Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xlife11


xlife11
senior tag

Jonathan Ive munkáira eddig sem lehetett panasz. :K

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

várható volt, az s után tény volt hogy új forma kell :K

(#3) hemaka válasza xlife11 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez még bőven sztivi fejéből pattant ki. Nem is tudom hány éves útmutatást hagyott nekik ott.

Bár az érdekes lesz, ha a híres retina eltűnik. De gondolom majd kitalálnak valami új marketing szót, hogy a kételyeket eloszlassák... :D

(#4) adamssss


adamssss
veterán

Ez a hír is akkora kamu mint a többi pletyka. Amúgy a cikk több része is hülyeség. Pl a képátlós része. Miért nem lehetne nagyobb és retina?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) gybazsi válasza hemaka (#3) üzenetére


gybazsi
senior tag

De az eddigi Apple termékek formatervéért is Ive felelt, Jobs csak segített neki/elfogadta/újraterveztette.
A cég egészét tekintve viszont biztos, hogy több évnyi útmutatást hagyott maga után.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#6) daniel909


daniel909
addikt

kétélem h 4" feletti lenne a kijelző, mert az már nem kényelmes, főleg a vissza gomb elhelyezése miatt.
a retina Display egy marketing bullshit, bármire ráfoghatják, a mezei felhasználó nem fogja látn ia különbséget.
icecave: mert a 3gs nem retina display.
arra értettem a marketing szöveget, hogy lehet alacsonyabb lesz a ppi, de attól az emberek nem fogják rosszabbnak látni = hívhatjuk retina display-nek.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#7) icecave


icecave
nagyúr

Hehhe, pont ugyanez a kép, és a találgatás volt a 4S megjelenése előtt is, amikor mér mindenki a nagyobb kijelzős iPhone 5-öt várta... :D

daniel909: marketing bullshit? Érdekes, az asszony igencsak mezei felhasználó, mégis egyből feltűnt neki a 3gs és a 4 közötti különbség.

[ Szerkesztve ]

(#8) manchester85 válasza adamssss (#4) üzenetére


manchester85
addikt

Mert ha növelik a kijelző méretét, csökken a pixelsűrűség. Vagy ez szerinted nem nyilvánvaló?

i6 Silver

(#9) Bici válasza adamssss (#4) üzenetére


Bici
félisten

Mert ha nagyobb lenne a képernyő azonos felbontással, akkor csökken a képpontsűrűség, azaz már nem annyira retina...
Ha növelik a felbontást, akkor a régebbi progik futtatásakor vagy át kell méretezni a képet, ami képminőség romláshoz és teljesítmény veszteséghez vezet, vagy a kép közepén jelenik meg a tartalom.
A retinára váltáskor is addig vártak, amíg pont duplázni nem tudják az oldalankénti képpontok számát, azaz 4szerezni a képpontokat.
Így nem kell átméretező algoritmus, hanem csak duplázni a képpontokat.

Legközelebb akkor lehet ilyen egyszerűen felbontást váltani, ha újra duplázzák a képpontok számát, ami jelenleg 1920x1280 lenne, ami sztem még nem reális.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) xlife11 válasza hemaka (#3) üzenetére


xlife11
senior tag

Ha jól értesültem a dizájnért Ive a felelős.Nyilván Steve adta az inspirációt, bár ha valami neki nem tetszett akkor az nem is látott napvilágot.

(#11) bok92


bok92
addikt

Micsoda hír... :Y
Amúgy kíváncsi vagyok,hogy mekkora lesz a kijelzőmérete...

(#12) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Várom már nagyon, remélem belepakolnak minden földi jót.:)

És igen, bizom azért Ive-ban.:K

(#13) Everman válasza Bici (#9) üzenetére


Everman
addikt

"Legközelebb akkor lehet ilyen egyszerűen felbontást váltani, ha újra duplázzák a képpontok számát,"

Ami várható.

Ha igazak a hírek, akkor ugyebár az iPad 3 már nagyobb felbontást fog használni. A kompatibilitást biztos megőrzik, úgyhogy ott várható a 1536x2048-as felbontás.

Az új iPhone várhatóan azzal a vassal lesz szerelve, mint az előzőleg bemutatott iPad (eddig is így volt). Innentől az új iPhone esetleges 1280x1920-as felbontása borítékolható, a hardver ugyanis bőven képes lesz a meghajtására. A RetinaHD megnevezést szintén előre borítékolom :D

[ Szerkesztve ]

(#14) talamasca


talamasca
senior tag

Apa kezdődik...
Az évi szokásos "hír" megérkezett! :)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#15) #19158016


#19158016
törölt tag

Most kapok sikítófrászt.... :DD

(#16) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A kép alapján végre az is kiderül, hogy egy űrállomáson szerelik össze az Iphoneokat. Tudtam! Steve egy ufó volt!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#17) Everman válasza fordfairlane (#16) üzenetére


Everman
addikt

Vagy csak pormentesített környezetben gyártják a mobilokat :)

(#18) lcee79


lcee79
őstag

másik oldalakon ez 1 hetes hír
pl: itt :)
és szerintem már ott is kamu volt :)

Mondjuk én szívesen vettem volna eddig is iphone-t de kijelző szerintem kicsi
úgyhogy a 3,5-ön bőven lehet növelni...

És a kijelző pixelsűrűsége pedig a iPhone 4-esen azért elég szembetűnő... (nekem az volt)
úgyhogy az megmaradhatna nagyobb méretre is... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#19) icecave


icecave
nagyúr

Mondjuk tőlem maradhat olyan is, mint az iPhone 4, csak fogják a kijelzőt, és kicsit scale-zzenek rajta, hogy vékonyabb legyen a káva oldalt és kész is. :D

(#20) Black Dragon válasza lcee79 (#18) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez a hir már a 4S előtt került fel, vagyis már akkor is erre találgattak, csak most még jobban biztosra akarnak menni a találgatásban.:)

(#21) korpicschess


korpicschess
veterán

Lesz új iPhone? :Y

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#22) gzbotii válasza daniel909 (#6) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem is, 4" nem lenne jo...azert tisztelem az almat, hogy hozza a csucs kategoriat es nem 5"...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23) Pete55555 válasza Everman (#13) üzenetére


Pete55555
addikt

"az új iPhone esetleges 1280x1920-as felbontása borítékolható"

Azért az kicsit erős lesz szerintem. Lehet gyártottak már 4"-on teljes HD kijelzőt, de ha így is van, szerintem akkor sem érné meg sorozatgyártani, egyszerűen túl drága lenne. (még)

...Szeretem leracsniztatni...

(#24) icecave válasza korpicschess (#21) üzenetére


icecave
nagyúr

Mint minden évben, de tudom,hogy csak viccelsz :D

(#25) lcee79


lcee79
őstag

Az iPhone 3-asnál gondoltam na még dolgozzanak rajt és ha megjelenik az 5 azt megveszem...
Remélem olyan lesz az 5-ös hogy így lesz, de én arra várok, hogy egy magyarnak is megérje megvenni, ne csak amerikaiaknak legyen fullos....

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#26) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem nem túl valószínű a "4 feletti kijelző. Max. egy "3,8-ast tudnék elképzelni, ami még beleférne a mostani telefonméretbe, némi peremcsökkentéssel. Magának a telefonnak nem hinném, hogy növelnék a méretét, mert ez a méret ami a legkompaktabb. Nem elfelejteni, hogy az Apple csak egy telefont gyárt, és azzal a lehető legnagyobb réteg ízlését kell lefedni, amibe nem illik a "tepsi" koncepció..

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#27) zooole válasza Gadgetfan_ (#26) üzenetére


zooole
senior tag

SGS2 éppen optimális mondjuk nekem, vagy akármelyik 4.2, 4.3 telefon. iPhone.on egyszerűen nem tudok normálisan netezni. Lehet a ppi az egekben, de ettől még kicsi marad.

(#28) Bici válasza Everman (#13) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem reális ez a felbontás egy ~4 colos kijelzőn, ha ennél kicsit magasabb felbontás várható az iPad 3-tól ~10 colos méretben.

Nem mondanám rá egyértelműen, hogy a vas bőven elég lesz egy 1920x1280-as kijelzőhöz, mivel az iPad2 felbontása 1024x768, ami kevesebb mint harmad annyi képpont.
Ha tényleg azonos lesz a vas.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) callmeakos válasza xlife11 (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Néhány évig még azt fogják csinálni amit a jó öreg Steve hátrahagyott... Még kell úgy 5-6 éve mire eljön az az idő, hogy már nem az ő terveit kell megvalósítani......

Troll ON

Hiszem ha látom ;] ;]

Troll OFF

All→M8

(#30) tdk.112 válasza lcee79 (#25) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nem lesz iPhone 5. Más lesz a neve.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#31) whitezo88


whitezo88
nagyúr

még az ipad3-ról se tudunk sokat, előbb azt kéne megvárni, heteken belül jön a keynote. Majd utána lehet tovább spekulálni.

amúgy eddig az is biztos volt, hogy új külsőt kap, elég érdekes lenne 3.ra is ugyanazt a kinézetet adni :) szerintem laposabb lesz, esetleg nagyobb kijelző, nagy vonalakban ennyi. Akár a 960x640 is maradhat. És igenis jól látható a retina, mióta anno volt a kezemben 4-es, az összes többi telefon recésnek tűnt, a SGS pl egyenesen okádéknak :U

Már azért van pár ami eléri, pl a Nexus, Note, és az újabb (2011-es) nagyobb Xperiák.

[ Szerkesztve ]

(#32) berbatov2 válasza Gadgetfan_ (#26) üzenetére


berbatov2
senior tag

4"-4,3" még bőven nem tepsi, bele lehet jönni a használatba mondom ezt átlagos kézfej mérettel.

(#33) fordfairlane válasza whitezo88 (#31) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt meg kell hagyni, az Apple ért hozzá, hogyan kell titokban tartani ezeket a specifikációkat a keynote-ig. Cupertinóban biztos van egy külön titkosrendőr osztag. :D

x gon' give it to ya

(#34) fazr válasza tdk.112 (#30) üzenetére


fazr
senior tag

Apple bennfentes vagy?

(#35) Apika


Apika
Közösségépítő

Kíváncsi vagyok, hogy változtatnak-e a megszokott formavilágán...

(#36) D1Rect


D1Rect
félisten

Remélem carbon lesz a borítás vagy valami hasonló. ;] :DDD
Én meg sikítva fogok fetrengeni a földön.

(#37) icecave válasza Apika (#35) üzenetére


icecave
nagyúr

Olyan nagyon nem kellene. Az meg,hogy akkor "rinyál a banda, hogy nahát, így hogy tudják mások már messziről, hogy milyen telefon van a kezemben" nagyon hidegen hagy. :)

(#38) joey04 válasza Everman (#13) üzenetére


joey04
titán

De ne majmolják már a többieket ilyen 4.3" meg hasonló méretekkel. :(((

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) Everman válasza Bici (#28) üzenetére


Everman
addikt

"Szerintem nem reális ez a felbontás egy ~4 colos kijelzőn, ha ennél kicsit magasabb felbontás várható az iPad 3-tól ~10 colos méretben."

Most is pont ez a helyzet. iPad 768x1024, iPhone 640x960.

"Nem mondanám rá egyértelműen, hogy a vas bőven elég lesz egy 1920x1280-as kijelzőhöz, mivel az iPad2 felbontása 1024x768, ami kevesebb mint harmad annyi képpont."

Én az iPad 3-ról beszélek, aminél már majdnem biztos 1536x2048-as felbontás. Gyanítható, hogy lesz alatta olyan vas, ami röhögve kirakja ezt a felbontást.

(#40) Everman válasza joey04 (#38) üzenetére


Everman
addikt

Én 4"-ra tippelek, az még barátságos határeset és arra, hogy nem az LG, inkább az Apple-Sharp együttműködés gyümölcse lesz az új kijelző.

(#41) nord_ válasza Gadgetfan_ (#26) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek, szerintem az lenne az ideális, ha maradna a befoglaló méret, minimális kijelző növeléssel.

(#42) icecave válasza Everman (#40) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is ide teszem a tippem, de inkább 3,7-4.0-ig.

(#43) GALARDO


GALARDO
addikt

az idei iPhone modell nem elkarcsúsított dizájnnal érkezik

Nem lenne rossz, nekem nem kell papírlap.

4 hüvelyk feletti LG kijelző található

Remélem, kamu.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#44) joey04 válasza Everman (#40) üzenetére


joey04
titán

hát nekem kb 3,8" lenne a legideálisabb méret. 4" még beleférhet, de igazából nem örülnék neki annyira...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) icecave válasza GALARDO (#43) üzenetére


icecave
nagyúr

Én attól kapnék hülyét,ha nem végig egyforma vastag lenne: [link] Nem beszélve arról, milyen "fejnehéz" lenne így...

(#46) GALARDO válasza icecave (#45) üzenetére


GALARDO
addikt

Ez borzalmas. :Y

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#47) Apika válasza icecave (#45) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Csak nem teszik ezt vele...

(#48) xxxbmx


xxxbmx
tag

a 4" örülnék nagyon,a htc k után(4,3")egyszerűen nem tudok viszzaszkoni az iphone pici kijelzőjéhez ugyh remélem kitolják 4"-re :C :C

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#49) icecave válasza GALARDO (#46) üzenetére


icecave
nagyúr

Melyik jönne be? :D

xxxbmx: én meg pont attól dobnék egy hátast,hogy nem tudnám egy kézzel kezelni, mert a másik oldalon lévő ikonokat már nem éri el a hüvelykujjam.

[ Szerkesztve ]

(#50) s.andrew


s.andrew
csendes tag

TROLL ON

Az új szifon úgy fog kinézni, mint a Lumia 800/N9, aztán indul a pereskedés Nokiáék ellen is :DD :DD

TROLL OFF

Elnézést kérek, de nem hagyhattam ki. :DDD Amúgy ez a sok találgatás idegesít, évről évre ez folyik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.