Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Szép, mindenidők egyik legnehezebb platformer játékai, a mai fiatalság úgy is nagy részben puhány, erősödjenek csak ;]

(#2) b.


b.
félisten

Lion King is és Aladdin is zseniálisan jó volt, én is kíváncsian várom mit kezd vele a mai generáció :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Mennyiből tartana egy XBONE játékot kitolni a Microsoft Store-ba? Kb. semmiből.

(#4) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Aladdinnal játszottam csak, de az valami kegyetlen nehéz volt. Csalás nélkül esélytelen volt a cucc.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#5) rdt89


rdt89
addikt

Remek, ezek olyan nehezek, nem rég elővettem őket, olyan bénának éreztem magam, hogy kérdeztem is, hogy a francba akasztottam én ezeket ki régen sárga kazettás koromba? :DD

(#6) satz18


satz18
őstag

2. pályánál sosem jutottam tovább egyik játékban sem. A mai játékok valahogy sokkal szórakoztatóbbak. Vagyis nem, régen minden sokkal jobb volt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Herculest kár hogy nem dobták mellé☹️

(#8) Wesder válasza rdt89 (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Mindjárt lehúzom telóra. Tényleg ennyire "nehéz"?

Meteorhead
Ha ezt így kijelented, akkor biztos nem értesz hozzà, mert ez nem ennyire egyszerű.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) Luck Dragon

Jaj még anno én is játszottam velük , már csak a Garfield hiányzik a repertoárból. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) rdt89 válasza Wesder (#8) üzenetére


rdt89
addikt

Nagyon nehéz, telón meg pláne. /Nekem legalább is/ :)

(#11) DeathAdder válasza Wesder (#8) üzenetére


DeathAdder
veterán

Leginkább azért, mert ha elfogytak a dzsin fejek, meg az oroszlánkirályban az a 2-3 elhalálozás, akkor kezdhetted elölről az egész játékot, és rohadt könnyű volt meghalni. Úgy nem is ment, ha nem tudtad fejből, hogy mi fog következni :)

Bár asszem ha easy-re tetted, akkor több segítséget is kaptál, és többször is meghalhattál, mint normalon vagy hardon :)

(#12) Scholes9 válasza Bazsi1987 (#7) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azt is imádtuk :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) Kleroo


Kleroo
veterán

LionKing egyenesen rage(flamingós zsiráfos ugrálós pálya, JUJJ) game volt nekem anno 4-5évesen. Kicsit túltolták az akkori gyerekeknek. De legalább edződtünk, hogy gyakorlás=siker. Most 11 éves unokaöcsém, egészen konkrétan sírt elég erősen amikor ps3-on F1 játékkal, minden automatán (automata fék is) az első játékindítás első kanyarjában visszaesett az első helyről. Én pedig ott pislogtam mellette h OMG mi történik :D
10percig bírtam motiválgatni h ezaz küzdjön gyakroljon (továbbra is minden full automata, kb mintha fimlet néznél, annyi közöd van hozzá) Ekkorra már kb teljesen zaklatott, pánikos, és összetört lett. Kb félelmetes.
Mit fognak ezek a gamek művelni a gyerkőcökkel? :D

Nem tudom egyébként hogy mennyire jó, hogy a legtöbb game csak arra való hogy nyerj.
Vagy győzöl, vagynagyon keményen durván győzöl. :\

2000 környékén én nem is igazán értettem volna hogy mitől játék az amiben csak győzni lehet.
Minthe nem lenne jó/rossz mágus/lovag stb párok, hanem csak jó/nagyon jó; szakállas/nem szakállsa mágus :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14) Zolik


Zolik
senior tag

Én annó SNES-en és PC-n toltam az Aladdint és Lion Kinget. Félelmetes hogy anno pár Mbyte-ba mennyi mindent bele tudtak préselni.
Ha nem jelenik meg PC-re az szánalom a köbön. ( :W <- amikor megtudod hogy hiába van 300k Ft-os VGA-d de a régi kedvenc játékod nem jelenik meg PC-re)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#15) Wesder válasza Zolik (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Mintha PC-n nem lenne most is lehetőséged jàtszani vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) Zolik válasza Wesder (#15) üzenetére


Zolik
senior tag

Olvasni csak pontosan. Ki írt olyat hogy a DOS-os verzió nem elérhető? A remasterre írtam, hogy nem jelenik meg (legalábbis eddig úgy tűnik)...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#17) Monoton válasza Bazsi1987 (#7) üzenetére


Monoton
tag

Vagy a Tarzant. Azt de imádtam.😀

[ Szerkesztve ]

(#18) Wesder válasza Zolik (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Na és mennyivel lesz màsabb ez a "remaster"? Kb semmivel. Esetleg nem lesz annyira pixeles, de kb ennyi.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A Herculest is remasterelhetnék. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) tiborv


tiborv
aktív tag

Nagyon jó játékok voltak. Apukakent elővettem őket a fiamnak, de két dologra kellett rájönnöm:
1. Mai gyerekeket annyira nem hozza ez már lazba
2. 6-7-8 évesen ügyesebb voltam mint felnőttként :)

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#21) wolfman


wolfman
veterán

Az Aladint kitoltam gyerekként többször, de nehéz volt. Az oroszlánkirály is nehéz volt, de nem vészesen, ám a flamingós, zsiráfos, majmos pálya az nagyon incredible volt. De nem azért mert túl nehéz lett volna, hanem mert úgy kellett a majmokat állítgatni, hogy nem volt segítség merre fogsz menni tovább. Bizonyos pontokon meg ha rossz felé dobott a majom, mentél a vízbe. Márpedig képernyőn kívül voltak a majmok, visszakövetni, hogy a 11. dobás után melyik majom is állt rossz felé nem volt könnyű. Itt igazából vakon vagyunk. 4x újra kell kezdeni a játékot és jegyzetelni mikor melyik majomra kellett rákiabálni, hogy megforduljon, és akkor talán sikerült.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) Def26 válasza b. (#2) üzenetére


Def26
félisten

+1, én talán meg is fogom könnyezni a nyitó jelenetet és a főcímdalt. Persze a gyerekkel az oldalamon. Kár, hogy az én apám szart a fejemre...

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a mentést mint opciót itt megkapjuk-e :D A nehézséget ugye anno is az jelentette, hogy hiába vitted el az utolsó pályáig, ha ott megmurdeltél, akkor kezdhetted az egészet az elejéről, mert nem volt mentési lehetőség.

Az Aladdint imádtam, és nem úgy él a fejemben, hogy nagyon nehéz lett volna. Viszont a Lion Kingben a struccos/zsiráfos istenverés.

Örülnék, ha a bootlegeket is valahogy hozzácsapnák majd. A game overnél önmagát felkötő Simba vagy az önmagát elásó Timon az hiányzik az életemből :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#24) rosejbli


rosejbli
senior tag

Ez mindenképpen instant vásárlós cucc!
Emlékszem régen mennyit toltuk mindkettővel.

(#25) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalosan bejelentve, frissítettem a hírt. Jön PC-re is. :C

Live-Die-Respawn

(#26) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Én már a Pong remastert várom beépített "ütőméretháromszorozó"val, a mai trendeknek megfelelvén...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27) Alg


Alg
veterán

Prehistorick rebootot a népnek, akkor már :DD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28) arelim


arelim
tag

klasszikust csak eredetiben. remasterelni valamit kurvára cash grab-szagú dolog, hiába az ide-oda tekerés, meg az automata végigjátszás.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#29) Feverke


Feverke
tag

Nagyon jo! Imadtam mind2ot vegig is vittem oket, jo kis nosztalgia lesz, amint turhetore csokken az ara Switchen, veszem is dobozosan. Ez a 30 euro erosen lehuzosnak tunik.

Visszatekeres meg hat na... ne sirjon mar annyit az a mai gyerek..

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#30) Kai_Rong válasza Feverke (#29) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

"Visszatekeres meg hat na... ne sirjon mar annyit az a mai gyerek.."

Bezzeg a mi időnkben :DD

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#31) Feverke válasza Kai_Rong (#30) üzenetére


Feverke
tag

Hat en ugyemlekszem amikor batyammal jatszottunk hogy minel nehezebb volt annal jobban akartuk es probaltuk es mekkora boldogsag volt amikor kimenekultel a barlangbol a szonyegen, kb ezredszerre. :DD

Par hete volt itt felesegem unokaoccse(13), folyamatosan mondanom kellett neki hogy ne rinyaljon, nugodjon meg ha csak idegesiti ne jatszon, elvezze a jatekot mert ha csak kinszenvedes, annak nincs ertelme... kicsit visszavett a szenvedesbol csendben probalkozott meg egy fel orat es maris megcsinalt egy extrem palyat Super Mario Maker 2 ben :D Na akkor azert nagy volt az orom. Hatha tanult belole valamit:)

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#32) Jakesz


Jakesz
őstag

Örültem a hír hallatán, de az előzetest látva ezek sajnos a leglehúzósabb remasterek közé tartoznak. Felbontás felhúzva 1080p-re, aztán csókolom. Aztán persze így is látszik a kinézetén, hogy ezeréves játékok, csak valamivel kevésbé pixeles. Újra kellett volna dolgozni őket nulláról, mint a Crash-t és Spyrot.

(#33) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ez így annyira nem nagy "cucc"... Aki kitolta őket annak idején, annak ez nem sok újítás. Én amúgy full új játékokat vártam, még akkor is, ha nem 3D grafikával. Legalább ha az egészet újrarajzolták volna FHD-ban, több millió színnel... Akinek persze nem volt meg, annak minden vicc új...

(#34) #72042496 válasza satz18 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt az #5-re szerettem volna válaszolni.

Azért jöttem ide, hogy megkérdezzem, van-e itt olyan Lion King Sensei, aki végigvitte a játékot. :D De akkor van, és elismerésem. :)

Nekem kis pöcsösként felnőtt Simba első, talán második pálya volt a legjobb eredményem. És csak most fogok rákeresni hogy ez mennyire van a végétől, mert akkor még nem volt ám falun internet. (Vezetékes telefon talán igen.) :)

***

De ha már a #6-ra nyomtam, agreed. Hollow Knight >>> Lion King. Lehet köpködni. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Hopkins95 válasza oriic (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jön PC-re, Halleluja! :Y :R Így már nem félek megvenni a nehézség végett, ha szükséges tudok legalább cheatekkel magamon segíteni ha megakadnék.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) #72042496 válasza Jakesz (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

1080p-re? Azért a 8K tévék hajnalán nehogymár. Meg amúgy se, 1080p elég kevés nagy kijelzőn. Konzolnak elnézem, de PC-n nehogymár.

(#37) Wesder válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Wesder
félisten

Ez ugye csak vicc volt?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) Rage47 válasza Dr.F.E.R.I. (#4) üzenetére


Rage47
veterán

én is cheateltem :D megpróbálom most anélkül

(#39) janos666 válasza #72042496 (#34) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én már nem emlékszem, hogy meddig jutottam ezekben kisgyermmeként, de ha kiadják PC-re, szerintem megnézem, és talán előjönnek az emlékek (már a cikkből is beugrott pár játékmenettel kapcsolatos dolog).

Szerk.: Ja, várjunk, eredeti grafika? Akkor lehet, hogy nem. :DDD
De ami a trailer-ben van, az mind ismerős (addig szerintem eljutottam).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40) #00137984


#00137984
törölt tag

SEGA MD konzolon játszottam ki még ifjonti koromban az Aladdin-t, majd emulátoron megint végigvittem egy nehezebb fokozaton (ritkán használtam mentést). Eredeti SEGA kazettán megvan az Aladdin és a Lion King egy multicard kazin van meg. Nem sok értelmét látom az új kiadásoknak, amikor ezeket bármelyik Mini konzol kiadásra rátehették volna. Disney és a Star Wars játékokat hiányoltam nagyon, ezért eredetiben megszereztem ami kell.
Aladdin és a Lion King SEGA kazetták egészen alacsony árakon vannak és a SEGA MD konzol megvásárlása sem egy hatalmas vagyon.
Aki egy picit keresgél az találhat HDMI kimenettel is SEGA MD konzolt, amivel a 720P vagy a FullHD felbontáson játszhatóak a kazetták. Ha nagyon egy Aladdin játékot akartak remasterelni, akkor a Disney's Aladdin in Nasira's Revenge játékra is eshetett volna a választás... :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Hopkins95 válasza Wesder (#37) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem, én így játszom, ha valamelyik rész nem megy sokadszorra sem, akkor inkább segítek magamon, mielőtt felhúznám magam. Vannak játékok, amelyek túl unfairek és egyébként nem állnék neki, de ebben a tudatban hogy bármikor előhúzhatom a Jokert a zsebemből, nem tartok tőle. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ha nem lettek volna nehezek akkor még 2 óra alatt végig szaladtatok volna rajtuk, akkor meg az lenne a baj. Valahogy ki kellett tolni a játékidőt már akkor is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#43) BiP


BiP
nagyúr

Jól látom, hogy nincs itt semmi remaster, csak egy gyakorlatilag GoG kiadás, hogy menjen a mai gépeken is?
Pedig tényleg készült pár klasszikusnak újrarajzolt remasterje.
(Full Throttle, Day of the Tentacle)
Itt is hasonlót vártam volna. (4K szinten újrarajzolás)

Értem én, hogy meg kell lovagolni az idei filmeket, de azért tolhattak volna bele némi energiát.

(#29) Feverke: ne felejtsük el, hogy a mai gyerekeket a mi generációnk nevelte ilyenre.
(jó, meg a világ is felgyorsult, de a szülők felelőssége, hogy ezt helyén kezelje)

(#37) wesder: Ha a 95 az évszám, akkor ő már egy másik kor szülötte :)
Mondjuk ma már én is utánaolvasok, ha elakadok. (cheatekkel nem szarakodok, mai játékokban már nem kell. Régen voltak erre külön gyűjtemények, cheatprogik). Nincs nekem arra időm, hogy 100x is nekimenjek, mint gyerekként. Meg kevésbé vagyok türelmes ugyanemiatt.

[ Szerkesztve ]

(#44) oriic válasza BiP (#43) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezek sima remasterek vagyis kvazi HD kiadasok nem remake-ek.

Live-Die-Respawn

(#45) BiP válasza oriic (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Értem, de én azt gondoltam, hogy a remasterbe belefér az újrarajzolás. (A remake meg hogy belenyúlnak a játékba is).
Azt, hogy ugyanazt a pixeles képet felscale-elik 1080p-re, az még csak nem is remaster. Az nálam az a kategória, amit a GoG csinál.

(#46) SunMount3r válasza oriic (#44) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem sincs benne semmi "remaster".

(#47) proci985 válasza Sirandrish (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt jellemzoen egy elsoeves swfejleszto (software engineer / computer scientist) le fogja kodolni par ora alatt :)

---

egyebkent par eve en megint elovettem ezeket, hat eleg ordenare modon nehezek voltak. mondjuk a klasszikus SNES / N64 super mario is utolso palyai is eleg szurrealisan nehezek voltak, avagy kb igy toltak ki a jatekidot.

mondjuk en alapvetoen pcn nottem fel, szoval kb a rayman volt az utolso amivel tobbet toltam platformerrel (leszamitva az Orit es a Broforceot).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tiszta durva, hogy micsoda segítő mechanizmusokat raknak bele. Anno ezek nem voltak anno könnyű játékok, de mi meg nem voltunk azért hülyék. Azért ha nehezen is, de végig lehetett játszani.

Dzsungel könyve is jöhetne, nem tudom, PC-re az volt-e annak idején, én sárga kazettáson nyomtam, na az brutálisan genyó volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) Feverke válasza Dilikutya (#48) üzenetére


Feverke
tag

Volt! Hu dejo, tenyleg az is johetne. +1

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#50) Simba86


Simba86
senior tag

Ahogy páran már említették, én a Herculesnek és a Tarzannak várok egy remastered kiadását... persze az Aladdin meg a LK voltak az első fecskék, de mégis jobban tudtam élvezni a fentebb említett két játékot...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.