Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Itt az újabb dolog, amiről a tévés témákba ásás nélkül senkinek nem lesz fingja se, hogy milyen képmódokban hogyan működik, ha sikerül egyáltalán kideríteni, hogy adott eszközökkel működik-e. :DDD

Nekem van egy "late to the party" érzésem is ezzel, de pár év után meglátjuk, mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2) bozont


bozont
veterán

Lehet erről is érdemes lenne írni egy cikket: [link]

(#3) Bossp


Bossp
addikt

Első körben inkább támogassák a játékok a Dolby Visiont :D Azt hiszem a Mass Effect Remake az egyetle neddig PC-n

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4) #72042496 válasza Bossp (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem sokat jelent, hogy PC-n mi van, az a platform a HDR korszak bohóca. XBOX-on a natív támogatású játékok mellett a legtöbb visszafelé kompatibilis játék konvertálható DV-be is, és jól néznek ki.

(#5) AVhelper válasza bozont (#2) üzenetére


AVhelper
senior tag

(#6) awexco válasza #72042496 (#1) üzenetére


awexco
őstag

És nem tudni működik e ?
Borzadáj ez az egész hdr mizéria . az elképzelés jó ,de a megvalósitás ...siralmas

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#7) #72042496 válasza awexco (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egész egy szégyen szerintem, pedig valamennyire én követem is a dolgokat. Lehet, épp az a baj. :D Pl. egy tévére ráírják a Dolby Visiont, de ezt tudja-e 120 Hz-en és/vagy low latency módban, és mellé lehet-e VRR-t kapcsolni? De a VRR önmagában is megér egy misét. Melyik gyártónál hogyan működik, ill. LCD-nél hogyan reagál rá a FALD háttérvilágítás?

Vagy más példa, sokszor az adatlapon szerepel, hogy eARC, de azt már YouTube videókból vagy fórumokról kell előtúrni, hogy milyen hangformátumok támogatottak.

Kezet foghatnak egymással a gyártók és a HDMI Forum.

[ Szerkesztve ]

(#8) Joshi válasza #72042496 (#7) üzenetére


Joshi
titán

Nem kell ennyire messzire menni. Elég ha megnézzük a High Speed HDMI kábelek specifikációját. Furcsa mód már van egy Premium High Speed elnevezés is. Miért, akkor a sima High Speed HDMI kábel nem tudja a specifikációját? Érdekes dolgok ezek. ;]

(#9) #72042496 válasza Joshi (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az is annyira magától értetődő, igen, hogy még egy appot is csináltak a nyomorult kábelekhez, amivel ellenőrizni lehet a minősítést. :D

(#10) M@cika


M@cika
őstag

Biztos én vagyok a vakegér, de a SBTM nélküli kép szebb/jobb

Nasit a kis fehér medvének!

(#11) #72042496 válasza M@cika (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erősebbek rajta a színek. De elvesztek rajta a világos és sötét részletek, ha megnézed bal alul a havat vagy középen a fenyőfákat. (Persze, ez illusztráció, szándékosan ilyen.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.