Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Azért azt megnézném, aki egy HTC Titan-t 167e-ért vesz kártyás csomagban.

(#2) atike


atike
nagyúr

20-al drágult az SIII? :Y Azta.... Tuti jönni fog valami új akció egy hónap múlva, hogy vidd be a régi telódat 5-10 eFt-ért.... ;]

#3: amit írtam... előkészíti a terepet a következő akciónak, hogy azt hidd, hogy milyen olcsón veszed majd meg.... :U :F :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) Prien


Prien
addikt

Az ilyen 20-30 ezer forintos áremeléseket mi indokolja amúgy?

A kevés is több a semminél.

(#4) Rusi válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

Hidd el, biztosan van ilyen ember. Nálunk volt, aki kártyásan szeretett volna venni Galaxy S3-mat, csak kicsit néztem furán rá. :F

Mobilaréna (2010-2017)

(#5) <Adamsky> válasza Rusi (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Itt az, hogy "kártyás" egy dolog. A másik, hogy szerintem kissé drága ez a telló ezzel a HW-val, nem? Igaz nem követem a WP7-es telefonok árát, de szerintem ez sok. Vagy az SW miatt ennyi? Nem értem.

(#6) berbatov2


berbatov2
senior tag

Az L3 még véletlenül sem 3,5"-os.

(#7) Rusi válasza berbatov2 (#6) üzenetére


Rusi
senior tag

Javítva.

Mobilaréna (2010-2017)

(#8) littlelion21


littlelion21
addikt

Féláras akció (valós árukészlettel) vajh' mikor lesz náluk újra?

(#9) dedike válasza littlelion21 (#8) üzenetére


dedike
addikt

Miért? Volt már? :U

Jó szerencsét!

(#10) atike válasza dedike (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Volt. :) Haver vett is egy Galaxy Nexust gyorsan :)

(#11) Beri78 válasza littlelion21 (#8) üzenetére


Beri78
őstag

nem volt túl sikeres - elég sokan felháborodtak, mert minden készülékből 1-1 db volt
(FB-n azt írták pl. hogy Pesten összesen 1 db SII volt)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#12) Apika válasza Prien (#3) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ezen én is meglepődtem...

(#13) tariattila válasza littlelion21 (#8) üzenetére


tariattila
veterán

fél ár? az félig mese volt... most itt a valóság: 20-30 ezerrel drágábbak előfizetve... pfffff :(

(#14) mohotol válasza Beri78 (#11) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ez természetesen nem igaz, minden boltban az aktuális készletet adták annyiért. Mondjuk az igaz, hogy hamarabb szereztél top telefont, ha volt ismerősöd a boltban.

(#15) Xaels válasza atike (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Hát inkább csak a kezdeti "akciónak/megállapodásnak" lett vége. A Telenor csúszott a HTC-vel és náluk lett végül a legdrágább miközben a másik 2 szolgáltató szétakciózta. S3-al ez fordítva volt. Szerintem innentől kezdve beállnak az árak mind3 szolgáltatónál hasonló szintre.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16) Alvin76 válasza Beri78 (#11) üzenetére


Alvin76
tag

Érdekes lehetett ha pesten egy S2 volt...
Szombathelyen a Tescoban lévő Telenornál 2 is volt.. (az egyik az enyém lett :P ) igaz én egyből reagáltam ahogy jött az sms, és félrerakattam magamnak.
AZ tényleg AKCIÓ volt... de ezek az árak... pfff...

(#17) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

miert neztek furcsan arra aki megvesz egy telefont fuggetlenul? De tenyleg. En vilag eletembe fuggetlenul vettem a telefonokat mivel kulfoldre jarok es ott veszek ottani SIMet mindig. Plusz kint kulfoldon a kartyasok majdnem olyan "jol jarnak" mint az elofizusok.

Masreszt szerintem az elofizetes durvan lehuzas HA iphonerol van szo.

(#18) gtasystem


gtasystem
őstag

ezek a tarifák nem a t-mobilenál vannak?
a telenornál okos meg alaptarifák vannak tudtommal.. :U
és mikortól lesz ez mert y200 még mindig nincs fent náluk legalábbis nem találom a huawei-ek között.. :F

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19) Rusi válasza gtasystem (#18) üzenetére


Rusi
senior tag

Olvasd el mégegyszer, mert az áraknál "XS kategóriás előfizetéssel", nem pedig "Mozaik XS előfizetéssel" szerepel. A Telenornál is van XS, S, M, L, XL kategória (a T-nél XXL is létezik), ezek mindegyikéhez tartozik egy Alaptarifa és egy Okostarifa csomag (pl. az XS az lehet Alaptarifa 3 vagy Okostarifa 90). A T-nél csak a Mozaik csomagokból vannak ilyen kategórizált változatok, így ott ez van feltűntetve.
Az meg, hogy a Huawei Y200 nincs a honlapon, az igazából nem jelent semmit, mert a honlapra nem feltétlen azonnal teszik ki, ettől még az árlistán rajta van, a boltokban meg lehet vásárolni (előtte érdemes érdeklődni a 1220-on, hogy hol van készleten, mert ilyenkor nem kap minden bolt azonnal 10 darabot belőle). Persze ha Netshopon szeretnéd megrendelni, akkor nyilván fontos, hogy fent legyen a honlapon.

Mobilaréna (2010-2017)

(#20) gtasystem válasza Rusi (#19) üzenetére


gtasystem
őstag

azt én is láttam hogy nem mozaik van odaírva, de ez így akkor is eléggé fura mert a T-mobilnál vannak ezek a megjelölések.. :F

az y200-ról találtam egy Telenoros táblázatot de ott is csak "hamarosan" van feltüntetve..na mindegy..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#21) Rusi válasza gtasystem (#20) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem tudom, mi ebben a fura, a Telenornál XS-S-M-L-XL kategóriák léteznek, a T-Mobile-nál meg konkrétan van Mozaik XS-S-M-L-XL-XXL csomag (ahogy korábban meg volt a MédiaMánia XS-S-M-L-XL). Kb. amióta én viszem az akciós rovatot, mindig így volt feltűntetve az ár, azért van odaírva, hogy "XS kategóriás előfizetéssel", ami nem egyenlő a "Mozaik XS előfizetéssel. Az egyiknél több (a publikus üzleti csomagok és bizonyos dolgozói előfizetések is kategóriába vannak sorolva), a másik egyetlen konkrét tarifáról van szó.
Az Y200-ról meg mondtam, hogy kérdezd meg a 1220-at, ők tudnak infót mondani, hogy hol van már készleten (a hamarosan pont azért van ott, mert nem mindenhol kapható még) vagy érdemes egyből központi Telenorba menned (Mammut, Astoria, KÖKI, Pólus), ott jó eséllyel van már.

Mobilaréna (2010-2017)

(#22) gtasystem válasza Rusi (#21) üzenetére


gtasystem
őstag

az hogy ott nem így hívják..? :U az hogy szerinted vannak ilyen kategóriák az egy dolog..
tényleg nem tudom hogy mit nem értesz ezen..teljesen más a csomagok elnevezése..mondjuk nekem mindegy, csak eléggé félreérthető így..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#23) Rusi válasza gtasystem (#22) üzenetére


Rusi
senior tag

Biztos nem látod a különbséget az XS kategóriás előfizetés és a Mozaik XS előfizetés között? A Telenornál az XS egy kategóriát jelöl, melybe több csomag is beletartozik (Okostarifa 90, Alaptarifa 3 és az üzleti csomagok egy része, valamint nem publikus csomagok is vannak), míg a T-Mobile-nál nem kategóriák vannak, hanem a Mozaik csomagból létezik többféle változat, ezeket jelölik az XS-S-stb. jelölésekkel. Azért nem értem, mert kb. amióta csinálom az akciós blogot, még soha senki nem panaszkodott, hogy nem érthető. Azt nyilván nem írhatom le, hogy XY telefon Okostarifa 90, Alaptarifa 3, Üzleti Keret 12000, Üzleti Keret 18000 stb. csomagokkal ennyi és ezt ugye ötször megismételve, mert ötféle kategória van. Az jobban átlátható lenne?
Mellesleg nem szerintem vannak kategóriák, hanem a Telenor szerint, nézd csak meg az árlistájukat (a kategóriák alatt persze a hozzá tartozó Okostarifák vannak, de az csak példa, a lista végén ott van, hogy melyik kategóriába melyik csomagok tartoznak). Na meg ugye ott dolgozom...

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#24) gtasystem válasza Rusi (#23) üzenetére


gtasystem
őstag

Biztos nem látod a különbséget az XS kategóriás előfizetés és a Mozaik XS előfizetés között?

Biztos nem látod a hasonlóságot az XS kategóriás előfizetés és a Mozaik XS előfizetés között? :U

ezek a L,M,XS stb. megjelölések egyértelműen a t-mobile-hoz köthetők pláne ha még meg is nézi a júzer a két okostelefonokhoz való tarifa oldalt

[link]

[link]

én arról beszélek ha valaki beesik a netről, elolvassa amit írtál és frankón fogalma sem lesz róla hogy miről van szó..pláne ha nem geek, és nem dolgozik egyik szolgáltatónál sem..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#25) dedike


dedike
addikt

Elbeszéltek egymás mellett. ;)

A T-nél van két díjcsomag (MédiaMánia és Mozaik), aminek vannak XS, X, stb. változatai.

A Telenornál viszont vannak XS, X, stb. kategóriák, amelyekbe a meglévő díjcsomagokat (Okostarifa, Alaptarifa, stb.) besorolják.

(A T-nél is van hasonló besorolás a havidíjak alapján, de ezt most hagyjuk, ez a felhasználót nem igazán érinti a mindennapok során.)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#26) Rusi válasza dedike (#25) üzenetére


Rusi
senior tag

Igen, én pont ezt kívántam volna felvázolni. Amúgy az egyszeri emberke nem a tarifatáblázatot fogja nézni, hanem az árlistát, és ebben nyugodtan hihetsz nekem. 50-ből 45 ember úgy jön be hozzánk, hogy pl. a Galaxy Mini érdekelné 10 forintért. Hiába van odaírva, hogy pl. Okostarifa 90-nel, az emberek csak a készüléket és annak árát látják/nézik, aztán bejönnek érdeklődni a részletek felől (és meglepődnek, hogy a Pannon 35 csomagjukkal nem vihetik el 10 forintért az Xperia sola-t, de ez más téma...). Ez vonatkozik teljesen új és meglévő előfizetőkre is.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#27) dedike válasza Rusi (#26) üzenetére


dedike
addikt

;)

Mondjuk az ügyfelek "tájékozatlansága" nem lep meg. Ezekben a szolgáltatói tarifacsomagokban eligazodni igazán nem könnyű, s ha az ember nem kér segítséget, nagyon könnyen bele lehet "tekeredni".

Jó szerencsét!

(#28) Rusi válasza dedike (#27) üzenetére


Rusi
senior tag

Egyébként igazad van és mindezt úgy, hogy elfogultság nélkül azt mondom, a Telenornál lehet talán a legjobban átlátni a lakossági csomagokat. Létezik az Okostarifa, meg az Alaptarifa, azt csókolom. Érdemes megnézni a Vodafone árlistáját, eleve van hét(!) kategória és azokban egyenként vagy 10-12 csomag, bizonyos csomagoknak 2-3 alváltozata is van, totál káosz.

Mobilaréna (2010-2017)

(#29) mukibuci válasza Rusi (#28) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

khmm, alaptarifa = kontakt csomagok, okostarifa = matrix csomagok - annyira nem bonyolult :B

készülékár kategóriák:

számlás XL, L, M, S, XS, számlás ajánlat, számlás és limit ajánlat (ez 7) vs
alap, klasszik, kiemelt, vip, top S, top M, top L (ez is 7)

ezek szerint a telenor ugyanolyan totál káosz :DDD

;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.