Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

jól lehúznak ám titeket. Én drukkolok nektek.

(#2) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Utolsó bekezdés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) Tüzi válasza philoxenia (#2) üzenetére

Ez így igaz. :K

Érdekesség képpen olvasnivaló:
[Szippantós Tóni]

"Pajtás, kotorászni kell az anyagban, mitől akadt el a szivattyú? Mi van a matériában? Megvan! Ez itt a rendőrség! A tűzoltók! Édes fiam, itt van az egész rendvédelem! A tanárok, orvosok, a teljes egészségügy. Közszolgálat. Na ez már dugulás! Mind a szarban! Dobjuk ki őket! És a szivattyú mehet tovább! Mi ez? Adóreform... Na... Uniós elvárások... Törvények, Alkotmány... Ezt mind kidobták? A budiba? Na mindegy, kiszórom valamennyit. Csak az számít: üzemeljen a pumpa!"

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hát nem lesz eccerü kör, ld EÜrendszer 60h nál nemdolgozhatnak hetente többet (5*12, 6*10h) és az ügyelet is 100%ban számít.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Tüzi válasza ALI_G (#1) üzenetére

Nem tudom melyik lesz jobb. Ha odaadják a pénzt, vagy ha nem.
1: Ha odaadják, akkorvalahol vissza fogják venni.
1/a: leépítés
1/b: laktanya bezárás, és vesznek fel OKF-est még. :W :( :C

2: Ha nem, akkor meg jogot sértenek megint.

Nem értem miért kell sumákolni... Sose fogom megérteni, remélem külföldön hamarosan sikerül :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) Tüzi

Ezt nagyon off-ként írom ide. Motoros klubtag írta nekem fórumon. Kimentek, kinnt is maradnak, íme a lényeg:
"Kb.600 EUR megy el HAVONTA lakásra-kajára-sörre-rezsire-internetre-kábeltévére-szemétdíjra stb-stb és akkor nem spóroltál semmivel, hanem rendes főttkaját eszel de kizárólag otthon és nem mész kocsmába sem. A minimálbér 340 eur HETENTE ez bruttó, kb 6-7% jön le belőle. Ennél csak többet kereshetsz, itt nem divat a feketemunka és ha fél órát túlórázol akkor azt is kifizetik 1,5 szeres szorzóval, 3 óra feletti túlóra vagy este 8 utáni (pl. autópályaépítés) munkavégzés 2x-es szorzó."
Lényeg 2:
"Éppen mostanában sztrájkoltak a Dublin-Bus dolgozói mert keveslik a HETI! 6-700 EUR-t...Mit is mondott demszki a BKV-s bérekről???"
Mi meg itt bohóckodunk a havi 300-350 euróval. lol

Dare: Ez _elvileg_ már nyert dolog. De mint mondtam, nem tudom melyik megoldás lesz a jobb.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) Tüzi válasza Dare2Live (#4) üzenetére

Ja, és 60*4 = 240 óra, MTK szerint pedig 16x órát lehet dolgozni egy hónapban, ill lehet, csak fizetni _kellene_ és ők sem kapnak többet nettó 80-100nál, ami megint dühítő...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) Dare2Live válasza Tüzi (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem az a meglátásom, hogy nemhiszek a kommunizmusban azaz amit az állam csinál ott alsó/közép szinten az emberek:
-Nincsenek megfizetve
-A szolgáltatás minősége pedig kritikán aluli.

Ezn felül az egész "nekünk" irgalmatlan pénzbe kerül a jól"fizetet" felsővezetőknek nem érdeke az új rendszer.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Tüzi válasza Dare2Live (#8) üzenetére

Kommunizmus alapjaiban jó dolog lenne.
csak:
1: megvalósíthatatlan.
2: nálunk nem kommunizmus, hanem bolsevizmus van, ennek ismertetőjele pedig, hogy az "elit" (nem tudom miben különböznek tőled, vagy tőlem, vagy akárkitől is) a saját anyját is eladná 2ft-ért.

Node ezt hagyjuk meg a politika topikba 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.