Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Giovan! válasza Eugene Roe (#15) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha jól tudom az Apple büntetést fizet a lightning miatt az EU-nak, de lehet tévedek.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#52) .Szaki. válasza Fred23 (#32) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nyertél! :R Egyébként nem a kedvenc szórakozóhelyem, csak egy tapasztalat. :)

sheratan

Nézd, igazából nálam akkor is volt mind a munkahelyemen, mind otthon, mind őseimnél, a tablettáskámban..stb. mindenhol megfelelő kábel és Power Bank, amikor a mobiltelefonokban még nem igazán volt elterjedt a 3Ah-s akku, de az én droidosomban az volt és microUSB-s volt. Most ugyanez van a Lightning esetében. Biztonság. A klotyón egyébként nincs, én nem az vagyok aki nem tud meglenni 10 percig valamilyen elektronikai kütyü nélkül. ;] Most szimplán csak azért húztam a számat, mert ezek alapján a jövőben valamikor megint kezdődhet elölről mindenhol a kábelek/dokkoló cseréje.

De egyébként tök igazatok van és ezt nem is vitatom, amit Norb79 is írt, hogy haladni kell a korral és egyébként sem probléma az USB-C. Megadom magam. ;]

(#53) Rothmanakos válasza .Szaki. (#9) üzenetére


Rothmanakos
tag

Te milyen bárokba jársz? :D Életemben nem láttam még ilyet:D

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#54) .Szaki. válasza Rothmanakos (#53) üzenetére


.Szaki.
addikt

A konkrét szitu amit írtam a Móricz közelében volt, de nem csak ott láttam ilyet. :)

(#55) vicze válasza -=RelakS=- (#50) üzenetére


vicze
félisten

Az a modell a 100+W kategória(XPS 15 is, egészen 130W-ig tud menni) és valóban azt nem fedi le a USB-PD. Megnézve a Precision töltők 25,4V-t adnak le, ami a szabványos kívül van valóban akkor is ha 130W-nél kisebb a töltőd.

Yi esetében akor egyértelműen 2.0-ás kábel és egyszerűen hiányoznak a lábak a kábeltől, ha belenézel lehet látod is, hogy 20, helyett csak kb. 10 csatlakozó van bekötve.

(#56) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Pedig az összes ájfonos eskü alatt vallotta nekem, hogy egyáltalán nincsen probléma a csatlakozó inkompatbilitással.
Erre meg Type C-t raknak a telefonjaikba.
De így legalább cserélhetik le az autós töltőt, adat kábelt, dokkolót, meg minden vackot amit jó dragán vettek. Szánalom.

Valamelyik nap látogatóban voltam egy rokonnál. Kapott egy messenger üzenetet. És az az idegesítő alap messenger hangja volt cccsing. Mondom neki, cseréld már le ezt a hangot, -nét irritáló. Ráadásul a boltban megszólal, 5-en nyúlnak a zsebükbe. Azt mondja, hogy nem tudja hogy kell. Na mondom add ide. És basszus 10 perc alatt sem találtam meg, hogy hol kell állítani. Se a messengerben magában nem tudtam, se a telefon beállításaiban a hangoknál. Köpedelem az ájfón.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#57) #08205312 válasza .Szaki. (#9) üzenetére


#08205312
törölt tag

A pénztárcámban lévő egyik kis zsebben tartok egy 1USD-ért vásárolt microUsb-typeC átalakítót, ami kisebb méretre mint egy 5Ft-os...

[ Szerkesztve ]

(#58) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

amúgy az EU hogy áll az USB-C-hez? Tény, utolérte az USB-t az evolúció, de millió kütyüt adnak még most is microUSB-vel (talán ez a többség), az "egy kábel" politikának nem felel meg a kétféle USB.

Mondjuk korábban is voltak pl miniUSB eszközök, a gopro-mra voltam mérges, hogy 2014ben miniUSB-t raktak rá, így vihettem nyaralásra extra kábeleket (egyet a kamerának, egyet a külső akksitöltőjének).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59) -=RelakS=- válasza vicze (#55) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A sony kábele is 2.0-ás, pedig a telefon elvileg 3.1-es :Y Legalábbis úgy emlékszem, hogy amikor belenéztem, az USB3.0 +5 pöcke hiányzott a Type-A feléből. Este mégegyszer meglesem.
Megnézem majd a Yi kábelét is :D Esküszöm, néha az kellene, hogy rádugni egy-egy csatlakozót a kábel két végére, és kicsipogni. Probléma, ha van elektronika is a kábelben :))

t72killer
Canon kamerámat talán két éve vettem, tavaly SJCAM Sj7-et, mindkettőn mini usb. Utóbbin a külső mikrofon rádughatóságával magyarázva :F

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60) Giovan! válasza KengelRoland (#56) üzenetére


Giovan!
addikt

Először várjuk ki a végét, ez eddig csak egy pletyka. Arról is cikkeztek “megbízható” oldalak, hogy a WWDC-n majd bemutatják az iPhone SE2-t, aztán láttuk mi lett a vége. Neked mondjuk már mindegy, a napi szánalomadagodat kiosztottad :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#61) #16820480 válasza .Szaki. (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is van néhány kábelem, egyet a kocsiban tartok, bár alig van használatban. Itthon meg van két töltőfej: egyikben egy Type-C kábel a telefonhoz, másikban microUSB kábel a tablethez, headsethez meg DAP-hoz még általában az kell. Ezen látszik, hogy igazából nem kellett lecserélni, mert lehet párhuzamosan használni, másrészt meg amúgy sem okozna nagy gondot, ha cserélni kellene, mert nincs túl sok.

t72killer: Nem olyan bonyolult ennek a logisztikája, mint ahogy fentebb írtam, simán lehet használni egymás mellett több fajtát is :) Nincs az törvénybe fektetve, hogy egy háztartásban csak egyfajta kábel maradhat :D

(#62) vicze válasza KengelRoland (#56) üzenetére


vicze
félisten

Nem konkrétan válasz.
Amennyire látszik a csere (ha megtörténik, ebben erősen kételkedem) két fokozatú lesz. Idei modellek USB-C Lightning csatlakozós kábellel jönnek és gyorstöltővel. Mivel a gyorstöltés csak USB-C csatlakozóval megy (töltő oldalon), így előterjesztik a töltőt, majd rá következő évben jöhet a másik oldal cseréje.
Ha lesz csere akkor Apple nem csak a kábel, de minden töltő eszköz cseréjére kényszeríteni fog jó eséllyel. Nem árt megkezdeni a gyorstöltőre való váltást idén, akkor jövőre nem lehet túl nagy probléma, csak pár kábel.

Az biztos, hogy a váltás mindenkinek jobb lenne, és sokat lendítene az USB-C terjedésén, amire szükség is van.

[ Szerkesztve ]

(#63) galaxys80 válasza KengelRoland (#56) üzenetére


galaxys80
veterán

Á. Inkább semmi.

[ Szerkesztve ]

(#64) totgab02


totgab02
junior tag

Na 3 ev kesessel de az apple is modernizalja magat😅 beloluk kiindulva kepesek elhiresztelni hogy a type c az o talalmanyuk mint szinte minden egyeb ujitasnal....

(#65) vicze válasza -=RelakS=- (#59) üzenetére


vicze
félisten

Hm meg a végén fordítva lesz. :P
Sony pár készülékhez adott 2.0-ás kábelt, X Compacthoz volt olyan, de az annál újabbak már mind 3.0-ák és Power Delivery-t is támogatják.

(#66) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Elég egy kábel, meg ez a kis adapter pack :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67) domerator


domerator
veterán

Nagy kar lesz erte... a lightning az eddigi legjobban megtervezett csatlakozo ami letezett. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#68) t72killer válasza #16820480 (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig szivesen kihajigálnám a kábelrengeteg felét...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) #81733120 válasza .Szaki. (#9) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ha veszel átalakítót, akkor talán még jobb lenne a helyzet. :) microUSB még a Lightning-nál is elterjedtebb, szóval nem lenne vele nagy probléma, viszont én úgy gondolom, hogy a Type-C használata átalakító nélkül körülményes, plusz nem érzem, hogy microUSB-ről érdemes lenne váltanom Type-C-re.

(#70) Flashback válasza strogov (#8) üzenetére


Flashback
addikt

Khm...

30pines Apple csati
6 pines FW
Nem szabványos Apple jack bekötés
Lightning cable
a különböző videócsatlakozói
...

Persze ettől még beláthatják hogy jobb nekik Type-C-n :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#71) Giovan! válasza totgab02 (#64) üzenetére


Giovan!
addikt

Részt vettek az Apple mérnökei is a type-C fejlesztésében, bár tény, nem ők adták a fejlesztőcsapat gerincét.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#72) Giovan!


Giovan!
addikt

Valahogy a Macworld találgatása meggyőzőbb mint a type-C iPhone-os pletykák.

“To use an enormous generality, USB-C is basically the everything-else version of Lightning. They’re both have reversible plugs. They both transfer data and power at high speeds. And they’re both small and thin. The only reason to switch is to make the iPhone like every other phone, and if you haven’t noticed, Apple isn’t afraid of proprietary tech.“

Amúgy én se értem mi lenne a haszna az Apple-nek a C-re való átállással, igazából az itteni kommentek sem győztek meg. Átjárhatóság meg kompatibilitás, ok, de az Apple ezeket pont lesz*rja.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#73) totopad válasza Cifu (#5) üzenetére


totopad
senior tag

10 éve vagyok szifonos, ahogy a 30 tűs csatiról a lighting-ra se volt probléma, vagy ahogy a jack kivezetése, ez sem lesz.Wifi, bt
Alapból én is kábel ellenes vagyok és a vezetéknélküliség a jövő, főleg, ha a vezetéknélküli töltésre gondolok, akkor meg hót mind1, hogy milyen csatlakozása lesz.

(#74) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Kompatibilitás szempontjából üdvözlendő lenne, ha meglépnék, ugyanakkor idehaza még a Type-C kábelek se annyira elterjedtek, sokan használnak microUSB-s mobilt, pláne az alsóbb kategóriákból. Ami szerintem a Lightningnál nagy előny volt a Type-C-hez és a microUSB-hez képest, az az, hogy a töltőkábel vége akadálytalanul tud becsatlakozni a telefon aljába, míg a hagyományos USB-s megoldásoknál a telefon csatlakozójában van ugye egy kis kiálló idom, aminél ha az ember véletlenül nem teljesen szemből közelít a kábellel a csatlakozó felé, akkor az a feelingje támadhat, hogy letöri a kiálló izét belül. Ez számomra érzésre törékenyebbé teszi a csatlakozót, mint a Lightningnál. De persze a szabványosítás mindig előny.

[ Szerkesztve ]

(#75) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#9) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"Akinek meg az a problémája, hogy egyedi csatlakozó, egyelőre a Lightning szerintem jóval elterjedtebb az USB-C-nél. Munkahelyemen is ha nem lenne nálam kábel tudnék kitől kérni, USB-C-t viszont senkitől."

Ezt azért munkahelye is válogatja: ahol nem az iPhone a jellemző céges telefon, vagy egyszerűen nem a jobbmódú dolgozók vannak többségben, ott az szív, aki Lightning kábelt keresne (lemerülés ellen). Nálunk csak a cégvezetőnek és az egyik osztályvezetőnek van iPhone-ja, a többiek különböző droidos telókkal nyomják.

[ Szerkesztve ]

(#76) .Szaki. válasza Mr.Silkó (#74) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1

(#75)

Persze, ez érthető, nyilván ez sok mindenen múlik én a személyes tapasztalataimat írtam csak le. Szóval inkább úgy fogalmazok, hogy az én környezetemben még jelenleg nincs USB Type-C kábel, tehát ha gondban lennék se tudnék kitől kérni, míg microUSB és Lightning esetén bőven lenne kitől. :) De ez is idő kérdése, szépen lassan el fog terjedni a Type-C és onnantól nem lesz ilyen gond. Az semmiképp sem könnyíti viszont, hogy az alsóbb kategóriás telefonok a mai napig microUSB-vel jönnek ki, de ezt meg valaki más megindokolta, azt hiszem az volt az érv, hogy a Type-C túl drága.

[ Szerkesztve ]

(#77) joey04


joey04
titán

type c vagy lightning az mindegy (bár valóban, most ha iphone kábel kéne, akkor mindig tudok szerezni valakitől, annyira elterjedt), lényeg, hogy a fos micro usb pusztuljon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Kötve hiszem, bár ennyivel előtte még bármi is lehet. Én arra tippelek, hogy a telefonban marad lightning és a kábel töltőfejbe menő vége type c lesz.

Finn the human

(#79) -=RelakS=- válasza joey04 (#77) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mert mi a baj vele?
Egyetlen fors microUSB-vel találkoztam, egy elég gagyi gyártmánynak tűnő megfordítható dugóval.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Erősen kétlem, hogy így lesz, mivel a type-c fizikailag nagyobb, mint a lightning.

(#81) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#76) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A Type-C-vel sincs több szerencséje nálunk a lemerülés előtt álló kollégáknak: ahogy írod is, ez a csatlakozó is egyelőre inkább a felső kategóriás készülékek sajátja, így pont a napokban maradt hoppon az egyik munkatársam, akinek a Huawei P10-e készült meghalni. Hozzám is hiába jött, mert bár a Samsungom USB-C-s, mivel az aksi mindig kibírja bő 1 évesen is estig egy töltéssel, így nem hordok magammal kábelt. :)

Egy szó mint száz: jó lenne, ha az Apple errefelé tendálna, mert akkor még több helyen terjedne el az USB-C szabvány. Akár az emberek elismerik, akár nem, akár szimpatikus dolog, akár nem, az Alma még mindig trend diktáló sok tekintetben, jelen kérdésben viszont pont jót tenne a piacnak a csatlakozásuk.

[ Szerkesztve ]

(#82) Tikakukac


Tikakukac
titán

A hír szinte sokkolt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#78) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez a gondolat reális lehet és fedi is az általad tippelteket.

[ Szerkesztve ]

(#84) Sanya válasza t72killer (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mert a China Export jelét CE tanusítványnak lehet nézni?

pl: [link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#85) batai15


batai15
félisten

ennek volna végre értelme.

(#86) Atomgeszi válasza totgab02 (#64) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is erre gondoltam egyből. Vagy kitalálnak valami olyan lukat a telefonba, vagy bármi mást, hogy csak a 15 ezres usb type c alma kábel legyen hozzá jó.

iC kábel néven vagy hasonló. Természetesen forradalmi újításként.

(#87) Matada2.3 válasza Mr.Silkó (#83) üzenetére


Matada2.3
veterán

:R

Finn the human

(#88) Mr.Silkó válasza Atomgeszi (#86) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elég a szoftveres korlát.

(#89) HarleyCustom válasza galaxys80 (#63) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#90) Millerchris


Millerchris
tag

Szerintem nem lenne jó biznisz nekik, nem fogják meglépni.

A holnap mèg messze van!

(#91) -=RelakS=- válasza Millerchris (#90) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem-e.
iCable-en keresztül kihasználhatod a TypeC 10GB-os sebességét, töltheted a PD akár 100W teljesítményével is a készülékedet, stb. A többin csak normál töltés, USB3.0-nál is lassabb sebesség, stb, de működik.
Átlagjózsinak lehet, fel sem tűnne, csak annak, aki ért is hozzá.

Nameg persze szép fehér csatlakozók, alma logóval :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92) Blizzardking válasza totopad (#73) üzenetére


Blizzardking
őstag

"és a vezetéknélküliség a jövő"
Az nagyon nagy baj lenne, ugyanis a vezeték nélküli töltés sokkal veszteségesebb (kisebb hatásfokú) mint a vezetékes. Úgymond nagyon pazarló.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#93) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Én megértem, hogy nem kell mindent megértenem, de az hogy van az, hogy Huawei Mediapad M5, Yi 4K+ minden kábellel tökéletesen működik, a Sony Xperia XZ2 meg a Yi kábelével egyáltalán nem működik? :D
Kábelek: USB2.0: Yi, Huawei, Sony, Usb 3.0: Delock, Hama
A Yi Type C oldalán gyakorlatilag mindent kiszedtek, aminek az USB3-hoz van köze.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94) #04441088


#04441088
törölt tag

Nem lenne rossz, de az apple sajat magat szopatna ezzel. :DDD

(#95) Mik76


Mik76
senior tag

En vagyok az egyetlen aki nem orul neki?
Most vegre ott tartunk miota a nejem atallt az iphone-ra hogy vegre a toltoim ott vannak ahol hagytam oket. Ha egysegesitik a kabeleket akkor a kovetkezo mobil valtas utan megint keresgelhetem hogy hova vitte mar megint a hazban... :O

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#96) Tikakukac válasza Mik76 (#95) üzenetére


Tikakukac
titán

30000 forint értékben vásároltam be a családnak Blitzwolf cuccokból tavaly. És még most is van, hogy valaki kihúzza a másik vackát.
Értsd úgy, hogy ami szabad konnektor van abból mindenből lóg minimum 2 kábel. Tárcában hordok adaptereket, azzal mellé nem lősz soha.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ideje lenne már nagyon. nem értem, hogy egyes cégeknek miért kell a "tömegek" ellen mennie.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#98) r3dsnake válasza tibaimp (#97) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2012 óta van Lightning csatlakozó, amikor még sehol sem volt a Type-C. Nem mentek ők semminek ellen. :U

(#99) worxland válasza r3dsnake (#98) üzenetére


worxland
addikt

A f@szt nem, Csak nem a Type-C ellen, hanem a Micro USB ellen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#100) r3dsnake válasza worxland (#99) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mert a microusb szar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.