Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Mert a magyar nép egy kicsit

(Hűha! Jönnek majd a jólmegmondók és elküldenek engem... :Y )

Rip and tear

(#2) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Akkor is megveszed, ha 1000 huf lesz 1 liter.
Mert:
Kényelmesek vagyunk
Minden messze van
bkv halál
Én nem tudom elviselni az embereket 2 méteren belűl.

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#3) Crystalheart válasza Hammon Serra (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem tudom elviselni az embereket 2 méteren belűl.

:DDD

Egyébként Bécs belvárosában már vannak olyan részek, ahol a lggyorsabb közlekedési mód a bicikli, utána jön a fiákeres... Ugyanis lezárták a közforgalom elől. A belvárosban bizony volna jópár ilyen hely... És ha legalább nyugati ron építették volna a 4es metrót olyan szintre lehetett volna hozni a tömegközlekedést, hogy az meber ne érezze tehernek.

Egyébként még mindig jobb szerintem pl. iskolába tömegközlekedéssel járva, mint nem. Az átjárhatatlan dugónak nagyobb az esélye, mint a felsővezeték-szakadásnak... Más dolog, hogy pl. egyes MÁV járatokon cigi+mami+WC-szagú leszek fél óra alatt...

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

mondjuk figyelembe kéne venni, hogy időközben az USD rengeteget erősödött a HUF-fal szemben. az olaj árát USD-ben határozzák meg, ha az USD erősödik, akkor adott mennyiségű olaj több HUF-ba kerül. mivel az olaj ára csökkent, ezért a kettő nagyjából kiegyenlíti egymást, ezért változatlan a benzin ára.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Crystalheart válasza fLeSs (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sajnos :| Most megint várhatok a laptopvásárlással addig, míg esetleg megint 150 HUF/1$ körül lesz. Hiába, egy hónapja kellett volna...

(#6) fLeSs válasza Crystalheart (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

arra asszem még sokat kell majd várnod...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Satan_Claus válasza fLeSs (#4) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Az olaj 147-ről csökkent 99-re, a dollár 148-ról nőtt 171-re. 47% vs. 15% :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8) Crystalheart válasza fLeSs (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt a mostanit sem lehetett egyértelműen előre látni, sőt, én nem is adtam neki sok esélyt. :D

Ha huzamosabb ideig nem változik, akkor is jobb laptopot kapok ua. pénzért. És még akkor is megéri, még vámmal meg minden egyébbel együtt is... Olyan masinát lehet ott összeállítani 2000 $-ból, amilyennek itthon még színét sem látjuk.

(#9) fLeSs válasza Satan_Claus (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Legyen inkább 32% vs. 15%.
Másrészt gondolom az olaj árfolyama a benzin árában nem egyik pillanatról a másikra jelenik meg, el kell adni a drágán megvett készleteket is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Tüzi válasza fLeSs (#9) üzenetére

Kíváncsi voltam kinek ugrik be a $ árfolyama. :C

De erre azt tudom mondani, hogy amikor a $ elkezdett zuhanni a forinthoz képest, (igaz akkor kezdett el emelkedni, kb ilyen ütemben az olajár) nos, akkor aztán volt mindenféle, "Juj, emelkedik az olajár, emelni kell a benzin árát is". Most, hogy ugyanez megy, csak inverzben, most majd azért fogják mert a dollár tör fel, mint a talajvíz.
Btw, régebb óta esik az olaj árfolyama (3 hónapja kb), mint emelkedik a dollár (1 hónapja).

Szóval anno eladták az olcsóbban vett olajat drágábban. Most a drágábban vett olajat ugyan annyiért fogják? Csak én érzem "kicsit" lehúzásnak a dolgot? Tudom, hogy piac... magyarpiac... Azért mondtam, hogy a nyilakat mindig felfele fordítják.

Azt is tudom, hogy nem vagyok olajmágnes, meg képzettségem sincs ehhez, de józan ésszel gondolkodva azért felvetődnek bennem ehhez hasonló gondolatok.
Nem azt mondom, hogy legyen 150 forintos benzin, de amikor a MOL a szükségletei 30-40%át saját mezőről szerzi be, ráadásul katasztrofális minőségű nyálat állítanak elő, akkor ne annyiért adják a szart, mint a rendes minőségüt külfölfön. Adnák 230-ért mondjuk, akkor azért könnyebb lenne az élet. Olcsóbb lenne a kenyér, olcsóbb lenne minden.

Bár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a megkapott Co2 kvótával így spórolnak, és a megmaradt mennyiséget eladják, a pénzt meg eltüntetik :)

mod: Másrészt gondolom az olaj árfolyama a benzin árában nem egyik pillanatról a másikra jelenik meg Amikor emelkedik az olajár, akkor már napokon belül emelik a benzin árát. Csak amikor csökken(hetne), akkor az árcsökkenést megakadályozó szelep lezár itthon.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11) Tüzi válasza Hammon Serra (#2) üzenetére

Én már most sem veszek :D Nincs mibe :( megtörtem :O
Viszont rájöttem, hogy jót tesz az erőnlétemnek a biciklizés, szal a végén meg kellene köszönnöm a MOLnak, hogy így vigyáznak az egészségemre. Fel lehet fogni egy új népegészség-megőrzési programnak :D :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) ollie válasza Zolaash (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert? Mégis mit kéne csinálni? Tüntenti? Mostantól senki sem tankol? Hogyan teszel valamit egy monopolhelyzetben levő vállalattal szemben?

:U

***

(#13) ollie válasza fLeSs (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hány napra elegendő olajttartalék van ma Magyarországon. Nem hinném, hogy 1-2 hétnél több.

***

(#14) Tüzi válasza ollie (#13) üzenetére

Törvény szerint 90 nap. Ebbe nem nyúlhatnak bele, mindig rendelkezésre kell állnia.
Kérdés, hogy betartják-e a törvényt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Tüzi válasza philoxenia (#15) üzenetére

Tehát Szlovákián, és Ausztrián kívül mindenhol olcsóbb. Bár, igazából Szlovákoknál, meg Osztrákoknál is olcsóbb, mert ugyanannyi lötyivel többet mész el, tagsági kártyával kedvezményt kapsz, ha szépen mosolyogsz kedvezményt kapsz, stb.
Ja, és a jobb üzemanyag miatt kevésbé rongálódik a motor. Remek :)

Végeredmény:
Megint mi szívjuk legjobban a ....t :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17) fordfairlane válasza Tüzi (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tehát Szlovákián, és Ausztrián kívül mindenhol olcsóbb. Bár, igazából Szlovákoknál, meg Osztrákoknál is olcsóbb,...

Meg drágább a skandináv országokban, jellemzően drágább szokott lenni az Egyesült Királyságban, a Benelux államokban, olaszoknál, németeknél, az esetek többségében azért, mert náluk magasabb jövedéki adó van rajta. Amikor az olaj drágult, akkor sem azonnal érvényesítették ezt a kiskereskedelmi árban. Szerintem nincs semmi összeesküvés, ha tartósan lent marad a nyersolaj ára, akkor az meg fog jelenni a benzin árában is, persze mínusz dollárerősödés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#18) plömplöm válasza Tüzi (#16) üzenetére


plömplöm
őstag

nem, csak te szívod. az én autóimnak pont elég jó a jet, és a mol üzemanyag is, immáron 18 éve. vannak mindenféle kártyáim is, amikkel olcsóbban tudok tankolni. azanyámat, mi?

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#19) Vamp válasza fordfairlane (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Jellemzően mennyivel többet keresnek átlagosan? 10x annyit?:D

(#20) fordfairlane válasza Vamp (#19) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, hogy mennyivel keresnek többet, de miért érdekes ez?

x gon' give it to ya

(#21) dabadab válasza Vamp (#19) üzenetére


dabadab
titán

Es ez hogy jon ide?

DRM is theft

(#22) Tüzi válasza fordfairlane (#17) üzenetére

Környező országokról beszéltem. Értelemszerűen nem fogok a Finnekhez kimenni tankolni :) De mivel nem a határ mellett lakom. Nem tudom hallottál-e már a benzinturizmusról, amivel súlyosmilliárokat veszít állambácsi. Nem véletlenül van az sem, elhiheted. Olvass alább.

#18 plömplöm
18-20 éves autók nem annyira precíz technikák mint a maiak. Újaknál a porlasztócsúcs simán tönkremegy ha ganyé van a gázolajban. Az injketornak sem tesz jót a "vizezett" benzin. Ráadásul fél-egy lötyivel többet eszik a MOLos benzinből az autó, az égés is rosszabb (ez nem urban legend, sokszori tapasztalat) hallhatóan kopogva ég, és amint felveszi pl az oszták ÖMV-s nyálat, megnyugszik. Tesztelve: Fiat Ducato, Peugeot boxer & 206, és Seat Leon 1.6.
Btw, összes kúton ugyanazt tankolod.
kivéve:
a, nyugati határ mellett, mert oda egyszerűbb az ÖMW-nek kivinni a nyálat a bécsi finomítóból.
b, csak az adalékban különbözik.
b/2, ebben sem áll "túl jól" a MOL.

Amúgy azt megmondhatná végre valaki, hogy a gázolaj miért kerül többe, amikor fele annyi munka van vele, mint a benyával.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23) Tüzi válasza dabadab (#21) üzenetére

Ne vigyük politika felé a dolgot ha lehet, bár erősen összetartozik a kettő.
Kérdésedre a válasz: Egyszerűen úgy, hogy 2-3-4-5ször több pénzből, ugyan annyival egyszerűbb megvenni a 300 helyett 350es benzint.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24) fordfairlane válasza Tüzi (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Környező országokról beszéltem. Értelemszerűen nem fogok a Finnekhez kimenni tankolni

Értelemszerű, de nem írtad sehol, hogy erről van szó.

Nem tudom hallottál-e már a benzinturizmusról, amivel súlyosmilliárokat veszít állambácsi.

Képzeld, akármennyire is hihetetlen, de hallottam róla. És le merem fogadni, hogy nem eleget veszítenek ahhoz, hogy megérje csökkenteni a benzinre rakódó jövedéki adót.

x gon' give it to ya

(#25) fordfairlane válasza Tüzi (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tévedés, nem tartozik össze, csak ha szándékosan össze akarjuk kutyulni. A benzin importtermék, az árának nem sok köze van a bérekhez egyik európai országban sem.

x gon' give it to ya

(#26) Vamp válasza fordfairlane (#20) üzenetére


Vamp
senior tag

Úgy, hogy valamivel indokoltabb lenne itthon a magasabb benzinár, ha mondjuk sokkal többet keresnének az emberek, és nem azzal kezdenék a hónapot, hogy a máshol mindennapi eszközként alkalmazott járművek tankjába számolgassák a benzint úgy, hogy a fizetésük hó végéig is kitartson...

(#27) dabadab válasza Tüzi (#22) üzenetére


dabadab
titán

Ez az "osztrak benzinbol kevesebb fogy" nekem affele UL-nek tunik, az asszony naponta ingazik Becsbe, tehat eleg konstans terhelest kap az auto, aztan megse ment le a fogyasztasa attol, hogy mostanaban osztrak dizelt tankolt (elotte meg sokaig magyart, mert az volt az olcsobb, aztan megse esett szet az auto a tescos dizeltol se, jegyzem meg halkan).

DRM is theft

(#28) dabadab válasza Vamp (#26) üzenetére


dabadab
titán

Tovabbra sem ertem: azert, mert az egyszeri magyar csoro, mi olcsobban kapjuk az olajat? Nem. Ezek utan nalunk mitol lenne olcsobb, mint mashol?

DRM is theft

(#29) Tüzi válasza fordfairlane (#25) üzenetére

De összetartozik. 60%a jövedéki adó, amit az éppen hatalmon lévő okosok állapítanak meg. Ez az első, és legfontosabb állami bevétel.
Mennyire import-termék azt nem tudom, mert ugyan a kőolaj (egy részét) importálja a MOL (az is kérdés, hogy importnak számít-e, ha saját mezőről szedi fel), de itthon lesz belőle benzin Százhalombattán.

Mindenesetre még kíváncsi lennék egy valós tényeket mutató grafikonra, vagy valamire, hogy mennyi üzemanyag fogy egy évben, ebből mennyi adó folyik be, mennyi olyan adó folyik be még minden másból, amiből utakat kell(ene) csinálni. Aztán kíváncsi lennék arra is, hogy ennyi pénz ellenére miért kátyús-nyomvájús az összes főút :F

Amúgy egyetértünk :)

#27 dabadab
Sok tízezer km-t (évi 200-250ezer) megy szomszéd két autója Lengyel-Olasz-Görög felé. Nem mondanám, ha nem mondaná (és tapasztaltam volna). Nem UL, hidd el. Én sem hittem el, de Münich-ben vált nyílvánvalóvá tavaly nyáron, hogy bizony de. Itthon elmegyünk Pestre meg vissza, végig autópálya, 7.4-7.8 liter/100ra jön ki, amikor meg megyünk Németbe, akkor 6.8-7.1ből megáll. Pedig Németbe menet még az Alpokba is fel kell kapaszkodni. Pedig ugyan az az autó, ugyanúgy átlag 130-150 között, és érzem a gázpedálon, hogy nyugodtabb a motor.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30) fordfairlane válasza Tüzi (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

60%a jövedéki adó, amit az éppen hatalmon lévő okosok állapítanak meg. Ez az első, és legfontosabb állami bevétel.

Látod, ezzel egyetértek, de ez nincs másképp Szlovákiában sem, pedig a bérek kb. ugyanakkorák. Romániában még drágább a benzin, ha az ottani kereseteket is figyelembe vesszük, és ha nem is annyi adó van, mint nálunk, de tetemes részét ez adja a benzin árának náluk is.

x gon' give it to ya

(#31) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Régen olcsóbb volt, bár sok bevételt akkoriban nem remélhettek a tizedannyi autóstól.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) Vamp válasza dabadab (#28) üzenetére


Vamp
senior tag

Én meg nem értem Te mit nem értesz :B. Nem a beszerzési, az eladási árat firtatom, ami pedig nem arányos a hazai átlagbérrel. Az, hogy mennyi adót tesznek rá, szerintem nem függ attól, hogy mennyiért veszik. Pontosan ezért tartom állati nagy lehúzásnak a hazai olajipart.

(#33) plömplöm válasza Tüzi (#22) üzenetére


plömplöm
őstag

nem az autó 18-20éves, hanem a jogosítványom. és a tapasztalatom. "ez nem urban legend, sokszori tapasztalat", aham... és azt hallottad, hogy a föld banán alakú? éshogy birkavesével földrengést lehet megelőzni? ezek bizonyított tények!

mégegyszer: 18éve vezetek, mindig megvan az évi 20ezer km, ami sok vagy kevés, megítélés kérdése, soha nem volt gondom üzemanyag miatt. illetve más miatt sem, ha lett volna akkor lehet hogy nekem is egyszerűbb lenne az üzemanyagra fognom, ahelyett hogy beismerném hogy egy fostalicskát vettem. tesztelve faros skodákkal, 2.5td cromával, 1.7d mazda323-mal, suzuki1.3gls-sel, laguna2.0-val, loganmcv1.6-tal, ésamik most nem jutnak az eszembe.

de tudod mit? vedd úgy hogy nem szóltam hozzád, építsd a kis összeesküvés-elméleteidet és sajnáld magad tovább. át is kattintom ezt off-ba.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#34) Tüzi válasza plömplöm (#33) üzenetére

Banánt hallottam már én is, bikavesét kipróbálnám. Adsz egyet? :)

Ha nem azt tapasztaltam volna amit, akkor nem írnám le. Nem tudom mi okod van arra, hogy ezt kétségbe vond, de szabad döntések, szabad vélemények. Én tiszteletben tartom a tiédet.

Annyit kérek, hogy menj ki mondjuk németbe, kocsikázz el egy tank német nyálat, és hasonlítsd össze a fogyasztást az ittenivel. Amit tapasztalni fogsz, az lesz a bizonyíték, és nem ígéret. De akár mehetsz osztrákba is, az közelebb van.
Ennyi.

Félreértetted. Én nem sajnáltatom magam, mert nincs miért... Csak leírtam a véleményem, amivel lehet egyetérteni, és egyet nemérteni. Te nem értesz egyet, ez van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#35) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Update: az olaj ára már csak 92$. :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#36) #53246592


#53246592
törölt tag

nem hiszem hogy összeeskuveselmeleteket kellene gyartani. egyreszt hiaba esett az olaj ara eleg nagyot, a dollar erösödese ezt eleg nagyban ellensulyozta.

na meg arrol se feledkezzunk meg, hogy az uzemanyag piaca es a szabad verseny eleg messze allnak egymastol. az elöallito ceg egy nyilt Rt, ami papmoghat barmiröl, a legfontosabb szamara a reszvenyesek erdekeinek kielegitese: profit, profit, profit.

Finnorszag: itt sem lett sokkal olcsobb a benzin miota lejjebb ment a nyersolaj ara...

(#37) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Update: 5 Forinttal emelik a benzin árát

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#38) Tüzi válasza #53246592 (#36) üzenetére

Teljesen igazad van, csak a probléma a hazudozásukkal kezdődik.
Amikor az olaj ára megy fel, akkor emelik, ha a dollár árfolyama, akkor megint emelik. Csökkenés érdemben 0ft, hiába csökken az olaj, vagy a dollár ára. Ha véletlenül mindkettő zuhanna egyet, (most pl a dollár visszamenne olyan 145-re), akkor azért emelkedne az olaj, mert csak. Tetszikérteni. Ha van sapka, azért, ha nincs azért.
Mondjuk felőlem felnyomhatják a hasznukat maguknak, én már biciklizek, meg gyalogolok :)

érdekes a cikk vége is

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#39) Tüzi válasza Tüzi (#38) üzenetére

jól sikerült a link... [link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#40) plömplöm


plömplöm
őstag

annyira jellemző, hogy ilyenkor meg mekkora kussolás van itt a "hozzáértő(k)"től...

"Hazánk október hónapban négy helyet javított a listán elért pozícióján, olyan országokat sikerült megelőzni, mint Ausztria, Szlovénia, valamint Luxemburg és Málta. Ha a novemberi csökkentést is figyelembe vesszük, akkor a Balti-államok mellett már csak a bolgár és a ciprusi autósok tankolhatnak majd kevesebbért."
pénzcentrum.hu

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#41) Tüzi válasza plömplöm (#40) üzenetére

$50 alatt az olajár :D
Valakik kurva nagy pénzt kaszáltak a 147-es olajjal nyáron...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42) HuMarc


HuMarc
addikt

A mostani benzinár 410 Ft környékén mozog. Visszasírjuk 2008-at... :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.