Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fdisk


fdisk
őstag

Én max 8x-an írok lemezt.
Ez a 24x ugyan kiknek kelhet? :U

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#2) rootkiller


rootkiller
őstag

Reméljük jó írókat készítenek majd olcsón, az jó lenne nekünk, és a piacnak is.

Artengo TR 990 Pro

(#3) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Tetszik ez a LabelTag. Már rohadtul unom, hogy filccel kell rámacerálnom a CD/DVD-re írt dolgok nevét. Tudom, tudom lemezborítóra írjak, de nekem általában papírtokos lemezeim vannak.
Ha jó ára lesz, lecserélem a Pioneer 215D-ét. :K

(#4) twollah


twollah
nagyúr

A LabelTaggel csak egy a baj, hogy a felirat miatt kevesebb adatot lehet az adathordozora irni.

(#5) shteer válasza tzsolesz (#3) üzenetére


shteer
titán

a sima lemez tetejére ezzel sem tudsz feliratozni

..szerintem jónak tűnik

(#6) glutamin válasza twollah (#4) üzenetére


glutamin
őstag

Így van. Ritka az az eset, hogy fel tudnék áldozni emiatt pár száz megát. A lightscribos lemezek meg drágák. Marad az alkoholos filc:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7) twollah válasza glutamin (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

En meg ugy vagyok vele, hogy azzal az egy perccel amit az alkoholos filccel elveszek az eletembol nem olyan nagy dolog, emiatt problemazzak.

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

4x-esnél nagyobb sebességgel nem szoktam írni... rohanó világban élünk, de 15percet csak kibírok már lemezenként, hogy évek múlva is rajta maradjon az adat :) egyik haverom pörkölt max sebességgel arita/ridata/datace/stb kategóriájú "minőségi" anyagra... aztán csodálkozott, hogy 1-2hónap múlva alig tud bármit is leszedni róluk :S

az 1szer írható lemezek olvashatatlanná tételét meg egyszerűbben/gyorsabban is meg tudom oldani :D

a feliratozásra meg nekem is ott a vékony alkoholos filc :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) shteer


shteer
titán

a felirat megszerkesztése még több időbe kerül, mint ráfirkantani pár betűt - a felirat elkészültének idehéről meg ne is beszéljünk :DDD

a verbatim lemezek biztonságosan írhatóak 8x és 12x tempóval is

..szerintem jónak tűnik

(#10) strike-force válasza shteer (#9) üzenetére


strike-force
őstag

szerintem bármelyik 16x márkás lemez biztonsággal írható 8x-en. legalábbis nekem még a legrégebben megírt tdk, benq, philipsekkel sem volt visszaolvasási gondom

hogy on is legyek, a második liteon dvd írómat nyúzom, egy baj van csak velük, iszonyatosan rettenes hangot adnak ki, amikor ki/be tolják a tálcát......

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) shteer válasza strike-force (#10) üzenetére


shteer
titán

biztosan :) más fajtára nem írok, de már régóta 12x-esen

..szerintem jónak tűnik

(#12) .tnm


.tnm
addikt

most akkor mivel több a labeltag, mint a labelflash? csak mert utóbbival is lehet adatoldalra cimkézni. vagy itt a cimke sáv akárhol/akármekkora lehet? vagy nem kell érte kapacitást áldozni (ezt mondjuk nem hiszem)?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#13) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A LabelFlash is tud a DVD korongok adatrögzítő felületén meghatározott sávban ahol nincsen adat feliratot, képet égetni.

<-ƘƘ->

(#14) slaci007


slaci007
senior tag

Még az előző szériát sem lehet kapni Mo.-on sajnos pedig nagyon jó írók extra szolgáltatásokkal. :(((

Tungsram 1896-2022

(#15) Male válasza Kendek (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Így van... valószínüleg csak jogdíjat nem akartak fizetni érte, így ugyanazt megkapod más néven. (mondjuk ezzel a feliratozással nekem midnig bajom van... vagy nem hajlandó megcsinálni, vagy belecsúszik az adatba... a durva, hogy utána is simán vissza lehet olvasni az egész lemezt, pedig láthatólag belelógott :DDD )

Jah, végre sikerült az egész előlapot kitölteni logokkal :C

(#16) FefeeX válasza Male (#15) üzenetére


FefeeX
veterán

Sok dolog már felvázolásra került, ami szerintem is helyes, pl 12x-es írás nálam Ricoh lemezeken is tökéletes, bár a lemezek minőségével egy ideje már nem vagyok maradéktalanul elégedett - Verbára fogok váltani minden szegmensben (printelhetőt eddig is azt használtam :P)
Szóval már csak 50ft-os Verbát kell keresnem :)

LF is tudott címkét nyomtatni - amit mondjuk a cikkből hiányoltam - így nagyon marketingszagú, szerintem nem elég 1:1ben fordítani egy kapott cikket, ha van vele kapcsolatosan info érdemes beleépíteni :)

Minden esetre - és ez már a válasz :) - nekem eddig sosem lógott bele a DiscT@2 az adatba, viszont olyat már csináltam, hogy betetováltam egy lemezt és utána írtam rá filmet :) (Ricoh lemez volt, egy darabig jól játszotta majd megakadt, de szerintem a pana lejátszóm is tisztításért kiált, meg mint mondtam, a Ricoh lemezek sem az igaziak mostanság)

A filctollat pedig nem fogja felváltani egy ilyen - ugye főleg amiatt, hogy nem mindegy melyik oldalán van a lemeznek a jelölés...

(#17) shadeofme


shadeofme
tag

Amikor 4-5k-ért lehet kapni új DVD-írókat és a 16x-os írási sebesség (ami sztem bőven elegendő) is elég régóta van én nem értem mi értelme van még ezeket tovább fejleszteni, ilyen parasztvakító marhaságokkal.
Feküdnének inkább rá a BluRay írókra és lemezekre... Nem hinném, h én lennék az egyedüli, aki szívesebben venne inkább már BR írót 15-20k körül 2-300Ft-os lemezekkel.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#18) Gergő_


Gergő_
őstag

én 4X-esen írok mindent,tudom hogy 16X-osan ugyanolyan,de csak azért hogy az írót és a lemezt kíméljem

(#19) FefeeX válasza shadeofme (#17) üzenetére


FefeeX
veterán

Még akár 800 forintot is adnék a lemezért, csak legyen minden normális árban...

(#20) mephi666 válasza Gergő_ (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, én szemmel látom a különbséget 2 lemez között, ha az egyik 4x-esen, másik 16x-osan van megírva... én azért biztosra megyek inkább és legyen 4x-es inkább... meg írás közben általában filmet nézek :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) glutamin


glutamin
őstag

Én is 4x-ben írok, esetleg 8x nagyritkán. Amióta bejöttek az írható DVD-k a két műanyag lemez közé préselt adathordozó réteggel, azóta bátran használom afilcet. CD-knél még meg lehetett sérteni úgy a felületet, hogy átlyukadt:D

egyénként szerintem is fölösleges ez a2x -es dolog. Pl CD érában csináltak 32x RW írást is, noha 12x-esnél gyorsabb lemezt nem sokat láttam.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#22) FefeeX válasza mephi666 (#20) üzenetére


FefeeX
veterán

A különbséget néhány régi írónál lehetett tökéletesen látni, mert az írás sebessége változott szektoronként (most is van persze ilyen, csak magasabb sebességnél), konstans sebességgel csak a 4X sebességig írtak az írók. Ma asszem ez a 6X. Ha ennél magasabb sebességen írsz, már legalább egyszer sebességet fog váltani az író írás közben. Normál esetben nem csíkozhatna - de néhány esetben mégis előfordul ez... :) (Amit teszteltem, annál minőségben gyakorlatilag nem játszott szerepet)

glutamin: azért érdemes vigyázni, hogy a filc vízbázisú legyen, mert az alkoholos kikezdi a lemezt. Amennyiben megsérül a felső réteg (fényvisszaverő) onnantól kezdve pedig hiába nem azon voltak az adatok, olvashatatlan lesz... (CD-nél nekem még nagyon régen sikerült valami nagyon gáz minőségűnél megbontanom a fényes réteget)
Amúgy én láttam pár 32X-esen írható CDRW-t, de itthon valóban nem vitték túlzásba a forgalmazást, valamint ugye olvashatósági kompatibilitása sem nagyon volt, írási meg szinte abszolút nem.

[ Szerkesztve ]

(#23) Male válasza FefeeX (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem is így sikerült: elöbb a felirat, aztán az adatok rá... valamiért fordítva nem engedi :F

#22: A CD-ket tényleg kikezdte, néha egy idő után a túloldalról is jól olvasható volt a felirat, viszont a DVd ilyen szempontból eléggé védett, mert nem csak egy lakkréteg van a fényvisszaverő fölött, hanem egy rendes műanyag lemez. (Ezért volt szimpatikusabb nekem a HD-DVD is a BR-rel szemben....)

[ Szerkesztve ]

(#24) FefeeX válasza Male (#23) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha lezárod a lemezt akkor a maradék felületre rá fogja tolni a feliratot, és akkor nem fog rátolni az írott felületre :P

(#25) Male válasza FefeeX (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Épp ezaz, hogy nem teszi... hibaüzenetet dob ilyenkor, és kész. Direkt csak 3GB-ot írtam egy lemezre, lezártam, és utána ment volna a felirat, de nem... (az íróm topicjában bent vannak a részletek, fogalmam sincs miért teszi ezt, de mások se tudtak mit mondani rá.) Egyszerűen csak olyankor hajlandó feliratozni, ha teljesen üres a lemez még.

(#26) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én nagyon utálom ezeket az eszemet max sebességű írókat, mert vannak régebbi idióta író progik, amiken valamiért cd sebességek vannak definiálva, amellett, hogy gond nélkül írják a dvd-t is. tehát marad a listából a max sebesség. a 8x ritek g5-nél nincs probléma, mert csak 1-2 elvetemült író pörköli 12x-esen. de a 16x verbatimot 16-osan is írja...

mielőtt valaki értetlenkedne, ilyen progi pl.a spec képfile-okat is író power iso.

és egy 16-osan kírt kép-ből asztali dvd legyen a talpán, ami egy év múlva visszaolvasa az 5-ös vob-ot...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) shteer válasza szab.tam (#26) üzenetére


shteer
titán

na de ki használ power iso-t? :)

..szerintem jónak tűnik

(#28) szab.tam válasza shteer (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én. van egy olyan hülye kép, (fejből meg nem mondom, melyik), amit az ashampoo sem tud megírni, de a power iso igen. és átlag havonta belebotlom 1-be.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) Shono válasza tzsolesz (#3) üzenetére


Shono
aktív tag

Inkább csinálj a Pio 215D-ből 215L-t ingyen és fogsz tudni LabelFlasht írni.
Valamint ez a LabelTag erősen hajaz a DiscT@2-ra, ami szintén LabelFlash az adat oldalon.

(#30) wwenigma válasza FefeeX (#22) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a baj, hogy a DVD-nél nem a lemez tetején van az adathordozó réteg, hanem 2 múanyag korong között, tehat az alkoholos filc nem bánthatja. Sokkal jobban kell figyelni a megfelelő minőségű MID-re, illetve a tárolásra, hogy késleltessük az adathordozó-réteg korrodálódását. (jobb szót nem találtam)

ui: 8 illetve 12x irva stabilak a mai minosegi 16x lemezek (verba). Több nem kell.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31) FefeeX válasza wwenigma (#30) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát a kedvedért megkaparok egy dvd-t, hogy megnézzük, tényleg nem számít-e az ha leszedjük a fényvisszaverő réteget... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.