Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

:R Álom lenne, de az Apple mindíg ragaszkodott az egyedi csatlakozóihoz...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) Bossyy


Bossyy
tag

Kicsit hihetetlen a hír, de üdvözlendő lenne. Ezek után már csak a microUSB től kellene elköszönni és egységes lehetne a mobilpiac e tekintetben.

(#3) Balzak83 válasza Flashback (#1) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igen, főleg, hogy licensz díjat is kap érte, arányaiban nem is keveset

[ Szerkesztve ]

(#4) #16820480 válasza Bossyy (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nagyon nem. Sajnos hiába a csatlakozó azonos, még nagyon nincs egység a felhasználást illetően.

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Hogy fognak örülni az iPhone tulajok, hogy a meglévő kábeleik, átalakítóik, csatlakozóik a 2019-es évtől lecserélhetőek lesznek. :)

A másik oldalról üdvözölendő, hiszen azt jelenti, hogy végre átjárás lehet a drágább android (ugye az olcsókon még mindig a microUSB a bevett) és az iPhone telefonok között.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Kizárt!
... de ha mégis (ugye én is tévedhetek :D ) akkor tuti nem lesz kompatibilis. Mondjuk ez utóbbihoz nem kell egészen az "almáig" szaladni (értsd: Android esetén sem biztos a kompatibilitás minden esetben).

(#7) #Morcosmedve válasza Cifu (#5) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, valamit kezdeni kell ezzel a helyzettel (mint apple tulaj), hogy házon belül nem lehet összedugni semmit semmivel. Legyen szokásosan paraszt megoldás, de működjön legalább náluk...ami az utóbbi 2-3 évben van, az tarthatatlan.

De ez viszont azt jelenti(kéne, hogy jelentse), hogy minden eszköznél be kell vezetni, mind az adapter oldal, mind a készülék oldali TypC-t, mert akkor lesz egyensúly. Ezt meg lehet csinálni folyamatosan, és kicsúcsosodni a 2019-es telefonokkal, így végérvényesen lezárni egy újabb 5-8 évre a sztorit.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#8) strogov válasza Flashback (#1) üzenetére


strogov
senior tag

"Álom lenne, de az Apple mindíg ragaszkodott az egyedi csatlakozóihoz..."

Nyilván ezért van usb type-c a macbook-okban, és a win-laptop gyártók meg ezért használnak egyedi csatlakozót.

"Hogy fognak örülni az iPhone tulajok, hogy a meglévő kábeleik, átalakítóik, csatlakozóik a 2019-es évtől lecserélhetőek lesznek."

Szerintem ez konkrétan senkit sem fog bántani. Eleve a telefonhoz adnak kábelt, töltőt. Legfeljebb azoknak kellemetlen akik dokkolót használtak ... de lehet, hogy egy 300 ezres telefon mellé befér még egy 5 ezres (ebay-ről 1000) dokkoló.

(#9) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Szerintem a következő telefonom nekem még bőven Lightning-os lesz, de nem biztos, hogy örülnék neki, hogy ha az összes Lightning kábelt (mindenhová vettem egyet), és a gyári dokkolót dobhatnám egy ilyen átállás miatt a kukába.

(strogov iCentre-nél 20.000-ért vettem dokkolót. De alapvetően baromira nem az anyagiakról szól ez a dolog, szimplán csak plusz egy intézendő dolog, megint új kábeleket venni, új dokkolóval.)

Akinek meg az a problémája, hogy egyedi csatlakozó, egyelőre a Lightning szerintem jóval elterjedtebb az USB-C-nél. Munkahelyemen is ha nem lenne nálam kábel tudnék kitől kérni, USB-C-t viszont senkitől. Ha elmegyek egy szórakozóhelyre és ne adj' Isten nem figyeltem oda a töltöttségi szintre és merülőben van a telefon, akkor általában a bar pulton szokott lógni két kábel telefontöltésre. Az egyik microUSB, a másik Lightning.

[ Szerkesztve ]

(#10) Norb79 válasza .Szaki. (#9) üzenetére


Norb79
őstag

Időnként le kell cserélni az antik technikát. A lightning előtti apple kábeleket is meg lehetett volna tartani ilyen logika alapján, hogy kinek mennyi és milyen van.
Az usb-c nagyon jó kis egységes szabvány, gyors is mind adat, mind töltés szempontjából. A lightning is jó lett volna egységes platformnak, de ugye az az apple-é, szóval az nem jöhetett szóba.
Gondolom amúgy emögött is olyasmi van, mint a microusb elterjedése mögött, hogy 2019től Kínába csak usb-c töltős telefont lehet behozni. Mielőtt a microusb-t felkarolta egy hasonló kínai jogszabály előtte mindenki gyártónak egyedi töltője volt. :)

(#11) margithid válasza Bossyy (#2) üzenetére


margithid
veterán

Micro USD még egy jó darabig velünk lesz.
Redmi 6 sorozata is azzal fog jönni Xiaominak, nem beszélve az olcsó Samsungokról.

(#12) #16820480 válasza .Szaki. (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nálam baráti körben mindig az szívta meg, aki lightning kábelt keresett volna töltéshez, mert senkinek nem volt. :) Az meg egyszerűen nemtörődömség, hogy egy bárban nem tudnak odatenni még egy kábelt, ha már tesznek ki valamit.

(#13) strogov válasza Norb79 (#10) üzenetére


strogov
senior tag

"Mielőtt a microusb-t felkarolta egy hasonló kínai jogszabály"

Az EU indított eljárást az elektronikai hulladék miatt, hogy egységes csatlakozó kell, és ezt szavazták meg a gyártók. Akkor még nem volt iphone.

[ Szerkesztve ]

(#14) Béééla válasza .Szaki. (#9) üzenetére


Béééla
őstag

A micro -> C mizéria alig 300 birodalmi váltóval orvosolható, és nem nyafog: https://m.gearbest.com/chargers-cables/pp_266301.html?vip=4449765&gclid=EAIaIQobChMI4qPAkJjQ2wIVEOMbCh0iAgvIEAAYAiAAEgI40vD_BwE

Bélabá

(#15) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Eu-nak már rég elkellett volna kaszálnia ezt a sz*rt :)

Nokia és többi csatlakozót sok éve nem esett nehezükre, de az Apple-nek ezek szerint több pénze volt a képviselők felé.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#16) strogov válasza Béééla (#14) üzenetére


strogov
senior tag

Ilyen van lightning-ra is, de pl. dokkolónál ez elég bután néz ki. A kábel nem nagy tétel. kb. ennyiért kapsz 1m c-b kábelt is, akkor meg minek veszel átalakítót?

(#17) judas13


judas13
addikt

Végre!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#18) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Van egy Sony telefonom Type-C-vel. A kábele nem kompatibilis a Xiaomy Yi kamera Type-C kábelével.
Nemsokára érkezik egy Huawei tabletem. Kíváncsi vagyok, hogy annak a kábele mivel lesz kompatibilis :DDD

Sajnos a Type-C usb-vel eddig volt pár ilyen gondom. Valamit nagyon túlbonyolítottak, valahogy a Type-A-nál nem voltak ilyen problémák.

Az meg, hogy esetleg az iPhone-okon valami nagyon egyedi Type-C lesz: Az iMac-eken szabványos, vagy nagyon egyedi cucc van? Dell laptopon pl találkoztam egyedieskedéssel: saját töltő eljárást támogatott a csatlakozó Power Delivery helyett. :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19) PowerBuldog válasza strogov (#16) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mondjuk azt az 1$-os kábelt rá nem merném dugni a telefonomra. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#20) darvinya


darvinya
titán

Olvasva hírt és kommenteket, olyan érzésem lett, mint 3.5 Headset jack vezérlésénél.
Mert mint USB C kompatibilis, csak mőgé rakott elemmel végrehajtott különbség tétel ami miatt nem fog működni.
Pont ugyanez helyzet van Headset-nél is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21) KFORboy válasza PowerBuldog (#19) üzenetére


KFORboy
senior tag

Mert mi történhet ?
Max nem fog működni?

Pls...
Elég sok védelemmel el van látva a szabvány a készülék oldaláról.
Nem egy kábel fogja megnyekkenteni a tepsid :U

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#22) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jobs forog a sírjában, mi az, hogy szabvány csatlakozója legyen egy Apple terméknek?!?! Még a végén microSD olvasót is tesznek bele, horribile dictu az akksi is cserélhető lesz? Agyrém, itt a világvége :O

#12: én se raknék ki. EU előírás az elektroszemét csökkentésére az USB, egyesegyedül a sznob apple különcködik. Aki tölteni is akar, vegyen USB-csatis telefont.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) -=RelakS=- válasza KFORboy (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A tré kábelek miatt leégett kütyükről nem olvastál? 1-2 éve voltak ilyesmik.

t72killer
És akkor az összes androidos készüléket is hirtelen elkezdik reklámozni, hogy ha megnyekken az akksi, cseréld ki, vagy ha több kapacitás kell, vehetsz rá nagyobb hátlapot? Mind a Galaxy S2 idejében :DD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) Alexios válasza KFORboy (#21) üzenetére


Alexios
veterán

Nem egy kábel fogja megnyekkenteni a tepsid :U

Vagy de.
[link]

(#25) t72killer válasza -=RelakS=- (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráhibáztál, még megvan az SGS2-m, amit hátlap nélkül használtam egy bőrtokban 4éven át úgy, hogy volt nálam 2-3 kínai akksi hozzá. Így powerbankos bénázás nélkül 2sec alatt kikaptam a lemerült akksit és belepattintottam a feltöltöttet. Világvégén túrázás közben, vonaton, repülőtéren, akárhol. Az utód s7e (és tudtommal semmilyen mostani civilizált okosteló) nem képes erre, ha idővel kipurcan majd az akksi, nem lesz gazdaságos újat venni bele - hiába lenne tökéletes eszköz pl netmegosztáshoz, másodtelónak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Ricardo válasza -=RelakS=- (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Nálunk van három Type-C telefon. Vernee Mars, Huawei Mate 9, Xiaomi Mi A1. Mindhárom más gyártó terméke, de teljesen kompatibilis minden kábel mindegyik telefonnal.

(#27) Norb79 válasza strogov (#13) üzenetére


Norb79
őstag

Az unió 2009ban ébredt, Kína 2006ban már lépett.
Szóval a microusb akkor kezdett el gyorsan terjedni, amikor úgy nézett ki, hogy a világ legnagyobb mobilpiacáról kirakhatják őket. :)
Egy link a témában.

(#28) KFORboy válasza Ricardo (#26) üzenetére


KFORboy
senior tag

Kínai :DDD

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#29) t72killer válasza Ricardo (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A note 7 blama és pár korai gagyi kábel miatt terjedt el a Type-C rossz híre. Persze, szar kábel most is akad, óccó microUSB kábelből is van olyan, ami az első töltéskor megadja magát.

#27: az apple mentségére legyen szólva, hogy ugyanúgy 5V-os töltőfeszültséget használnak, azaz tényleg csak a kábelfej a difi.

#30: +1:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Norb79 válasza Béééla (#14) üzenetére


Norb79
őstag

Ilyet vettem én is amikor microusb-s telefon helyett usbcset adott a cég. Nem ér semmit, a microusb töltő kisebb erősségű, hiába rakod rá ezt a vackot ugyanolyan tetűlassan tölti, mint a régi telefonokat a microusb. Adatforgalomról ne is beszéljünk. Veszel ezeröcsiért egy hama usbc kábelt és feltölti a telefonod egy rendes áramforrásról 90%ra fél óra alatt 0ról, meg suhan az adat. Olcsó húsnak híg a leve.

(#31) judas13 válasza PowerBuldog (#19) üzenetére


judas13
addikt

Írni akartam én is.🙂
300+os telóra az Ebayről rendelt 1$-os kábel, átalakító merész döntés👍

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#32) Fred23 válasza .Szaki. (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hmm, ezek szerint Te lehetnél az a hatalmas arc, aki a kedvenc szórakozóhelyére visz magával ajándékba egy Type-C kábelt.

(#33) judas13 válasza Fred23 (#32) üzenetére


judas13
addikt

:R

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#34) t72killer válasza judas13 (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosabban egy lakásban kínaiszar 50 centes kábelen egész ampereket keresztültolni merész dolog. Nem kell a kábel végére 300kFt-os telefon ahhoz, hogy többmilliós kár legyen a sztori vége, amit ráadásul még a biztosító se tuti, hogy áll, lévén egy minőségi tanúsítvány nélküli kacat okozta - bár utána kell nézni, hogy végződtek a kínai karácsonyfadíszek okozta lakástüzes ügyek. A töltőkábel ugyanaz a kategória.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) -=RelakS=- válasza t72killer (#25) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Sony Xperia Z-mben félholt az akksi: működik frankón, csak nem szabad hagyni lemerülni 0-ra, mert akkor nehezen akar feltöltődni. Emiatt nézegettem bele pótlást, valami 14-16 ezer pénzből megoldható lett volna, plusz szerszámok, plusz szigetelő szmötyi.
Nagyobb baj, hogy mire ezek az akksik meghalnak, addigra az Android és a helyigénye akkorát ugrik, hogy nem érdemes megjavítani a telót. Most is csak azért használom, mert az XZ2-ben nincs FM rádió :((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36) t72killer válasza -=RelakS=- (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reménykedek benne, hogy a droid hardverigénye nem fog tovább száguldozni, főleg, hogy az SoC-k fejlődése kicsit visszavett a tempóból. Így 5-6év múlva simán működőképes másodteló lenne egy mostani (v 1-2éves) csúcs, de ha többe kerül az akksicsere, mint a teló használt ára, akkor felejtős az egész.

Ahogy a csatikat szabályozták, úgy az egyszerűsített akksicserére is kötelezni kéne a gyártókat, hogy kevesebb teljesen használható eszközt vágjanak a kukába csak azért, mert drága az akksicsere.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) judas13 válasza t72killer (#34) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) borand


borand
aktív tag

Végre ők is feltalálták! :DDD

(#39) -=RelakS=- válasza t72killer (#36) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondjuk most a Z3-mat nem az akkuja miatt dobtam, hanem mert érzéketlenné vált egy helyen a képernyője, innentől kezdve a vissza "gomb" jobbára nem működött :W Szóval ha a 16GB memória immáron szűkös jellegét elvetjük, az még mindig jó kis teló lenne. :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40) sKie^ válasza judas13 (#31) üzenetére


sKie^
tag

En a meresz helyett masik kifejezest hasznalnek. :)

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#41) vicze válasza -=RelakS=- (#18) üzenetére


vicze
félisten

Yi esetében úgy sejtem, hogy 3.1(Sony) és 2.0 kompatibilitási probléma van, de lehet hogy pusztán a töltési áramerősség nem szabványos a Yi-nél. Lásd következő.

Dell esetében teljesen DP kompatibilis a laptopok kivéve bizonyos modelleket, amik 100W felett igényelnek, de csak a 20V feszültséget fogadják el, így ha a DP töltő valamiért nem tudja a 20V-t akkor nem tölti, illetve fordítva, ha a Dell töltő nem tudja a 5-9-12V akkor mást se fog nagyon tölteni.

A Huawei gyorstöltője ugyan olyan mint a VOOC/Dash és 5V-n 4.5A-t ad le, így lehetnek ugyan úgy kompatibilitás problémák, illetve leginkább lassú töltés.

Nem annyira a képekkel, hanem a különböző töltőkkel van a probléma, ha de az USB-C 2.0-t használ csak az is lehet gond, mert ott a gyártó szórakozhat a labebkotesekkel, és kinyozhatnak is akár.

[ Szerkesztve ]

(#42) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

5-10 év és lesz dual sim-es, otg képes iphone is... ;]

#?*@&!

(#43) Fred23 válasza zeon.hu (#42) üzenetére


Fred23
nagyúr

Chuck Norris most is ilyet használ -Androiddal. :D

(#44) t72killer válasza zeon.hu (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jobs nagyon beszólhatott valamit odafennt a főnöknek, ha ennyire kib@sznak vele :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) #16820480 válasza t72killer (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont arról volt szó, hogy Apple kábel van, Type-C nincs az adott helyen. Amúgy sem hiszem, hogy a kocsmába kitett egy darab kábel lenne az a kritikus elektronikai szemét. Inkább azok az emberek, akik vesznek 15 kábelt meg töltőt, mert kell egy a klotyóra, meg a nappaliba minden fotel mellé egy, meg az autóba, munkahelyre, nyaralóba, egyet a táskában tart...

(#46) PowerBuldog válasza Norb79 (#30) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Fél óra alatt 90%-ra 0-ról? Mesélj még kérlek. :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#47) marcarc


marcarc
senior tag

agyrém. kábelenként 7 dollár minusz az apple-nek :(

(#48) t72killer válasza #16820480 (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Benéztem, azt hittem USB volt és alma nem:R

Klotyóra-stb helyre kábel: oké, sokat vesz az illető, VISZONT évek múltán is használható lesz a "kábelflotta", ÉS nem kell eszközönként másféle kábelt venni. A fényképezőgépem és a család mind3 telefonja ugyanúgy microUSB-n kommunikál. A hamarosan beszerzendő tablet valszleg zavart kelt majd az erőben az USB-c csatijával.

#46: akksifüggő, 1500mAh-t sztem fel lehet nyomni ennyi idő alatt;]. A 3600mAh-s s7e-m kb 1 óra alatt töltődik fel a gyári gyorstöltőjével.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Norb79 válasza t72killer (#48) üzenetére


Norb79
őstag

100%-ra. 90%ra azért jóval hamarabb.

(#50) -=RelakS=- válasza vicze (#41) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Dell Precision 5510 volt, DP-t nem említett a specifikációja, csak valami saját cuccot. Ha mégis értene a DP-hez, akkor meg az Anker powerbank (PowerCore+ 26800 PD) nem volt hajlandó szóba állni vele, de az csak maximum 30W-ot tud, ha jól értem (5V 3A, 9V 3A, 15V 2A, 20V 1.25A) .

Yi-Sony: A Yi kábele a Sony telefonnal semmire sem használható. A Sony kábele a Yi-t tölti, adatátvitelt nem próbáltam, de majd megnézem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.