Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

igyjartak. :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2) tomazin


tomazin
veterán

máshol is kiváló kezekben van a közbeszerzés.

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Tanulniuk kellene tőlünk, nálunk erre törvényt hoztak volna. ;]

Thanos was right.

(#4) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Az okos más kárán tanul, a h*lye saját kárán sem. :W

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5) Bici


Bici
félisten

A döntés korrektségével nem tudok vitatkozni, de ha én lennék az MS ilyen irányú döntéshozója, akkor nem szarrágóskodtam volna egy percig sem. Szerintem nem olyan mértékű az ilyen véletlen rendelések száma, hogy nagyobb anyagi kiesést okozzon, mint amennyit egy barátibb hozzáállás visszahozna.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) -Skylake- válasza tomazin (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

[obligát rendőrvicc helye]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) Pttypang válasza Bici (#5) üzenetére


Pttypang
veterán

Ketlem, hogy valtoztatna a dolgon.

Everybody lies.

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bénák, nálunk legalább a kieső összeget ügyesen "hasznosították" volna a megbízott alvállalkozók.

Ideje Libre-re áttérni;)?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Tommmysun válasza Bici (#5) üzenetére


Tommmysun
senior tag

3 millió Euro azért az MS-nek sem apró pénz szerintem, hogy csak úgy visszautalgassa (plusz kíváncsi lennék arra a könyvelési osztályra, ahol ez csak úgy "véletlenül" átcsúszott)!

És barátság ide-oda, legközelebb is kénytelenek lesznek MS terméket rendelni a rendőrök, nekik nem igazán van más alternatíva!

[ Szerkesztve ]

(#11) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Jogos az ítélet, 10 évvel később állnak neki reklamálni.... Ez azért elég gyanús...

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#12) gabor7th válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Lehet, hogy legközelebb már nem Microsoft terméket választanak, és akkor a Microsoft jár majd úgy. Rövid távú gondolkozás...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) MaCS_70 válasza Bici (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is így gondolom, bár ugye nem ismerjük a részleteket.

Ilyenkor elég jellemző, hogy kompromisszumos megállapodást kötnek -- vélhetően oka volt annak, hogy erre nem került sor.

A MS egyébként elég rugalmas szokott lenni hasonló helyzetekben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) Dilikutya válasza Bici (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem szarrágóskodás. Ráadásul nem az első eset. Ilyen alapon minden ilyen balfaszságot el lehetne nézni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Nálunk ezt úgy nevezték volna, hogy 'Híd a MS Office világába'. :DDD

(#16) Bici válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Bici
félisten

Többféleképpen hozzá lehet állni.
1.) Úgy, hogy az eset ritka, vagy összességében kevés pénzről van szó százalékosan. Ez esetben nem szabad akkorát buknia rajta az MS-nek, hogy fájjon, cserébe szétkürtölheti a cég, hogy ő milyen jófej, mindent a vásárlóért, stb.
2.) Az eset gyakori, így lehet, hogy kellene valami új előfizetési modell; pl. annyit fizetsz, amenniyt használsz. Vagy a fel nem használt licenszek valamennyi kedvezményre jogosítanak a következő körben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) elithun válasza Bici (#16) üzenetére


elithun
őstag

Sok mindent lehetne a Microsoftnak, de nem tette, nem is muszáj neki. Egyszer már volt is ilyen, akkor adtak vissza pénzt. Másodjára már elég jogos ígyjárás van.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#18) Tommmysun válasza gabor7th (#12) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Azért ez nem így megy nagyvállalati, vagy állami szinten! 99%, hogy ismét MS terméket fognak rendelni ;)

(#19) Youri


Youri
veterán

Jogos

RTX ON

(#20) Tommmysun válasza Bici (#16) üzenetére


Tommmysun
senior tag

1.) Arról az esetről te pl. hallottál, amikor még jófejek voltak, és visszautalták a pénzt? Gondolom nem, hiszen annak kb. nulla hírértéke volt akkoriban, szóval nem biztos, hogy 3 millió Eurót visszahozna nekik a konyhára egy "Jófejek voltak az MS-nél" hír!

2.) Én nem gondolnám, hogy az MS előfizetési modelljét kéne átgondolni azért, mert egy bármilyen vállalatnál, vagy állami cégnél, átcsorog úgy egy viszonylag nagy összegű megrendelés, hogy az a bizonyos szervezet ellenőrzési és könyvelési folyamatán sehol nem bukik ki még időben! Szerintem inkább annál a szervezetnél vannak inkább komoly problémák (főleg, hogy nem első eset) és nem az előfizetési rendszerben :/.

(#21) t72killer válasza Tommmysun (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, az első esetből TANULNI kellett volna és az inkompetens megrendelő talpa alá utilaput kötni. Ez egy közbeszerzési blama - ahogy Mo.-gon se a közbe-szerzési pályázaton "megnyeretett" cég a hibás, hanem a korrupt politikus, aki a 2x annyiba kerülő+silányan dolgozó cégtől rendelte a cuccot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Tikakukac válasza gabor7th (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor mit választanak? :DDD

Nálunk is volt 1-2 olyan huszáros gondolata ügyfélnek, hogy hát akkor bekaphatják meg soha többet és izé-hozé. Végül csak azt kérdeztem meg tőle, hogy akkor ugye az összes, jovarészt Win only szoftverét lecseréli-e Linuxos semmire? Csend és ajtó becsuk. Ez nem rövidtávú gondolat hanem, reális valóság :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) pereces


pereces
tag

Gondolom azóta az MS irodája körül többször végeztek már terror elhárítási riadót, testüreg átvizsgálás stb de lehet hogy a rendőrség árulja az ebayon azt a sok ms kulcsot :P

(#24) -=RelakS=- válasza Darkrage (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Cikket nem olvastad, igaz?
Idézem:

Az elhúzódó eljárás most ért véget, és egy hágai bíróság úgy döntött, hogy a Microsoftnak nem kell visszafizetnie a pénzt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) Tommmysun válasza Tikakukac (#22) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Bizony, plusz ha más szoftver, akkor lehet előröl kezdeni a holland Slotenmaker Gizike és több ezer munkatársának az átképzését, plusz egy állami cégnél nem csak a saját belső használatú szoftvereknek kell kompatibilisnek lenni egymással, hanem minden kapcsolódó szervezetnek is. Jah és a nyílt forráskód sem feltétlen előny ebben az esetben :) ...... Szerintem azóta már rég leadták az újabb MS Office-ra is a megrendelést .... remélhetőleg jó darabszámmal :D

(#26) BiP válasza Bici (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

az MS egy kőkeményen profitorientált cég. 3M euró az 3M euró. Törvény nem kötelezte rá őket, az adott döntéshozó (akinek a helyében te lemondtál volt 1-2M euróról) hozta a saját értékesítési számait, stb.

Az is lehet, hogy mire kiderült a tévedés, már új periódusban voltak, utólag kellett volna módosítani, nagyon lerontotta volna az új számokat, ezt kevesen vállalták volna be, mert ugrik a bónusz :)

(#11) Darkrage: szerintem nem 10 év után reklamáltak, csak most derült ki ill. most lett meg a bírói döntés, stb. évekkel ezelőtti panasz lehet. A nemzetközi bíróság k*rva lassú.

szerk: Látom (#24) -=RelakS=- írja is.

Egyszerűen a rendőrségnél kellett volna ennek kiderülnie. Az adminisztrátor elgépeli, de azt a 3M eurót valaki jóváhagyja, valaki elutalja, stb.stb. Már a megrendelés és a kifizetés között ki kellett volna buknia a dolognak.
És akkor még bőven lehetett volna módosítani.
Én valami pénzmosást szimatolok.
1mrd forintnyi pénz még Hollandiában is sok, az ilyen méretű pénzmozgásra jobban kell figyelni.
Fura is nekem, hogy az ilyen mértékű licenszvásárlás egy sima online shopban egy adminisztrátor által végigmegy, nem pedig valami tárgyalásos szerződés során fixálják le a mennyi az annyit. (nyilván, ha csak 100 licensz kell, akkor megértem a megrendelési módot, de akkor meg pláne ki kellett volna buknia hamarabb).

[ Szerkesztve ]

(#27) tatararpad


tatararpad
őstag

Gondolom azóta ők is Office 365-re váltottak :DDD

(#28) UnA válasza BiP (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

"az MS egy kőkeményen profitorientált cég. "

Ez természetes, de ez miért akadályozza meg őket abban, hogy ne legyenek az ügyféllel jószándékúak? Még a legutolsó kínai webshop is visszautalja a pénzedet, mert szeretné, hogy elégedett legyél a munkájukkal.

Főleg úgy, hogy az 1 és az 1000 license között nincs is valódi eltérés a Microsoftnál a kiadás szempontjából, mivel legyártani sem kell semmit.

(#29) BiP válasza UnA (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt a kőkeményen-en van a hangsúly. Ha pár hónappal a kifizetés után derült csak ki a dolog, akkor tuti, hogy nem akarták lerontani a friss negyedéves jelentést minusz 1-2 millióval lerontani.
Ez a pénz már túlmutat a jófejségen.

Szerintem ez azon múlhatott, hogy mikor vették észre a dolgot, mert nyilván az MS-nél is van egy időszak, amíg még vissza lehet csinálni, és van egy idő, ami után már úgy vannak vele, hogy többet ér az 1-2 millió dolcsi, mint jófejség miatt benyelni a veszteséget. A jogi osztály meg biztos rábólintott, hogy sima ügy, a törvény nem kötelezi őket semmire.

(#30) Bici válasza BiP (#29) üzenetére


Bici
félisten

Értem a dolgot, de én arra gondoltam, hogy az Ms ne legyen kőkeményen profitorientált, legalábbis ne ilyen rövidlátóan.
Lehet, hogy tévedek, de szerintem úgy általában ront az eladásain az, hogy "köcsög MS"-ként gondol rájuk a világ nagy része.
Talán sokkal több területen lennének sikeresek, ha az emberek nem utálnák őket.
Persze, lehet, hogy tévedek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) Tikakukac válasza UnA (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert a jó szándékot ellőtték már. Szeretnek az emberek menekülni ilyenek mögé mikor irgalmatlanul hülyék vagy nincs kedvük valamihez és összecsapnak mindent. Egyszer nekem is elnéznek valami bakit. De ha sorozatban vagyok hülye akkor ne az én eredményemet verjem már be egy marha nagy számmal csak, mert valahol annyira sok a pénz, hogy nem tűnik fel egy ekkora hülyeség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) #06658560 válasza Bici (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Talán sokkal több területen lennének sikeresek, ha az emberek nem utálnák őket."

Például? OS, felhő, vagy irodai programcsomagok területe? Esetleg a mobilok?

#28 UnA: A kínai webshop mennyi ideig utalja vissza a pénzed?

[ Szerkesztve ]

(#33) elithun válasza #06658560 (#32) üzenetére


elithun
őstag

"A kínai webshop mennyi ideig utalja vissza a pénzed?"
Amíg meg nem kapták a pozitív értékelést. :P

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#34) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Fordíthatták volna jótékony célra a fel nem használt licenceket (pl.: iskoláknak, kórházaknak, stb.) és még akkor nem is jöttek volna ki belőle - ennyire - hülyén. :)

blabla

(#35) Bici válasza #06658560 (#32) üzenetére


Bici
félisten

Nem akarok saját tapasztalatból általánosítani, de a mobilnál pl. simán el tudom képzelni, hogy nagyobb sikerük lett volna. Nálunk a cégnél, rengeteg az MS fanboy, ott kb 70%-os részesedése volt pár éve a WP-nek.
Ismerősi körben pedig senki nem vett, mert "szar-fos, fúj MS".
Ugyanez az előző cégnél, ahol átálltak linuxra, mert ők nem fizetnek "ezeknek a mocskoknak".

Persze, lehet, hogy összességében cseppek a tengerben, de én cégvezetőként máshogy csinálnám.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) BiP válasza Bici (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

"Lehet, hogy tévedek, de szerintem úgy általában ront az eladásain az, hogy "köcsög MS"-ként gondol rájuk a világ nagy része."
A számok nem ezt mutatják.

mert "szar-fos, fúj MS".
Hát, a legtöbb ember úgy szidta a WP-t, hogy ki sem próbálta. Meg ugye divat fikázni.
Szerintem több ember veszi meg kényszerből a MS termékeket, mint amennyien utálják.
(amikor rájönnek, hogy a konkurrencia még annyit sem tud nyújtani (pl. office, vagy linux otthonra, átlag irodai környezetbe), mégis ráfanyalodnak az MS cuccokra).
Az MS meg olyan helyzetben van, hogy dől a lé, bármekkora parasztok.

Egyébként nem volt egy rossz rendszer, amíg az MS el nem vitte egy szar irányba, és nem kezdte leépíteni az egésznek a supportját házon belül. Gyakorlatilag maga nyírja/nyírta ki a platformot.

"de én cégvezetőként máshogy csinálnám."
Pontosítsunk: laikusként azt gondolod, hogy cégvezetőként máshogy csinálnád. Aztán cégvezetőként kiderül, hogy mennyi más szempontot kell figyelembe venni, és lehet, lehet, hogy te sem csinálnád máshogyan.
De ezt nem tudjuk meg, mert kevés az esélye, hogy sokan milliárdos cégvezetők legyünk :)
(amúgy ez a döntés nem is biztos, hogy eljutott cégvezetői szintre).

Ugyanúgy, ahogy gyerekként vagy gyerek nélküli felnőttként azt gondoljuk, hogy szülőként mennyire máshogy csinálnánk a dolgokat. Aztán szülőként rájön az ember, hogy jééé, máshogy
mennek a dolgok, mások a szempontok, mint ahogy korábban a túloldalról gondoltuk.
Vagy hogy szemét politikusok, mi biztosan máshogy csinálnánk, mi sosem lopnánk. Aztán aki közel kerül a tűzhöz, kiderül, hogy egy fecske nem csinál nyarat. És vagy beáll a sorba, vagy bedarálják.

[ Szerkesztve ]

(#37) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Könyörgöm, egy 10 dolláros kínai webshoppos vásárlást ne hasonlítsunk már, egy közel 1 milliárd forintos állami beruházáshoz :D

A WP-ket is fölösleges szerintem ide keverni. Nem hinném, hogy a "köcsög MS" hozzáállás miatt lett olyan sikertelen, mint amilyen. Plusz az üzleti szférában azért nem ilyen rossz az MS megítélése, hiába köpködnek rá sokan magánemberként.

Egy vállalat minél nagyobb és gazdagabb, annál többen kezdik el utálni, ez kb elkerülhetetlen! Annyi jótékonykodással tudnák csak kompenzálni, hogy hirtelen már nem is lennének olyan nagyok és gazdagok :).

(#38) #06658560 válasza BiP (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem akarom az ezerszer lefutott témát újra futni, de "(amikor rájönnek, hogy a konkurrencia még annyit sem tud nyújtani (pl. office, vagy linux otthonra, átlag irodai környezetbe)," ez konkrétan nem igaz.

(#39) k3nnny


k3nnny
csendes tag

Az MS megint a van rajtad sapka nincs rajtad sapka szituban van.
Ha visszaadják a pénzt az nekik is bukó plusz utána más is sírni fog, hogy elcseszte és refund pls.
Ha nem adják vissza akkor köcsög MS megyek linuxozni gyorsan meg ópenofisz.
Btw annak az 50.000+ fős rendőrségnek nem hiszem, hogy nem tudták akkor már muszájból kiszórni a licenszeket.

(#40) azbest


azbest
félisten

Ha jól sejtem, hasonló szituációkból, túlrendelésekből megmaradt visszáruk lehetnek a töredék áron megvehető (matricás, számlás, legális) licenszek is.

Nem keverendő a használt licenszekkel, amit európában legális eladni. És a nem legális mennyiségi és diák licenszes, fekete üzletelés is más tészta.

(#41) BiP válasza #06658560 (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

Sarkítottam, ez igaz. És nem is akarok belemenni semmi Win-linux vitába, nem ez volt a célom.

De sok példa mutatja, hogy sokan (magánemberek, vagy közintézmények, cégek) nagy elánnal belevágnak, hogy "szaros MS, szaros windows, majd én áttérek linuxra)", és még spórolunk is, aztán egy idő után visszatérnek, mert az ő igényeiknek nem felel meg a linux/free office vagy egyszerűen csak nem tudták megszokni, nem értenek hozzá, vagy nem elég kényelmes, a szakértelem bizony pénzbe kerül, a megfelelő support ugyanúgy fizetős, stb.

Így értettem a kevesebbet. Lehet, hogy amúgy többet tud, de ha nem elég kényelmes, nem elég user friendly, nem elég kompatibilis, nincs eléggé ingyen vagy csak simán máshogy néz ki, akkor bizony ok lehet a visszatérésre.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dilikutya válasza azbest (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem a töredékárasok fekete licencek javarészt. Túlrendelésből nem marad meg semmi, az állami cég nem adhatja el, az MS meg nem fogja annyiért. MSDN licencek lesznek azok, kicsi pénzért itthon is lehet MSDN acc-ot venni, amihez jár operációs rendszer és Office licenc is. Teljesen jogosulatlan felhasználás, itt az aprón is szoktak hirdetni ilyet, és mindig jön valami bohóc, aki szerint ez teljesen legális.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) Tommmysun válasza BiP (#41) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ott a pont!

Lehet hogy vannak funkció-gazdagabb, olcsóbb, stb. irodai programok, de több okból sem illeszthető be az adott vállalat informatikai rendszerébe!

(#44) -=RelakS=- válasza Dilikutya (#42) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valószínű.
Viszont amíg MS nem morog érte, addig nekem elpörög a rendszerben. Ha meg deaktiválják, beugrik egy home licens, ha nem akarok virágboltolni.

Mondjuk amikor vettem, akkor még nem hallottam erről az MSDN-es dologról.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45) azbest válasza Dilikutya (#42) üzenetére


azbest
félisten

Mondom, hogy ne keverjük ide a kamu megoldásokat. (ezek a csak kód, se számla, se matrica, se semmi)

Nem minden cég állami és az ms nem árul visszárut, nem vesz vissza licenszet. Hanem pont hogy ha a cégnek megmaradnak nem használt licenszei, azt erre szakosodott cégek felvásárolják és továbbértékesítik. Bár jobban belegondolva elég rossz gazdasági gyakorlat, hogyha az állami cégek / szervezetek nem teszik pénzé a tévedésből vett és nyakukon maradt dolgokat.
A magyar valóság pedig az, hogy sok helyen központi utasítás van minden elkótyavetyélésére és pénzzé ételére, tartalék eszközök sem lehetnek, ami nincs használatban azt pénzzé kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#46) #06658560 válasza azbest (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amit nem értek, hogy egyszerre megvenni az összes licenszet miért jó? Miért nincs nagyvállalati szinten olyan, hogy keretszerződés, IT installál, MS regisztrál, megerősítő mél megy, számla megy a licenszről. Mert pont kiszámolni nem igazán lehet a kellő mennyiséget, hisz bármikor vehetnek fel új embert, annak pedig azonnalra kell a munkaeszköz.

(#47) azbest válasza #06658560 (#46) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom van ahol mennyiségit vesznek ahol vannak keretszámok arra, hogy hány eszközre lehet tenni, pl a tisztaszoftveresnél, ott sem bármennyire lehet rakni. De ezt nem adhatják el mert inkább bérleti jellegű.

Aztán lehet, hogy van ahol inkább tulajdonolni szeretnék a licenszet, mert nem szempont hogy válogassanak és váltogathassanak a verziók közt és csak egyszeri költség. Lehet több darabra kapnak kedvezményt. Betáraznak és mondjuk mégsem kell annyi. Vagy csődbe megy / megszűnik és mindent pénzzé tesznek mielőtt felhasználnák. Ezt gondolom a licenszekkel kereskedő cégek tudnák megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#48) tailor74


tailor74
őstag

Egy eset elmegy. De kétszer...? :U És még ők pereskednek... :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#49) schawo válasza #06658560 (#46) üzenetére


schawo
titán

Normális körülmények között rugalmas a keretszerződés.

De ebben az esetben más is van emögött. Itt vastag fizikai pénzkötegek is gazdát cseréltek. Ezért is nem volt hajlandó a MS visszatéríteni, a vesztegetési költségeit akkor ki fizieti meg?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) #40553216 válasza BiP (#29) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az éves nettó bevételül 0,009%-a, negyedéves szinten 0,036% az a 1,5 millió (mert 3 milliót fizettek összesen). Légypiszok.

A mobil buktába erősen belejátszott a „köcsög MS” asztali gépekre erőltetett csempéje.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.