Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) almafa42 válasza Chaser (#145) üzenetére


almafa42
aktív tag

Nekem az a furcsa, hogy miért vonódnak be érzelmileg egyes emberek mások befektetéseibe. Miért jó nekik, miért röhögnek, ha te rizikót vállalsz és mégsem jön össze? Miért kudarc nekik, ha te sok pénzt keresel? A morális felsőbbrendűség érzését leszámítva, az biztosan egy faktor.
A piramisjáték definícióját pedig totál helytelenül használják páran.
"Csak az ad neki értéket, hogy mások megveszik" - a világon bármit eladsz annak van egy vevő a túloldalán
"De hát nincs használati értéke" - te nulla értéket tulajdonítasz annak amit tud, ami egy szubjektív vélemény. A piac nem ért veled egyet.
"De hát nem áll mögötte senki/semmi" - pont ez adja az értékét egyesek szerint.

Egyre több helyen lehet short pozíciókat nyitni BTC-vel és társaival szemben. Akik annyira biztosak benne, hogy ennek a piacnak vége, annak ajánlom, igazából ingyen pénz. De ami biztos, hogy hitelt ad egy véleménynek a "skin in the game". A szavak önmagukban olcsóak, ahogy ez a fórum is mutatja.

(#152) almafa42 válasza #06911232 (#146) üzenetére


almafa42
aktív tag

Itthon most szabályozták az adózását, ezzel emelve a piac legitimizációját. Miért tiltanák be egy éven belül? Ennél azért konzisztensebb gondolatok vannak egy-egy szabályozás mögött.

Mellesleg ahogy olvasom Chaser pont nem akar rábeszélni téged, hogy tedd bele a pénzed. Csináld amit jónak látsz, a vasvella is opció, ha te azt szeretnéd. Nekünk tényleg mindegy.

(#153) bambano válasza almafa42 (#151) üzenetére


bambano
titán

nem azon "vonódtam be", hogy egyesek kriptóznak.
azon akadtam ki, hogy akik kriptóznak, baleknek nevezik azokat, akiktől a nyereségük származik. nem elég, hogy megkopasztják a kisbefektetőket, még ki is röhögik. nem szép dolog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) aujjobba válasza bambano (#153) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem ezzel a "megkopasztas" definicioval van problemam.

2020 februarban kezdtem tozsden befektetni ETF-ekbe, epp amikor zuhantak az arfolyamok mint a ko.
Tulajdonkeppen az ertelmezesed szerint en megkopasztottam a szegeny kisbefektetoket, mert olcson megvettem a reszvenyalapokat, amiket ok valamikor dragan vettek?
Egy uzleti tranzakcionak ket oldala van, csak akkor tudok olcson venni, ha valaki a tuloldalt olcson akar eladni, maskepp nem megy.
Az a kisbefekteto az eladoi oldalon kifejezett szandekat adta, hogy "kopasszak meg", hiszen beadta az eladasi ajanlatat, alacsony aron.

Vagy szerinted ilyen esetben mit kellene csinalni?
Megvarni amig visszamennek "tisztesseges szintre" az arfolyamok, es csak akkor vasarolni?

(#155) almafa42 válasza bambano (#153) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ezzel részben egyet is tudok érteni. A másik sikertelen döntéseiből gúnyt űzni tényleg gáz, bármelyik oldal csinálja. Főleg, ha elmegy ad hominem támadás irányába.
Az, hogy valakinek a nyeresége egy másik ember veszteségéből kell, hogy fakadjon viszont nem igaz. A piac nem egy zero sum game. Természetesen vannak nyertesek és vesztesek, de a kettő összege nem nulla. Szóval az, hogy "akik kriptóznak azok megkopasztják a kisbefektetőket" így ebben a formában nem helytálló. Az meg végképp nem, hogy minden kriptos ezt csinálni, pl én sem.
Ez egy kevésbé szabályozott, nagy volatilitással rendelkező, fejlődő, innovatív piac. A rizikó is pont ehhez mért. Sajnos rizikókezelés tekintetében elég homály van a társadalomban, nem kell ehhez kripto, elég a svájci frankos hitelekre, questor-ra, mostani változó kamatozású lakáshitelekre gondolni.

(#156) Noukoum válasza almafa42 (#155) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez inkább revans, anno a kriptászok ugyanúgy röhögtek a gémereken. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#157) dabadab válasza Andreaspasco (#54) üzenetére


dabadab
titán

Ez az összes piacon így működik. ¯\_(ツ)_/¯

Nem. A piacok kifejezetten nem zéróösszegűek szoktak lenni, a kriptó meg az.

DRM is theft

(#158) bambano válasza aujjobba (#154) üzenetére


bambano
titán

a kriptóknak túl nagy a volatilitása. egy jól/rosszul elhelyezett mondattal is komolyan lehet befolyásolni az értékét.
tehát ha te úgy vetted olcsón, hogy valaki ráijesztett a kisbefektetőre, és emiatt ő veszteséggel eladta, majd te fölözted le a későbbi árfolyam emelkedést, akkor igen, te megkopasztottad.

de nem ez a fő kérdés. a fő kérdés az, hogy amikor majd lehúzzák a rolót, mert le fogják, arra vegyél mérget, akkor a kisbefektetőknél marad az értéktelenné vált kriptó, akik meg addig spekuláltak vele, azok meg nyernek. pont úgy, mint amikor a piramisjáték befuccsol. én főleg erre a második esetre céloztam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) bambano válasza almafa42 (#155) üzenetére


bambano
titán

a kriptó nulláról indult és nullán fogja végezni.
tehát ez hosszú távon zéró összegű piac. közben jobbra-balra sasszézik egyet-kettőt, az fog nyerni, aki jobban informált lesz a roló lehúzásakor.

ebben különbözik a kriptó a többi részvénytől, hogy a klasszikus, esetleg nagy történelemmel rendelkező részvényeknél nem lesz olyan, hogy lehúzzák a rolót és nulláznak. például a kanadai vasút az ilyen, ha csődbe megy, akkor is marad egy rakás eszköz, a részvény pályája során egy szolid, konzervatív menetelést csinál, és rendszeresen fizet osztalékot.

ez nem innovatív piac, semmi innováció nincs benne. max. annyi, hogy nehezebben látható át a bullshit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#160) Eugene Roe válasza almafa42 (#111) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ezzel az egyetlen gond az, hogy az a bizonyos gyenge láncszem egy hónapja még a legtuningosabb, szuperfaszább kripto volt, hipi-szupi algoritmusokkal és BTC fedezettel.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#161) aujjobba válasza bambano (#158) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezzel nem tudok egyeterteni.
Ha ez a kisbefekteto egy rossz hirre azonnal bepanikol, akkor a szememben csak egy remego kezo szerencsevadasz, aki nem merte fel mibe fekteti a penzet.
Felcsillant a szeme amikor latta mennyit keresnek ezzel masok, es esz nelkul beleugrott.
Ne is haragudj, de az ilyen tipusu kisbefektetoket nem tudom sajnalni.

[ Szerkesztve ]

(#162) almafa42 válasza bambano (#158) üzenetére


almafa42
aktív tag

Mit jelent, hogy túl nagy? Nagyobb mint egyéb eszközosztályoknak, ez nem kérdés, csak a "túl" szót nem értem.
Honnan tudod, hogy a kisbefektetők adják el a feltételezett beijesztés után a kriptot? Lehet, hogy a nagybefekteto tobbet ad el, es akkor ot "kopasztja meg" a sok verszivo kisbefekteto. Ezt az "ártatlan áldozat kisbefektető" vs "gonosz kisemmiző spekulánsok" dinamika kicsit túlegyszerűsíti a valóságot, ennyire nem fekete-fehér minden mint a filmekben. A kisbefektető pl nem spekulál?

Ha lehúzzák hirtelen a rolót, akkor a nagybefektetők fognak többet bukni. Tudtommal a nagybefektető név onnan jön, hogy nagy pénzzel van benne az adott eszközben, nem értem miért ne az ő veszteségük lenne nagyobb.

Másik kommentedre:
Ez elég determinisztikus gondolkodás, én nem értek veled egyet. Szerintem a nullánál nagyobb kifutási esélye van ennek az eszközosztálynak.
Annak örülök, hogy mind a kettőnknek lehetőségünk van megtenni a tétjeinket a nézeteinknek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#163) almafa42 válasza Eugene Roe (#160) üzenetére


almafa42
aktív tag

Aztán kiderült, hogy mégsem az, a piac pedig ezt beárazta. Nem látom ezzel a nagy problémát. Volt már, hogy egy nagy cég összeomlott, ettől még a részvénypiacot nem temetjük.
Mellesleg az torz, hogy ez volt a legtuningosabb stb kripto. Az én köreimben nem ez volt a nézet, sokkal inkább a meglepődés, hogy indokolatlanul nagyot megy a Luna a rendszerbe épített pozitív feedback loop-nak köszönhetően. Mint kiderült, a feedback loop visszafelé is működött :)

(#164) mephi666 válasza bambano (#159) üzenetére


mephi666
nagyúr

plusz normális papíroknál van fék, hogy ha x %-ot mozog napon belül az értéke, akkor aznapra befejezik a kereskedést... kriptónál ez a fék a föld :DDD nem emlékszem már melyik volt az, amit pár éve a botok 1 szempillantás alatt ledaráltak 10centre...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165) Eugene Roe válasza almafa42 (#163) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Azért szerintem nem ugyanaz a kettő.

Apple-ről például nem fog kiderülni egyetlen negyedéves jelentés alapján, hogy 99% értéket elveszít. De ha mégis, akkor 40 év után fog kiderülni, és nem 2.

Amire rá lehetne húzni kicsit az a Netflix, ami földbe állhat negyedév alatt is, de még ez sem ugyanaz, mert mindenki tudja nála 2 éve, hogy alapvetően mínuszos a biznisz, de a növekedés ígérete és az ezt bemutató fundamentumok, azok reálisak.

Ellenben itt a mindent védő algoritmus és BTC biztonsági ballaszt azért nem megfeleltethető a már meglévő 200 millió előfizetőnek és több tízezer órányi sorozatnak, amelyek egy része azt követően is szórakoztató és értékes lesz, hogy a Netflix, mint cég, vagy bármelyik random kripto már rég értéktelenné vált.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#166) Reggie0 válasza bambano (#153) üzenetére


Reggie0
félisten

A lotto nyertes is a tobbi nyerni kivanot kopasztja meg.

[ Szerkesztve ]

(#167) Reggie0 válasza Eugene Roe (#160) üzenetére


Reggie0
félisten

Az csak a reklam volt, a bedolest mar elore jeleztek, pont a fedezeti problemak miatt, amire a ceo csak legyintett es elbagatelizalta.

(#168) Eugene Roe válasza Reggie0 (#167) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Azt én értem, de a többi mögött még ennyi sincs :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#169) Andreaspasco válasza mephi666 (#164) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Mesélj még, AMC, GME, stb. ;]

(#170) Reggie0 válasza Eugene Roe (#168) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, lasd USDC.

(#171) Eugene Roe válasza Reggie0 (#170) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jól hangzik: "Circle claims that each USDC is backed by a dollar held in reserve, or by other "approved investments", though these are not detailed. The wording on the Circle website changed from the previous "backed by US dollars" to "backed by fully reserved assets" by June 2021.[5]

Legalább nem Umbrella Corporation vagy Illuminati, hanem "Circle" meg "Centre".

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#173) gregory91 válasza Balu77 (#135) üzenetére


gregory91
senior tag

"Elmész egy bankba,..."
Na itt kellett volna megállnod.Esetleg hozzáfűzheted hogy valuta váltónál is lehet.
"Nyitsz egy tőzsdeszámlát és ott lesz a kereskedési felületen a lehetőség, ennyi." - Igen a értékpapírok számára.
UI: A kedvedért utána googleztam. A tőzsdék értékpapírokról beszélnek nem valutáról/pénznemről.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#174) #06911232


#06911232
törölt tag

Ezek a kriptógenyók úgy működnek, hogy az "okosok" lekopasztják azokat, akik olyan hülyék mint a döngölt agyag... az "okosok" pedig itt csak egy fokkal "okosabbak" a sík hülyéknél... ezek ilyen mézesmadzagok, hogy "gyere öcsém , azt majd meglátod jó lessz !"

... azt... aha, marha jó lesz... neki... mert volt olyan másik hülye, akik betette azt a lóvét, amit majd utána ő vesz ki... :C :W

Egyszer tedd csak be a lóvédat ilyen kirptógenyóba, azt akkor láttad utoljára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#175) dabadab válasza gregory91 (#173) üzenetére


dabadab
titán

Itt a forexről van szó, amiből az "exchange" részt lehetne akár tőzsdének is fordítani, bár a bevett magyar elnevezése "valutapiac", de mondjuk ez részletkérdés. Lényegét tekintve (miszerint szabad, nyilvános piac) meg pont úgy működik, mint bármely tőzsde (nem csak értékpapírtőzsdék vannak, hanem pl. árutőzsdék is, ahol olajat meg búzát lehet adni-venni, meg van áramtőzsde is, ahol árammal kereskednek satöbbi).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#176) nyunyu válasza dabadab (#175) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszer volt egy tőzsdeguru kollégám, aztán vett nem tudom hány hordó olajat.
Majd csodálkozott, hogy év végén kapott egy csinos számlát, hogy nem adta el x időn belül, így az őrzése ennyibe kerül, fizessen.

Akkor jött rá, hogy az olaj nem úgy működik, mint a részvény. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#177) Balu77 válasza dabadab (#175) üzenetére


Balu77
őstag

Hiába magyarázod neki, vagy értetlen, vagy inkább kissé kezdem úgy érezni, mintha csak azért is a kákán is csomót keresne, engedjük el, had gondoljon amit akar...

izé

(#178) Balu77 válasza nyunyu (#176) üzenetére


Balu77
őstag

Még jó hogy nem nagyobb terjedelmű dolgot vett, vagy pl. mezőgazdasági terméket, mondjuk narancsot. XY idő múlva szóltak volna neki, hogy mind megrohadt. :DDD

izé

(#179) totron válasza almafa42 (#151) üzenetére


totron
addikt

igazából ingyen pénz
Ami a semmiből jön, világos. Ezzel a mondattal nulláztad le az egész okfejtésed, illetve hát a kriptogondolkodással natív.

(#175) dabadab, a forex-szel nem a szabadpiacon kereskedsz, amolyan hazugságöbölben vagy, poshadtban és fizeted a brókerek sápját. Az is botor gondolat, hogy gépek ms-os kereskedési tempójával emberi erővel és reakcióidővel felvehető bármilyen mértékben is a verseny.

[ Szerkesztve ]

(#180) totron válasza Balu77 (#110) üzenetére


totron
addikt

ahol a pénzed százszorosát mozgatod a tőkéd letétes bevonásával
Itt már befigyel a szerencsejáték-véred. Olyat mondj, aki meglépi akár a 10x-es szorzót akár, a gyakorlatban. Fórumon könnyű nagyokat mondani, sajátszívet melengetni, rosszabb esetben mások félrevezetésével önigazolást nyerni. Tudom-tudom, nem értek hozzá. Megjártam a forexet, nem rossz szájízzel szálltam ki, nem is anyagi veszteséggel, de hasznos tapasztalatokkal. Maradjunk a realitások talaján, az kifizetődőbb (persze akkor dolgozni is kell).

(#181) almafa42 válasza totron (#179) üzenetére


almafa42
aktív tag

Mit nulláztam le ezzel a szarkasztikus mondattal? Ha ennyire evidens, hogy ez az egész piac egy lufi, akkor rizikó nélkül lehet shortolni. Aki ebben hisz, az tegye meg tétjeit.

(#182) almafa42 válasza Eugene Roe (#165) üzenetére


almafa42
aktív tag

Persze, hogy nem ugyanaz, én sem írtam ezt sehol. De a dinamika annyira nem tér el, mint sokan szeretnék. Más komponensekből áll az eszköz értéke. Te hoztad a jó példát, van olyan cég, akik ezer éve profitot termelnek, de minimális a növekedési potenciál (régi autógyártók pl). Van olyan cég, amiben van növekedési potenciál, de minuszos (pl Tesla - tudom, az utóbbi időben már profitot is fel tudott mutatni). Egy fundamentális elemzés során a jelenértéket fel tudod egész jól mérni, valamilen modellel kiszámolod az általad várt jövőbeli értéket, aztán megkapod a célárad.
A kriptonál ugyanez van, csak sokkal nagyobb súlya van a jövőbeli potenciálnak. Ezen felül van egy olyan különbség, hogy valaki szubjektíven egy komponenst értéknek lát (pl: jegybankoktól független pénz), más meg ugyanezt nullára árazza ezt be. Így lehet hatalmas szakadék egyesek szubjektív értékelése között. A piac majd eldönti, kinek volt igaza.

(#183) totron válasza almafa42 (#181) üzenetére


totron
addikt

Mindegyik fél ingyenpénzben gondolkodik, értékteremtés nincs, csak nagy filozófiák, ön- és egymáshülyítés, meg hízó lufik.

(#184) Eugene Roe válasza almafa42 (#182) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hát igen, mondjuk a jegybanki függetlenség is csak akkor lenne előny, ha a BTC 20-30%-a nem egy-két szereplő kezében lenne, mert így ugyanúgy, vagy jobban ráncigálható az árfolyam. Nálunk legalább ~tudni, hogy papíron Matolcsy meg a tanácsa a góré. Ettől nyomhatnak bármikor 20%-ot a Ft-on, mint mikor indult, de legalább megfoghatóak lennének, ha a kiválasztott nép nem nézné bambán.

Itt meg hát ugye... Félévente megfejik a népeket, és igazán még haragudni se tudsz senkire :P az emberek meg remélek, hogy a legolcsóbban vették, és a legdrágábban adták a mindgame alatt.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#185) Reggie0 válasza Eugene Roe (#171) üzenetére


Reggie0
félisten

USDC reserves 2: $50.6B
Cash: $11.6B
Short-duration U.S. Treasuries: $39.0B

Jo ez. Amugy pont ez a biznisz modell a stable coinban, hogy nem leteti szamlan tartjak a penzt, hanem a kamatoztatjak valamilyen biztonsagos befektetesben.
Ha csak siman bankszamlan tartanak, akkor nem keresnenek azon, ha 1 dollarert adnanak 1 USDC-t es forditva. Marpedig ingyen ebed nincs.

(#186) Balu77 válasza totron (#180) üzenetére


Balu77
őstag

"Itt már befigyel a szerencsejáték-véred."
Miről beszélsz? Azért mert leírtam valamit, ami létező és elérhető, az nem jelenti azt hogy élek is vele, csupán leírtam hogy olyan is létezik, olvass a sorok között!
Ennyiből ha írnék egy bűnügyi könyvet, akkor egyből baltás gyilkos lennék?

[ Szerkesztve ]

izé

(#187) VirsLee válasza almafa42 (#182) üzenetére


VirsLee
őstag

Mik a fundamentális értékei a crypto-nak? Mi alapján méred a teljesítményét, ha az árfolyamot nem veheted figyelembe, hisz az a célváltozód? Hogyan számolsz cashflow-t egy crypto-ra? Osztalékot fizet vagy fix hozamot esetleg? Mi különbözteti meg a metaverzumban lévő virtuális ingatlant a crypto-tól?

A nagyobb bolond elvén működik a dolog. Látsz bármit, ami nem erre utalna?

(#188) totron válasza Balu77 (#186) üzenetére


totron
addikt

Jó-jó. De azért legendásan kihagyhatatlan pont szokik ez lenni, lássuk be. :)
Szerk.: szerintem ne fórumon ismerj be egy gyilkosságot. :) (csak viccelek)

[ Szerkesztve ]

(#189) Balu77 válasza totron (#188) üzenetére


Balu77
őstag

"szerintem ne fórumon ismerj be egy gyilkosságot. :) (csak viccelek)"

A francba, most lebuktam! Tegnap 3 szúnyogot és egy legyet is kinyírtam. :DDD

izé

(#190) Eugene Roe válasza Reggie0 (#185) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az "other approves investments" számomra nem eléggé átlátható, de na, nem vagyunk egyformák. Nehogy aztán valamelyik crypto alapban legyen befektetve a jelentős része. Persze értem amit mondasz, csak ez nem elég kapzsi. Dollárkötvényben tartani a milliárdokat + átutalási költség nem elég kapzsi a szememben.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#191) Reggie0 válasza Eugene Roe (#190) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is kell annak lennie. En is szivesen csinalnek stablecoint, mert ekkora volumennel mar busasan megelnek a kamatokbol :)

(#192) Darmol válasza Reggie0 (#185) üzenetére


Darmol
senior tag

Erre csak ezt a linket szépen itt hagyom.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#193) arnyekxxx válasza Reggie0 (#166) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem is nevezi senki a lottózást befektetésnek, hanem szerencsejátéknak.

(#194) Andreaspasco válasza Darmol (#192) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Bohóc Jóska kiszámolta mi???

Akkor ez hogy is van? ;] :C

(#195) Reggie0 válasza Darmol (#192) üzenetére


Reggie0
félisten

Tok jo, de az USDC-nek koze sincs a terrahoz, azzal szemben 100%-ig fedezve van. Azaz ugy mukodik, mint barmelyik kaszinos zseton, adsz 1 dollart nekik, azt ok elrakjak es cserebe adnak 1 coint. A terra teljesen mashogy mukodott.

A cikk szepen ossze akarja mosni az osszes stablecoin-t es egy szarral peldalozik, mintha az mindre igaz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#196) Reggie0 válasza arnyekxxx (#193) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a befektetesen beluli szerencsejatekot tovabbra is befektetesnek hivjak.

(#197) almafa42 válasza VirsLee (#187) üzenetére


almafa42
aktív tag

Az, hogy te 0 értéket társítasz valamihez, attól még lehet értékes mások szemében. Pl szerintem a kosaras kártya egy baromság, mégsem nulla a piaci ára egy ritkább darabnak. Egy balatoni üres telekért sem adnék 100 milliót, de azért ennyi az ára, mert van elég ember, aki lát ennyi értéket benne.

De az is lehet, hogy valami úgy értékes valaki számára, hogy nem pénzzel mérhető. Pl egy nyugodt este a családod körében. Vagy egy jógaóra, ami után nyugodtabban alszol. Egyik sem fizet pénzbeli osztalékot, cash flow sincs, mégsem érzem értéktelennek.

Hogy konkrétumot írjak, nekem érték kimondottan a BTC-ben az, hogy nem köthető a bankrendszerhez. Bármi miatt zárolják a számláimat, ehhez nem férnek hozzá közvetlenül. Eggyel kevesebb counterparty risk. Ha háború lesz és menni kell nyugatra, ezt a zsebemben el tudom vinni magammal, az ingatlanokkal kapcsolatban meg maximum imádkozhatok. Mellesleg kimondottan jó egy külön eszközosztályba diverzifikálni, hogy ne legyen ennyire ingatlan + részvény koncentrált a vagyonom. Kezdetnek ez elég lesz?
Természetesen lehet, hogy neked ezek nem számítanak, vagy nem érnek annyit, mint nekem. És feltételezem, hogy a világon sokan hasonlóan gondolkoznak, mint én (sőt, még azt is, hogy ezen emberek száma nőni fog, ahogy történt is az elmúlt években), ami fenntartja az ökoszisztéma értékét.

(#198) mephi666 válasza almafa42 (#197) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, de ha akkora gebasz van, hogy a nagyok menekülésképp hirtelen kihúzzák belőle az összes lóvéjukat, majd mire észbe tudnál kapni, beomlik az egész? :) ami egyik pillanatban ért 30ezret $-ban, bezuhan 10centre? senkihez nem lehet menni panasszal, semmi állami garancia nincs mögötte... ennyi:

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#199) almafa42 válasza Eugene Roe (#184) üzenetére


almafa42
aktív tag

Azért ezt a két dolgot nem mosnám össze. A jegybank kezében pl ott van a pénz mennyiségi kontrollja. Az elmúlt évek QE-je pl alapjaiban borította az eddigi forgatókönyveket, kíváncsi vagyok mennyire lesz hosszú távon sikeres az MMT. Én ellene fogadok, szerintem nagy társadalmi ára van ennek a szemléletnek.
BTC-nél előre definiált a kibocsátási görbe, mindenki ezzel tervezhet, nem fog JPow vagy Matolcsy egy huszárvágással felborítani mindent.
A vagyon koncentrálódása ettől még problémás a kriptoban? Igazad van. Ilyen méretű deflációs fizetőeszköz még nem volt a történelemben, nem is tökéletes, de nem is kell annak lennie, hogy a jelenlegi rendszer egyes hibáira alternatívát adjon.

Majd nézz utána a CBDC-knek, eléggé úgy tűnik, hogy ebbe az irányba megyünk. (a következményeibe nem mennék bele, mert az egy külön poszt kb). A függetlenség nem a spekuláció miatt számít, hanem a biztonság miatt. Szeretném egy párhuzamos, nem az államtól függő pénzrendszerben hedge-elni a potenciális pénzpiaci elhasalást. Nagyon nyugodtak vagyunk az OBA 100k EUR-s garanciája miatt, csak épp azt felejtjük el megnézni, hogy mégis milyen összegre van fedezet ebben az alapban. Ha az OTP-vel történne ugyanaz, mint most a Sberbankkal, azt nem bírná el pl a rendszer.

(#200) almafa42 válasza mephi666 (#198) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ha a többség kihúzza belőle a pénzét mert túlértékeltnek ítéli az adott pillanatban a befektetést, akkor esik az árfolyam. Ez az árfolyamesés további esést tud indukálni, long squeeze-t, stbstb. Így, ahogy mondod. Aztán eljön egy pont, ahol az emberek egy része alulértékeltnek találja az eszközt, előbb utóbb megtalálja a piac az alját, aztán indul felfele. Ez történt 2013 tavaszán, 2013 őszén, 2018-ban végig kb, meg a mostani ciklusban is épp ebben a szakaszban vagyunk. Nem egy jövőbeli elméleti szituációt írsz le, hanem egy olyat, ami már megtörtént többször és még fog is.
Van olyan eszköz (pl: tulipánhagyma, már ha azt eszköznek lehet hívni), ahol ez szépen megtörtént 1 alkalommal, aztán soha többet. Valamiért a BTC-nél az emberek az esés után újra és újra lehetőséget látnak benne. Én ezt azzal magyarázom, hogy a hype-ot leszámítva van valami haszna a technológiának. Persze, lehet hogy tévedek.

A South Park utalásért meg pacsi, az egy zseniális rész :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.