Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gl4diator


Gl4diator
tag

Ezt a kapkodást Nintendóéknál...

(#2) ldave válasza Gl4diator (#1) üzenetére


ldave
félisten

Mi? Hogy fejlődő piacokra készítenek egy eldobható olcsó valamit, annak semmi köze a 3DS-hez vagy a Wii U-hoz. Gondolom, ahogy az iQue, nem is lesz máshol kapható mint Kína vagy India.

A Slime draws near! Command?

(#3) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Remélem ez a Mario Kart TV app elérhető lesz világszerte, és bárki tudja használni :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4) haddent válasza ldave (#2) üzenetére


haddent
addikt

Annyira felesleges ez a szenvedés... közük nincs Sony/MS rivaliziációhoz. Van egy réteg rajongó (akik lassan "kihalnak"), és egy jó pár exkluzív játék, de ennyi. :U
Ja és ez nem leszólás, ugyan engem hidegen hagy az egész világ, de ettől még elismerem, hogy jó annak aki szereti. Csak a konzol nyűglődést kéne hanyagolni és másba fektetni a pénzt/energiát szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Ez a hír finoman szólva is mosolyt csalt az arcomra. Csak épp gúnyos kárörvendő mosolyt! Na vajon miért ugye :U Totál nem értem miért kell őrizni a hagyományokat egy olyan cég esetében ami már fél lábbal a sírban van. Példának okáért a mobilos terjeszkedés jócskán megdobná az eladásaikat,mert valljuk be ezek a Mario Kart és Zelda szintű cuccok egy nagy konzolon már rém cikinek számítanak vagy legalábbis idejét múltnak! Szóval fel kéne tuningolni a Wii U-t kb olyan szintű exkluzív játékokkal mint a konkurens gépeken, pluszba még az online funkciót és talán ez kihúzná őket a kakiból ;] De ha ovisat akarnak játszani, akkor hajrá és 2 éven belül lehúzhatják a rolót.:

Why are you wearing that stupid man suit?

(#6) Dr.F.E.R.I. válasza Shatterstar (#5) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Te csak szeretnél annyi lóvéval fél lábbal a sírban lenni. :U

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#7) Garada válasza haddent (#4) üzenetére


Garada
őstag

én is teljesen így vagyok ezzel az egésszel csak fogom a fejem hogy mikor hagyják már abba végleg :(

(#8) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Továbbra is csak a 14 év alatti korosztályt hajlandó megcélozni az új ötleteivel a Nintendo.
Azokat akik (ahogy már a tegnapi hírnél is kifejtettem) nagy valószínűséggel PS4-et vagy XboxOne-t fognak kisírni anyucitól meg apucitól!
Ez tapasztalat, sok gyerek van a családomban szerencsére, és bár tetszik nekik a Skylanders féle figurázás (meg a Minecraft) mégis PS4-ért nyavalyognak.
Ez a 14 év alatti gyerek társadalom már nem olyan mint amilyenek mi voltunk annó, szerintem ezt még nem sikerült felfogni a japánoknak.

(#9) Shatterstar válasza Dr.F.E.R.I. (#6) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

De ez a sok zöldhasú előbb utóbb elfogy, hála a rosszul és későn meghozott döntéseiknek! Egy akkora nagyvállalat mint a nagy N, ezt nem engedheti meg magának mert a másik N betűs társának sorsára fog jutni akiket meg a nagy M vásárolt föl :DDD
Félreértés ne essék, én nem azt várom,hogy megszűnjön a cég,de amit művelnek az már erősen a facepalm kategória! Ennyi idő után sem fogják fel végre,hogy változtatni kell a módszereken, mert már nem 1995-öt írunk :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#10) #09819904 válasza Shatterstar (#9) üzenetére


#09819904
törölt tag

(#11) #08052480 válasza Shatterstar (#5) üzenetére


#08052480
törölt tag

Zelda szintű cuccok egy nagy konzolon már rém cikinek számítanak

:W :W :W

(#12) haddent válasza mentoloshypo (#8) üzenetére


haddent
addikt

Minecraft van PS4 -re is és a Sony is japán de amúgy egyetértünk :))

(#13) Shatterstar válasza #09819904 (#10) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Sajnos nem látom a képet amit nekem szántál :(

Prézli21: Tetszik nem tetszik, ez van! Amelyik játék még sikeres lehet nagy gépen az max a Sonic. De mostanra már ő se nagyon, mivel a konkurencia is kreál olyan ügyességi játékokat amik a Mario & társai bt-t tízszer lepipálják ;] Ezek nagyon sikeresek lennének androidon vagy iOS-on,de pont az a dolog pikantériája,hogy a Nintendo guru még 2014-ben sem érti meg,hogy a mobilos játékok roppant kelendőek (lásd Angry Birds...)
Még az se lenne baj,ha maradnának ezek a karakterek konzolon,de legalább csinálnának olyan exkluzív címeket amik a 12 éven felüli játékosokat veszik célba! Enélkül halálra vannak ítélve :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#14) #08052480 válasza Shatterstar (#13) üzenetére


#08052480
törölt tag

Tetszik nem tetszik, ez van

Hal' istennek, nincs ez.
Mivel nyilvanvaloan a levegobe beszelsz es a jatekokat csak a katalogusbol ismered, nem tudom mennyire erdemes valaszolni. A 12 eves korhatar is csak valami prekoncepciok folytan alakulhatott ki benned, ha egy 12 eves leul a Zelda ele az nagyon gyorsan fel is fog onnet allni. Az elejen persze tuljut, amikor viszont beindul az eszelos szivatas akkor majd szepen atul a tobbi Nintendo csaladbarat stuffhoz, amirol ugye beszelni probalsz, csak a cimeket kevered. A Zelda ugyanis izig-verig hardcure cucc, mindig is az volt es ez mostanra sem valtozott.
Az utolso Mario amivel jatszottam az az elso Galaxy volt, hat kernem azon platformerek listajat amik azt tizszer lepipaljak, mert azota sem talakoztam annyira verprofin osszerakott, kreativ, osszetett jatekkal a mufajon belul. Az uj Rayman volt ami valamilyen szinten megkozelitette, de ahhoz kepes a SMG egy masik galaxis (pun intended). Sot, ha van zsaner ami mar evek ota stagnal az RTS-ek mellett, az a platformerek, szoval vicces, hogy pont ezt birtad felhozni peldanak.

(#15) ViharVadász válasza Shatterstar (#13) üzenetére


ViharVadász
őstag

"a konkurencia is kreál olyan ügyességi játékokat amik a Mario & társai bt-t tízszer lepipálják" Április 1.-je már elmúlt, elkéstél :DDD

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#16) ldave válasza Shatterstar (#13) üzenetére


ldave
félisten

Gondolom az Eurogamer meg tévedésből adta a Super Mario 3D World-nek a 2013 év játék címet. A Gamespot pedig a The Legend of Zelda: A Link Between Worlds-nek. Biztos mindkét szerkesztőség 13 év alatti gyerekből áll.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#17) #52815360 válasza Shatterstar (#13) üzenetére


#52815360
törölt tag

A mobilos játékok ott ki is fújtak, ahol fél percenként 1-nél többször kell a kijelzőhöz érni.

(#18) mentoloshypo válasza haddent (#12) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Oké, értsd már jól! :DDD

(#19) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Prézli21 & a többiek:

Valóban nem vagyok jártas a Zelda, vagy épp a Mario játékokban,de az még nekem laikusnak is világos,hogy CSAK ezekből a platformokból nem fog hosszútávon megélni a Nintendo! Ez 10 éve még talán bejött,de mostanra a népek kezdenek beleunni és ezt a számok is jól mutatják :U Szóval pont nem érdekel,hogy a Zelda mennyire hardcore cucc meg az összes többi, amíg egy nagyon kis szűk réteg játszik velük. A többség még mindig PS-t vagy Xbox-ot vesz, mivel azon jobb a játékfelhozatal is! Csak Mario-val és társaival megnyerni egy versenyt képtelenség ;] Ha viszont alkotnának új Nintendo exkluzív címeket, akkor talán lenne esélyük a legjobb 3-ban bent lenni. De mint mondtam a számok mást mutatnak és eléggé fogytán az idejük,hogy kimásszanak a masszív szartengerből...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#20) mentoloshypo válasza Shatterstar (#19) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Én is így gondolom.
De attól tartok ha új exkluzívokba kezdenének azok is hasonló gyerekes marhaságok (fanoktól elnézést, ez csak az én véleményem) lennének mint a mostaniak. Tehát lehet megdobná az eladásokat, de hogy ezzel sem zárkóznának fel a két nagy titánhoz az is ziher.

(#21) ldave válasza mentoloshypo (#20) üzenetére


ldave
félisten

Aki új Xbox-ot vagy PS-et vesz, az elvárja, hogy jöjjön az új Halo, Uncharted, Forza, Gran Turismo, stb. Ez igaz a Nintendora is, aki Wii U-t vesz, az akar új Zeldát, Mariót és társaikat. A gond ott van, hogy maga a Nintendo nem egy túl nagy cég ám, wiki szerint 5000 körüli alkalmazottjuk van (melynek nagy része hardveres), az Ubisoftnak, EA-nak ezzel szemben 9000. Szóval az alap címeken túl sajna kevesebb az erőforrásuk, hogy új dolgokat csináljanak és ezt én is sajnálom.

Grafikában pedig tudnak élethű látványt is csinálni, érdemes megnézi mondjuk a Pikmin 3-ban a pályákat (ne a karaktereket), szerintem abban semmi rajzfilmszerű nincs.

A Slime draws near! Command?

(#22) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Nem szorosan hír téma, de elkezdtem elmélkedni a Nintendo-s felhozatalon.
Szóval már trend, ha kijön egy CoD (nem a mosdatás a célom, csupán egy jó példa) és akkor megindul a fikatenger, hogy "megint egy CoD" és "mekkora rókabőr, ugyanaz mint tavaly" stb stb.

A Mario, Pokémon, Zelda (biztosan van még pár cím) ezeknek már hányadik része jön ki valamely Nintendo konzolra? Zelda basszus már NES korszakban is volt, mégis csinálnak új részt még mindig neki. Mario detto!
Most komolyan, ki nem unja már ezeket?
Aki a Mario-s NES korszakban volt gyerek (például én) már réges régen kinőttük, mondhatni el is felejtettük, a mostani 8-10 éves korosztálynak meg nagyságrenddel jobb játékok jönnek a Sony és a M$ gépeire, meg eleve, a mostani gyerekeket már hol érdekli Mario meg Zelda? :U Pokémon is max akkor amikor örület volt nyugaton de az is hol van már.
Az van (szerintem) hogy eddig is főként a japán piac tartotta el a Nintendo-t, ott még nyomnak ilyeneket.

Ez csak az én véleményem volt, lehet rosszul látom a dolgokat, de érdekelne a ti véleményetek is ezekkel kapcsolatban!

(#23) #08052480 válasza Shatterstar (#19) üzenetére


#08052480
törölt tag

Szóval pont nem érdekel,hogy a Zelda mennyire hardcore cucc meg az összes többi, amíg egy nagyon kis szűk réteg játszik velük.

Elobb meg azt allitottad, hogy azert nem tartod oket ordekesnek, mert 12 ev felett elvezhetetlen. Most, hogy ebben meginogtal azzal jossz, hogy azert nem szamitanak mert szuk reteget erdekelnek csak? Nagyon hiteles vagy am...
A szuk reteget egyebkent megint a hatsodbol huztad ki?

Ez 10 éve még talán bejött,de mostanra a népek kezdenek beleunni és ezt a számok is jól mutatják

Mifele szamok? Az hogy mit hiszel es mi a valosag ket kulonbozo dolog, talan jobb lenne utanajarni dolgoknak, mielott a fejedben elkezdesz tenyeket osszerakni.

Talan nyalazd at a Wii-s Mario es Zelda eladasokat, a 6 millio ember tenyleg szuk reteg :W
[link]

(#24) Shatterstar válasza mentoloshypo (#22) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ezzel a véleménnyel teljes mértékben egyetértek! Eljárt felettük az idő, és a Japán piac meg eléggé aprócska ahhoz,hogy még több évtizedig zökkenőmentesen menjen a szekerük. Ráadásul a sorozatos bénázás és makacskodás miatt, szerintem már esélyük sem lesz behozni azt a rettentő nagy lemaradást amiben épp benne vannak :( Sajnálom,mert anno a 90-es években állati jól nyomták,de ugye egyszer minden jónak vége szakad! Lásd Nokia, akik szintén a Nintendo-hoz hasonló hibákat vétettek, és tudjuk mi történt azóta a valaha volt egyik legnagyobb mobilgyártó óriással.
Tehát a konklúzió az volna,hogy aki masszív csőlátással rendelkezik és még azt se hajlandó észrevenni,hogy az üzletág nem nyereséges, az tényleg megérdemli a bukást!!! Egy épkézláb cég mindig képben van és hajlandó a fejlődésre, ami ugye Iwata & bandájáról abszolút nem mondható el :(((

Most gondoljatok bele mi lesz ezzel a céggel kb 5-6 év múlva. Addigra olyan változáson megy keresztül a játékipar,hogy az valami hihetetlen! Ezzel szemben a Nintendo-nál imádnak széllel szemben pisálni, ami üzlet szempontjából nem a legelőnyösebb tulajdonság ;] A zakózás garantált, főleg ha a másik két konzol úgy igazán beindul 1-2 éven belül!

Szerk: Prézli21: Ember minek szívod a vérem fölöslegesen? xD Akinek van egy csöpp esze az tudja,hogy ez a mentalitás amihez Iwata ragaszkodik nem valami életképes, főleg nem ha egy nagyvállalatról van szó! Nem azt firtattam,hogy a Zelda szar lenne meg a többi Nintendo üdvöske, hanem csupán annyit,hogy a mai játékosoknak már nem igazán üti meg az ingerküszöbét. Nyilván így is lehet népszerű,de ez nem fog sokáig tartani ha csak annyira képesek,hogy mindig ugyanazt a játékot adják ki 2-3 évente ;] A Nintendo manapság szinte semmi újat és exkluzívat nem tud felmutatni ami miatt érdemes lenne beruházni egy masinára. Előbb vesz az ember Xbox-ot vagy PS-t,mert azon vannak extrák,mint pl PS Plus,Xbox live,de a Nintendo ezzel szemben is alulmarad :U

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#25) #08052480 válasza mentoloshypo (#22) üzenetére


#08052480
törölt tag

Senki sem azert hisztizik mert uj CoD jon evente, hanem azon, hogy ugyanaz a CoD attexturazva teljsen minimalis valtoztatasokkal.
A Skyward sword az x resz utana is friss elmeny, talan azert mert nem evente jon, relevans ujitasokkal. Gondolom nem hiszed azt, hogy meg mindig ugyanazt a jatekmenetet toljak NES ota

(#26) ldave válasza mentoloshypo (#22) üzenetére


ldave
félisten

Ez nézőpont kérdése, hogy ki miben lát fejlődést, az évenkénti CoD, Battlefield, NFS, akárdmi részekben vagy a 3-4 évenként megjelenő Mario és Zelda címekben. Mert játékmechanikában teljesen más mondjuk a legutolsó Mario (3D World) és előző (Galaxy). Persze mint mondtam, ez attól függ, hogy ki mit lát benne, nekem úgyannak a játéknak tűnik a CoD4 és a Battlefield 3 ránézésre, másnak meg a Mario 64 és a Galaxy 2 ugyanaz.

A Slime draws near! Command?

(#27) Dr.F.E.R.I. válasza mentoloshypo (#22) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A Nintendo legnagyobb felvevőpiaca az USA. Japánt azért keverik ide sokan, mert elsődlegesen a kézikonzolok mennyországa, az pedig hagyományosan inkább a Nintendo játszótere (főleg a mostani generációban).

Másik, hogy az általad sorolt franchise-k közül (talán a pokémont leszámítva) azért messze nem jelennek meg évente új részek. Zelda nem is jött még ki Wii U-ra, Wii-re is csak asszem két része volt (abból is az egyik egy korábbi GC cím). Marió volt Wii-re egy 2D és a két Galaxy rész, de azokhoz hasonló sem volt más konzolokon, így rókabőrnek sem lehet nevezni. Wii U-ra jött ugye egy 2D és egy 2,5D rész, talán lesz majd valamikor a konzol élete alkonyán még egy 3D rész is (vagy átcsúsztatják a következő generációra). Sokakat inkább a rengeteg spinoff-játék zavar meg, amiben szintén a jól ismert karakterek vannak, de ezek teljesen eltérő menetű játékok, racing, golf, bunyó, logikai stb. Ezek szintén nem rókabőrök, legalábbis nem a rosszabbik értelemben. A pokémont futtatják a legjobban, ez hasonlít a CoD-ra ebből a szempontból leginkább, egy-két évente biztosan kiadnak egy új részt. Üzleti szempontból is hasonló a két franchise, mindkettő tizenmilliós eladásokat generál, persze hogy mindegyik cég azt a lovat üti, amelyik jól húz. Vannak egyébként 'felnőttesebb' IP-i is a Nintendónak (F-zero, Metroid, Fire Emblem, egyebek), de szerintem inkább kapacitásuk nincs ennyi játék fejlesztésére. Ha meg választaniuk kell, azt fejlesztik, ami pénzügyileg jobban megéri.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#28) Feverke


Feverke
tag

Sztem nem lesz itt gáz, én mar nagyon akarok egy wii Ut. régi wii játékok meg a f@sza újak nekem bejönnek, persze PC alap mellette de tökéletesen kiegészítik egymást. Amúgy meg ha nagyobb gáz lenne, akkor bedobják a TPS Pokemon Onlinet és vége a világnak :D

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#29) #08052480 válasza Shatterstar (#24) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem azt firtattam,hogy a Zelda szar lenne meg a többi Nintendo üdvöske, hanem csupán annyit,hogy a mai játékosoknak már nem igazán üti meg az ingerküszöbét.

Ha nem ezt firtattad volna, akkor eredetileg nem is valaszoltam volna, csak most mar tenyek helyett tortenelmet is hamisitasz :D
Nekem sem tetszik, amit a Nintendo mostansag muvel, es WiiU-ba sem fogok soha beruhazni, de Te azt allitottad, hogy Mario es tarsai csak kisgyerekeknek valok, es a konkurencia sokkal jobb jatekokat termel mufajon belul, majd azt, hogy ezek a jatekok csak szuk reteget erdekelnek. En csak ramutattam, mekkora hatalmasat tevedsz mindket esetben, a Nintendo uzletpolitikajat nem hoztal fel egyszer sem.

(#30) Shatterstar válasza #08052480 (#29) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Lényeg a lényeg, ezzel a hozzáállással nem biztos,hogy az elkövetkezendő időszakot (kb 5-6 év) meg fogják érni! Aztán majd az idő úgy is megválaszolja ezt a kérdést is :D

Amúgy a fórumos visszajelzésekből nekem totál az jött le,hogy a Mario,Zelda stb játékok már a Nintendo fanoknak is unalmasak hát még az egyszeri usernek. Valami komolyabb dologgal kéne előállniuk ami akció dúsabb és nem Zelda nem Pokémon és még csak nem is Mario ;] De lehet azzal se tarolnának akkorát,mert a konkurencia ezen a téren jóformán verhetetlen.:

Why are you wearing that stupid man suit?

(#31) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Meg tudná valaki mondani, hogy eddig összesen hány rész jelen meg Mario-ból, és Pokémon-ból platformokra lebontva? Természetesen az első részektől kezdve. Próbálkoztam gyűjtögetni, de nem sikerült teljes listát összehozni, gondolom vannak is nálam ügyesebbek ilyen téren.

Novemberben jön kapásból 2 új Pokémon 3DS-re.

(#32) ldave válasza mentoloshypo (#31) üzenetére


ldave
félisten

2D Mario:

Super Mario Bros. (NES, 1985)
The Lost Levels (NES, 1986)
Bros. 2 (NES, 1988)
Bros. 3 (NES, 1990)
World (SNES, 1991)
World 2: Yoshi's Island (SNES, 1995)
New Super Mario Bros. Wii (Wii, 2009)
New Super Mario Bros. U (Wii U, 2012)

3D Mario:

64 (N64, 1996)
Sunshine (GC, 2002)
Galaxy (Wii, 2007)
Galaxy 2 (Wii, 2010)
3D World (Wii U, 2013)

Kézikonzolos címek ebben nincsenek benne.

A Slime draws near! Command?

(#33) mirci18 válasza haddent (#4) üzenetére


mirci18
addikt

Miért mikor akart a Nintendo rivalizálni a másik két konzollal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.