Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Timer válasza Solar Eclips (#50) üzenetére


Timer
veterán

Oké, ennek egyrészét így nem tudja a CA, az automata részt legalábbis. A többi stimmel. Nálam van kábel a cuccok között, de gyanítom, nem csak a SONOS gyárt wireless hangfalakat. Szóval, biztos frankó cucc, meg kényelmes, de semmi olyat nem látok, ami más termékkel ne lehetne megvalósítható. Maximum többet kell legózni. Én inkább az olcsó CA + azt rakok hangfalból, ami tetszik elvet követem, mint hogy minden egyes termék esetében fizessek egy extra felárat a kényelemért, de elfogadom, hogy egy készre konfigolt rendszer többet adhat, és kényelmesebb is. Lehet, veszek egy olcsóbbat próbaképpen, mondjuk az IKEA klónt.

[ Szerkesztve ]

(#52) zetor2000 válasza Timer (#11) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem biztos, hogy jobb. A telefonomon fut egy kliens, amiben kábé pár perc alatt eljutottam oda, hogy a hangfalakon frissült a firmware, a lejátszó pedig elindította a NASomról azt a zenét, amit szerettem volna. Másik pár perc alatt lehet rajzolni belőle sztereó párt, vagy 4est, vagy akinek vannak más hangfalai, az képes 5.1es rendszert is létrehozni, sőt, ugyanennyi idő ezeket visszacsinálni. iOS rendszerű eszköz képes valami hangzásjavító eljárás alapján a szoba akusztikájához igazítani a hangzást. Ez azt jelenti, hogy a telefonon futó app segítségével körbejárod a helyet, és a furcsa hangot kiadó hangfal visszakapja a teló mikrofonján a jelet, és valamit optimalizál. Ez kicsit varázsvesszős emberre hajaz, de működhet / kihagyható.

Ami "hátránya" van, az a tech supporttól jött infó, hogy a megosztott mappakezelése korlátos.
X könyvtárat kezel csak, és max 65535 fájlig tud "indexelni", vagyis ennyi tracket kezel, akármennyi könyvtárad is van. Na, a problémám, hogy a NASon lévő zenemappaizé az ezt meghaladta. Ez online streaming esetén pont érdektelen, de ha a saját gyűjteményed szeretnéd hallgatni, akkor problémás lehet. Átszervezni elég macerás, mert az angol ABC már meghaladja a mappakezelés mélységét/mértékét. Azaz nem tudom úgy elnevezni a mappáimat, hogy:
A/Abba, Aliance Ethnik, Alma együttes;
B/Beatles, Beatrice...
...
...
...
Z/Zorall
Mert ez így sok neki. Az, hogy ezen belül van még pár almappa, az is problémás lehet. Szóval nem feltétlen zeneimádóknak való.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53) Timer válasza zetor2000 (#52) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a részletes leírást, ez a hangzás felmérés történet elég jól hangzik, gondolom, ez kell ahhoz, hogy a késéseket kivegye a rendszerből. Nekem mondjuk sjaát fülre hagyatkozva erre ráment néhány órám, szóval elhiszem, hogy ez így sokkal hatékonyabb.

(#54) Solar Eclips válasza Timer (#53) üzenetére


Solar Eclips
tag

Nem nem a késéseket veszi ki. Hanem gyakorlatilag ki eq-uza a suoba akusztikáját. És mukodik. Nem varazslat puszta fizika es meres.

(#55) Timer válasza Solar Eclips (#54) üzenetére


Timer
veterán

Na, az jó. Mondjuk ezt tudta ezeréve a harman is, de gondolom, mások is implementálták. Az a furcsa nekem inkább, hogy nem alap ez még.

Köszi az bófkat, megnézem ezt a termékcsaládot közelebbről valahol, érdekesnek tűnik összességében.

(#56) ricsip válasza Solar Eclips (#54) üzenetére


ricsip
addikt

egy gagyi telefonmikrofonos mérés az lehet h. inkább ront, mert a mérési hiba akkora hogy ha nem nyúlt volna bele jobb maradna a hangzás átlagosan

-

(#57) bteebi válasza zetor2000 (#52) üzenetére


bteebi
veterán

"Ami "hátránya" van, az a tech supporttól jött infó, hogy a megosztott mappakezelése korlátos.
X könyvtárat kezel csak, és max 65535 fájlig tud "indexelni", vagyis ennyi tracket kezel, akármennyi könyvtárad is van. Na, a problémám, hogy a NASon lévő zenemappaizé az ezt meghaladta."

Ez jó, mert ez egy sima szoftveres probléma, amit nem feltétlenül űrtudomány korrigálni. (Bár nem feltétlenül fogják... mindenesetre megérhet egy emailt a supportnak.) Persze nem teljesen kizárt, hogy hardveres (pl. memória) korlátja is van, de elég valószínűtlen.

"Ez azt jelenti, hogy a telefonon futó app segítségével körbejárod a helyet, és a furcsa hangot kiadó hangfal visszakapja a teló mikrofonján a jelet, és valamit optimalizál. Ez kicsit varázsvesszős emberre hajaz, de működhet / kihagyható."

A szoba akusztikájának korrekciója egy (normális) bemérőmikrofon segítségével alap már az egyszerűbb házimozi erősítőknél is. Ezt csinálja többek között az Audyssey vagy a Dirac (utóbbi valamivel jobban). Sokan vesznek emiatt normálisabb kalibrálómikrofont is, mert amit adnak az erőlködő mellé, az nem a legjobb.

Már csak emiatt is, ahogy ricsip írta az #56-ban, egy telefon gagyi mikrofonjával EQ-zni... jobb nem feltétlenül lesz, csak másabb. :DDD Pláne ha esetleg időnként sikerül kitakarnod a mikrofont, és még annál is rosszabbul mér, mint ahogy egyébként tudna.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#58) Solar Eclips válasza ricsip (#56) üzenetére


Solar Eclips
tag

Jaja persze. Lefejleszti par szaz mernok de te megmondod a kisszobabol :D. amugy a szoba adotsagaibol vagy a hangfal elhelyezesebol adodo hibakat kitudja eq-zni es az a gagyi olcso mikrofon amugy 3om. Es valojaban a 3 mikrofonbol mar nem is olyat rosszat fog kihozni. Lepjunk mar tul ezen a mi mindent jobban tudunk a balkanbol de a nagy multi ahogy tobb szaz vagy ezer ember hulye aki kifejleszt valami uj dolgot. Pls.

(#59) ricsip válasza Solar Eclips (#58) üzenetére


ricsip
addikt

ha valaki a PH fórumon főállásban hangmérnök (és olvassa ezt), kiméri az iránykarakterisztikát egy telefon és egy studiómikrofon segítségével, aztán 1 ábrára teszi a 2-t, akkor elhiszem h. ez egy jól működő fícsör a telefonmikrofonnal is és nem csak a szokásos 1000-ből 999 parasztvakítás

Ha a sonos adná a mikrofont a kalibráláshoz, elhinném hogy van valami tudományos háttere az egész performansznak, mert ismerik a mérést végző eszközt, és annak tudatában értékelik ki az eredményt. Ismeretlen mérőműszer eredményét ilyen módon (pontossággal) felhasználni nem lehet. Jól legalábbis biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

-

(#60) Solar Eclips válasza ricsip (#59) üzenetére


Solar Eclips
tag

Mivel tudomasom szerint csak iphonennal mukodik igy pontosan ismeri a merest vegzo mikrofont.

(#61) Chal válasza Solar Eclips (#60) üzenetére


Chal
addikt

Plusz nem úgy van, hogy kibaszod a szoba közepére, aztán valami majd lesz. Körbe kell járnod, mozgatni fel-le a megadott metodus alapján, eközben speciális zörejeket ad ki a hangfal. Jártam már úgy, hogy közbeszólt, hogy nem mozgattam a megfelelő módon a telefont (és tényleg). Kimérni nem fogom, beállítottam egyszer mindegyiket, a szoba vagy az elhelyezés változása esetén újra szoktam kalibrálni, nekem így jó, bőven elég az, hogy mindenki aki hallotta eddig, csak lesett, hogy ebből a kis szarból ez jön ki?? (nyilván kontextusban kell kezelni). De ricsip amúgy sem hinné el, mert nem vagyok hangmérnök :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Solar Eclips válasza Chal (#61) üzenetére


Solar Eclips
tag

Ja nyilván. Mondjuk bántás nélkül ez az oldal csak a nevében pro minden tekintettben. Tisztelet a kivételnek de ömlik a gagyi állandóan. A kedvencem az összes NAS-nál lévő kommentszekció 🤣 mindenki tized annyiért megépíti freenas-al.

(#63) ricsip válasza Chal (#61) üzenetére


ricsip
addikt

Hamut szórok a fejemre, nem értek hozzá csak látatlanban okoskodtam. Igazad van.
Az LG-m humbug AI Room calibration fícsörje még csak nem is használja a telefon mikrofonját (az app csak a kalibráció indításához kell), hanem az internet népének tippje szerint (mert az LG nem írja le hogyan működik pontosan) a soundbar beépített fix mikrofonjával bűvészkedik. Ezért írtam le látatlanban a fícsört más gyártóknál is.

[ Szerkesztve ]

-

(#64) Solar Eclips válasza ricsip (#63) üzenetére


Solar Eclips
tag

Nem is értesz hozzá nem is tudod hogyan müködik de a fikázás az megy 🤣🤡

(#65) ricsip válasza Solar Eclips (#64) üzenetére


ricsip
addikt

Igazad van.

-

(#66) bteebi válasza Solar Eclips (#64) üzenetére


bteebi
veterán

Már nem azért, de te (pontosan) tudod?? Én azt se tudom, hogy egy-egy adott iPhone-hoz is csak egy beszállítótól van-e mikrofon. Az már-már kizárt - még ha némi logika lenne is benne -, hogy mondjuk az elmúlt 5-6 év összes modelljében ugyanaz a típus szerepel.

Az a felvetés meg teljesen jogos volt, hogy lehet gond a "mikrofonozással". Jópofa megoldás, ahogy csinálják, de a végeredmény valószínűleg legjobb esetben is csak jó, de nem profi. Ahhoz érdemben jobb, kalibrált mikrofon kellene. És itt (is) képbe jön az, hogy az emberek nem igazán értenek se a zenéhez, se a kalibráláshoz (én se), a placebo viszont remekül működik. És ezzel egyáltalán nem minősítettem a Sonost, ami valószínűleg egész jól szólhat, (a körülményekhez képest (méret, dizájn) pláne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#67) Chal válasza bteebi (#66) üzenetére


Chal
addikt

Mint ahogy az lenni szokott, a "tökéletes" és a "le se szarjuk" között vannak fokozatok, a világ nem fekete-fehér (szerencsére). Vélhetően nem profi, de nem is kell hogy az legyen, a lenti blog bejegyzés arról tanúskodik, hogy még ha nem is kapsz otthon professzionális stúdió hangzást, attól még nem igazán veszik félvállról a dolgot, nem egy pr bullshittről, vagy gimmickről van szó.

https://tech-blog.sonos.com/posts/trueplay-spectral-correction/

"And why is manual Trueplay only offered on iOS devices? It’s not that it couldn’t work on other phones or tablets, it’s that acoustic measurements depend on reasonably well-calibrated microphones. Even iOS device models are sufficiently different from one another to require individual microphone calibration curves. We measure every new iOS device and create a Trueplay calibration curve for it. As you can imagine, this is a substantial undertaking. It’s not presently feasible to do this for the enormous range of non-iOS phones, which vary too much from device to device, sometimes even depending on the carrier they’re connected to, but we continue to investigate alternatives."

[ Szerkesztve ]

(#68) zetor2000 válasza bteebi (#57) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Ez jó, mert ez egy sima szoftveres probléma, amit nem feltétlenül űrtudomány korrigálni. (Bár nem feltétlenül fogják... mindenesetre megérhet egy emailt a supportnak.) Persze nem teljesen kizárt, hogy hardveres (pl. memória) korlátja is van, de elég valószínűtlen."
Ja, a sok megosztás onnan jött, hogy egyben nem szerette a NAS/Multimedia/Music mappát. Ekkor írtam a supportnak, hogy ezmiez? Erre jött a válasz, hogy sok a mappa... gondoltam, szétkapom ABCre+1...9re, és voilá, de nem, mert csak ~20 megosztást bír. Affene.
A válasz a supporttól jött, hogy ne akarjak ennyi mappamegosztást / állományt a zanegyűjteményben tartani... :)
Azaz, óvatos utalásnak véltem, hogy menjek a megosztásaimmal a pi*ába, letojják, hogy mennyi zeném van, hallgassak sztrímet.

Végülis van benne valami, mert amikor átnéztem, volt pár egyezőség, csak más könyvtárnévvel, meg eltérő minőségben...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69) zetor2000 válasza Timer (#55) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha bele akarsz vágni, töltsd fel a pénztárcád... :)
Első és legolcsóbb használható termékük az IKEA Symfonisk könyvespolcra tehető hangfal. ~50 ropi, és ne lepődj meg, hogy a konzol hozzá még 5-7E, ehhez minden ilyen g*ci drága. :)

eBayen nézegettem valami végfokot, ami Sonos, az ~50-80E használtan, annak van analóg bemenete, amit viszont asszem tud streamelni a többi hangfal közt is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#70) Timer válasza zetor2000 (#69) üzenetére


Timer
veterán

Igen, látom az árakat sajnos. Szerencsére sok nem kell belőle, mert nem nagy a lakás. De első körben veszek egy darabot, hogy megnézzem, meghallgassam, azt se most. Jelenleg elég a "csöves" CA + Edifier + netrádió hardver kombó mindegyik helyiségben! :D A konyhába kéne még valami, majd oda lesz egy kis Sonos, és kiderül, mennyit is ér ez a rendszer valójában (nekem).

(#71) zetor2000 válasza Timer (#70) üzenetére


zetor2000
senior tag

Használtakat is nézegethetsz, nekem sikerült venni 1 feketét meg egy fehéret ~félárban, és igazából nincs egy karc se rajtuk. Vagy az is lehet, mint ami velem is megtörtént, hogy az IKEA Fynd részlegén van kitéve pár cucc. Ez a kiállított, sérült, hibás nem tökéletes... termékek lelőhelye. Itt vettem 2 Symfonisket konzollal szintén jóárasítva. A konzolnak semmi baja, az egy fehér vaslemez 4 csavarral, de 5000ért mérték akkor. Így most van 5db ilyenem, amiből 3 napi használós. Amire kell, még sok is. :)
Airplay képes, szóval iOS eszközről tudsz azonnal hangot küldeni rá, azaz amit hallgatsz, azt "ki is tudod hangosítani". Windows alá is van egy cucc, a TuneBlade, ez azt tudja, hogy csinál egy virtuális hangkártyát, és annak a jelét sztrímeli a Sonos cuccok felé. Kis konfigurálás, minimális lag (~fél sec), és szól a windowsod is. Filmeknél fura ez a késés, de megszokható.

Végfokból a Connect:AMP terméket nézegettem - ez egy kifutott valami, ebből is az újabbakat, amik a Sonos újabb szoftverével mennek. Elég drágák, de ez egy végfok is egyben, és asszem nem is a legratyibb. Ezeken van analóg bejárat, azaz amit ide dugsz bármit, azt tudod sztrímelni a cuccok közt - elvileg.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72) Timer válasza zetor2000 (#71) üzenetére


Timer
veterán

Köszi! :R

(#73) Solar Eclips válasza bteebi (#66) üzenetére


Solar Eclips
tag

Itt pontosan a szoba akusztikáját szeretnék javítani. és még a leghulladékabb gagyi mikrofonnal is jobb lesz mint amit egy laikus beállít fülre, maradjunk ennyibe. Imádom amikor az átlag ember tekergeti a 3sávos EQ mert az kell a zenének :D

(#74) Solar Eclips válasza zetor2000 (#69) üzenetére


Solar Eclips
tag

Túl régi cuccot nem szabad venni mert már nem igazán támogatott az S1-es app még lekezeli elnémulni nem fog de az újabb generációkkal már nem fog együtt menni. És megelőzném a fikázás itt 10 éves hangfalakról és hálózati eszközökröl beszélünk, egyszerűen olyan technológiák vannak ma amire már nem elég egy SW update. De legyen ez a fórum ne csak nevében PRO gondolkodjuk mennyi minden történt a számítástechnikában 10 év alatt mennyi új szabvány jelent meg.

(#75) zetor2000 válasza Solar Eclips (#74) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az AMP egy része megy az S2 appal. Az alján a fotók közt, ahol a MAC address van, ott van, hogy mikor készült a termék, és egy adott korszaktól kezdve működik S2vel is. Nem véletlen nézegetem, de venni "nincs kedvem". Igazából ha ilyesmi kéne, akkor van egy "rendes" ""hifi"" rendsszerem, 2 valami álló JBL, 2 Wharfedale háttér, 1 döncike (JBL mély) meg egy JBL center. Ehhez van valami Harman végfok, aminek nincs távja, de az egyik bemenetén lóg egy BT audio receiver. Azaz kábé bármit rá lehet kötni egy rendesebb rendszerre, mert ez azért jobban szól, mint a Sonos 10 centis sugárzói. Igazából ez a rendszer nincs (ki)használva, mert a Sonos kényelmes. Idejét nem tudom, mikor kapcsoltam be a végfokot, hogy én azon hallgassak bármit. De nem ma vettem, eladni kicsit érzelmi okok miatt se szeretném, meg kinek kell egy ~20-30 éves álló hangfalpár, ami túl van mindenen is. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.