Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam320


adam320
senior tag

Árakra lennénk kiváncsiak igazábol :P

(#2) OPiiPO válasza adam320 (#1) üzenetére


OPiiPO
addikt

D300 vagy 7D alája és kész a komplett szett :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3) sbazsi válasza adam320 (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

én 130-150-re tippelem. :U
szerk: eHUF ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) orbano válasza OPiiPO (#2) üzenetére


orbano
félisten

én inkább már egy sigma 24-70/2.8 ráncfelvarrásnak örülnék nagyon... rohannék is be a boltba érte :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) rumos14 válasza sbazsi (#3) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem több lesz, a "sima" sem sokkal olcsóbb, ez meg több, jobb, újabb. kiváncsi vagyok, a képstabin felül optikailag mennyit javítottak rajta, a sima is igen jó obi.

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Fix f2.8-cal alapzoom... Ebből akár rendszert is lehetne csinálni. Nem holmi f3.5-5.6 obikat adni kitben. (Vagy megint én értelmezek rosszul egy fogalmat.)

(#7) orbano válasza #65675776 (#6) üzenetére


orbano
félisten

nem értelmezed rosszul, de ilyen dárga cuccot kitbe rakni... mondjuk egy canon 24-70/2.8 + 50d kit kedvezményes áron nem lenne rossz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) #65675776 válasza orbano (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor viszont nem alapzoom...

(#9) ottkar válasza #65675776 (#8) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem az nem tetszik de nagyon hogy csak APSC-re lehet használni.

(#10) Konflikt válasza #65675776 (#8) üzenetére


Konflikt
addikt

de alapzoom. nem a fenyero hatarozza meg, hanem a gyujtotavolsag-tartomany.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) orbano válasza ottkar (#9) üzenetére


orbano
félisten

aki ff gépet vesz, nem hinném, hogy egy rendszeren kívüli nem túl hűde optikával fog bajlódni. FF obit építeni meg drágább, főleg 17-es indulóval, ráadásul ez így is sötétedik mint állat és elég nagy a CA nyitva. ráadásul a 17-50-es táv tipikusan APSC-s, FF-re 24-70 az alapzoom, és ez elé külön raknak nagylátót.

daa-raa: ahogy előttem is írták, az alapzoom fogalom a gyutáv-tartomány "alapságát" jelenti.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) nord_ válasza Konflikt (#10) üzenetére


nord_
veterán

Na, APS-C-n pont ezért nem alapzoom...

(#13) KTTech


KTTech
veterán

Kíváncsi leszek ebből a verzióból 10 példányból 8 vagy csak 7 fog félrefókuszálni...? Az elődnél hasonló arányt tapasztaltam (1 azaz 1 db olyan példánnyal találkoztam ami konzekvensen jól tudott fókuszálni - a többiben mindben volt egy kis front-backfocus, vagy nem volt konzekvensen pontos, pedig kipróbáltam több, mint egy tucatot -, arról nem beszélve, hogy nem lehet őket kalibrálni Mo-n, külföldön is csak a gépváz mellékletével...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14) Parci válasza nord_ (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, az. nem nagylátó és nem tele. oké, a régi filmes érában 28 mm-t nagylátónak hívtak (illetve most is az), de a 28-105-öt minek neveznéd egy nikon filmes vázon? én alapzoomnak. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Parci válasza ottkar (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez azért van, mert aps-re fejlesztett obi. szerencsére. ha ff-re menne, mégis mekkorának kéne lennie 17 mm / f2,8-on? :DDD és az ára?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) orbano válasza nord_ (#12) üzenetére


orbano
félisten

ff-en 24-28-tól indult az alapzoom. Ezt oszd le 1.6-tal és megkapod, honnan kéne indulnia APSCn. Nem ismerősek a számok? :)

Parci: meg mennyibe kerülne, hogy ilyen paraméterek mellett értelmes képet rajzoljon 17mm-en :D felteszem nem középkategóriás ára lenne...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) rumos14 válasza KTTech (#13) üzenetére


rumos14
nagyúr

nyilván hiszek neked, nekem viszont az a tapasztalatom, hogy fotós ismerettségi körből 3 ilyen obi van (mind Sony változatban), és bár nem végeztünk tudományos teszteket, gyakorlati használat során semmi probléma.

(#18) orbano válasza KTTech (#13) üzenetére


orbano
félisten

sigma 24-70eket nem próbálgattál véletlenül? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) #65675776 válasza orbano (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor viszont mégis igaz az első hsz-om zárójeles része.

(#20) madgie válasza rumos14 (#17) üzenetére


madgie
titán

Sony-ban a váz vezérli az AF-et, nem? Canonnál meg az obiban van a motor, gondolom plusz hibalehetőség.

(#21) Parci válasza madgie (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, a tamron af motorjai pocsék minőségűek. a nikon verziók is rosszabbak, amióta beépítik a motort, a régi csavarhúzósak lényegesen megbízhatóbbak voltak af terén, jobb volt, amikor a d300 tekert... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) KTTech válasza rumos14 (#17) üzenetére


KTTech
veterán

Na, igen, ahogy Madgie is mondja, nem mindegy, hol is van a motor... a vázba épített motoros verziók pontosak szoktak lenni... de a Canonnál ez nem játszik, és az újabb Tamronoknál sem...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#23) KTTech válasza orbano (#18) üzenetére


KTTech
veterán

Azt nem... Sigma (régi) 18-50/2.8-at igen, az kalibrálás után jó lett :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#24) orbano válasza KTTech (#23) üzenetére


orbano
félisten

én a 24-70 képébe vagyok nagyon szerelmes, és jobban is passzol a szokásaimhoz a hossza, de arról is elég sok rosszat hallottam. barátom is vett egyet, de pár hónapnyi szervizbe járás után visszakérte az árát és vett egy 17-40L-t :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) rumos14 válasza KTTech (#22) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem, felhasználói szemszögből, tök mindegy, hogy hol van a motor, ha a végeredmény egy jól működő, átlag feletti képminőségű, nagy fényerejű, megfizethető árú alapobi.

(#26) Pompi válasza rumos14 (#25) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

De nem is erről volt szó. Hanem arról, hogy valószínüleg azért nem találkoztál Te Sonyn hibás obival, mert ott nem az obiban van a motor.

Feel Good Inc.

(#27) rumos14 válasza Pompi (#26) üzenetére


rumos14
nagyúr

persze. akkor most bunkó leszek és azt írom, hogy nem érdekel, hogy Canikonon milyen gondok vannak ezzel az obival, mert engem nem érint. amikor mittoménmárhol ajnároztam ezt az obit, és a többiek csak húzták a szájukat, nem is értettem, mi a gond. mondjuk a build qulity-t is fikázták, nekem azzal sincs gondom, de persze nem L-es obikon nőttem fel... úgy látszik, bizonyos esetekben a Sony vázba épített stabija ésfókuszmotorja nagyon is pozitív dolog.
ja és nem kizárt, hogy a következő belépő Sony-kból is kiveszik a fókuszmotort, ill. Sony-nak is vannak SSM, azaz saját motoros obijai, továbbá a Sigma HSM-ek is nyilván "belső motorral" vezérlik magukat.

(#28) adam320 válasza sbazsi (#3) üzenetére


adam320
senior tag

Annál több lesz szerintem :K

(#29) sbazsi válasza adam320 (#28) üzenetére


sbazsi
veterán

közben rájöttem én is, mert az én fejemben a nem stabis ára 350-400€ -nak rémlik (jobb sorsú sógorainknál már 338€-tol hirdetik :U ) , de az is mire itthon felkerül a polcokra, addigra simán 450 lesz.
lehet ausztriából kéne behozni a boltok polcait, mert itthon drága a polc... ;]

és ha a stabisra 5-600€-t mondok?
mire ideér, az közel lehet a 180-200-hoz is...

(#30) Dare2Live válasza rumos14 (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem is van, Nikonon és brutálisan jó obi, optikailag kvázi nemmarad el a Nikor 17-55 2.8 tól árban viszont -70%al olcsobb......

A build qualitytra meg csak azt tudom mondani amit máshol is olvasni: "The build quality is very decent build quality..... photozone vagy Build quality on this lens seems quite good: It does have a primarily (if not exclusively) plastic body, but fit and finish are excellent, and the zoom ring operates very smoothly. slrgear

Az egy probléma vele, hogy nagy a szórás rengetegobin szar a fokusz, centeres....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Duree


Duree
veterán

:C

duree54

(#32) adam320 válasza sbazsi (#29) üzenetére


adam320
senior tag

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.