Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ezen mi a formabontó ehhez hasonlót a Microsoft is adott ki ha jól emlékszem

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) flamich76


flamich76
tag

Nemtudom ki hogyan van vele, de szerintem egyik ábra sem áll közel ahhoz, ahogyan valójában a billentyűzetet az emberek használják.

Szerintem nagyon kevesen fordítják be olyan merőlegesre a csuklójukat, mint azt az első ábra mutatja.
Másrészt pedig szomorú lennék, ha olyan derékhoz leszorított módon kellene a kezemet tartani gépeléskor.

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Hmmm - a stilizált ábra szerint hagyományos billentyűzet használata esetén elektromos kisülések keletkeznek a testben? :D

(#4) imibogyo válasza Angel1981 (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Az ergonómikus srácnak meg nincs könyöke és fele olyan hosszú a keze. :P

FRENK1988: Ezen mi a formabontó?
szinte minden gomb máshol van, mint ahol szokott lenni (enter, space megoldása, tabulátor stb.) ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) hyperman25


hyperman25
tag

Nekem tetszik, csak ennyiért nem vennék egy billentyűzetet.

(#6) McDog


McDog
aktív tag

Aki megtanult vakon gépelni, annak nagyon jó, ha összekeverik a billentyűket.... :U

(#7) F34R válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Hasonlo , de ez megis teljesen mas.

(#4) imibogyo

nah jo valaki meg csak unalombol megtanul dvorak meg colemak kiosztassal gepelni ehhez kepest egy szavunk nem lehet.

(#5) hyperman25

en azt mar eleg regen lattam meg anno elitekeyboards-n volt fent akkor 300 dollar volt.
meg egy dragabb neves minosegi mechanikus billhet kepest is draga .

(#8) #21346560 válasza flamich76 (#2) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ugyanerre akartam utani.
Próbáljon csak meg bárki úgy ülni, úgy rátenni a billentyűzetre a kezét, ahogy bármelyik képen van!
Szerintem 2 percnél tovább egyik módon sem bírná senki.
Még 1 érdekesség, hogy megnéztem hogy tartom a kezem a "normál" billentyűzeten, és bizony sokkal kevésbé behajlítva, mint akár a 2. képen.....

(#9) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nevetségesek az ábrák. :D A termék meg valószínűleg bukás lesz. Ez van.
Holnaptól úgyis mindegy.

Minden a legnagyobb render!

(#10) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szvsz nem lesz annyira kelendő. Nem hiszem, hogy sokan kiadnak ennyit egy billentyűzetért.

<< Heimdal >>

(#11) persil válasza F34R (#7) üzenetére


persil
nagyúr

"meg egy dragabb neves minosegi mechanikus billhet kepest is draga ."

De hisz ez egy drágább, neves, minőségi, mechanikus bill.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hasonló bill kiosztása, mármint a ferdeségre gondolok az A4technek is van, igaz nem mechanikus.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) F34R válasza persil (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

picsat das keyboard is van feleert vagy filco meg meg egy rakat.

(#14) aram01 válasza flamich76 (#2) üzenetére


aram01
nagyúr

hát pedig én úgy használom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) F34R válasza aram01 (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

detto , kis asztal hosszu karok .....

(#16) Hebry


Hebry
senior tag

Szívesen kipróbálnám, de ennyit nem adnék egy billentyűzetért..

(#17) total90


total90
veterán

Spanyol viasz... 2003-ban ilyen A4Tech billem volt kialakítást tekintve :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) stranger28


stranger28
addikt

Szerintem butaság. Teljesen kényelmes a megszokott elrendezés, csak tudni kell használni, nem úgy, ahogy a bal ábrán van. Látott már valaki kitartott könyökkel gépelni bárkit is? :DDD Szerencsétlenek...
Az igazat megvallva egy hagyományos billen is úgy nézek ki, mint a jobb oldali, szerintük is ideális ábra. Akkor minek fizessek érte 235 dollárt, és dobjam el a megszokottságot.

Másrészt num hun van, könyöktámasz miért nem levehető? Úgy látom mégis le lehet.

Ja, hogy: "...gyártó állítása szerint így az egér is közelebb kerül, amit könnyebben és gyorsabban lehet szövegbevitel közben használni." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) total90 válasza stranger28 (#18) üzenetére


total90
veterán

Nem a kialakítás miatt fizet az ember 235 dodót, hanem, mert mechanikus :K Mondjuk vegye aki akarja ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) stranger28 válasza total90 (#19) üzenetére


stranger28
addikt

Filco-t kapok szállítással 50k-ért, olyan kapcsolóval, amilyennel akarok, ne viccelj. Das Keyboard meg 30 alatt van, ha jól rémlik. Corsairnek, Razernek is van, azok sem ennyibe mérődtek.

[ Szerkesztve ]

(#21) F34R válasza total90 (#19) üzenetére


F34R
nagyúr

nem , dehogyis is azert . kialakitas + ugyan olyan fetish mint a HHKB abba is a topre switchek amik dragak. Jo minosegu mechanikus bill 25-40k es ha akarod akkor teljesen lecsereled a keycapet meg akkor is olcsobban kijossz mint igy.

(#22) afterwhite09


afterwhite09
tag

Kiprobálnám, de anélkül semmiképp sem venném meg:D

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#23) Pantok


Pantok
aktív tag

Te jó anyám, megláttam azt az ábrát és nem is tudtam elolvasni a cikket.
Tehát TÉNYLEG?
TÉNYLEG higgyem el azoknak az embereknek akik ilyen ábrát rajzolnak hogy az ő termékük jó?
Ki a franc tartja ki a könyökeit két oldalra gépelés közben?
Ezek aztán már mindent megtesznek. Az árral meg a legdrágább, legjobb mechet is odavágták tehát van arcuk. Kár hogy nem gamer billentyűzetnek adják el, az feltenné a pontot a szemfényvesztésükre.

(#24) stranger28 válasza Pantok (#23) üzenetére


stranger28
addikt

Így van.

(#25) Szmeby


Szmeby
tag

Nekem volt szerencsém olyan billentyűzethez, ahol csak néhény gomb van más helyen. Az insert feltolva, a del lehúzva, a home és end gombok elkavarva. Horror volt azon gépelni.
De ez a billentyűzet így ránézésre is elbújhat mellette.
A gépelésen kívül semmire sem jó. Alt+Tab? Shift+Insert? Ctr+Shift+Jobbra nyíl? Halál.
Mellékesen csak úgy megjegyezném, hogy a szövegbevitel marhára nem egérrel történik. Maximum az unatkozó titkárnőcskék egerezgetnek. Az egér csak hártáltatja a hatékony munkát.
Úgy érzem, nem én vagyok a célcsoport. :)

(#26) macilaci78 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, az nem mechanikus...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) Rubinhood


Rubinhood
csendes tag

Nem rossz az otlet, de igazabol akkor lenne ergonomikus, ha a kozepere tennenek egy trackpointot, amilyen a Thinkpad billentyuzeten is van.

(#29) LámaZ


LámaZ
addikt

Hülye lennék ennyi pénzt adni érte. Igazából nem értem, hogy miért ilyen drágák a mechanikus bil.-ek, és ha ennyi pénzt hoznak, a magyarok vagy kínaiak miért nem gyártják.

Legyen minden jó!

(#30) Jim Tonic válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az kiosztása teljesen megegyezik egy hétköznapi billentyűzetével. Itt elmásztak a navigációs és a kontroll gomb(csoport)ok.

#23: mindenki úgy tartja. Ülj le, nézd meg. Párhuzamosak az alkarjaid? A kép erősen túloz a szemléltetés végett. Azonban, ha tíz ujjal gépelsz, akkor fel kell raknod az ujjaid az "asdf-jklé" gombokra, ami akkor a legkényelmesebb, ha a kézfejed szemben áll a billentyűkkel. Ehhez pedig ideális esetben be kellene húznod a könyököd, ami kényelmetlen. Ezért jó elforgatni a billentyűket. Attól, hogy nem értesz hozzá, még nem kell ennyire fellengzősen leszólni. Valószínűleg nálad sokkal hozzáértőbb emberek tervezték. Esetleg foglalkoztál már anatómiával, emberi viselkedés/mozgás kutatással? Vagy csak sok a 235$? Mert akkor egyszerűbb lett volna azt leírni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Jim Tonic válasza #42599424 (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Próbáltad már? Mire alapozod a kijelentésed a feltételezésen kívül? Miben hasonlít egy olyan egérre? Ezen is több gomb van, mint egy átlagos billentyűzeten?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) F34R


F34R
nagyúr

Mar nem azert de mindenki azon van fennakadva hogy mennyibe kerul. Nem is mi vagyunk a celcsoport es nem is az aki mechanikus billenytuzetet akar venni. Izuleti gyulladas mond valamit ?
szerintetek azoknak az embereknek akiknek a munkalyahoz tartozik hogy tobb orat gepeljenek azoknak milyen erzes a normal kialakitasu bill ? Nah az ilyen es hasonlo termekeket nekik talaltak ki elsosorban.

par tipus:

Kinesis Advantage ,
Maltron Dual Hands 3D
Maltron Dual Hands 2D Flat

mindegyik ara erosen konvergal a 300 euros hatarhoz.

(#36) F34R válasza #42599424 (#35) üzenetére


F34R
nagyúr

Biztos vagyok benne hogy nem..
Ok ilyen aron tuti nem vesznek , ha mar tenyleg hypeolni akarnak akkor felebol / harmadabol vesz egy normal kialakitasu mechanikus bill.t es letudva.
Ver Pista elobb vesz csillio millio szinarnyalatban pompazo "gamer" fedonevu csodat mint ezek barmelyiket is.

(#38) Jim Tonic válasza #42599424 (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ergo olyan területről nyilatkozol, amit nem a tied, nem ismersz, nincs benne tapasztalatod. Tudod, nálunk mindenki futballszakértő is...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) F34R válasza #42599424 (#39) üzenetére


F34R
nagyúr

aki vakon gepel az kb leszarja milyen az ehelyezkedes... itt a dvorak vagy colemak es mas cifrabb kiosztasoknak all fenn amit mondasz. Persze aki a fentebbi kriteriumot nem tudja , vagy sokallja az arat annak kar is irnia akarmit is. En mar csak azon csodalkozok hogy a szerkeszto kirakta ezt a cikket , mert igy semmilyen formaban nem tetszik senkinek sem. Sot en azt veszem eszre ha megjelenik akarmilyen periferia ami az atlagfelhasznalonal kiveri a biztositekot , az ezeket a kommenteket kapja rendszerint : szar , nem kellene , jo a gumi domos bill, felesleges , draga
Vannak itt olyanok is akik hasznalnak mechanikus bill.t meg sem irnak ide pedig azoknak a tabora kellene hogy legyen a fo hozzaszolo.
En siman kibropalnam az osszeset, kiosztastul fuggetlenul (anyaznak magamba , de akkor sem mondanam hogy szar vagy felesleges.)

(#42) Jim Tonic válasza #42599424 (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:) Honnan tudod, mit csinál a vakon gépelő?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) F34R válasza #42599424 (#41) üzenetére


F34R
nagyúr

En nem igy vagyok vele , pedig nem vallom magam teljesen vakon gepelonek.
probabol atalitottam a layoutot es atcsereltem a gombokat dvorakra, itt ugyan ugy neztem a billt mint azelott , de itt is lehet siman memorizalni a gombok helyet csupan ido kerdese, furcsabb de nem mondanam hogy rosszabb lehet mint a querty.

(#42) Jim Tonic

Ujsagot olvas meg kavezik kozben :DDD

(#44) persil válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


persil
nagyúr

És te honna tudod, hogy mit nem csinál a vakon gépelő... ?

Komolyan úgy tűnik némely hozzászólásod, hogy csak a támadható kijelentésekre utazol. Messze még a "jómunkásember" rang, de jó úton haladsz.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#45) Jim Tonic válasza F34R (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nálunk mindenki vakon gépel (szoftverfejlesztők), és semmi bajunk azzal, ha váltani kell két billentyűzet között. Mindkettőt meg lehet szokni, és aszerint használod. Más kérdés, hogy jó eséllyel azt fogod mindenhová betenni, amelyik kényelmesebb. Én is így tettem.

#44: szokásos ignore a hülyeségedre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) Jim Tonic válasza #42599424 (#46) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már bocsánat, de nem igaz, hogy meg sem közelíti a hagyományost. A gépelő (typing) csoport ugyanott helyezkedik el (még ha az eltolás hiányzik is), a funkcióbillentyűk is. Eltérés a elsősorban a navigációs gomboknál van, de ahogy nézem, azok meg kimondottan előnyös helyre kerültek. Amit szokni kellene az a Del+TAB+Backspace+Enter középen. Én nagyon-nagyon örülnék egy ilyennek, de inkább hagyományos (membrános) kivitelben, mert ez egyszerűen drága otthonra. Ha kihoznák olcsóbb kivitelben, szvsz. nagyot szakíthatnának. Ez így a legtöbb ember számára kipróbálhatatlan marad.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) stranger28 válasza Jim Tonic (#47) üzenetére


stranger28
addikt

Dehogy szakítanának. :N

(#50) Integra


Integra
titán

nem rossz ez a klavi, szívesen kipróbálnám. ami fura, hogy a natural 4000-hez képest nem akkora a nyítási szöge, nekem első ránézésre szűkebbnek tűnik. viszont az biztos, hogy a gombok sokkal jobb minőségűek mint az microsoft klaviján, azok idővel elkopnak sajnos. legalábbis én már széthajtottam... pedig az a legjobb jelenleg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.