Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Elengedtem ezt az itx témát. Hiába szerettem volna egy kicsi és olcsó összeállítást egyszerűen nem tudtam megvalósítani, ahogy elképzeltem. Ez a ház számomra nem is kicsi és nem is olcsó. Bár régen volt róla hír, hogy jönnek jó árú AM4 itx deszkák, azóta sem láttam sehol. (itthon). Úgyhogy maradt a mATX. Egy jobb ház csak alig pár centivel nagyobb, mint az itx-es ház. AM4 lapot, pedig sokkal olcsóbban kapni bele.

Igazából lehet, hogy egy szuper kis ház ez, csak szerintem pont a lényege vész el a méreteivel.

(#2) Fred23 válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez a "jó árú" elég relatív.
35k körül lehetett kapni sokszor ITX-es lapokat, az mondjuk igaz, most éppen emelkedtek megint kicsit az árak.

(#3) Skynet258


Skynet258
veterán

Kicsit olyan Xbox hangulatú lett. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#4) Csandi válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Csandi
őstag

A ház maga nagyon olcsó, 50 dollár kb. Azért 350 mert jár hozzá AIO, táp és egy riser kábel is :)

(#5) AxBattler válasza Csandi (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Remélem idővel kiadnak belőle egy "Lite" verziót, táp és kompakt vízhűtés nélkül.

Értem, hogy így biztosabb a bevétel, de nagyon sok kompakt gépet építőnek bőven elég a 300W-os táp, és egy alap rézmagos cooler... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) |AP| válasza antikomcsi (#1) üzenetére


|AP|
veterán

nekem viszont nagyon tetszik. Most is NZXT házam van (H500), és egy ideje már gondolkodom, hogy a következő konfigot egy jóval kisebb házba kellene építeni. Már a H210 is tetszett, pedig nem épp kis darab a mITX házak között (cserébe a hűtés viszonylag rendben van), de ez sokkal jobban tetszik.
Egyedül az üveg előlapba tudok belekötni: sok értelme nincs, mögötte szinte minden el van takarva, cserébe ront a hűtésen. Nem vészes így sem az első review-k szerint, de a VGA lehetne hűvösebb. Ezen egy a hátsóhoz hasonló perforált előlap sokat segítene.

(#7) Csandi válasza AxBattler (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Twitteren azt irták hogy ha úgy látják, hogy elég igény lenne rá akkor kiadják nélküle. De gondolom akkor ne számitsunk 50 dollár körüli árra, akkor tuti lesz minimum 100 :)

(#8) AxBattler válasza Csandi (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, 25-30k HUF biztos lenne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) -Skylake- válasza Csandi (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Twitteren azt irták hogy ha úgy látják, hogy elég igény lenne rá akkor kiadják nélküle."

Tehát fejlesztésnél azt látták, hogy arra van igény, hogy a házat aio-val és táppal együtt akarja megvenni a user , aki házat vesz ? Tehát ő maga gépet épít ? lol ? :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) Csandi válasza -Skylake- (#9) üzenetére


Csandi
őstag

Én például ha gépet épitenék most, akkor megvenném igy egyben :) H400i-m van, egyik itx ház se tetszett igazán mikor gépet épitettem, de ezt szivesen megvenném :)

(#11) F34R


F34R
nagyúr

Nem tudom a Silverstone ft03 mini-je szebb, de az sem hozott lazba ITX ugyileg.

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Eleve árulhatták volna külön a házat, aztán a kereslet eldöntötte volna, hogy melyikre van igény.

(#13) DonDennis


DonDennis
senior tag

Szerintem azért elég jó lett ez sőt! Méretben baromi kicsi, oké hogy kicsit magasabb mint a sláger itx házak (ghost s1, ncase m1...) viszont az ember asztalából foglalt területe kb. a fele mint az említett kettőé! Az meg, hogy benne van minden szinte ami kell nekem plusz, mert nem volt még itx buildem, akinek volt annak emiatt ez a ház még jelenleg off - viszont azt ne felejtsük el, hogy ezt az NZXT gyártja, így nem lesz olyan brutál modon elérhetetlen mint a jó féle itx házak, pl. említett ghost és m1 kb. megvehetetlen. Kiváncsi leszek a magyar árakra UK-ből kb. 127.000Ft postával, én ilyen kb 115.000-120.000Ft-os magyar árakra tippelek, amik nem vészesek mert kb egy ilyen táp 40-45 az AIO meg 35 körül, a kábel egy kb. 10 összesen kb. 85-90Ft azt levonjuk a 120.000-as árból és kijön hogy kb. 30.000Ft a ház - annyit meg simán ér. Következő buildem ilyenben lesz ha addig nem jön jobb itx ház, minőségi gyártótól.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#14) -Skylake- válasza DonDennis (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez a haz kb egy phanteks evolv shift / shift air es kb annyiba is kerul ha leveszem rola az aiot meg a tapot. Egyebkent nekem is elegge bejon, de csak uresen vennem szamitasba , tap aio nem kell.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) AxBattler válasza -Skylake- (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Az Evolv Shift-nek szerintem jobb az elrendezése, viszont a H1 jobban néz ki!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) hardzsi2 válasza Skynet258 (#3) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Igen, nekem is pont ez jutott eszembe, hogy mire a Xbox Series X megjelenik, ha tetszene annak design-ja, építhetsz olyan PC-t, ami kb. úgy fog kinézni...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#17) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Erre mondjak, hogy:
" Ez kesz rablas b..meg"
:U

(#18) |AP| válasza drotsztyuart (#17) üzenetére


|AP|
veterán

egy minőségi ház manapság simán megvan 30k alsó hangon. Táp és CPU hűtés nélkül. Az egyedi, minőségi ITX házak meg sokszor ennyibe kerülnek (pl: NCase M1, Ghost S1), már ha meg tudod venni. Persze nem tudom még mennyi lesz a hazai ára, de ha beleszámolod a tápot, az AIO-t és a riser kábelt, úgy már egyáltalán nem vészes.
És akkor még nem beszéltem arról, hogy itt minden kábel megfelelő hosszúságú, nincs kábeldszungel, sokkal egyszerűbb a szerelés, stb.

Nyilván ha valakinek már megvan a táp/hűtés, akkor már nem éri meg annyira, de ha valaki nulláról szeretne egy jó hűtéssel rendelkező, kompakt, egyedi ITX rendszert építeni, minél kevesebb szívással (ez is megér pár ezrest), azoknak egyáltalán nem rossz vétel

(#19) Xaels


Xaels
félisten

[link] Techpowerup Review. Csini darab, jó funkcionalitással. Amúgy is mindig NZXT párti voltam, ha lenne keretem ilyesmire tuti belaknék egy ilyet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) |AP| válasza DonDennis (#13) üzenetére


|AP|
veterán

"az NZXT gyártja, így nem lesz olyan brutál modon elérhetetlen"
Pedig kb. az. Sajnos ahogy a fórumokat olvasom az egész világon hiánycikk kb. Nem tudom, hogy csak a korona helyzet miatt, vagy nem bírják kapacitással a gyártást.
Nagyjából 5 perc alatt kelnek el az újabb készletek.
Nekem mondjuk annyira nem sürgős, de szeretném ha ez lenne a következő házam.

(#21) DonDennis válasza |AP| (#20) üzenetére


DonDennis
senior tag

Én berendeltem egyet, ha minden igaz jövő héten jön.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#22) |AP| válasza DonDennis (#21) üzenetére


|AP|
veterán

Hol találtál?
Ha megjött írhatnál róla véleményt. Elsősorban a hangja érdekelne, at NZXT ventik nem a legcsendesebbek, szerintem azt cserélném egy Noctuára.
De amúgy nagyon tetszik a ház

(#23) DonDennis válasza |AP| (#22) üzenetére


DonDennis
senior tag


Clevo kapott egy nagyobb szállítmányt nem értem hogy, hogyan csinálták, ráadásul EU-modellek, mert amúgy mindenhol hiánycikk... usa-ba ebayen brutál áron megy. Brittek is, scan vagy overclockers mind július 31-re garantálják csak a szállítást.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#24) DonDennis


DonDennis
senior tag

Akit érdekel, megjött a ház, tegnap bele is költöztettem a gépet. Hát azt kell mondanom, hogy brutális a miniőség. Nem volt még NZXT házam, eddig volt fractal és LianLi hát veri őket! Nagyon elegánsan néz ki és tényleg élvezet volt szerelni, minden a helyén van semmivel nincs vesződés, én műanyag elemmel nem is találkoztam minden fém és üveg. Nem olcsó de ha azt nézi az ember, hogy minőségi ház+táp+riser kábel és 140mm AIO... úgy már nagyon nem drága mert minden passzol be van szerelve.

Én egy Sapphire 5700 xt nitro+ raktam bele ami nagyobb mint a gyár által megadott maximális méret, annyi, hogy ki kell szedni kb. 10 csavart a tetején leszedni a i/o tartót berakni a kártyá visszarakni az i/o tartót és visszacsavarni a 10 csavart... kb. 10perc. Szóval még ez is hatalmas plusz!

A hőfokok azért melegek szerintem bár nem reális mert egy épített vizes Lian Li o11-ből jövök... tehát game alatt a CPU: 65-72 fok között van GPU: fixen 72, ez úgy, hogy bent van a porszűrő. Szerintem 2-3 hétig jártatom így aztán mivel van még egy 4pin az alaplapon megfogom csinálni, hogy a hátsó fém tartóra rárakok 2db 140mm ventit ami szívja ki a levegőt, redditen sokan megcsinálták és kb. 8-10 fokot lehet nyerni. És mivel a hátulra és végig ki van furva nem is kell hozzá semmit mókolni a lyukak pont jó távolságban vannak.

Itt egy kép

Ezen kívül szerencsére egészen jól ráállt a ház körüli hyprera az ipar és már van az első üveglapot lecserélő lyukasztott lap is, amivel további 5-8 fokot lehet nyerni és úgy már kimondottan hűvös is lenne a ház, de azt nem hiszem, hogy meglépem mert így nagyon szép.

Sajna már Clevonál is elfogyott 40db-ot kapott és 24 óra alatt elment, Angliába július végén megy szállítmány...

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#25) |AP| válasza DonDennis (#24) üzenetére


|AP|
veterán

köszi a tesztet, örülök, hogy bejött!
Mennyire hangos az AIO ventije? Én (ha egyszer lesz ilyen házam, de még megvárom a B550-es lapokat és a 4000-es Ryzeneket) cserélném szerintem Noctuára, de hallanom kellene élőben.
A táp ventije mindig pörög, akkor is, ha nincs terhelés alatt?

Dobhatnál be pár képet, hogy fért el a VGA, hogy nét ki a végleges konfig. A Mini ITX topikban is örülnének szerintem neki. :R

(#26) DonDennis válasza |AP| (#25) üzenetére


DonDennis
senior tag

Én el sem indítottam a gépet a gyári ventivel :D egyből ment bele egy NOCTUA NF-A14 PWM Chromax.

Linkeled ezt a Mini ITX topikot mert sehol nem találtam :D köszi.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#27) |AP| válasza DonDennis (#26) üzenetére


|AP|
veterán

ja, akkor nem lesz összehasonlítási alap :)
És a Noctuával milyen hangja van?

Mini-ITX topik: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.