Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Legalább van verseny, nem nagyon tudnak árat emelni a többiek sem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) weiss


weiss
addikt

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) Syl válasza weiss (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem volt szabad, se egy cunami, se egy áramszünet? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) subaruwrc


subaruwrc
félisten

egy újabb indok az áramelésre.

(#5) Lacok válasza Depression (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Kartellbe megoldják ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) [K2]

Kíváncsi leszek, hogy melyik céghez osztották ki idénre a földrengést. Nekem az a kedvencem. :)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#7) ljs


ljs
tag

"a tűz pontos oka azonban még nem ismert"
Az extra profit igénye megfelelő oknak minősül? :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#8) C64


C64
őstag

Érdekes, hogy mind egyre gondolunk :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#9) [K2] válasza C64 (#8) üzenetére


:F

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem kell hozzá semmilyen katasztrófa. Lesz áremelés úgy is. Maximum az csak hab lesz a tortán. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Mindig kitalalnak valamit, siman emeljenek mese nelkul, kit erdekel. 😂

(#12) twollah1976


twollah1976
őstag

Az egyikben aramszunet, a masikban tuz.

Miert erzem azt, hogy ez nem lehet veletlen?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

"A lángokat és az áremelkedést hamar eloltották."

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nő pára. A forintunk is segít hogy jó árban vasarolj

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#15) GSP


GSP
aktív tag

Már szinte gyanús...

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#16) Televan74


Televan74
nagyúr

A hír hallatára,mindenki menjen vásárolni. A készlethiány miatt hamarabb megvalósulhat a előrejelzett 40% -os áremelés! :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Yutani


Yutani
nagyúr

Ettől is a VGa kártyák ára nő.

#tarcsad

(#18) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

A legjobb az árvíz, mert ott vannak képek, hogy 1 méter vízben áll a gyár.
Ez a tűz téma egy erős közepes, mert megesik. Tavaly az én munkahelyemen is kigyulladt egy berendezés, csak a réz vezetékek maradtak meg belöle és a fém alkatrészek.
A wafer-es áramszünetes viszont büzlött rendesen. Nálunk vannak fontosabb berendezések, ami úgy van megoldva, hogy automatikusan aggregátról megy, ha elszáll az áram. Van ami nem ennyire fontos, de nem is állhat sokáig, arra pedig villanyszerelő indít egy dizel aggregátort. Úgy nem lehet gyártani, ami ott történt, hogy az összes megkezdett wafer-t bármikor tönkreteheti egy pár perces áramkimaradás. Kell, hogy legyen egy vész protokol, ami szüntetelteti a gyártást, ellátja árammal, amíg az normálisan leáll. Maximum 1-1 chipet szabadott bukniuk, hiába dolgozik a gép az egész wafer-en. Az a gyár a hír alapján egy pár db szerencsétlen időben bekövetkező áramszüntet esetén akár az egész éves termelését a kukába gyártja. 4x megesik, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

AKinek így elsőre a Kioxia név nem mond sokat, ez a Toshiba Memory Corporation új neve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) wintikek


wintikek
tag

"de szerencsére kevés kár keletkezett, így a baleset az ellátást csak minimálisan fogna érinteni."

Mondjuk egy tisztatérnél kíváncsi lennék mi az a kevés kár :D Nem hiszem hogy sokkal több drágán megépített helység lenne ott.

(#21) lenoma


lenoma
aktív tag

Pár napon belül bejelentik, hogy sokkal nagyobb a kár mint elsőre gondolták. Hónapokig fog tartani az eredeti termelési ütem visszaállítása...

(#22) Cassi


Cassi
senior tag

Egymás mellé kellene építeni a RAM- és a flash-gyárakat, hogy az egyiket sújtó árvízek el tudják oltani a másikban kitörő tűzvészeket.

(#23) Geller72


Geller72
veterán

Ha már nem vízparton van. :D.

(#24) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Pedig tényleg azt hittem hogy a következő ilyet valami izgalmasabbal pl-zombiapokalipszissal magyarázzák
Értem én ha valami túl olcsó, egy kis tűz/víz mindig jól jön, de valami változatosság azért lehetne már ezekben a sztorikban.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) #38075904


#38075904
törölt tag

" tehát a problémából eredő átmeneti hiányok valamennyire kezelhetők."

Dottor: Uram, önnek 2 hete van hátra...
Peteg: - 20 ezrest odatol - Legyen 3 nap. :DD

[ Szerkesztve ]

(#26) gabro0


gabro0
őstag

Olyan érdekes, hogy mindig az alapkomponenst készítő gyárral van valami, ami az egész piacra hatással van. Pl. a fröccsöntő meg préselőgépekkel sosincs gond. Vagy csak az nem hír?

(#27) #46105344 válasza gabro0 (#26) üzenetére


#46105344
törölt tag

Én még régen diákként dolgoztam a Samsung egyik gyárában. Tudod mit gyártottunk a Samsungban? Műanyagot az Audi első lökhárítójához. Azon kívül hogy ez több mint meglepő... ha a mi gyárunk égett volna le, az Audi nem megrogyott volna, hanem máshonnan szerezte volna be az alapanyagot. Ezzel szemben mondjuk ha az Audi gyár ègett volna le, az hír lett volna, mert azt csak ők tudják legyártani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.