te se olvastad el az egészet mióta linkeltem, külön fejezet foglalkozik a válaszok őszinteségének a problémájával. Amúgy simán el tudom képzelni, hogy van olyan, akinek megtetszik a játék, és megveszi eredetiben, hogy játszhasson multiban is. Vagy aki végigtolta a PS3 korszakot tört konzollal, az lehet nagyobb eséllyel adott pénzt a korábban törhetetlennek tartott ps4-ért. Ha nem így lenne, akkor ps3ból sokkal többnek kellett volna fogynia, a valóságban meg közel azonos számokat produkáltak, úgy, hogy a ps4 rövidebb idő alatt jutott el idáig. Aki meg nem tudja/akarja megvenni, az amúgy sem potenciális vevő. De nem mentegetni akarom a dolgot, csak azt mondom, hogy a világ nem fekete és fehér.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40) #52588800 válasza mike1334 (#39) üzenetére


#52588800
törölt tag

Konzoloknál a warez soha nem fog akkora bevételkiesést generálni, mint a használt játék piac.

(#41) mike1334 válasza #52588800 (#40) üzenetére


mike1334
veterán

No igen, ez is érdekes kérdés. Ugye warez esetén senki nem fizet a játékért. Lemezeknél meg a kiadó szempontjából az első adásvétel után a többi olyan, mintha ingyen jutott volna hozzá, ő abból egy forintot nem lát. Ebből a szempontból a használt piac semmivel sem jobb, mint a warez (az első értékesítés még nem tartozik a használt piac körébe, abból még kap pénzt a kiadó).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42) #52588800 válasza mike1334 (#41) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nem is annyira az a kérdés, hogy megvették -e azt az első lemezt, hanem az, hogy melyik eset/módszer miatt esik ki több eladott példány. Azért azt valljuk be, konzolon nem egyszerű a warez és nem is túl gyakori, ahogy nyugatabbra haladunk, használt játékot meg kikölcsönzi az ember 5 euróért a boltból 1 hétre, majd megy vissza. Semmi nehézség sincs benne. Esetleg kölcsön kéri ismerőstől vagy megveszi apróról.

[ Szerkesztve ]

(#43) Anaren91 válasza mike1334 (#39) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem azt mondom,hogy biztos nincs olyan ember aki megvette volna a játékot torrent után, mert biztos van valamennyi, de akiben annyi becsület nincs, hogy ha teljes áron nem tudja megvenni, vagy nem akarja, és nem bír várni egy akcióra amikor tényleg bagoert adják, akkor abban annyi becsület sincs, hogy őszintén válaszoljon egy ilyen felmérésre.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#44) #52588800 válasza Anaren91 (#43) üzenetére


#52588800
törölt tag

Miért ne lehetne? Nem kerül az semmibe, ha őszintén válaszol. Én AAA játékot minimum 50% akció nélkül nem is veszek. Nem vagyok hajlandó kifizetni a marketingköltségeket.

(#45) mike1334 válasza Anaren91 (#43) üzenetére


mike1334
veterán

Ez is erős túlzás, kb olyan, mintha azt mondanád, hogy az élet minden területén jellemtelen, semmirekellő alak az, aki letölt egy filmet/játékot/zenét. Azért valljuk be, hogy ha így lenne, akkor a világ 90%-a elég rossz ember lenne...(a maradék 10%-nak meg nincs internet hozzáférése ;] )
Egyébként direkt leírtam, hogy külön fejezet foglalkozik a tanulmányban az őszinte válaszok kérdésével, igyekeztek úgy feltenni a kérdéseket, hogy ne legyenek túlságosan "erősek", és nem is nagyon értem, hogy egy anonim teszten miért kellene hazudni.

RareParrot

Plusz a használt piacot egyik gyártó sem ellenzi, a Sony még vicces videót is csinált belőle a ps4 indulásakor. Egyrészt szvsz nekik a konzol eladás is nagyon fontos, plusz belekalkulálják a termék árába, hogy az bizony lehet tovább lesz értékesítve, vagy ők is olvasták a tanulmányt és rájöttek, hogy egy tört konzol vásárló lehet előbb utóbb kedvet kap a multihoz, vagy csak játszani akar a kedvenc játéka új részével, ami meg olyan konzolon jelenik meg, amin nincs törés.

De ismét - most már sokadjára - mondom, hogy nem támogatom a warezt, és nem is ajánlom senkinek sem, hogy éljen a lehetőséggel :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#46) Angelotti válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


Angelotti
tag

Az Avatarod! Nagyon nagy! :DDD :R

(*)(*)

(#47) kriszpontaz válasza Angelotti (#46) üzenetére


kriszpontaz
veterán

:DDD Már egy ideje ezzel élek :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.