Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) NGA válasza aelod (#16) üzenetére


NGA
addikt

Arra ez olcsóbb:
[link]

(#102) #81187072 válasza doc (#93) üzenetére


#81187072
törölt tag

"A biztonsaggal kapcsolatban lasd eggyel lejjebb, siman letilthatsz mindenfele kifele kommunikaciot ra."

Na ez az előre borítékolható abszolút általános kitérő válasz, hogy én majd letiltom és akkor minden rendben van az adatgyűjtéssel... :-)

(#103) #81187072 válasza NGA (#101) üzenetére


#81187072
törölt tag

Hazugságok és apróbetűk e szép világában született reklámmondatot tett ebbe is a szorgalmas marketinges: "Világítótest csatlakoztatásával igazán hatékony betörésvédelmi megoldást biztosíthat." Ezt valószínűleg már senki sem veszi be, úgyhogy le van maradva néhány tanulmánnyal vagy statisztikával.

(#104) IgnisFatuus válasza doc (#97) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ár: 3390,-Ft/nméter (bruttó, áfás ár); Vastagság: 0,338mm
A szőnyeg/laminált padló alá simán telepíthető, nem gondolom annyira drágának.
A jövő egyébként is a megújuló energiaforrásoké, amik elektromos áramot termelnek legegyszerűbben.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#105) doc válasza #81187072 (#102) üzenetére


doc
nagyúr

nem kitero valasz hanem megoldas, es senki nem mondta hogy rendben van az adatgyujtes :U

(#106) taky1974


taky1974
csendes tag

Az ORVIBO is úgymond egy noname, de elég sok kütyüje van már: [link]

(#107) Graphics válasza #81187072 (#103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd már el mire reagált... :U

Előbb olvas, aztán reagál.

Amúgy neked semmi se jó? Kardozol itt a TP-Link ellen, oké, aztán valaki belök egy analóg eszközt, az se jó, mert nem tetszik a marketing dumája...

Plusz próbáld meg egy hozzászólásba foglalni a mondandódat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108) NGA válasza Benőke (#98) üzenetére


NGA
addikt

Nekünk van 3 kompakt fénycsövünk, amihez van távkapcsoló. 1 hétig érdekes volt. Most már nem tudom hol van a távkapcsolója, nem használjuk.

(#109) NGA válasza #81187072 (#103) üzenetére


NGA
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#110) gyulank válasza Benőke (#98) üzenetére


gyulank
addikt

Ha normális kezelőfelülete van, akkor egyrészt a wifi messzebb hat, mint a távirányító, a neten keresztül a Föld másik feléről is, és még állapotinformációt is kapsz arról, hogy bekapcsolt-e, kikapcsolt-e, nem úgy mint az egyirányú távirányítónál. Mivel címe van, fizikailag nem nagyon van darabszám korlát, de ettől még a programban lehet nem lehet hozzáadni semennyit, és nem lehet felcímkézni. Ha 10 ezerrel olcsóbb lenne, és nem kéne hozzá net, lehet vennék.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#111) gyulank válasza macskea (#86) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor ne használd ezeket a szavakat! Arra, hogy hasznosabb a bedugós, mert hordozható, az a válaszod, hogy a tákolmány meg a luxus neked nem összeegyeztethető? A tákolmányt is te mondtad, meg a luxust is. Viszont a beépíthetőre azt mondod, az lehet luxus, de a használhatóbb az tákolmány, mert az, mert csak, mert neked nem tetszik. De magyarázd már el mitől lenne luxus a beépíthető!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#112) SkodaDuda válasza gyulank (#110) üzenetére


SkodaDuda
tag

"...de ettől még a programban lehet nem lehet hozzáadni semennyit, és nem lehet felcímkézni. Ha 10 ezerrel olcsóbb lenne, és nem kéne hozzá net, lehet vennék...."
Hozzáadni - amenynit akarsz - és saját kedved szerint cimkézni is lehet. Net pedig nem kell hozzá ha nem akarod lakáson kívülről babrálni. (2 hónapja "nyúzok" egyet ebből a típusból)

(#113) gyulank válasza SkodaDuda (#112) üzenetére


gyulank
addikt

És nincs neted?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#114) Benőke válasza doc (#100) üzenetére


Benőke
őstag

1, A helyzet az hogy ha ezzel töltöd az idődet az a te dolgod. Épp elég baj hogy folyamatosan búvárosat kell játszani ezekkel...
2, Egy vicces dolgot vázoltam fel. Ha nem érted nem kell reagálni :)

[(#110) gyulank ]
A wifi helyett amit a többi környező wifi is zavar simán használhattak volna elektromos hálózaton tovaterjedő internetet, vagy mindkettőt és használod amelyik tetszik :)

Túlbonyolították a faéket :)

[ Szerkesztve ]

(#115) doc válasza Benőke (#114) üzenetére


doc
nagyúr

nem ertem milyen 'buvarosra' gondolsz... a telefon merulesenek semmi koze az okos eszkozokhoz, az okos konnektor meg nyilvan nem merul a konnektorba dugva...
idot meg nem kell tolteni vele, sot, az egesz koncepcio lenyege hogy neked idot, energiat, munkat sporoljon

az elektromos halozaton kereszuli kommunikaciotol meg mindenki azonnali hisztibe kezdene, elso korben azert mert nincs eszkozuk amin keresztul kommunikalni tudnanak (a wifivel egy telefon vagy egy random szamitogep boven eleg, ami amugy is van mindenhol ahol okos eszkozokre van igeny), aztan jonnenek a biztonsagi, erintesvedelmi, stb aggalyok...

[ Szerkesztve ]

(#116) gyulank válasza Benőke (#114) üzenetére


gyulank
addikt

Te bonyolítod túl. Az egy egyszerű wifis eszköz, nem kell hozzá semmi. Jól kell beállítani a wifit, hogy ne okozzon problémát annak a hatalmas adatmennyiségnek, ami egy bekapcsoláshoz kell. De nem, a te kedvedért még vegyek még hálózaton netet továbbító aljzatokat, tehát az olcsóbb, és egyszerűbb, és jobb, ha van netem, van routerem, van wifim, a routert rákötöm egy hálózaton netet továbbító aljzatra, egy másik konnektorra dugok egy másik ilyen aljzatot, hogy tudjam használni a netet/össze legyen kötve a routerrel, és abba még dugok egy ilyet is. Hát tényleg ők bonyolítják túl.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#117) DarkByte válasza Graphics (#14) üzenetére


DarkByte
addikt

Én mondjuk egy több kilowattos cuccot tutira nem kapcsolnék ilyesmin át (nem tudom hogy milyen relével vagy egyéb szilárd test kapcsolóval megy, de tippre nem valami nagy terhelhetőségű cucc van ezekben), főleg nem egy kínai aljzattal. Több mindent használok az olcsó nem neves gyártón át gyártott kínai cuccokból, de hálózati árammal közvetlenül üzemelő dolgokból azokat, amelyeket otthon hagyok a lakásban bedugva, vagy alszok mellette, valahogy nem veszi be a gyomrom. A net tele van cikkekkel hogy az olcsó kínai telefon töltők milyen mértékben mellőzik az érintésvédelem és a minőség ellenőrzésnek bármilyen formáját. Ennyit nem ér spórolni hogy utána leég tőle a ház vagy agyonvág amit beledugsz. Ezekből inkább megveszem azt ami minőségibb.

Pl. a WiFi-s égőt amit vettem kísérletezni a MiLight fajtából azt sem hagyom áram alatt ha nem vagyok otthon. Ha majd komolyan gondolom ezt az okos égős projektet akkor áldozok egy Philips Hue-re és nyugodtan alszom. Oké, a nagy gyártók is mellé tudnak nyúlni (lásd Samsung) de azért ott jóval ritkább az ilyesmi.

Őszintén, no offense, de én a TP-Link-től sem venném ezt meg, és egy Belkin-től sem biztos. :B Inkább választanék valami olyan gyártót akinek van bármi köze az épületvillamossághoz. Itt tényleg nagy terhelés is előfordulhat, csak ha már egy vízforralót vagy kávéfőzőt dugsz bele akkor is. Nem láttam a belsejét, csak ismerve hogy a TP-Link a hálózati eszközök között sem az elit, ötletem sincs honnan szerezhetik a nagy feszültségű részt ezekbe az aljzatokba.

Egyébként még ami zavar ezeknél, hogy a drágábbak erőltetik hogy a gyártó saját cloud-ján át menjen a vezérlés. Ami tök jó, ha teljesen hülye vagy bármi hálózati cucc bekonfigurálásához, hiszen ezek magukat konfigurálják. Csak ha a gyártó egyik pillanatról a másikra megszünteti a hálózatot, akkor van egy csomó cuccod amit nem tudsz semmire sem használni, jó eséllyel még annyira sem mintha csak egy sima kapcsoló lenne a falon. Emiatt amúgy szimpatikusak a Z-Wave cuccok helyi vezérlővel (akár Raspberry Pi alapokon) a lakás falain belül tartva, amit elérek neten át. Mellesleg ezzel kikerültük a rendkívül törékeny és nem energiatakarékosra kitalált WLAN-t a buliból (igen, tudom hogy lesz kimondottan IoT-re kitalált WLAN variáns, de a Z-Wave már ezelőtt az IoT őrület előtt évekkel elérhető volt, és működik és eszköz is van hozzá)

E.Kaufmann: ez mondjuk jogos, egy fokkal jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#118) E.Kaufmann válasza DarkByte (#117) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Belkinnek legalább vannak túlfeszvédő elosztóik :) Nekem is van egy a falamon már 5-6 éve :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#119) gyulank válasza DarkByte (#117) üzenetére


gyulank
addikt

A relé megszakad, és kész. Probléma akkor lehet, ha mondjuk a vezeték izzik fel, mert nem bír annyit, mint a relé. De nem hiszem, hogy márkás terméknél annak a 2 centi vezetéknek a vastagságán spórolnak.
Azért, ha van térerő, nagyon nem kell erőlködnie, de lehetne gomb, és időzítő a wifi ki-be kapcsolásához is.
Nem lenne megoldhatatlan, ha akarnák, de szerintem más gyártónál sem lesz ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#120) macskea válasza gyulank (#111) üzenetére


macskea
őstag

Először nyugodj le...
Egyébként ki vagy te itt, hogy megmondod milyen szavakat meg hogyan használhatok?!

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#121) SkodaDuda válasza gyulank (#113) üzenetére


SkodaDuda
tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#122) ozakila válasza E.Kaufmann (#88) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Fentebb linkeltem BroadLink márkájút,kínából tudod rendelni,tökéletesen működik.

Amúgy érdekes ez a vita ami kialakult,Én használok ilyesmit,Nekem bejön,ennyi. És nem érdekel más használ vagy nem használ,nem kötelező,nem vagyunk egyformák...Sajnos vannak nagyobb problémáim is az életben...

(#123) zolij


zolij
tag

12k? Némileg drága. Arról nem is beszélve, hogy miért kell mindent a felhőbe rakni.
Hétvégén rendeltem a korábban linkelt S20 Smart Socketből 1 darabot tesztre, kemény 12 dollárért. Persze alapból az is csak ezt a gagyi mobiltelefonos irányítást támogatja, de elvileg firmware cserével http rest kérésekkel is irányítható és így már lehet használni értelmes dolgokra is. Persze legalább egy hónap lesz mire ideér, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#124) oromisu válasza Graphics (#1) üzenetére


oromisu
csendes tag

Kínai konkurens van ezer. Csak hogy pár ismertebbet említsek, Xiaomi, BroadLink. Nekem BroadLink szinte minden otthon, Simán "OK Google" az órámnak, vagy telefonomnak - idővel Google Home - nak és jöhet akár egy összetett parancs: "Konyhai villanyt kapcsold le, szoba világítást kapcsold fel, galéria alatti led felkapcsolása, 25 százalék fényerő legyen, aztán kapcsold be a TV-t és mutasd a híreket", aztán szépen sorba mindet végrehajtja ;)

(#125) oromisu válasza #81187072 (#103) üzenetére


oromisu
csendes tag

Pedig egészen hatékony is lehet. Tegyük fel elmész nyaralni 2 hétre, de beprogramozhatod a dugaj(okat), hogy kapcsolgassa a "lámpákat" a lakásban sötétedés után. Vagy mondok még jobbat. Nálam úgy működik, hogy ha hazaérek (én vagy a párom), a mobilunk már a lépcsőházban kapcsolódik a wifi-re így tudja a rendszer, hogy hazaértem, amikor benyitok az ajtón és az (okos) mozgásérzékelő mozgást érzékel a lakásban. De ennek hiányában, ha egy vadidegen hatol be a lakásba úgy, hogy nem vagyunk otthon, felkapcsolnak a lakásban a lámpák, vibrálni kezdenek stroboszkópszerűen a LED vilgáítások, bekapcsol a TV, erősítő és elkezd bömbölni a kedvenc rádiócsatornám jó nagy hangerőn. Szerintem erre lehet félbehagyja a tervét, mert míg mindent lekapcsol/kikapcsol... a biztosíték meg el van rejtve... úgyhogy sok szerencsét. J és persze a szobában a kamera azonnal elkezdi a rögzítést a felhőbe ;) Ennyit a biztonsági rendszerről. Arról majdnem megfeledkeztem, hogy azonnal üzenetet kapok a telefonomra és okosórámra, hogy betörés történt és nézhetem a kamerán az élőképet, de akár be is szólhatok rajta, hogy: "Takarodja a lakásból te bőrkabátos farmernadrágos, fekete sapkás 40 év körüli faszfej, akit nem csak hogy látok, de felvétel készül rólad..."

(#126) guriga1234 válasza oromisu (#125) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam, ha nem vagyunk otthon, és valaki betörne, nem kapcsolnak fel a házban a lámpák, nem vibrálnak stroboszkópszerűen a LED világítások, nem kapcsol be a TV, erősítő és nem kezd el bömbölni a kedvenc rádiócsatornám jó nagy hangerőn, hanem 10 mp múlva megszólal a riasztó iszonyú, elviselhetetlen hangerőn bent a házban és a házon kívül is, és amennyiben nem adja be a kódot és nem értesíti a biztonsági szolgálatot, hogy téves, akkor 5 percen belül itt vannak a fegyveres, szolgálaton kívüli rendőrök (3 percnyire vannak). Természetesen a rejtett kamera is azonnal veszi az eseményt.

PS: az okos(nak hitt) rendszered ezek szerint, ha otthon vagy, nem is észleli, hogy valaki betör, hisz már a lépcsőházból észleli, hogy otthon vagy, semmi gond...

[ Szerkesztve ]

(#127) Akula


Akula
őstag

tényleg hasznos kütyü.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#128) koala69


koala69
tag

szerintem akkor valik erdekesse ez a tema, ha az IFTTT mukodik...magaban egy ilyen kapcsolo meg keves.

Egyetertek az elottem szolokkal a biztonsag kerdeseben - ezek a cuccok, foleg az olcso noname-ek addig mennek, amig a cloud el. A TP-nel valoszinuleg nem, de a 3-4K Huf-os ezkzoknel ha eladnak nehany 10.000 db-ot, problema lehet a hatter infrasturtura kapacitasa is. Ezek az eszkozok folyamatosan kerdezik a cloud-ot, hogy milyen parancsot kell vegrehajtani, generalva nemi forgalmat, es bar ennel az eszkoznel nem,d e az olcsobbaknal kell az internet kapcsolat a mukodteteshez, belso halozaton nem mennek.

szerintem akkor jar a legjobban az ember, ha veszi a faradsagot, es megnezi, hogy hazilag mit tud epiteni....

tudom itt nem ez a tema, de toredek arbol jobbat tudsz epiteni - szerintem

celszeru lenne, ha a rendszer fuggetlen lenne a gyartotol, belso halon mukodne, bar a 2.4GHz-es wifi eleg zsufolt, de a wpa2 miatt biztonsag szempontjabol megfelelne - legalabbis nekem - es kivulrol vpn-en lehetne hozzaferni - persze ehhez kell egy router amin van mondjuk ddwrt.

ha rakeresel az esp8266 relay-re a YT-on, rengeteg pelda van a kivitelezesre, ami jo alap kiindulasnak, aztan a tobbi rajtad mulik, persze kell nemi barkacsolas...
nehany kep sajat megvalositasbol:
kontroller felulet:

mert adatok megjelenitese:

termosztat:

es az esp:

bocs, ha nem igazan temahoz szoltam hozza, de 12000-bol egy fel rendszer felepitheto....

[ Szerkesztve ]

(#129) Graphics válasza guriga1234 (#126) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt azért tudod, hogy nem mindenkinek áll rendelkezésére a Cobra11 meg Derrick felügyelő. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#130) Graphics válasza koala69 (#128) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nagyon jó.

Bárcsak lenne kapacitásom ezzel foglalkozni, mert érdekel a dolog nagyon. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#131) doc válasza koala69 (#128) üzenetére


doc
nagyúr

nalam igy nez ki (nagyreszt Xiaomi eszkozok, D-Link konnektorokkal, jelenleg erosen bovites alatt

)

(#132) Male válasza Benőke (#98) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, itt azért adná magát a HomePlug... a router eleve tolhatná rá a netet, és a konnektorokban rá kapcsolódnának.

(#133) guriga1234 válasza Graphics (#129) üzenetére


guriga1234
addikt

Bárki szerződhet valamilyen biztonsági szolgálattal, van belőlük sok. A havi díja meg elenyésző.

(#134) Graphics válasza guriga1234 (#133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bárki ,de ez nem mindenhol opció, ezt ne feledd.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#135) ttamas válasza Stanlee (#11) üzenetére


ttamas
tag

25 korul mar kapsz olyat, amivel az otthoni futest lehet vezerelni

(#136) guriga1234 válasza Graphics (#134) üzenetére


guriga1234
addikt

Valószínűleg nem mindenhol. Pl. egy tanyán valószínűleg nem. De 1-2 kutya (persze nem pincsi) bárhol lehet opció védelemre. Vannak kifejezetten erre alkalmas kutyafajták.

(#137) ozakila válasza doc (#131) üzenetére


ozakila
tag

Szia! Mi a neve ennek a proginak? Köszi!

(#138) doc válasza ozakila (#137) üzenetére


doc
nagyúr

Home Assistant
alapbol ismeri a cikkben szereplo HS110-et is

(#139) bigmafa válasza Graphics (#14) üzenetére


bigmafa
tag

Ez a radiátoros, melegítős fűtés tetszik!

Tök' állat lehet, amikor valami rosszul sül el, és az egész utca a te házad tüzénél melegszik :)

Nem csak IT biztonsági kockázatok vannak itt, hanem a készülék üzemeltetési kockázatai is. Én már láttam füstölő kávéfőzőt és egyéb háztartási gépeket. Ti is fogtok - csak idő kérdése, higgyétek el. És mondjuk jobb akkor otthon lenni (ébren)

[ Szerkesztve ]

(#140) DarkByte válasza bigmafa (#139) üzenetére


DarkByte
addikt

Mondjuk termosztátos kazán vezérlés hosszú évek óta létezik, én is nem régen cseréltem programozhatóra, és nem kicsit tuti hogy a meleg lakásra érek haza, és ez még csak nem is "ájótí". Oké, mondjuk egy gázkazán dugig van nyomva biztonsági cuccokkal amelyek lezárják ha gond van, de ott is hibázhat valamelyik védelem.

Egyébként én is akartam WiFi-s termosztátot, de a szaki akivel csináltattam és jó ismerősöm azt mondta, hogy ezek a 10-20 ezres WiFi-s cuccok totál megbízhatatlanok. Lefagy csomószor és akkor vagy nem kapcsolja a kazánt, vagy pont hogy úgy hagyja és hawaii nyarat csinál. Nem stabil a WiFi kapcsolat, a hőmérője az olcsóbbaknak kábeles és nem tudod magaddal vinni abba a szobába ahol vagy. Azon is gondolkodtam hogy ESP8266 köré építek egy relés termosztát kapcsolót, és pakolok vezeték nélküli hőmérőket a szobákba, de ezt sem kevés idő megvalósítani és mellesleg az ESP8266-ok stabilitásáról sem hallok jókat.

Én végül emiatt egy sima Computherm Q7 RF-et tettem fel. Ennek is vannak hülyeségei, de amúgy jól teszi a dolgát. És igazából az igényeim 90+%-át lefedi, elég ritkán van rá igényem hogy távolról beindítsam a fűtést. Kb. havona egyszer mikor szülőktől jövök vissza a lakásba lenne hasznos, ha ki tudnám kapcsolni a távollét programot mikor náluk az autóba ülök és mire Szegedre érek már meleg lenne a lakásban. De igazából mire felcuccolok a lakásba, mindent elpakolászok is jó idő van a lakásban, na meg totál nem is érdemes hagyni hogy kihűljön, még ha napokra távol is vagy. Melóból pedig mindig körülbelül ugyanakkor megyek haza, tehát az meg jól előreprogramozható. Nálam 16:30-kor fűt fel 20 fokról 21.5-re, majd 17:30-kor 22.5 fokig. Kb. mire 6-kor hazaérek már 22 foknál jár és kellemes idő van :)

[ Szerkesztve ]

(#141) bigmafa válasza DarkByte (#140) üzenetére


bigmafa
tag

Ahogy mondod - a gázkazán, hőtárolós kályha, ezek mind arra vannak tervezve első perctől fogva, hogy felügyelet nélkül működjenek. Ezek még ha "akarnak sem" tudnak bajt csinálni - nem csak aktív védelem van benne, hanem egyszerűen NEM TUD bajt okozni fizikailag. (hőtárolós kályhában fizikailag lehetetlen 50-60 foknál melegebbet előállítani, vagy melegebb alkatrészhez bejutni; gázkazán hasonló), ráadásul az elhelyezésük is (elméletileg) bebiztosítja ezt mindenféle szabvány által.

Egy kávéfőző sokkal kevésbé védett - nekem pl egy kávéfőző úgy füstölt egész tisztes látvány keretében, hogy véletlenül mellé folyt egy kis víz beöntéskor, és bent rövidre zárt dolgokat, amiket nem kellett volna. Hiába volt benne túlmelegedés elleni védelem, ha nem vagyok ott, lehet leég a ház. Minden szabványnak megfelelt természetesen a készülék, még csak nem is kínai gagyi volt. (Azóta villásdugós kapcsolóval használom a kávéfőzőt, biztos ami biztos, nehogy akkor kezdjen füstölögni amikor esetleg nem vagyok otthon)

Szóval vannak dolgok amik "atombiztosra" vannak tervezve - és vannak amik nem. És ilyen okos-kapcsolókkal (de időkapcsolóval is!) pont a nem túl biztonságos eszközeinket hagyjuk felügyelet nélkül.

(#142) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Taskerrel nem lehet ilyet vezérelni? Ha lehetne és olcsóbb lenne (<8k), akkor elgondolkodnék rajta.

(#143) gyulank válasza DarkByte (#140) üzenetére


gyulank
addikt

Szerintem mindig termosztátos volt a kazánvezérlés. De érdemes hagyni kihűlni. Hőn tartáshoz energia kell, hagyni lehűléshez semmi, a hőkapacitás pedig kapacitás, nem befolyásolja, hogy mennyi, csak azt, hogy mikor.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#144) gyulank válasza bigmafa (#141) üzenetére


gyulank
addikt

Hát igen, párszáz wattal lehet vizet forralni, de mondjuk 24kW-al már nem. Kezdek félni a gombelemektől.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#145) #81187072 válasza oromisu (#125) üzenetére


#81187072
törölt tag

"Szerintem erre lehet félbehagyja a tervét, mert míg mindent lekapcsol/kikapcsol... a biztosíték meg el van rejtve... úgyhogy sok szerencsét. J és persze a szobában a kamera azonnal elkezdi a rögzítést a felhőbe"

Wifi így-wifi úgy meg a felhőbe rögzítés... Ez csak az általános tudatlanság és az abból fakadó naivitás. Ha ilyen ütemben terjednek a rádióhullámokkal kommunikáló "biztonsági" eszközök, a betörőknek nem kell észkombájnnak lenniük, hogy vegyenek egy tízóraipénzből megvehető rádiófrekvenciás berendezést, ami az egészet - már a lépcsőházból, ugye - megbénítja. És akkor a gyakran falon kívül futó, odabarkácsolt kábelekről vagy elosztókról nem is beszéltünk. Teljesen nevetséges.

(#146) bigmafa válasza gyulank (#144) üzenetére


bigmafa
tag

Félni nem kell tőlük, csak amikor zsebre vágod, ne legyen mellette kulcscsomó mert megfő a tojás.

(#147) atike válasza oromisu (#125) üzenetére


atike
nagyúr

...és mi van akkor ha véletlenül ki van kapcsolva a wifid úgy mész haza este 11-kor...? :U

(#148) gyulank válasza bigmafa (#146) üzenetére


gyulank
addikt

Úgy értettem, hogy ha igazad van, akkor fordított arányosság van.
Kisebb fűtő teljesítmény nagyobb hő emelkedéssel jár.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#149) gyulank válasza atike (#147) üzenetére


gyulank
addikt

Gondolom, ami az ennek hiányában történik.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#150) atike válasza gyulank (#149) üzenetére


atike
nagyúr

"De ennek hiányában, ha egy vadidegen hatol be a lakásba úgy, hogy nem vagyunk otthon, felkapcsolnak a lakásban a lámpák, vibrálni kezdenek stroboszkópszerűen a LED vilgáítások, bekapcsol a TV, erősítő és elkezd bömbölni a kedvenc rádiócsatornám jó nagy hangerőn."

Hátöööö.... :U Még egy családi háznál is vicces tud lenni, de egy panelnél / társsasháznál... Huh.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.