Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor77


Viktor77
titán

Szóval, akkor megbeszéltük a semmit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Így görbüljek meg, ha gondot okoz :DDD
Még nem nézegettem...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) 2018


2018
aktív tag

Hajlik mint a banan. ;] Nekem nem kellene.

(#4) E.Kaufmann válasza 2018 (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem is kapsz ;]
Én meg a Ryzen lapoknál is látom, hogy nem valami hű de egyenesek azok sem és még a gyári hűtés is deformálja kissé őket. Mindenesetre mind otthon az AMD mind cégnél az Intel Alder Lake jól muzsikál.
Nem nagyon kell piszkálni őket és nem kell öt percenként hűtőt buzerálni, persze ez a DIY kedvelő buzerátoroknak kevésbé jó hír.
Régen az voltam én is, csak az asszony kínaiba vált, ha sokat pepecselek, a gyerek meg elszedi a csavarokat ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) darkarthur


darkarthur
senior tag

Hát nem tudom. Most frissítettem a platformra, olvasom ezeket a cikkeket, de nem jöt tmeg a kedvem AMD-re váltani, szóval feleslegesen írjátok őket. :DDD :DD

Egyébként mi van, ha felpolírozod a kupakot úgy, hogy mikor le van fogatva, akkor egyenes legyen? :U

Samsung S23 Ultra 5G

(#6) 2018 válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


2018
aktív tag

Alapbol a kupak szarul megmunkalt es hepe hupas alder lakenel nem eleg hogy elgorbul . :P Megy is a panaszkodas topicjaba. Olcso janos lett az intel

[ Szerkesztve ]

(#7) E.Kaufmann válasza 2018 (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem nézem a topikot, csak használom nagy elégedettséggel.
Amúgy meg ott a Carbonaut vagy milyen szilikon lapka, meg fel lehet polírozni, ahogy a kolléga írta.
Szerintem gyártófüggetlenül gyengus az összes asztali alaplap/processzor/hűtés/(meg a házak :W ) anyaghasználatban és kidolgozásban. Nyeklenek, nyaklanak. Egyszer kell rendesen összeszerelni és nem bántani őket, mert hamar megsértődnek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) 2018 válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


2018
aktív tag

Oke felpolirozod. De aztan ott van hogy eldeformalodik a leszoritastol. Nem lesz rendes erintkezes majd letrottyol legfeljebb 2 ghz re. ;]Intel is nyilatkozza jovanazugy. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Viktor77 válasza 2018 (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Tényleg kell ez?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) E.Kaufmann válasza 2018 (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rápattintottam az Arctikot, fordításnál szépen felugrik 4.5GHz-re és 10 másodpercen belül kész a build, máskor meg nekem ne is menjen 2-3GHz felett, csak amikor megmozdítom az egeret és használom a gépet.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Ez mind köszönhető az elszabadult fogyasztásnak... érdekesnek tartom, hogy manapság mindig a környezet kibocsátásról szól, valamint arról hogy minden energiaát csökkenteni kell. A számtechbe pedig mehet a watt ezerrel, szerintem nem ez a helyes útvonal. Persze jönnek majd a watt/perf kommentek, de akkor is. A mai világ trendjeinek megfelelően lefele kellene menni a fogyasztásnak nem felfele.
Én bevezetném hogy 65watt lehet minden CPU teteje. Még ezen a fogyasztáson is bőven van teljesítmény mindenre.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#12) 2018 válasza Kupszi (#11) üzenetére


2018
aktív tag

Jaja 5800x3d gamebe meg lemossa majd az oczott 300w felett fogyaszto 12900 at is hiaba boostol az 5.5 ghz ig. Harmad annyi fogyasztasbol ddr4 el

[ Szerkesztve ]

(#13) E.Kaufmann válasza 2018 (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vagy vesz az ember egy konzolt :P
Intelből viszont kapható értelmes árú 4 magos/8 szálas proci iGPU-val irodai felhasználásra :P , míg az AMD oldalán szürke szamár köddel..

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) #52931072


#52931072
törölt tag

Annyira nem új dolog ez, amikor lga 775 foglalattal bevezette az intel, hogy hűtőkeret helyett elég négy lyuk az alaplapba. Már akkor félgömbre hajtotta az alaplapot a gyári hűtő. Azért ha rendesen ki van merevítve az alaplap, akkor a kupak vetemedése sem számottevő. Felteszem a jobb lapok rendesen ki vannak merevítve.

(#15) 2018 válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


2018
aktív tag

Amd nel is van apu igpvel ami lemossa intelt. :DDD Ami nem csak irodai hasznalatra jo.

[ Szerkesztve ]

(#16) GAI válasza #52931072 (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igazából már amikor a Socket 478-as P4-ek megjelentek, már akkor is szörnyűlködtünk haverral, hogy az újfajta, 4 ponton rögzülő keret akatt kiflibe hajlik az alaplap :DDD de problémát nem okozott akkor se, és valószínűleg most se.

(#17) macilaci78 válasza 2018 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt írta, hogy lefogatva legyen sík a polírozás után. Tehát alaplappal együtt kell betenni a megmunkáló gépbe. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Ugye az tiszta, hogy a réz kupak és az üvegszálas pcb is enged lassan a leszorító erőnek, szóval idővel még csúnyább lesz.

jöjjenek a leleményes gyártók görbe talpú tuning hűtői, ha már ez egy hivatalos feature.

(#19) #52931072 válasza GAI (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

ja, Baromi masszív a nyák, de azért elkezdtek acéllemez merevítést pakolni az olcsóbb lapokra is.

E.Kaufmann

Azért valamit javult a helyzet, felbukkannak itt-ott ryzen pro apuk. Persze a “4 magos apu 30-40-ért” korszak már nem fog visszatérni. :O
Az intelek mellé viszont kell valami vga kártya, amik nem akarnak olcsósodni. Gt 1030 40ezerért??? Szerintem egy athlon 3000 ketté hugyozza, nemhogy egy ryzen pro.

Az intel igp- kről annyit, hogy van régebbi gépem, i5 4ezermittoménhanyas, hd grafingsz 4400. Kipróbáltam, úgy akad vele az unreal tournament, ami egy 2001-es játék, hogy öröm nézni. “ nem található dx kompatibilis vezérlő, szoftveres renderelés”. Szóval jó lesz már ha virítanak valamit, mert eddig csak a nagy ARCoskodást láttuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) 2018 válasza macilaci78 (#17) üzenetére


2018
aktív tag

Ugy ugy. ;] Sz@rrá kell koszorulni hogy sehol ne legyen domboru/ homoru semmi. :DDD

(#21) Robitrix


Robitrix
senior tag

Na most már csak az a kérdés, hogy azért deformálódnak el, mert olyan kuva nehéz hűtő kell már rá, mint egy konditermi súlyzó vagy mert annyira melegednek, hogy a hőtől deformálodik már minden.... :) Éppen nézegettem az utobbi léghűtéseim paramétereit nem régen. Egy hatékony durva léghűtő már a 1,2-1,5 kg körül van azt egy mini torony kivitelű házban folyamatosan húzza lefele (oldalt állva az alaplap) a gravitáció.
Mint ahogy folyamatosan növekszik a videokártyák tömege is. Ma már kaphatóak olyan alkatrészek, amivel alá lehet támasztani a bőszme videokártyákat, hogy ne akarja oldalt állva kitépni a gravitáció a pci express csatlakozóból. Ha ma valakihez hozzávágnék egy nagy teljesítményű videokártyát az a súlyos testi sértés kategória lenne, mintha egy téglát vágnék hozzá... Bár inkább a téglát dobnám, mert az sokkal olcsóbb, mint a kártya... :)

[ Szerkesztve ]

(#22) 2018 válasza Robitrix (#21) üzenetére


2018
aktív tag

Szerintem vekony es nagy a cpu es nem birja el a leszorito erot amit a lap gyartok eszkozoltek. Azert is ekkora szerintem az ero mert huplis a kupak sok cpunal. De ezzel nem csak a cpu az alaplap is le megy hidba. :DDD Hiaba csinaltak nagy leszorito erot az nem fog segiteni a hatekonyabb hoatadasban szerintem. Erdekes mas platformon nincs ez a problema. Dark rock pro 4 van a ryzen cpumon es hibatlan.

(#23) Csabis


Csabis
aktív tag

Super7 Socket 1, Slot A, Socket 370, LGA775, 1155, 1151v2 /"96-->2018/ tehát nem sűrűn cserélem a rendszer alapjait.. így max majd a 2~4 gen. még mire váltok ..persze ha váltok.. és lesz keretem rá..
Így ez a probléma Pici része elfog kerülni lehet..
Régen hasonlót írtak mikor kijöttek a batár nagy hűtőbordák ..

(#24) Yutani válasza darkarthur (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem a PH találta ki, hogy téged megtérítsen jó AMD-snek, már 1-2 napja ettől hangos az IT világsajtó. :D

Persze, köszörüld gömbölyűre az ADL kupakját, hogy kiegyenlítsd a görbülést. :))

#tarcsad

(#25) Viktor77 válasza 2018 (#22) üzenetére


Viktor77
titán

"Erdekes mas platformon nincs ez a problema. "
Nincs hát.

"A valóságban itt nincs szó új jelenségről, mivel az úgynevezett vetemedés régóta ismert az iparágon belül. "

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Robitrix válasza 2018 (#22) üzenetére


Robitrix
senior tag

alapvetően nem a CPU tartja a hűtést, hanem a keresztbe az alaplapon átmenő 4 lyukas konzol. ma már régen elmúltak azok az idők mikor elég volt a hűtést a proci alaplapi csatlakozójára hozzá rögzíteni. mai hűtők már ahhoz túl nehezek.

(#27) 2018 válasza Viktor77 (#25) üzenetére


2018
aktív tag

486 dx-el kezdtem, nem tudsz egy platformot sem mutatni ahol ennyire meghajlott volna a cpu. :C Amd-s gépet látok a profilodon mit véded mégis így az intelt? Szerintem szólj nekik akkor már hogy üljenek vissza a tervező asztalhoz mert ennek így fele sem tréfa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Viktor77 válasza 2018 (#27) üzenetére


Viktor77
titán

" Amd-s gépet látok a profilodon mit véded mégis így az intelt? "

Nem védem, csak gondolkodom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) 2018


2018
aktív tag

Friss eredmény guru 3d-től az oc mentes 5800x3d elég szépen megelőzi , elföldeli az intelt. :C

[ Szerkesztve ]

(#30) Viktor77 válasza 2018 (#29) üzenetére


Viktor77
titán

Releváns hsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Jobb tisztázni, hogy itt a kupak deformációt nem a hűtés súlya/tömege okozza, hanem a leszorító keret által ébresztett erő, ami a kupak középvonalán támad.

(#32) fanti válasza darkarthur (#5) üzenetére


fanti
addikt

Azt elhiszem, hogy nem jött meg a kedved Intelről AMD-re váltani!

Te is hidd el nekem kérlek, hogy ha most tartana az Intel és az összes alaplapgyártó közösen egy "Ma minden LGA1700 CPU és lap 50% árcsökkenéssel kapható" napot, még akkor sem lenne nekem opció az Intel.
És ez nem ettől az elhajlós hírtől van, ez már csak hab a tortán...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33) Geller72 válasza darkarthur (#5) üzenetére


Geller72
veterán

..Azért azt a brutális vetemedést a büdös életben nem hozod szintbe, ami pl. az AnandTech-es fotón van. Az valami eszméletlen durva.

(#34) Glaz-dozfhut válasza #16939776 (#31) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem is egyből az jutott eszembe; nézzük meg 4 év múlva, mit muzsikálnak. Az szép, hogy két hónap alatt csak ilyen, de milyen lesz később? Így elpasszolni, nem lesz egyszerű.

- Glaz-doz-fhut -

(#35) 2018 válasza Glaz-dozfhut (#34) üzenetére


2018
aktív tag

Eladhatatlan portékák lesznek.

(#36) Yutani válasza #16939776 (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kellett ilyen hosszúkás formájúra tervezni...

Egy lehetőség van, nem középen kell leszorítani, hanem 1/3 és 2/3 hosszúságnál, de ehhez kell egy új IHS és egy új lefogató keret. Szóval kuka az egész.

#tarcsad

(#37) thedioda válasza fanti (#32) üzenetére


thedioda
tag

Most attól eltekintve, hogy az intel vezetőségükről mi a véleményem (ki lehetne rájuk használni a szép magyar szókincset), attól még jóideje az alder volt az első platform ami bizonyos helyzetekben igen jó valasztás tudott volna lenni. Én is gondolkodtam egy gigabyte gaming x ddr4 + i5 12500 buildbe, home lab upgradnek a sok IO miatt igen csak jó lenne, de így hogy vetemedik a socket, kell a fenének.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#38) Geller72 válasza thedioda (#37) üzenetére


Geller72
veterán

Nem a foglalat, hanem a proci vetemedése a gond..

(#39) Yutani válasza Geller72 (#38) üzenetére


Yutani
nagyúr

De, a foglalat vetemedése is gond.

#tarcsad

(#40) thedioda válasza Geller72 (#38) üzenetére


thedioda
tag

Hát az egész hajlik egybe konkrétan.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#41) 2018 válasza Yutani (#39) üzenetére


2018
aktív tag

Gondolom vízbe van a vonalzó, ha igen, akkor egészen elképesztően deformálódik az egész. :Y

(#42) thedioda válasza 2018 (#41) üzenetére


thedioda
tag

a tó felett van, szóval biztos :DD

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#43) cracknyan válasza thedioda (#42) üzenetére


cracknyan
csendes tag

Ezen teljesen szétcsúsztam :D

Cr4Cknyan

(#44) Abu85 válasza thedioda (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) #16939776 válasza Yutani (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

Esetleg gyártanak hozzá olyan backplate-et, amibe sajtolnak némi bordázatot - mint merevítés - ennél komolyabb, kölcséghatékonytalanabb beavatkozásra nem számítanék.

[ Szerkesztve ]

(#46) Yutani válasza thedioda (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez a koncepció jól láthatóan léket kapott.

#tarcsad

(#47) #52931072 válasza Yutani (#46) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az intel hisz az alaplapgyártók kreativitásában, mindig is bátorította a kezdeményezőkészséget a partnerek részéről, különösen az általa okozott problémák megoldásában :DDD Csak aztán minden jog fenntartva, meg ilyesmi, tuggyátok? Nem kell a vevőnek tudni miért kell kell 5 milis kazánlemez az alaplap alá! :DDD

(#48) nexplo


nexplo
őstag

Eddig is volt hajlás vetemedés. Most született róla cikk. Nem egy extra dolog. Sajnos ahol hő meg különböző irányú terhelés (akár gravitációs pl a vga-k esetében) jelentkezik ott van ilyen. Normál használat mellett nem okoz problémát.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#49) Yutani válasza nexplo (#48) üzenetére


Yutani
nagyúr

Olyan még nem volt, hogy az IHS meg a lefogató keret is görbüljön. CPU PCB már görbült, az volt a Skylake.

Úgy tűnik, az LGA foglalatnak nem egy hátulütője van. Majd biztos lesz sztori az AM5-ről is, ha az AMD is elszúrja.

#tarcsad

(#50) Semplar válasza Yutani (#39) üzenetére


Semplar
őstag

Az a hátlapi merevítés. Hajolhat.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.