Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

190ezerért 6" "mélynyomó"? STOP SONOS! :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) FireKeeper válasza lezso6 (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is úgy olvastam hogy a Soros :DDD agymosás működik :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) mad823 válasza lezso6 (#1) üzenetére


mad823
őstag

De mindjárt kettő! :D

(#4) opr válasza lezso6 (#1) üzenetére


opr
veterán

Es mennyien meg fogjak venni...
Sose fogom megerteni, hogy miert, de nyugaton olyan szinten visznek mindent, ami Sonos, hogy neha mar faj nezni. Rendesen sokszor van olyan, hogy elfogyott, kovetkezo szallitmanyig xy termekuket nem lehet kapni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ezzel a kialakítással némileg szkeptikus vagyok hogy normálisan fog működni, hacsak nincs bmindegyikben egy süketszobában egyénileg kalibrált DSP

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) Timer válasza pipeline (#5) üzenetére


Timer
veterán

Vagy mert tele vették magukat már SONOS eszközökkel, és így hülyeség lenne váltani. A chromecast audio óta én nem értem, miért fizeti meg valaki ezt a prémium árat, de tény, hogy nincs itthon SONOS-om, és még nem hallottam nyugodt körülmények között szólni sem. Lehet, hogy tényleg nagyon üt, franc se tudja. Mindenesetre, körbevettem magam Chromecast Audiókkal, amikor még 12-13 ezer forint volt az ára, és azóta mindenre rá van kötve a lakásban. Multiroom ezzel is megy, külön szabályozható a hangerő és a késleltetés minden darabon. Spotify meg minden hasonló ismeri. Nekem ennyi elég.

[ Szerkesztve ]

(#8) opr válasza pipeline (#5) üzenetére


opr
veterán

Hallottam mar. Szepen szol, plane a meretehez kepest, de ugyanannyiert boven lehet jobbat kapni. Szoval nem azt mondom, hogy a sonos szar, hanem hogy ar-ertekben van (sokkal) jobb is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

Tök jó kis dizájnos cucc, nekem ez tetszik. Biztos nem löki ki a falat, de kategóriához mérten rendben lehet azért, ahogy megszólal. A Sonos legalábbis korrekt szokott lenni. Egy fórumnak meg úgyis nehéz a kedvére tenni. Itteni mozis topikban egy éve jártam, akkor épp minden mélyláda túlárazott vagy épp szar volt, kivéve az Arendal. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) zetor2000 válasza opr (#8) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát... mivel a Sonos cuccokban nem "csak" egy végfok van, szerintem ezzel lehet vitatkozni.
Általában egy pöttöm média lejátszásra alkalmas izé van benne, aminek van wifi csatlakozása, vagy drótos ethernetje is.
A legtöbb cuccuk képes "önálló" életre, azaz lejátssza a kedvenc streaming szolgáltatódnál elérhető kedvenceidet. Ezt konnektorba dugás után ~20 perc konfig után.

Ehhez képest melyik a jobb?

Mezei BT hangfalak nem feltétlen. Azokban nincs elérés a szolgáltatóhoz, ráadásul kell egy forrás eszköz. Minőségre meg lehet, hogy jobb, csak a lejátszó rész nincs benne. Vagy az erősítő.

Nem mondom, ez a cucc nagyon nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11) Timer válasza zetor2000 (#10) üzenetére


Timer
veterán

Még mindig nem látom, mitől jobb ez egy bármilyen tetszőleges hifire csatlakoztatott chromecast audio-nál. Ne érts félre, nem kötekedni akarok, de egyszerűen nem értem, mi ez a nagy hype a márka körül.

[ Szerkesztve ]

(#12) bteebi


bteebi
veterán

A 6" egyáltalán nem nagy, de már azért ki lehet belőle csiholni mély (jellegű) hangokat. Ráadásul szép is. Csak hát... piszok drága. Ha egy nullát levágnának az árából (attól már mondjuk tényleg többet ér), akkor már kb. a poén kedvéért is vennék egyet. :D

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) tovgab


tovgab
aktív tag

Mióta a Devialet kijött a Phantommal, én már semmin lepődök meg.
"This was an eighth of the size of an SVS PB16-Ultra subwoofer, which we consider to be the one of the best available right now, and it easily held its own."
11,4 kg vs. 79 kg!!!:Y
sztereomagazin teszt

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#14) ricsip


ricsip
addikt

Ez a sonos jól emlékszem az a gusztustalan görény cég, akik tudták távolról brick-elni a teljesen jól működő eszközödet hogy ahelyett h. használtan el tudnád adni, kukába kellett dobni és tőlük vegyen mindenki mindent újonnan? Hát persze h. azok...

[link]

-

(#15) Chal válasza Timer (#11) üzenetére


Chal
addikt

Annyi az eltérés, hogy az egyikre (chromecast) streamelni tudsz direktben, a másik pedig eszközfüggetlenül natívan futtatja saját magán a klienseket. Ha van teszem azt 5db Sonos hangfalad, akkor 5db Spotify kliens fut egyidejűleg, egy hatodikról (vagy ha úgy tetszik, akkor az adott hangszóró fizikai gombjain) meg csak vezérled, legyen is az bárhol. Ha neked ez nem kell, akkor semmi dolgod vele, el is felejtheted az egészet.
Nálam hasznos, mert benyomok a gyereknek valamit, és ki tudok menni a kertbe/boltba/akárhova a telefonommal, anélkül, hogy akadozna a zene/mese/akármi, mert kikerültem a wifi/bt range-ből. Máshogy nézve: egyszerűen nem függ a zenehallgatás attól az eszköztől amin meg lett nyomva a play. De számtalan más példában is futottunk már bele abba, hogy mobil kliensről elindul a zenehallgatás valakinél, majd akadozik, hívás érkezik a mobilra, teams meetingre kellene belépni, más eszközön szeretné átvenni a vezérlést (pl. laptopról indította, majd telefonról állítaná meg vagy váltana másra) és elkezd elcsesződni az egész. Szóval teljesen más a megközelítés, az egyik esetben egy vezeték nélküli hangszóróról van szó, a másikban meg sok helyre szétpakolt önálló médiaplayerekről, amik együttműködnek egymással + minden felhasználóval akik hozzáférést kapnak.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a streaming klienseknek is támogatnia kell ezt a fajta működést. Pl. Spotify ősidők óta tudja, követi hogy milyen eszközökön hány példányban fut, és remekül tudod egy klikkel routolni, váltani, csoportokba rendezni, átvenni a vezérlést bárhol. Apple Music pl. nem tudja ezt, mert rettegnek tőle, hogy nem homepodot veszel hanem Sonos-t, így ott csak az airplay (direkt streaming) játszik :(

First world problem? Az. De akkor az egész multiroom audio az. Ha pedig ezen túllépünk, akkor oda jutunk, hogy igazán kompromisszummentes mutiroom (és multiuser!) élmény csak akkor lesz, ha a rendszer tudja a fentieket, ebben pedig akármennyire is nem tetszik, a Sonos a legjobb.

Megjegyzés: IKEA Symfonisk (by Sonos) eszközöket használok, így nem érzem annyira lehúzásnak az árazást és a kapott szolgáltatásokat, illetve nekem tökéletesen megfelel. Ezért a mélynyomóért hétszentség, hogy nem fizetnék én sem ennyi pénzt, de magát a ökoszisztémát és a technológiát elismerem, szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#16) mad823 válasza Chal (#15) üzenetére


mad823
őstag

Szerintem is teljesen rendben vannak az ikeás sonos cuccok, de azt azért sajnálom, hogy mondjuk egy tévét nem lehet rájuk kötni...

(#17) Chal válasza mad823 (#16) üzenetére


Chal
addikt

Igen, sajnos amennyire rugalmas a célpiacra szánt funkcióknál, annyira rugalmatlan/használhatatlan minden másra. Én inkább úgy néztem, hogy bőven 200kHUF alatt lett minden szobában elfogadható hangzás + mindehhez az említett multiroom featurek (még 30kHUF körül vettem a Symfonisk polcsugárzókat, illetve a minap a bécsi ikeaban lőttem egy visszavitt symfonisk lámpát a fyndben 90 EUR-ért). Jó tudom, vannak akik 1db ennyibe kerülő passzív hangfalat leköpnek, szóval minden relatív :)

Illetve az benne a jó, hogy tetszőlegesen bővíthető a rendszer használt Sonos eszközökkel is akár. A TV-hez dedikált megoldásom van, de ugye oda az Arc lenne válasz, csak hát az is egy vagyonba kerül és mélynyomó is kellene hozzá (esetleg a Playbar barátibb, de az meg túl kicsi nekem).

[ Szerkesztve ]

(#18) opr válasza Chal (#15) üzenetére


opr
veterán

Ez az, amit siman ki tudsz valtani massal. Ma mar rengeteg multiroom/chromecast supportos erosito meg streamer van, siman tudjak ugyanezt a funkcionalitast, meg sokszor meg tobbet is. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Timer válasza Chal (#15) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, de ez igazából semmi különleges. Chromecast-nél sem kell online lennie a telefonodnak, ha egyszer elindult a lejátszás, átveszi, akár el is mehetsz otthonról. Csoportokba lehet itt is rendezni az eszközöket, és egyszerre küldeni ki rájuk a hanganyagot. De lehet külön is, egyiken szól a youtube music, másikon a spotify, harmadikon a tidal, ez nem gond. Na olyat viszont tényleg nem lehet, hogy az egyik hangszórón spotify szól mesével, a másikon meg spotify szól hard technoval, már ha csak egy account van a birtokodban, persze. Illetve, valami köztes eszköz kell, amiről elindítod a lejátszást, önállóan nem futtat semmit.

Köszi a részletes kifejtést, így legalább képbe kerültem.

[ Szerkesztve ]

(#20) icp1970


icp1970
senior tag

Ez az ár vicc kategória.

(#21) bteebi válasza ricsip (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Egy ilyen húzás után én kb. a földi létezésüket szüntetném be, nem hogy még cégként tovább működhessenek... Ez hatalmas gyökérség! Tegyük hozzá, (sajnos) nem egyedi. Minden cég álma, de sajnos butaeszközöknél szofisztikáltabb a kivitelezhetősége... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Solar Eclips


Solar Eclips
tag

7 éve sonos renszer van az egész lakásban. Amugy hangosításból éltem sokáig, és Dj-zek. De öröm olvasni a kommenteket, hogy még életben nem látott ilyen cuccot de szar :D Igazi PRO fórum :D

(#23) lezso6 válasza Solar Eclips (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A DJ-k nem értenek hozzá... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) bteebi válasza lezso6 (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Egyébként sok DJ tényleg nem tudja, hogy milyen a normális hangzás. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a normális zenéről meg végképp nem lesz fogalmuk sokaknak. :DDD (És egyik állításommal - vagyis legyek jófej, inkább feltételezésemmel - se mondtam azt, hogy bezzeg nekem van.)

A hangmérnökök nem kis része se valami jó, még akkor se, ha elvben legalább papíron tudják, hogy mit kellene csinálniuk. Persze a jó szakmai elképzelés és a vásárlói igény között sajnos lehet jelentős eltérés, és ilyenkor gazdasági alapon az utóbbi győz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Solar Eclips válasza pipeline (#26) üzenetére


Solar Eclips
tag

Valójában nem a hangja rossz hanem egyszerűen irigyek a negatív kommentelök, mert még ő maguk is elhiszik, hogy a 15e forintos chromecast meg a 30e forintos hangfal lever mindent...

(#28) bteebi válasza pipeline (#26) üzenetére


bteebi
veterán

"azért még egy "rossz" hangmérnök is nagyobb eséllyel mondja meg egy hangeszköz hangjáról, hanzásvilágáról hogy az rendben van-e, vagy inkább valami teszkós szar."

Hát nagyon illene :) , és minden bizonnyal ez gyakorlatilag 100%-ig így is van. De mindössze ennyi alapján még nem lesz jó a saját munkájában, és ha még jó is, akkor se feltétlenül fogja azt jól csinálni. (Mert pl. a loudness war-ra, vagy a V hangra, vagy csak simán basszus túlsúlyra van igény.)

Hogy túlárazott-e a Sonos? Szerintem (is) igen. De ettől még szép is, meg jó is. Csak nem annyiért. És nem irigységből mondom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) lezso6 válasza bteebi (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem mindenkinek az volt a baja, hogy túlárazott. Értem én, hogy tele van elektronikával, de a nyilván nem akusztikai szempontú dizájn, a 6 kg-os pihesúly meg 6" hangszóróméret megmosolyogtató. :B Azért látszik, hogy nem azoknak készül, akiknek a hangminőség fontos, hanem azoknak akiknek fontosabb a design és a praktikum.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) bteebi válasza lezso6 (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Nyilván van különbség subwoofer és subwoofer között. Ez egy "light" subwoofer, ami a kompaktsága mellett is képes sokat javítani a mély hangokon. Persze köze sincs egy 15-18"-os subwooferhez, de még csak egy 10"-oshoz se. De cserébe kicsi, könnyű és dizányos. :) Könnyebb odébb pakolni, mint egy 50-60 kilós subwoofer monstrumot. Amit aligha raksz fel bármilyen pultra. :DDD Nem csak egyedül, hárman-négyen se igen. Konyhába vagy fürdőszobába szerintem teljesen jó ez (csak nem ennyiért).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) lezso6 válasza bteebi (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem önmagában a mérettel és súllyal van baj. A 6" méret szerintem még elmegy, csak ennyiért viccesen hangzik. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Timer válasza Solar Eclips (#27) üzenetére


Timer
veterán

Biztos irigy mindenki, jó ég... Imádom ezt az érvelést a tulajdonosoktól azokkal szemben, akik egyáltalán meg merik kérdezni, hogy: "srácok, biztos, hogy ér ez ennyit?"... Ennyi erővel húzzuk elő a másik oldal közhelyét is: "Azért véded, mert neked az van".

Óvoda....

Sokan nem azt mondtuk itt, hogy ez egy sz*r. Azt vetette fel valaki, hogy esetleg ennyiből már jobb hangú cucc is kijön, erre mondta más valaki, hogy de ennek a vezérlése tök frankó, amire meg én írtam, hogy úgy első blikkre a chromecast audio ebben nem marad el sokkal a jelek szerint. Tehát, senki nem írta, hogy a 13-14 ezres chromecast-nek jobb hangja van, mint a tízszer annyiba kerölő SONOS-nak, és az nem az én hibám, ha így sikerült értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Timer válasza pipeline (#33) üzenetére


Timer
veterán

Már miért kellett volna hallanom, ha én speciel nem afelől, hanem az irányítása felől érdeklődtem konkrétabban? Írtam is, hogy nem ismerem a rendszert, ezért érdekelne, hogy tényleg olyan jó-e, vagy csak hype? Erről írtam egy bejegyzéssel feljebb: megy a dolgok össze-vissza mosása, amire semmi szükség nincs. A "hallottál-e" kérdést ne nekem tedd fel, hanem annak, aki a hangminőségét firtatta. Egyébként ennyi erővel vissza is lehetne kérdezni, hogy az, aki a CA-t fikkantotta, látott-e már, hallott-e már ilyet élőben. Nyilván nem, csak az ára alapján ítél. Na, akkor nem ugyanott vagyunk?

Azt meg már csak úgy mondom, hogy Pagani Zondát vezetni se adatott meg mindenkinek, mégis tudja, hogy a Porsche valószínűleg jobb ár / érték arányú eszköz, ugyanarra a célra, helyenként talán még jobb is, még ha el is marad összteljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#35) #72042496 válasza bteebi (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Plusz egy Sonos rendszerbe könnyen integrálható, ez is nagy ereje ennek. Sőt, talán ez a leghangsúlyosabb erőssége. (Én az árában nem látok kiugrót, a Denon Home Subwoofer is ennyi például.)

[ Szerkesztve ]

(#36) lezso6 válasza #72042496 (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Denon legalább subwoofernek néz ki, nem pedig szobadísznek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) #72042496 válasza lezso6 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nem feltétlenül előny. :)

Disclaimer: Nekem Denon eszközeim vannak és tetszenek is, szívesen használom őket.

[ Szerkesztve ]

(#39) lezso6 válasza #72042496 (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangminőség szempontjából előny, ha gyártói tervezésnél nem a különleges design az elsődleges. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) Timer válasza pipeline (#38) üzenetére


Timer
veterán

Oké.

(#42) lezso6 válasza pipeline (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy ocsmányul kell kinéznie, hogy jól szóljon. Itt az a probléma, hogy egy mélynyomóról van szó, s erre a feladatra ez a design meglepően sok sebből vérzik.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) mad823


mad823
őstag

Amúgy pedig egy KEF KC62, ami szintén 2 x 6" (oké, 6,5"), az 1600€. Szóval az relatív, hogy mi mennyibe kerül és mennyit ér.

(#44) lezso6 válasza mad823 (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De az nem mélynyomó. Sőt, 2 utas hangfalaknál a 6.5"-nál nagyobb méret általában hátrány, mert nagyobb membránnal nehezebb jól reprodukálni a közép tartományt.

szerk: ja, DE. WTF. És a 11 Hz -3 dB-vel az mégis hogy? :D Irdatlan hosszú reflexcsővel oké, de ez egy zárt doboz. :F Valami DSP trükk lehet a dologban, annak viszont ára van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) Solar Eclips válasza Timer (#32) üzenetére


Solar Eclips
tag

A chromecast vezetlese nem marad el? Szerintem egyszer hallgass meg egyet. Persze lehet venni ket hangfalat meg erositot es berakni a nappaliba de a sonos rendszer nem ez. Hiaba erolkodunk ezen. Es igen ovoda ez a szint, amikor jonnek az ervek en olcosbban “epitek” jobbat. Pont olyan mint amikor a syno nas termekek kommentazekciojaban jonnek a freenas ervek 🤣

(#47) Timer válasza Solar Eclips (#46) üzenetére


Timer
veterán

Már megint két egymást követő mondatban sikerült összemosni a két különböző dolgot. Mi köze a hangzásnak a vezérléshez? Egyébként meg én is azt javasolnám, hogy hallgass meg egy CA-t valami értelmesebbre rákötve, lehetőleg optikával, ha már ennyire háklis vagy a hangra. Lehet, hogy nem lesz az olyan rossz, mint ahogy most sejted. Nem vagyok audiophile bolond, de elég jó a fülem, és mivel nem kommersz trash elektronikát hallgatok, nem mindegy, mi hogy szól. Egy aktív Edifier szettel elég kellemes a CA, számomra legalábbis. És a legtöbb embernek szerintem pont elég is lesz ennyi, a többieknek ott vannak a prémium gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#48) Solar Eclips válasza Timer (#47) üzenetére


Solar Eclips
tag

Edifier :) nagyon más kategoria. Hallgass meg egy pár sonos hangfalat. és érsd meg miért jobb a vezérlése mint a CA-nak. a multiroom és a vezeéknélküliségről nem is beszélve.

Kifejted, hogyan oldod meg vezeték nélkül legalább egy 2.1 rendszer kiépítését CA-val? Vagy, hogyan oldal meg a multiroomot vele?

(#49) Timer válasza Solar Eclips (#48) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk úgy, hogy alapból tudja. Persze az kérdés, pontosan mit is értünk multiroom audio alatt. De ha "csak" annyit, hogy ugyanaz a track szól minden hangszóróból a lakásban, akkor tudja. Késleltetés állítható, eszközök csoportokba rendezhetők.

Egyébként meg rákötöm egy 2.1 szettre, és megy. Pont így van most is az egyik szobában.

"Edifier :) nagyon más kategoria."

Csak egy példa volt. Ha nem tetszik, írjál oda olyat, ami belefér a SONOS szetted árába, mínusz CA ára, problem solved.

(#50) Solar Eclips válasza Timer (#49) üzenetére


Solar Eclips
tag

A multiroom az amikor rgy eszkoztol vezerled a tobb hangszorot es nem feltetlenul megy mindenhol ugyan az. Te allithatod ahogy szeretned. A subod vezetek nelkul kapcsolodik? A 2 top lada is ossze van kabelezve?
sonosnal nem kell allitani kesleltetes mert fulel nem hallhato. Ez az igazi varazslat egy teljesen vezetek nélkül rendszerben. Minden szol es o szinkronizál olyan latencyvel amit nem hallasz ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.