Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) itanczos válasza silentkiller (#200) üzenetére


itanczos
senior tag

Viszont sokkal többet spórolnál a melegvizen!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#202) silentkiller válasza doc (#197) üzenetére


silentkiller
senior tag

van ilyen funkcio (het napjaira kluon-kulon beallitas, plusz X percenkent ki/bekapcs) Ezt meg tudnád nézni légy szíves, tehát már működő rendszeren van ilyen funkció az applikációban? Köszönöm!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#203) doc válasza silentkiller (#202) üzenetére


doc
nagyúr

LEIRTAM hogy ott van, mukodik a D-Linknel... ha megnezem megint, megint ott lesz

(#204) silentkiller válasza doc (#203) üzenetére


silentkiller
senior tag

Ok, köszi.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#205) silentkiller


silentkiller
senior tag

Megnézem a D-Linket is és összehasonlítom a TP-Linkkel.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#206) silentkiller


silentkiller
senior tag

Megérkezett a D-Link DSP-W215-ös, felkonfiguráltam a 15 perces kapcsolásokra, mobiltöltővel teszteltem. Most próbanapot tartok a szivattyún, random megnézem mit csinál a rendszer. Első blikkre úgy tűnik, hogy működik, nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat! Sőt, még egy W215-ös veszek mert találtam neki helyet (DTR notebook töltőjéhez ;) )

Még annyi kérdésem lenne, hogy van abban tapasztalatok, hogy androidon és ios-en is közösen lehet menedzselni ezeket az okos eszközöket vagy csak vagy az egyikkel, vagy a másikkal?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#207) doc válasza silentkiller (#206) üzenetére


doc
nagyúr

nem probaltam, de az app csak utasitasokat ad az eszkoznek, szoval siman mennie kell tobb helyrol
sot, jobban belegondolva nalam az approl es a a Home Assistanton keresztul is mukodik :)

(#208) itanczos válasza silentkiller (#206) üzenetére


itanczos
senior tag

Természetesen működik, akár 10 helyről is.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#209) silentkiller válasza itanczos (#208) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm! Valóban, ios-ről ugyan azt a belépési felületet mutatja, onnan autentikál, tehát kvázi mindegy a platform és az eszköz száma.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#210) donjohnson


donjohnson
addikt

beszereztem egy ilyen TP-Link HS110-et. eddig pozitív. :)
sokkal jobban testreszabható a mobilos alkalmazáson keresztül, mint a konkurens D-Link DSP-W215. ráadásul annak idegesítő "high pitch noise" hangja volt néha.
ennek viszont nincs, szóval tetszik.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#211) doc válasza donjohnson (#210) üzenetére


doc
nagyúr

sosem hallottam hangot a d-linkbol...
az appban milyen testreszabhatosagot tud a tp-link?

(#212) donjohnson válasza doc (#211) üzenetére


donjohnson
addikt

tedd a füledhez közel, de akkor lehet, hogy csak az enyém sípol (halkan persze). :)
talán kifogtam egy "rosszat". lenovo töltőből is volt ilyenem, amelyik cicergett.

egy kész naptár van hozzá, amit percre pontosan fel lehet tölteni. mikor ismétlődjön. visszaszámlálós, előre számlálós ki-be kapcsolás, véletlenszerű: [link]
a d-linknél mintha kevesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#213) doc válasza donjohnson (#212) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, veletlenszerut nem lattam d-linknel, a tobbi szerintem megvan.
De az ilyesmi igenyeket a Home Assistant megoldja ha kell (persze az lenyegesen bonyolultabb mint appban siman bepipalni).
A sipolast megnezem :D Bar itt van az agy vegeben az egyik, olajradiator van rakotve es meg nem tunt fel, de meghallgatom :)

(#214) donjohnson válasza doc (#213) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem is a fűtőtest van rákötve. :P
ha nem tűnt fel, akkor mondom, lehet hogy csak az enyém volt ilyen. egyedi eset.
egyébként a lényeg, hogy mindketten elégedettek vagyunk a választott eszközzel. :R

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#215) Iginotus


Iginotus
őstag

Tud valaki olyanról, hogy HS100-ra fel lehet-e tenni a HS110 FW-jét? Én nem találtam olyant, hogy valaki próbálkozott volna vele :D
De ahogy nézem nem lehetetlen. Mindkettőnek ugyanaz a bele...
[link]
[link]

Valakinek van ellenvetése, hogy miért ne működne?

Plug and Pray... :)

(#216) donjohnson válasza Iginotus (#215) üzenetére


donjohnson
addikt

típuson belül is szoktak más verziók lenni, más hardver elemekkel, amire ha nem figyel az ember akkor bricked lesz a nem megfelelő firmware-től. megpróbálhatod, hátha sikerül. ha nem, akkor max veszel egy hs110-et alapból legközelebb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#217) Iginotus válasza donjohnson (#216) üzenetére


Iginotus
őstag

Van 3 db hs100 am. Próbáltam rácsatlakozni, de vagy túl fáradt voltam, vagy rosszul csináltam :)
De még próbálkozok.
Leírás verzió és egyebek alapján is egy az egyben ugyanaz a belseje mint a HS110 nek. Nincs egy alkatrész sem a nyákom (3db van benne) amiben eltérnének.

Plug and Pray... :)

(#218) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Egy párásító készülékhez tervezek venni egy okos konnektort, vagy egy időkapcsolót. Az lenne a kérdésem, ezzel a H100 vagy h110-zel kapcsolatban, hogy az alkalmazásban mennyire lehet programozni a be ki kapcsolást. Láttam hogy az első mód erre való, de az nem derült ki számomra, hogy be tudom-e pl állítani, hogy pl minden nap 4 különböző időpontban 1 órán keresztül kapcsoljon be. Tehát csak egy időpontot lehet beállítani, vagy lehet akármennyit akárhogyan, akár a különböző napokban különböző időpontokat is?
A másik kérdésem, hogy ezt rácsatlakoztatom a routeremre, ahogy néztem, és utána, ugye nem csak ha ugyanarra a wifire csatlakozok, akkor tudom irányítani, hanem simán akár céges wifin vagy mobilneten is? Tehát a lényeg, hogy a telefonnak legyen internete ugye?
Ja és még egy kérdés. A dupla fali csatlakozóknál tényleg nem fér be egy nem keskeny, hanem normál hosszabbító dugó?

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#219) donjohnson válasza Fishor (#218) üzenetére


donjohnson
addikt

az utolsó kérdésedre válaszolva, először azonos wifin kell lennie a telefonodnak meg az okos konnektornak első beállításnál. aztán később bárhonnan irányíthatod, mobilneten keresztül, távolról is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#220) Fishor válasza donjohnson (#219) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszönöm, ez nagyon hasznos. Termékvéleményeknél írták néhányan, hogy nem tudták távolról irányítani, csak azonos wifiről, de ahogy a tesztben is olvastam, és ahogy megerősítetted, akkor a fiók létrehozás után ez működik.

(#221) donjohnson válasza Fishor (#220) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, nekem működik távolról is az irányítása. :K
a többieknél user error lehet.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#222) Fishor válasza donjohnson (#221) üzenetére


Fishor
senior tag

2 telefonról is lehet egy eszközt irányítani? Tehát ugyanazzal a fiókkal be lehet jelentkezni több eszközön?

Még azt szeretném tudni, hogy tényleg a programozás megoldható-e úgy hogy több időpontot beállítva?

(#223) Fishor válasza Fishor (#222) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Időközben megkaptam. Nagyon szupi. 2 telóról is lehet használni (ugyanazzal a tplink fiókkal). Lehet jól programozni is mint rgy ébresztőt. Jó cucc. Elsőre 4g ről kicsit tovább töltött mielőtt kapcsolt volna, de már ott is ahogy nyomom a gombot egyből kapcsol.

Üdv: Fishor

(#224) donjohnson válasza Fishor (#223) üzenetére


donjohnson
addikt

jah, elég durva, hogy valószínűleg keresztülmegy a jel a tp-link szerverén is, ami több ezer kilométerre lehet innen, amikor 4g mobilnetről irányítja az ember és mégis 1 másodperc alatt megtörténik, nem is kell várni szinte a kapcsolásra.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#225) nevo


nevo
aktív tag

Lehetséges, több időzítést is beállítani? Nekem minimum 8 ki-be kapcsolás kellene napi ismétléssel.

(#226) enemi válasza nevo (#225) üzenetére


enemi
senior tag

Igen,lehet.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#227) nevo válasza enemi (#226) üzenetére


nevo
aktív tag

:C :R

(#228) Iginotus


Iginotus
őstag

Valaki próbált már ezek alapján adatok leszedni egy HS110 ről?
Hogy mennyit foyaszt stb ha kevesli az infokat amiket a KASA app ad?
[link]
[link]
[link]

Elvileg megoldották a srácok, de ennyire nem értek hozzá kéne egy kicsi help :)
Linux Szerverem van arról elvileg futhatna, de nem nagyon megy a dolog.

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.