Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

En szemezgetek ket Milvus-al a Canon-hoz.

(#2) fanti


fanti
addikt

Erősen túlárazott.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) YM


YM
senior tag

Oszt ez miért is akkor nagy szám, hogy hír lett? :F

(#4) pilóta válasza YM (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Talán attól, amitől az összes többi hír? :F

Mondjuk az oled kijelzőt túlzásnak érzem egy obira, de lehet, hogy ez lesz a trend :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Jhonny06 válasza pilóta (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kollégának valószínűleg nem esett le, hogy egy tech hírekkel foglalkozó oldalon van.

(#6) 80hun


80hun
addikt

Beviselném a kis gyönyörűséget :C

(#7) YM válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


YM
senior tag

Kitennénk egy poll-t, hogy "érdekesnek találod-e a hírt" vagy "vennél-e ilyet" kb lenne 0.000000000001% szavazat az igenen. :U

(#8) rbalint88 válasza YM (#7) üzenetére


rbalint88
addikt

ha csak a vérpistikék többség véleménye érdekelné a szerkesztőket, akkor lenne naponta egy 980Ti benchmark meg némi csöcs, merazjó és ennyi.
nem érdekel, nem nyitod meg. ilyen egyszerű.

(#9) YM válasza rbalint88 (#8) üzenetére


YM
senior tag

Mondasz valamit, lehetne több csöcs :U

A probléma amúgy ott van ha túl sok ilyen hír van: akkor kinek lesz kedve szelektálni a sok szemét között? Biztos vannak sokkal érdekesebb események is az IT szektorban.

(#10) Horbal


Horbal
őstag

Azt én se igazán értem, hogy egy 2.8as fix 18 mitől akkora show? Még akkor se ha zeiss és FX. Pláne ennyiért. Persze megnézném, hogy milyen képek készíthetők vele.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#11) tecsu válasza Horbal (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Így van. Egy teszt már értelmesebb lenne, mint egy száraz - lefordított - rövidhír.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Nem értem, hogy miért gyártanak 5 meg 7 lamellás objektíveket. Borzalmas a bokehjuk (mondjuk az 5 lamellás talán még rosszabb). Akkor már inkább lenne 6 vagy 8 a szimmetria miatt... De itt legalább lekerekítettek. Oké, hogy Zeiss, de az ár akkor is egy kicsit sok. F2.8-hoz meg pláne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) fi:zi'k válasza YM (#7) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy hírnek nem kell (feltétlenül) érdekesnek lennie, elég ha csak informatív és tájékoztat vmiről.

(#9) YM
Tényleg nem értem mi a problémád. Elmondod, hogy nem érdekel, aztán elmondod, hogy szerinted senkit nem érdekel és különben is sok a szemét. Ha ennyire értéktelen számodra, miért foglalkozol vele? :U
Mellesleg ez nem IT.

(#10) Horbal
Szvsz attól, hogy egy objektív nem 1-10000 mm F0.1 még lehet érdekes. ;)

(#11) tecsu
Hidd el, én is örülnék, ha már a bejelentéskor itt lenne nálunk tesztelésre, de sajnos nem a dpreview vagyunk, akik már a megjelenéskor (vagy kicsivel előtte/utána) már kapják is tesztre. Sok dolog közre játszik ebben, igyekszünk. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) madgie válasza bteebi (#12) üzenetére


madgie
titán

A hat lamellások "csillagozásától" behányok, ezért is morgok a Samyang-ra, mert isteni ár/érték arányú cuccokat csinálnak, erre sokszor beleqrnak egy hatlamellás blendeszerkezetet oszt cumi.

(#15) Horbal válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


Horbal
őstag

Nem kell hogy 1-100000 f0 legyen. De ez semmi extra a paraméterek alapján. Nekem is van tokina 11-16 2.8 nem is kerül ennyibe. Az oled kijelző meg minek, kb soha nem néztem rá egy ablakos obim számskálájára sem mert minek? (3 ilyen is van)

Ha lenne tesztkép a hírhez vagy összehasonlítás vagy bármi egyéb akkor mondana valamit.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#16) fi:zi'k válasza Horbal (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Senki nem állította, hogy az OLED kijelző miatt lenne jó, attól legfeljebb különleges.

Lehet a jobb képminősége teszi érdekessé pl a Tokináddal szemben, legfeljebb számodra nem nyújt pluszt. Ellenben úgy vélem a nem azért dobják piacra, mert nincs benne potenciál.

Itt találsz pár mintaképet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) 80hun válasza Horbal (#15) üzenetére


80hun
addikt

A tokina 11.16 egy aps-c objektív 195e-ért. és zoom nem fix.
Olyan fixet nem is találsz aps-cre ami ekv. 18mm-nek felel meg. Sőt dslr-re még sztem olyat se találsz fixbe ami ekv. 24mm-nek felel meg. És persze ne halszem legyen hanem nagylátó.

De ha már hasonlítgatunk akkor nagylátószögű 18mm-es fix-et keress FF-re af-el. És ne halszem legyen természetessen. :)

A világító számskála mondjuk jóljöhet éjszakai égbolt fotózáshoz nemgondolod.? :)
Attól hogy te nemhasználod más még megteheti.

A képeket még ki kell várni, majd biztos tesztelik ezt is. Ha olyan lesz mint a 85-ös batis akkor no problem :)

[ Szerkesztve ]

(#18) madgie válasza 80hun (#17) üzenetére


madgie
titán

"A világító számskála mondjuk jóljöhet éjszakai égbolt fotózáshoz nemgondolod.?"

Mennyivel értelmesebb, amikor a MILC adottságait kihasználva a keresőben mutatja az adott blendéhez tartozó pontos mélységélességet egy tárgytávolság-skálán :)

BTW ez a Samyang 12/2 FullFrame-es megfelelője, AF-fel, jó drágán, böszme mérettel. A Samiról le szoktam venni a napellenzőt, úgy még kompaktabb, szinte ki sem szélesedik.

(#19) 80hun válasza madgie (#18) üzenetére


80hun
addikt

Azért te se utasítanál vissza egy batis sort egy A7RII társaságában. :)
Jó lenne a fuji mellé másodváznak :D

"Olyan fixet nem is találsz apsc-re ami ekv. 18mm-nek felel meg " odaakartam írni ehez is hogy dslr-re mint a 24mm-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) freeapro válasza 80hun (#19) üzenetére


freeapro
senior tag

Én sem. De az árából inkább vennék egy fix sort (pl.: 20/2,8, 28/2.0, 35/1.4) A mountra.

(#21) t72killer válasza bteebi (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bokeh egy ultranagylátónál, mint szempont:F? F/2.8 -> mit szeretnél egy 100°-os látószögű objektívtől, f/1.4-et? Ez egy FF obi...

Az ára tényleg elég zeiss-esre sikeredett...

#19: hátigen, engemis nagyon csábít - bár nem az rII, csak a sima r, "videó nélkül", ~harmadáron.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) tecsu válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Vannak tavalyi modellek is, amiket tesztelhetnétek.
A Zeissnél pont a minőség vagyis tesztkép lenne a lényeg, nem az a néhány adat, amit a cég közöl.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) t72killer válasza tecsu (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétlem, hogy ilyen obi a következő hónapban hazánkba kerülne...

#18: "BTW ez a Samyang 12/2 FullFrame-es megfelelője, AF-fel, jó drágán, böszme mérettel." - ahogy vesszük. Egy nem létező 1.4/9-es mft obinak is megfelelője. Ha csúcsszuper képminőséget hoz (mint a többi batis, vagy az 1.8/55-ös), akkor érthető lehet az ára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) YM válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


YM
senior tag

Én csupán az oldal felhasználója vagyok már több mint 10 éve és gondoltam nem jön rosszul egy kis építő jellegű kritika. Fogadjátok ahogy akarjátok :D

(#25) fi:zi'k válasza YM (#24) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt azért erős "építő jellegű kritika" névvel illetve. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) 80hun válasza tecsu (#22) üzenetére


80hun
addikt

Parancsolj tesztképek. A google a barátod :)

Majd késöbb biztos lesz több is.

[ Szerkesztve ]

(#27) madgie válasza t72killer (#23) üzenetére


madgie
titán

A Samyang 12 is csúcsszuper képminőséget hoz... már ha nem épp nincs szabin a QC :D

80hun: elfogadni elfogadnám, de csillagok alá ésszerűbb választás szvsz egy Sami 14/2.8, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#28) t72killer válasza madgie (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, jók a samyangok, APS-c-n anno használtam a 14-est (FF-re már nem biztos, h felraknám). FF-re frissíthetnék a 14-esüket, a régi nagyon vignettált meg össze-vissza torzított már nagy szenzoron (APSc-n tökéletes volt - csakhát tájkép+épületfotós obinál számítanak a képszélek)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) YM válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


YM
senior tag

Cél szentesíti az eszközt: imádom a Prohardvert, remélem továbbra is a legszínvonalasabb oldal lesz :R

(#30) fi:zi'k válasza YM (#29) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igyekezni fogunk. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31) tecsu válasza 80hun (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Már láttam ezeket (olvass vissza ;-) ), utómunkázott sz@rok. Igazi tesztképekre lennék kiváncsi, mért adatokkal, meg mondjuk a (pro) tesztelő véleményével.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) tecsu válasza t72killer (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Mármint hogy az publikus lenne, azt én is, de hogy jön ez ide, nem tudtad értelmezni, mit írtam? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) tecsu válasza madgie (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Azért egy Zeiss más kategória, legalábbis reméljük, még mindig az, mert csak reklámokat olvasunk róla, értékelést nem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) madgie válasza tecsu (#33) üzenetére


madgie
titán

Csillagfotókról beszéltem, éjszaka. Erre a specializált területre pont nem szoktak odafigyelni a nagyok, mert itt nem számít a bokeh minősége és egyéb szerethető optikai dolgok, egész egyszerűen minimálisra kell korrigálni a kómát és lehetőleg nyitott rekesznél is egyenletesen jó teljesítményt kell hoznia az adott objektívnek. Ezekben híresen jó a Samyang, ha nem fogsz ki épp egy decenteres darabot (de én még egy decenterest sem tudok mire lecserélni, mert nincs alternatíva erre a célra).

Persze kíváncsi leszek erre a Zeiss-re, de meglepődnék, ha ezen a téren olyat domborítana, ami miatt eldobálnák az asztrofotósok a Samyangjaikat.

[ Szerkesztve ]

(#35) Horbal válasza 80hun (#17) üzenetére


Horbal
őstag

Jah bocs - szerinted nem tudom :R ?

Nem akartam összehasonlítani, arra szerettem volna rávilágítani, hogy a hírben közölt száraz paraméterek semmi különlegeset nem jelentenek. (És tök mindegy hogy FX, DX zoom vagy fix - ua ezt mást olcsóbb obik is tudják.)

Azóta megnéztem a tesztképeket: szintén semmi extra (széleken elég brutális élesség vesztéssel - nagylátónak megbocsájtható)

Nikon DSLR vonalaon FX ben van fix 14-20-24 zoom 14-24 2.8 vagy jobb:
Nikon

DX-re van 12-24 mondjuk, elég harmatos 4-es fényerővel

Tokinánál pl FX re van zoom 16-28
Dx re meg ott az emített 11-16 pl

Azt már csak halkan merem megjegyezni, hogy egy fix 18nak elég minimális a gyakorlati haszna (márha a PHn tomboló fix "buzeranciától" eltekintünk).

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#36) t72killer válasza Horbal (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tokinát inkább hagyjuk, eljárt felette az idő. Ha már nagylátó, az Irix(samyang) 15-ösre leszek nagyon kíváncsi feleennyiért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) madgie válasza t72killer (#36) üzenetére


madgie
titán

Na igen, ebben van értelmes dolog is, nem pedig OLED távolságskála :DDD

(#38) t72killer válasza madgie (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a maradék röpke 700EUR-ból meg elviszem a cuccot a Kanári szigetekre fotózni:Y. Várom a teszteket mind2 lencsére mindenesetre...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.